Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Se fura copii !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
300 replies to this topic

#55
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011
[ http://cdn.bitbucket.org/DRACULA/screen-gif/downloads/Missing%20children%20in%20Romania%20-%20Simon%20Andreea_(360p)-new.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Gruparile infractionale actioneaza in special in parcuri, in supermarketuri, in mall-uri, unde pot zabovi si supraveghea victimele fara a da de banuit cuiva. Politia stie, dar nu da numarul real al victimelor, zice-se pentru a nu crea panica. Eu nu inteleg de ce nu trebuie sa avertizezi populatia in fata acestui pericol! Poate doar daca esti politist care vrei sa nu-ti pierzi scaunul, doresti sa ascunzi numarul real de cazuri de rapiri nerezolvate!

Recent a fost furat un copil intr-un mall, iar camerele video si cercetarile ulterioare ar fi surprins modul de operare al hotilor. Copilul furat a fost dus intr-o toaleta, tuns rapid, schimbat de hainutele lui, i s-a pus o sapca pe cap si ochelari de soare si a fost scos din mall prin parcarea subterana, in timp ce difuzoarele anuntau pierderea copilului si semnalmentele acestuia. Infractorii se pare ca au fost un cuplu, barbat si femeie, dar acestia nu au fost nici prinsi si nici identificati macar. Politia este total neputincioasa in fata acestui fenomen, desi se fac mari eforturi pentru a stavili acest val de rapiri. Politiile statelor europene colaboreaza intens pentru prinderea si pedepsirea acestor criminali, insa deocamdata nu s-au inregistrat rezultate notabile!

Se pare ca in Bulgaria cazurile de rapiri de copii sunt si mai numeroase si mai bine puse la punct. Un alt caz, cu final “fericit” ar fi, dupa spusele aceleiasi doamne, acela petrecut in Bulgaria , cand un copil a fost furat dintr-o benzinarie, din masina parintilor, iar dupa trei zile a fost gasit in viata,taiat si abandonat in aceeasi zona in care a avut loc rapirea. La controlul medical s-a constatat ca baietelului ii lipseau jumatate de plaman, jumatate de ficat si un rinichi! Faptul ca acel copil a fost gasit in zona din care a fost rapit, da de banuit politistilor ca operatia de extragere a organelor copilului ar fi fost facuta foarte aproape de locul rapirii, dar nici in acest caz nu s-a putut afla mai mult.

Initial m-am intrebat de ce a fost lasat acel copil in viata, caci ar fi putut sa recolteze mai multe organe si sa omoare copilul, riscand mai putin sa fie prinsi. Din acest motiv devenisem sceptic. Apoi m-am gandit ca pedeapsa ar fi mai mica pentru mutilare, decat pentru un omor, asa ca s-ar justifica teoretic un astfel de gest.

Am inceput sa scriu acest articol pentru ca in ultimul timp mi s-a intamplat des sa aud astfel de povestiri, de la bunicii din parc, insa sincer sa fiu nu le dadeam crezare.

Acum doi ani o doamna a vazut o tentativa de rapire de copil, la Piata Muncii (Bucuresti). O mamica tipa disperata ca un individ i-a smuls copilul din mana si a fugit cu el. Din fericire, un taximetrist a fugit dupa rapitor si acesta a fost prins, batut zdravan si dus la politie.

Acum o saptamana, in parcul Kiseleff din Bucuresti, o bunica povestea speriata ca disparuse un copil cu cateva zile in urma, iar altul chiar de langa casa ei de langa parcul Moghioros, din Drumul Taberei (Bucuresti).

Edited by dinmarius, 06 July 2011 - 18:32.


#56
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Vreau si eu sa ma fure vreo 2 zile si sa ma trezesc cu 10.000 de euro in buzunar.

#57
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
copii se fura de mii de ani.
totusi, asta cu ambulanta rahat e o maree aberatie.
in primul rand trebuiesc niste persoane EXTREM de pricepute sa extraga organul, mai apoi mediul trebuie sa fie STERIL, iar in cele din urma organul trebuie transplantat in urmatoarele ore.

#58
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007

 dinmarius, on 6th July 2011, 19:29, said:

[ http://cdn.bitbucket.org/DRACULA/screen-gif/downloads/Missing%20children%20in%20Romania%20-%20Simon%20Andreea_(360p)-new.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Gruparile infractionale actioneaza in special in parcuri, in supermarketuri, in mall-uri, unde pot zabovi si supraveghea victimele fara a da de banuit cuiva. Politia stie, dar nu da numarul real al victimelor, zice-se pentru a nu crea panica. Eu nu inteleg de ce nu trebuie sa avertizezi populatia in fata acestui pericol! Poate doar daca esti politist care vrei sa nu-ti pierzi scaunul, doresti sa ascunzi numarul real de cazuri de rapiri nerezolvate!
In statisticile SRI numarul de copii disparuti e enorm, aproape de celebrul PI 1,1416... Totusi, statisticile includ si pasaricile minore care pleaca la produs sau se marita pe afara, si intrerupe orice contact cu familia si autoritatile.

Un mediu steril se poate amenaja si intr-o dacie, stati linistiti. Daca lucrezi pentru spitale mari, care au 10 blocuri operatorii, si care au minim 5 ce lucreaza la foc continuu, orice organ poate sa isi gaseasca rapid pacientul.
Testele de grupa sunt instant, se poate amenaja si un minilaborator pt analize

Cel cu organele pe jumatate e o gluma, din 2 motive. Infractorii tind sa ascunda intentia criminala. Hotii vor sa para asasinat, criminalii sa para hotie, hotomanii de organe sa ascunda fapta si gruparea, deci sa faca pierdut cadavrul, ca alta posibilitate nu au. Toracele fiind deschis, albia unui rau mare e ideala, nemaiumflandu-se

PS.. fetitele din flash sunt frumusele, probabil produc Suri si Quri fara sa vrea

Edited by Highlander91, 06 July 2011 - 18:56.


#59
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

 Official, on 6th July 2011, 19:33, said:

Vreau si eu sa ma fure vreo 2 zile si sa ma trezesc cu 10.000 de euro in buzunar.
In buzunaru' costumului de lemn ?  :lol:

Eu nu zic nici ca e adevarat, nici ca nu e adevarat, dar sunt curios de ce mi-a zis tata. In fine, daca cunoasteti pe cineva in politie care poata sa confirme sau infirme nebunia asta. Nebunia lu' Salam  :lol:

#60
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

 doctorwho, on 6th July 2011, 19:49, said:

copii se fura de mii de ani.
totusi, asta cu ambulanta rahat e o maree aberatie.
in primul rand trebuiesc niste persoane EXTREM de pricepute sa extraga organul, mai apoi mediul trebuie sa fie STERIL, iar in cele din urma organul trebuie transplantat in urmatoarele ore.
Treaba cu ambulanta este o poveste veche, dar eu cunosc familia cu copilul rapit in mall si readus dupa 5 zile fara un rinichi. Politia si doctorii la analize au spus ca s-a lucrat ultra-profesional.
Daca nu cunoasteam familia respectiva nu credeam in ruptul capului.

#61
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009

 doctorwho, on 6th July 2011, 19:49, said:

in primul rand trebuiesc niste persoane EXTREM de pricepute sa extraga organul

Matache Macelaru' :lol:

#62
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007

 Official, on 6th July 2011, 19:56, said:

Matache Macelaru' :lol:
nu e adevarat. Trebuie sa lucreze cu bisturiu bine si atat. Il decupeaza si urmeaza procedurile de conservare. Eu lucrez bine cu bisturiu, si am facut doar 1 an de medicina, ca n-am promovat. Am operat din curiozitate-gluma 2-3 caini, aveam niste curiozitati in cap... sunt sigur ca as putea recolta un organ...

#63
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

 Highlander91, on 6th July 2011, 19:59, said:

nu e adevarat. Trebuie sa lucreze cu bisturiu bine si atat. Il decupeaza si urmeaza procedurile de conservare. Eu lucrez bine cu bisturiu, si am facut doar 1 an de medicina, ca n-am promovat. Am operat din curiozitate-gluma 2-3 caini, aveam niste curiozitati in cap... sunt sigur ca as putea recolta un organ...
Se ofera mezelarul Official.

#64
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

 Highlander91, on 6th July 2011, 19:59, said:

sunt sigur ca as putea recolta un organ...
Nu, multumim.
Spoiler

Edited by w3room, 06 July 2011 - 19:03.


#65
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
I-am scos unui caine un plaman sa vad daca ar putea trai. Nu am decupat bine coastele, deoarece nu aveam freza de oase, si a facut septicemie... a trait totusi 3 zile. Organul l-am pus in formol, si s-a conservat perfect

 dinmarius, on 6th July 2011, 20:00, said:

Se ofera mezelarul Official.
Oficinal se scrie...

Mi-a prins bine anul la medicina, prin prisma prietenilor ajunsi medici in special pe afara, si care aveau in familie medici de asemenea

Edited by Highlander91, 06 July 2011 - 19:04.


#66
WhiteShark

WhiteShark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 11.02.2008
ai luat un caine de pe strada si l ai deschis ?! si dupa aia l ai lasat sa vezi daca/cat mai traieste ? te as impusca in genunchi ...

#67
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 Highlander91, on 6th July 2011, 19:59, said:

Am operat din curiozitate-gluma 2-3 caini, aveam niste curiozitati in cap... sunt sigur ca as putea recolta un organ...
Chinezule, 70% din Bucuresteni iti multumesc si te sustin sa continui  :coolspeak:

#68
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

 Owidiu, on 6th July 2011, 20:18, said:

Chinezule, 70% din Bucuresteni iti multumesc si te sustin sa continui  :coolspeak:
On topic please.

#69
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 26.03.2008
Acum fara gluma. Am fost oprit pe strada Anghel Moldoveanu de catre Politia Comunitara si mi s-a solicitat sa deschid portbagajul spre verificare. Mi s-a mai solicitat sa deschit o geanta metalica si o cutie mai mare de carton. Cat am mai zabovit la telefon au mai fost verificate doua masini.

Am mai intrebat si eu in stanga si dreapta si se pare ca sunt 3 cazuri in zona aceea (intre gara Progresu si strada Turnu Magurele) de copii eviscerati de organele interne lasati cu bani din salvari. Suma ar fi de undeva la 15 milioane lei vechi. Se mai zvoneste de inca 7 cazuri de copii gasiti eviscerati in padurea de pe raza localitatii Cornetu (asta nu este confirmat din mai multe surse).

#70
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
Bine ca ai spus sa scot instrumentarul medical din portbagaj, ca nu am nici o patalama de medic si parca vad ca sunt invitat la un pahar de declaratii la sectie

#71
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

 Patefon, on 6th July 2011, 21:15, said:

Da-ne si noua mai multe detalii. Adica, cine ti-a zis de cele 3 cazuri ? Ti-a zis politia comunitara, sau "se vorbeste in sat" ?

Edited by w3room, 06 July 2011 - 20:23.


#72
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
In Albania sunt 5000 cazuri pe an de copii rapiti si eviscerati.

Edited by pro-civilizatie, 06 July 2011 - 20:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate