Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vreaumobila.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
mosucu

mosucu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.08.2005
Salut,
As vrea sa cumpar un scaun de birou cu masaj de pe vreaumobila.ro.
Pe acest site apare mai ieftin ca pe alte site-uri ( de la 950 de lei la altii undeva la 670 de lei).
Sunt de incredere ? A mai comandat cineva scaune de la ei ?

Scaunul este aceste : http://www.vreaumobi...saj-mas-035.htm

Ceva pareri despre el daca se merita sau nu ?

sau o parare si despre : http://www.vreaumobi...aj-off-1662.htm

Merci mult.

Edited by mosucu, 26 May 2011 - 09:34.


#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Chinezarii; daca vrei sa nu se rupa repede sau ca pielea sa nu se rupa, recomand o vizita la Mobexpert Office

#3
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 mosucu, on 26th May 2011, 10:09, said:

sau o parare si despre : http://www.vreaumobi...aj-off-1662.htm

Merci mult.

salut.

eu am acest scaun de birou de mai bine de  un. L-am cumparat insa de altundeva.

e foarte bun scaunul. functia de masaj chiar face masaj (ma rog, sunt niste vibratii foarte puternice, atat de puternice la maxim de iti gadila plamanii :D)

montarea e simpla, pielea nu s-a zbarcit, e la fel de fina si moale ca in prima zi. Atentie mare insa la lemn (nu mai stiu cum se numesc chestiile laterale pe care iti spriji mainile) eu l-am tot lovit de birou si evident ca s-a scorojit rau de tot (insa la o adica poate fi slefuit si lacuit)

#4
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
ATENTIE: vezi ca la ei preturile sunt afisate fara TVA !

#5
boboivan

boboivan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.04.2011

 mosucu, on 26th May 2011, 10:09, said:

Salut,
As vrea sa cumpar un scaun de birou cu masaj de pe vreaumobila.ro.
Pe acest site apare mai ieftin ca pe alte site-uri ( de la 950 de lei la altii undeva la 670 de lei).
Sunt de incredere ? A mai comandat cineva scaune de la ei ?

Scaunul este aceste : http://www.vreaumobi...saj-mas-035.htm

Ceva pareri despre el daca se merita sau nu ?

sau o parare si despre : http://www.vreaumobi...aj-off-1662.htm

Merci mult.

NU sunt de incredere astia. Daca suni pe toate numerele de telefon o sa observi ca iti raspunde aceeasi persoana, care n-are nicio treaba cu ideea de vanzare. E total neprofesionista persoana, obraznica si cu probleme de logica si de coerenta.
Nu poti avea incredere intr-o firma care are un singur angajat si care probabil e chiar patronul ei. Gandeste-te la eventuale probleme de garantie, service, etc. Cine le rezolva pe-astea? Pe aia o intereseaza doar sa faca vanzari, iar dupa aia D-zeu cu mila. Ce customer service, ce customer support, ce "e" astea???

#6
vreaumobila_pr

vreaumobila_pr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.09.2010
Buna ziua,

In calitate de reprezentant al relatiilor cu clientii al VreauMobila.ro tin sa va mentionez ca afirmatiile dumneavoastra sunt neadevarate. Raspund la problemele mentionate de catre dumneavoastra pentru a schimba imagina nerealista pe care o creeati despre VreauMobila.ro.

Exista mai multe numere de telefon pentru a alege clientii linia telefonica preferata si a avea costuri reduse.
Daca un angajat al VreauMobila.ro are un comportament necorespunzator suntem incantati sa primim reclamatiile dumneavoastra pe [email protected] pentru a lua masuri in sensul mentionat.
Inainte de a face afirmatii neadevarate puteti gasi gratuit pe internet numarul angajatilor VreauMobila.ro, unde o sa observati ca afimatia dumneavoastra este intradevar falsa, fapt ce face din dumneavoastra o persoana necredibila.
Politica VreauMobila.ro de rezolvarea a reclamatiilor este de a raspunde pentru orice problema aparuta la produsele noastre.

Marketing Manager,
Florin Goanta

#7
IONESCULUCIAN

IONESCULUCIAN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.08.2011
AM VRUT SA CUMPAR O SALTEA DE PE SITUL VreauMobila.ro ,ACEASTA AVEA TERMENUL DE LIVRARE 24 DE ORE (ASA SCRIA PE SITE).AM FOST LA MAGAZIN SI O TANTI DE ACOLO MI-A SPUS CA TREBUIE SA ASTEPT , SA O ADUCA , DOUA LUNI. SUNT DE 2 LEI , NU VOI MAI CALCA PE ACOLO :thumbdown:

#8
maleaionut

maleaionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.11.2011

 vreaumobila_pr, on 29th June 2011, 16:48, said:

Buna ziua,

In calitate de reprezentant al relatiilor cu clientii al VreauMobila.ro tin sa va mentionez ca afirmatiile dumneavoastra sunt neadevarate. Raspund la problemele mentionate de catre dumneavoastra pentru a schimba imagina nerealista pe care o creeati despre VreauMobila.ro.

Exista mai multe numere de telefon pentru a alege clientii linia telefonica preferata si a avea costuri reduse.
Daca un angajat al VreauMobila.ro are un comportament necorespunzator suntem incantati sa primim reclamatiile dumneavoastra pe [email protected] pentru a lua masuri in sensul mentionat.
Inainte de a face afirmatii neadevarate puteti gasi gratuit pe internet numarul angajatilor VreauMobila.ro, unde o sa observati ca afimatia dumneavoastra este intradevar falsa, fapt ce face din dumneavoastra o persoana necredibila.
Politica VreauMobila.ro de rezolvarea a reclamatiilor este de a raspunde pentru orice problema aparuta la produsele noastre.

Marketing Manager,
Florin Goanta



aha...
ma uit pe site-ul lor,gasesc acest scaun,sun...raspunde,sunt preluat de o alta persoana(cu aceeasi voce),intreb de scaun,cauta...imi raspunde ca nu este,nu stie,nu exista.
merg la showroom,blocurile acelea urate din beton parca nefinisate de pe marginea fostului lac vacaresti,undeva departe la ultimul bloc,dupa colt,gasesc intrarea,apas si imping(asa scrie) nu se deschide,privesc uimit la doi soferi care isi povesteau peripetiile in fata usii,vine o piti si deschide cu cheia usa,intru...la doi metri de usa este biroul de primire pe care se afla o alta piti stand in cwr si pupand un caine in bot(funnny pot spune unii,la fel de funny sa fie si cand vii cu ele in garantie,garantez).piti lasa cainele pe birou incercand o imitatie de procedura de intampinare,ii explic ca doresc acel scaun...cauta...extraordinar...gaseste,numai ca e la depozit si vine peste o saptamana -doua,ii explic cum ca ma pot deplasa eu la depozit,numai ca...stupoare,nu se poate si ORICUM TREBUIE SA PLATITI TRANSPORTUL DE 50 RON CHIAR DACA IL RIDICATI PERSONAL DE LA SHOWROOM,calculeaza...un total de aproximativ 900 ron,sunt superfiat,nu spuneau nimic de 50 de roni spaga sau pacaleala,cica transportul de la depozit,cum ar trebui sa platesc si depozitarea sau transportul de la fabrica(evident inclus in pret) ori mai stiu eu ce.sigur pentru piti 50 de ron este maruntis uitat prin buzunar.dau sa ies in mare viteza de acolo,usa refuza sa se deschida,rasucesc cheia,deschid si ies furios,adio bai profesionistilor!
am gasit servicii mult mai primitoare si mai ieftine cu circa 40 de ron la mobshop.ro

Edited by maleaionut, 05 November 2011 - 14:42.


#9
Mircea_t1

Mircea_t1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.02.2011
Ei fac mobila de o calitate indoielnica. Am facut si eu comanda, in luna mai 2011, la ei de bucatarie, dormitor si living pentru ca am fost la showroom si acolo mobila arata foarte bine. Cand au venit acasa sa o aduca si sa o monteze....surpriza. Patul din dormitor nu corespundea cu cel din schita anexata contractului, usile la dulap aratau ingrozitor. Detaliile la toata mobila lasa de dorit ...ca sa nu mai spun ca la 2 zile dupa ce au montat mobila in bucatarie, s-a desprins o usa de la dulapul de sus. Si acum regret ca am facut mobila la ei.

#10
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011

 vreaumobila_pr, on 29th June 2011, 16:48, said:

Exista mai multe numere de telefon pentru a alege clientii linia telefonica preferata si a avea costuri reduse.
Aia care vor costuri reduse dau bip ;)

#11
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Daca tot au showroom, mergi acolo si vezi care-i treaba.Mi se pare riscant sa comanzi de la unii despre care n-ai habar deloc despre cum arata in realitate mobila (care au doar magazin online.., sunt o gramada...)

#12
lawrians

lawrians

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.10.2007
salut, motivul pentru care preturile PAR mai mici este ca sunt afisate fara TVA, spre deosebire de toate celelalte magazine, care afiseaza pretul real.
Bafta

Edited by lawrians, 08 January 2012 - 22:19.


#13
nicolae bonea

nicolae bonea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.12.2006
Eu sunt total nemultumit de ei...

Am comandat mobilierul de bucatarie  si mi l-au adus cu alte manere, de alte dimensiuni, fata de ce comandasem. In plus, fetele exterioare ale dulapurilor suspendate sunt prinse la vedere in holzsuruburi si mascate cu niste capace foarte inestetice.

De doua luni ii sun aproape saptamanal, rugandu-i sa rezolvam problema cu capacele (la manere am renuntat). Imi raspund ca ma suna in cateva ore, insa niciodata nu au revenit.

Din cate am inteles, cei de la "vreaumobila" nu o produc, ei primesc comanda si o transmit mai departe unei fabrici cu care colaboreaza. Din punctul meu de vedere, exista o lipsa de comunicare intre ei si fabrica.

#14
Alyssa25

Alyssa25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.01.2011
Am cumparat un scaun off 1662 , cine spune ca e bun sau ca isi merita banii cred ca a coborat in copac sau a iesit din grajd.

Pentru banii care i-am dat 950 ron (era 900 inainte de  Fraier day ) este nesatisfacator ,mi-a amortit fundu pe el dupa 2 ore , partea de jos a gatului dadea in ceva element de rezistenta a spatarului care era tare. Am 1.84 inaltime si 92 kg si nu cred ma tinea mai mult de un am.Ornamentele de lemn de jos sunt din brad si au crapat in prima zi .

L-am cumparat de pe scauneonline.ro si l-am trimis inapoi sper sa nu am probleme la returnarea banilor.

#15
Gigel100

Gigel100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.10.2013
Eu mi am cumparat de la Vreaumobila.ro un pat.e una din tzepele urate pe care le am luat.calitatea lor e de toata jena..pentru cineva care nu se pricepe si se uita doar pe site ,ceea ce n are nici o legatura cu realitatea.cand vin oamenii si ti asambleaza produsul o sa ti dai seama ca defapt ai cumparat cu totul altceva.materialele sunt un pic mai bune decat cartonul.propun sa nu bateti drumul pana la showroom degeaba ca oricum nu aveti ce vedea.lumea destul de plictisita mai ales dak dai de piti obosita care a lucrat toata ziua nu prea are chef de tine ca si client.nu stiu cum de rezista pe piata la asemenea calitate .

#16
nikydan

nikydan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2011
Incantat de profesionalismul cu care a fost executat situl vreumobila.ro al  Webcom Trading SRL am facut enorma  greseala de a comanda  de la ei 4 obiecte de mobilier in valoare de 5000ron.Desi lucrate prost am hotarat sa pastrez 3 din ele urmand sa returnez un pat  in valoare de 3000 ron care nu corespunde nici pe departe cu ceea ce  prezinta  si am vazut pe  vreumobila.ro. Adica ,” grad de confort cat mao piesa de mobilier suspendata  cu leduri montate dedesupt si o tablie tapitata , toate pentru un i ridicat si un somn odihnitor.” Asa cum este normal intrucat am primit o caricatura care nici pe departe nu seamana cu ce mi s-a prezentat si mi-am dorit , am cerut sa-si ridice patul si sa-mi inapoieze banii . In sesizarea pe care am trimis-o i-am acuzat de  de inselaciune , si publicitate mincinoasa si am trimis copii dupa site-ul in care au facut prezentarea.A URMAT UN LUCRU INCREDIBIL. Sub pretextul unei defectiuni, au oprit site-ul  5 zile , iar la redeschidere am observant cu stupoare  ca tot ce-i incrimina , a disparut de pe site.Ba mai mult. In noua versiune a site-ului, au schimbat dimensiunile noptierelor  pentru a demostra ca am solicitat un pat personalizat,caz in care legea nu-i obliga  sa returnrze banii. Ce credibilitate sa ai intr-un magazin care pentru 3000 lei se preteaza la astfel de lucruri?  In relatarile mele viitoare , voi face o expunere detailata, a ce mi s-a intamplat si  a neregurilor pe care le-am constatat . Si un ultim aspect ,demn de Dosarele X. Toate copiile facute dupa vechiul site si care demonreaza  ceea ce am relatat mai sus, au disparul din calculatorul meu. Pur si simplu au disparut  desi am avut mare grije de ele.Am ramas doar cu copiile dosarului trimis la OPC , prin care mai pot demonstra cele afirmate de mine.Astept pareri si sfaturi de la voi.

#17
albinuta63

albinuta63

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.05.2014
doresc sa sriu aceste randuri pentru ca alti doritori sa nu mai pateasca ce am patit si eu. am incheiat un contrat cu cei de la "vreau mobila" in data de 17.04.2014. la discutiile initiale (inainte de semnarea contratului) mi s-a spus ca pana in 10 mai mobila o sa fie montata. a trecut 10 mai, si in 14mai am fost contactata de cineva de la firma care mi-a comunicat ca pana cel tarziu 20 mai mobila o sa fie montata. suntem in 19 mai si ma aflu in situatia in care am dat cel putin 5telefoane prin care solicitam un lucru simplu DATA LA CARE URMAU SA VINA SA MONTEZE MOBILA. am solicitat sa fiu contactata de cineva din conducere intrucat domnisoarele cu care am vorbit la telefon erau TOTAL DEPASITE. mi s-Aa comunicat ca o sa ma contacteze directoarea de vanzari si o sa-mi explice ce s-a intamplat, dar sa credeti voi ca m-a contactat cineva mi s-a spus ca d-a directoare "este ocupata cu  interviurile" si ca nu are timp sa vorbeasca cu mine.  ATENTIE MARE CAND VETI INCHEIA UN CONTRACT CU EI! CITITI CU FFFF MARE ATENTIE CONTRACTUL SA NU PATITI CA MINE!

,

#18
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007

 boboivan, on 18 iunie 2011 - 12:03, said:


 IONESCULUCIAN, on 25 august 2011 - 15:08, said:


 maleaionut, on 05 noiembrie 2011 - 14:40, said:


 Mircea_t1, on 13 decembrie 2011 - 19:58, said:


 nicolae bonea, on 24 februarie 2012 - 15:58, said:


 Gigel100, on 23 octombrie 2013 - 21:32, said:


 nikydan, on 12 noiembrie 2013 - 13:03, said:


 albinuta63, on 19 mai 2014 - 17:46, said:


Fenomenal! Se parca ca e o concurenta incredibila in domeniul asta.
Atatia trolli care sa comenteze anti, saracii toti imediat dupa ce au facut cont si la primul post tocmai aici sa aiba cate o poveste nu am mai vazut pe softpedia, pe nicaieri de fapt.!
Posted Image

Edited by slai, 19 May 2014 - 17:56.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate