Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

unde fac scoala de soferi?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
ma apuc de scoala. cum singura mea sursa de informatie e internetul, am cautat si eu o scoala din bucuresti convenabila ca pret si cu un site decent. dupa o prima cautare am ramas la:

http://www.dinu2000.com/

avand in vedere ca au si pe Sebastian un sediu, (relativ aproape de mine)  si scrie in site ca-mi pun io orele cum vreau, 4.700.000 loganu, ma gandeam sa ma bag.

a facut careva la astia? stie cineva de ei?

#2
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005
Dac vrei sa te apuci sa faci scoala de soferi, sfatul meu este sa te straduiesti sa faci scoala pe o masina precum Dacia Berlina, deoarece daca reusesti sa conduci o astfel de caruta o sa iti fie foarte usor cu orice alt tip de masina.
In al 2-lea rand NU incurajez spaga la examen, mai bine dai de "n"-spe mii de ori, ca asta este examenul pe care il dai pana il iei!!! In ceea ce priveste banii mai uita-te si la cei de la AutoGeneral, stiam ca au preturi bune, si daca cunosti pe cineva care a facut scoala de curand si iti recumanda un instructor bun Go 4 it!!!

Bafta!!! si Drive Safe!

#3
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
aa si BTW: NU tin sa mi se spuna aici sa fac pe Dacia Berlina, n-am cum, am motivele mele, vi le expun daca vreti. treaba cu Loganu are un motiv, nici mie nu-mi place Loganu.

#4
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
daca vrei iti dau eu numarul instructorului meu, care are solenza diesel si vine si te ia de  acasa, dar numai ca e in concediu pana pe 25 august

#5
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
n-are nici un rost treaba cu berlina. ti-ar distrage atentia de la a invata efectiv sa mergi pe drum.


erm, consider aici ca mersul pe drum inseamna conduita rutiera, si nu cum stapanesti masina, aia se mai poate perfectiona.

#6
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

shumilica, on Aug 18 2005, 11:36, said:

daca vrei iti dau eu numarul instructorului meu, care are solenza diesel si vine si te ia de  acasa, dar numai ca e in concediu pana pe 25 august

<{POST_SNAPBACK}>

n-auzi ba ca tre sa fac pe Golan? sunt Obligat! mersi anyway

#7
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
sunt FOARTE curios de ce trebuie sa faci NUMAI pe Logan ? :w00t:
cumva pentru ca nu dai examenul in bucuresti si astfel tu ai pe cineva la tine in oras care e instructor strict pe logan si deci trebuie sa faci pe Logan si in Bucuresti ca sa fii obisnuit cu masina ?  :w00t:

#8
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

shumilica, on Aug 18 2005, 11:48, said:

sunt FOARTE curios de ce trebuie sa faci NUMAI pe Logan ? :w00t:
cumva pentru ca nu dai examenul in bucuresti si astfel tu ai pe cineva la tine in oras care e instructor strict pe logan si deci trebuie sa faci pe Logan si in Bucuresti ca sa fii obisnuit cu masina ?  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

aproape exact.

scoala cu care dau examenul are din productia autohtona doar Logan, si p-aici nu gasesc scoli cu accenturi, fabii, citroene si alte d-astea (si oricum daca as gasi m-ar rupe la bani) Si cand intersectez cele 2 multimi ramane doar Loganu'...

#9
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
o sa-ti blestemi zilele la mersul cu spatele, dar daca esti obligat sa faci pe Logan...

#10
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cea mai mare timpenie este sa te oblige sa dai examenul in orasu muma. si io am patit la fel. faci o gramada de ore pe o masina, te obisnuiesti cu ea si apoi te duci si te pui pe alta si iti dai seama ca esti varza. degeaba e acelasi tip de masina. legi timpite si cretine  :death:

#11
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
eventual poti face scoala de soferi pe un trabant, ca sa te obisnuiesti cu amestecul din rezervor.
damn, urmeaza sa ti se sugereze sa faci scoala pe trotineta.

#12
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

GunX, on Aug 18 2005, 19:34, said:

o sa-ti blestemi zilele la mersul cu spatele, dar daca esti obligat sa faci pe Logan...

<{POST_SNAPBACK}>


man, sunt atatia idioti cu Logan care dau cu spatele...  N-oi fi eu mai prost.


@all, despre scoli stie careva ceva?

azi cand veneam de la masa, la semafor, tocmai facea scoala unu de la Dinu asta...  si era sa calce 2 gagici, noroc de instructor ca a fost prompt :D ... :)

#13
Zedjames

Zedjames

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.06.2005
Astia de la Dinu sunt OK. Am o prietena care a facut scoala la ei tot pe un Logan de curand. Si a luat permisul ..acum e in Spania conduce un Golf IV..dar asta e alta poveste...ea avea nevoie de permis de aici din .ro cat mai rpd..si a fost foarte multumita de serviciile de la ei plus ca statea tot prin zona ca si tine din cate am inteles.

Nu am info personal despre alte scoli auto dar banuiesc ca mai sunt useri informati pe aici si o sa scrie si ei cat de curand :)

#14
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002

add, on Aug 18 2005, 19:12, said:

man, sunt atatia idioti cu Logan care dau cu spatele...  N-oi fi eu mai prost.
sunt atatia idioti care se culca la ei in sat si pe calea ferata.
asta era si ideea, tu sa nu crezi ca daca nu faci ca ei, esti mai prost.

#15
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
gata, m-am inscris la aia.  De saptamana viitoare incep. Recomand sa stati mai mult prin case si sa  nu iesiti din casa decat daca e absolut necesar... macar vro luna de zile asa.

#16
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005

add, on Aug 23 2005, 15:53, said:

gata, m-am inscris la aia.  De saptamana viitoare incep. Recomand sa stati mai mult prin case si sa  nu iesiti din casa decat daca e absolut necesar... macar vro luna de zile asa.

<{POST_SNAPBACK}>

Problema nu e luna asta ca e instructorul langa tine....Problema asta o sa fie dupa ce iei permisul ca esti singur :w00t:  :coolspeak:

#17
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

Night Elf, on Aug 23 2005, 17:06, said:

Problema nu e luna asta ca e instructorul langa tine....Problema asta o sa fie dupa ce iei permisul ca esti singur :w00t:  :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>


dupa aia poti sta linistit o bucata ca inca n-am masina, si nu se inghesuie nimeni sa ti-o dea pe-a lui  :lol:

#18
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
legea spune ca si cu instructorul in dreapta,vina unui accident se imparte 50%.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate