Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

ORANGE Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14257 replies to this topic

#13177
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

 ytsejam, on Dec 16 2008, 14:03, said:

Mi-a ajuns telefonul S-ER M600 , cutia desigilata , telefonul la fel si fara cardul de 64 MB pe care erau aplicatii pentru telefon ! .... oare se poate si mai rau de atat ? Rog pe cei care au comandat si primit M600 sa imi confirme sau nu prezenta sau lipsa cardului ( sa nu fac taraboi gratis  :death:)

Cand ai facut comanda? Eu am facut-o vineri seara si nu a ajuns... Oare mai am o sansa azi sau numai maine?

#13178
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.09.2007

 ytsejam, on Dec 16 2008, 14:03, said:

Mi-a ajuns telefonul S-ER M600 , cutia desigilata , telefonul la fel si fara cardul de 64 MB pe care erau aplicatii pentru telefon ! .... oare se poate si mai rau de atat ? Rog pe cei care au comandat si primit M600 sa imi confirme sau nu prezenta sau lipsa cardului ( sa nu fac taraboi gratis :death: )
Deobicei cutiile sunt desigilate pentru verificarea functionarii telefonului si a accesoriilor.
Asta a fost explicatia data unei prietene cand a facut cumparaturi de pe WebShop.
Cardul era deja pus in telefon.

Edited by vik19, 16 December 2008 - 14:25.


#13179
ytsejam

ytsejam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.12.2008
pe 12 dec am facut comanda in jur de ora 11-12 ...  si nu are card . M-am uitat va dati seama prin cutie, am desfacut toate ambalajele nimic , in telefon nimic  :deadtongue:

#13180
SUPERSTAR2007

SUPERSTAR2007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 709
  • Înscris: 31.12.2006

 ytsejam, on Dec 16 2008, 14:34, said:

pe 12 dec am facut comanda in jur de ora 11-12 ...  si nu are card . M-am uitat va dati seama prin cutie, am desfacut toate ambalajele nimic , in telefon nimic  :deadtongue:
Loll,..faci atata taraboi pentru un amarat de crd de 64 MB? :P, iit poti lua unu nou de 2 giga pana la 50 ron,..si toate pachete de la orange is desfacute pentru verificarea accesoriilor si pentru blocarea lor in retea!

#13181
ytsejam

ytsejam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.12.2008

 SUPERSTAR2007, on Dec 16 2008, 14:48, said:

Loll,..faci atata taraboi pentru un amarat de crd de 64 MB? :P, iit poti lua unu nou de 2 giga pana la 50 ron,..si toate pachete de la orange is desfacute pentru verificarea accesoriilor si pentru blocarea lor in retea!

desi sunt oarecum de acord cu verificarea functionarii produsului as fi preferat sa fie amblajul intact (astfel poate ca era cardul la locul lui  :rolleyes:) iar taraboi inca nu am facut dar probabil ca o sa ma incordez putin pe la 411 dar nu pentru ambalaje (sper ca s-a inteles - nu m-a deranjat asta chiar asa de tare) ci pentru card pentru ca erau APLICATII ale telefonului pe el ( .... da stiu ca sunt pe net multe din ele, dar eu sunt mai conservator)

si da , apreciez grija ta superstar2007, un card o sa achizitionez - ar fi pacat sa nu pun card pe un asa telefon (a se citi smartphone) - un card de 16 gigi (micro M2) - daca ai sugestii unde gasesc unul ieftin ai fi de mare ajutor

#13182
nokia6300

nokia6300

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.11.2008
Nu stiti si voi cum sa'mi configurez M600i la net? E mai special cumva :))

#13183
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Mie mi-au trimis unul cu tipla scoasa si aparent zgariat pe carcasa in spate.
La o privire mai atenta era murdar cu un soi de clei.
Cardul era aruncat undeva in cutie, pe incarcator zacea o eticheta galbena cu numar de inventar pe el.
Nu este incarcatorul lui asta e clar, este incarcator de seria W de la sony ericsson si se vede ca a fost folosit la incarcarea telefoanelor din shopul de oras (cred).
In linii mari a iesit cleiul dupa ce am insistat cu o carpa dar mi-a dat senzatia de telefon refurbished.
Modul in care erau trantite in cutie, si mai ales certificatul de garantie cum arata lasa muuuult de dorit.
Certificatul este o foaie de hartie care a fost copiata pe un copiator vechi care lasa dare late de cerneala neagra.
Certificatul de garantie este mizerabil ca aspect.
Acum raspunsul lor ar putea sa fie: la banii astia mai faceti si mofturi?

PS bine ca era clei si nu era zgariat, ca atunci chiar era de kkt faza.

Edited by onlyone, 16 December 2008 - 15:59.


#13184
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007
Hmmm.Deci asa sta treaba la Orange.Eu inca nu am primit coletul.Daca nu l-am primit pana acum nu cred ca mai este vreo sansa pentru azi.Poate o sa il primesc maine. -_-

#13185
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
stiti cumva daca oferta cu 400 de min si 400 de mesaje cu 4 euro este doar pt cartela sau si pt abonament?

#13186
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

 Aladin66, on Dec 16 2008, 16:04, said:

stiti cumva daca oferta cu 400 de min si 400 de mesaje cu 4 euro este doar pt cartela sau si pt abonament?
Doar la cartela este oferta aia.

#13187
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Da e clar.
Sunt telefoanele expuse in shop.
Au uitat sa dea format la card si pe el se pot vedea meclele celor care si-au imortalizat chipul in portocaliul orange.
Kinda sux dar la pretul asta nu aveau cum sa fie noi.
Mda, are si apeluri la activ. cam o ora.
Super cool.
Cred ca e la noroc.
Macar sa nu fie varza bateriile  ^_^

PS
Mereu m-am intrebat: ce fac oare cu telefoanele expuse in shop?
Cine mai da bani pe ele dupa ce au fost incarcate aiurea si rodate de toata lumea. M-am gandit ca le dau la angajati dar m-am inselat.
Uite ca bunul Dzeu mi-a trimis raspunsul la intrebare.
Thanks GOD !

Edited by onlyone, 16 December 2008 - 16:45.


#13188
ludiconiric

ludiconiric

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.07.2006
www.orange.ro/webshop  -  Va merge? La mine nu se incarca... :mellow:

#13189
Alina_

Alina_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.06.2008

 ludiconiric, on Dec 16 2008, 16:51, said:

www.orange.ro/webshop  -  Va merge?

Va merge...

#13190
Andy_ACS

Andy_ACS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 18.06.2007
Baieti, m-a pus necuratul sa trimit un sms la concursul 123. Acum nu mai scap de mesajele promotionale de la ei cu tot felul de intrebari. Ce e de facut sa nu mai primesc sms-uri de la 123? (abonament orange, dar pe numele altei persoane, am cont in web care).

Merci

#13191
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
Poti solicita in orice moment sa nu mai primesti mesaje scrise referitoare la promotie, sunand de la telefonul Orange la numarul scurt gratuit 280. Ulterior acestei solicitari, trimiterea unui nou mesaj scris la 123 implica acceptul tau de a primi din nou mesaje scrise privind promotia.

#13192
ytsejam

ytsejam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.12.2008

 Andy_ACS, on Dec 16 2008, 17:53, said:

Baieti, m-a pus necuratul sa trimit un sms la concursul 123. Acum nu mai scap de mesajele promotionale de la ei cu tot felul de intrebari. Ce e de facut sa nu mai primesc sms-uri de la 123? (abonament orange, dar pe numele altei persoane, am cont in web care).

Merci

Nu poti face nimic decat sa ii umpli de respect  !  :deadtongue:

PS : daca te face sa te simti mai bine si eu sunt unul dintre "participanti"  :death:


Later edit : o sa sun si eu atunci .... ms kaytar

Edited by ytsejam, 16 December 2008 - 18:36.


#13193
alienalfa

alienalfa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.11.2008
Am si eu o problema.Acum o saptmana mia venit bonus 2 euro de la orange.Eram foarte fericit atunci pana sa vad ca ca atunci cand apelez pe cineva sau dau un mesaj imi ia din credit desi eu aveam optiunea de 200 de minute si 200 de mesaje activata,ea fiind valabila pana pe 30dec.Acel bonus lam consumat pe mesaje,pe apeluri,etc si nu mia mai ramas nimik.Cand sa incerc sa dau un mesaj sau un apel nimik,"credit insuficient" eu inca avand optiunea de 200min si 200sms inca activata si valabila pana pe 30dec si mai avand aproape 150 min si 170 mesaje de consumat inaine de bonus,Daca cineva ma poate ajuta ii raman foarter recunscator.!!

#13194
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 onlyone, on Dec 16 2008, 16:18, said:

Da e clar.
Sunt telefoanele expuse in shop.
Au uitat sa dea format la card si pe el se pot vedea meclele celor care si-au imortalizat chipul in portocaliul orange.


PS
Mereu m-am intrebat: ce fac oare cu telefoanele expuse in shop?
Cine mai da bani pe ele dupa ce au fost incarcate aiurea si rodate de toata lumea. M-am gandit ca le dau la angajati dar m-am inselat.
Uite ca bunul Dzeu mi-a trimis raspunsul la intrebare.
Thanks GOD !
Ce politica  mizerabila! Mai bine precizau asta nu o afisau ca si cum ar fi oferta pt un abonat fidel. In plus astea chiar sunt telefoane Second-Hand, chiar daca au fost folosite sa zicem doar 1 h.  Trebuie precizata undeva chestia asta pe site. Esti cumparator si trebuie sa fii informat.
Ar trebui reclamati sa li se taie craca! Eu unul asta as face. Ma gandeam sa au un Moto Z8 prin webcare de 50 euro dar cu ajutorul vostru m-am lamurit.
Niste mizerii astia de la Orange. Doar profit-profit-profit...nu conteaza cum.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate