Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

LG Optimus One P500

- - - - -
  • Please log in to reply
13425 replies to this topic

#1027
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 Florinbv, on 6th January 2011, 12:18, said:

Dap Missed Call functioneaza si face si avertizare sonora. Mersi, m-ai scutit de testat un kg de aplicatii de pe market :)

Ai facut vreo setare speciala pentru Missed Call ?

#1028
AddRien

AddRien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 24.11.2007

 ady4x4, on 6th January 2011, 12:13, said:

flash merge pe el ,adica browser-ul suporta flash?multumesc
Nu.


În altă ordine de idei, a trecut o săptămână de când am cumpărat telefonul și nu am primit codul de deblocare! Cum să-i impulsionez pe nesimțiții ăștia să mi-l trimită mai repede?

#1029
Surf_Dude

Surf_Dude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 17.04.2007
Cred ca tot cu amenintarile va functiona.

A descris cineva mai in spate experienta cu un mail trimis unde ii ameninta cu OPC-ul sau, ma rog, ANPC-ul si a functionat.

#1030
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

 krossfire, on 6th January 2011, 12:20, said:

Ai facut vreo setare speciala pentru Missed Call ?
Nu. Doar Menu > Add Service > Call Service si bifat sound in setari si debifat LED

 AddRien, on 6th January 2011, 12:20, said:

Nu.


În altă ordine de idei, a trecut o săptămână de când am cumpărat telefonul și nu am primit codul de deblocare! Cum să-i impulsionez pe nesimțiții ăștia să mi-l trimită mai repede?
Ameninta-i cu reclamatie la ANCOM si/sau ANPC ;) insa asta e cu doua taisuri: fie primesti codul imediat, fie il primesti in a 15-a zi lucratoare cum l-am primit eu... Romanica ce sa-i faci...

#1031
Nicky007

Nicky007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.03.2010
Salutari ... are cineva sa imi dea si mie Harta europei pt iGO .. va rog frumos ...

#1032
sincotan

sincotan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 13.08.2006

 Nicky007, on 6th January 2011, 12:35, said:

Salutari ... are cineva sa imi dea si mie Harta europei pt iGO .. va rog frumos ...

Nu exista o singura harta. Fiecare tara cu harta ei. Depinde si de versiunea de iGO.

Edited by sincotan, 06 January 2011 - 12:38.


#1033
AddRien

AddRien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 24.11.2007

 Florinbv, on 6th January 2011, 12:32, said:

Nu. Doar Menu > Add Service > Call Service si bifat sound in setari si debifat LED


Ameninta-i cu reclamatie la ANCOM si/sau ANPC ;) insa asta e cu doua taisuri: fie primesti codul imediat, fie il primesti in a 15-a zi lucratoare cum l-am primit eu... Romanica ce sa-i faci...

Problema e că l-am luat de la dealer, nu direct de la Vodafone. Ține tot de Vodafone, nu(trimiterea codului)? I-am cerut vânzătorului să-mi dea mail-ul celor de la service și a zis că e ceva intern, că nu poate să mi-l dea dar că mă anunță el când primește codul.Am mai fost acum vreo două zile pe la ei, nimic, a zis să aștept liniștit. Azi am o săptămână de liniște și pace. :cursing:

Să trec la atac? Cum să-i sperii?

Edited by AddRien, 06 January 2011 - 12:53.


#1034
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Si eu tot de la dealer l-am luat. Si am asteptat cuminte cele 15 zile magice si le-am trimis un mail celor de la magazin ca urmeaza sa-i reclam. In 35 de min am avut codul pe mail. Codul il furnizeaza Vodafone si de aici intarzierile astea.

LE: Ideea e ca daca dai de unu mai orgolios va face in asa fel incat sa primesti codul in a 15-a zi lucratoare chiar daca il va primi mai repede de la vdf.

Edited by Florinbv, 06 January 2011 - 13:01.


#1035
AddRien

AddRien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 24.11.2007

 Florinbv, on 6th January 2011, 12:53, said:

Si eu tot de la dealer l-am luat. Si am asteptat cuminte cele 15 zile magice si le-am trimis un mail celor de la magazin ca urmeaza sa-i reclam. In 35 de min am avut codul pe mail. Codul il furnizeaza Vodafone si de aici intarzierile astea.

Și cum de ți-au făcut rost de el în 35 de minute dacă n-au reușit în 15 zile? :death:  Iar dacă trece perioada de 15 zile, ce poți să le faci?

#1036
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Pai ori il aveau deja si au "uitat" sa mi-l trimita ori au urgentat cumva in asa fel incat sa se incadreze in termenul legal. Daca trec cele 15 zile lucratoare trimiti o sesizare catre ANCOM si/sau ANPC

#1037
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010

 AddRien, on 6th January 2011, 12:55, said:

Și cum de ți-au făcut rost de el în 35 de minute dacă n-au reușit în 15 zile? :death:  Iar dacă trece perioada de 15 zile, ce poți să le faci?
Reclamatii ANPC, etc..

#1038
Nicky007

Nicky007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.03.2010

 sincotan, on 6th January 2011, 12:37, said:

Nu exista o singura harta. Fiecare tara cu harta ei. Depinde si de versiunea de iGO.


iGOMyWay 8.4.2 2009 asta e varianta .... l-a luat de mai sus de la colegul ... hartile stie cnva de unde le pot procura ... ca eu am nevoie si de aproape toata europa ... multumesc anticipat

#1039
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 Florinbv, on 6th January 2011, 12:32, said:

Nu. Doar Menu > Add Service > Call Service si bifat sound in setari si debifat LED


Ameninta-i cu reclamatie la ANCOM si/sau ANPC ;) insa asta e cu doua taisuri: fie primesti codul imediat, fie il primesti in a 15-a zi lucratoare cum l-am primit eu... Romanica ce sa-i faci...


Eu il lasasem ca bolovanul pe LED (desi repeating pusesem Enabled). merge si Missed Calls, desi Missed Message Flasher imi palce mai mult, e mai curatel si straight to the point :)

#1040
Nicky007

Nicky007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.03.2010

 sincotan, on 6th January 2011, 13:10, said:

iGO
multumesc frumos .. dar care trebuie sa mi-o instalez ca sa imi mearga europa toata ... ca nu vreau sa instalez cva gresit ... multumesc

#1041
sincotan

sincotan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 13.08.2006

 Nicky007, on 6th January 2011, 13:15, said:

multumesc frumos .. dar care trebuie sa mi-o instalez ca sa imi mearga europa toata ... ca nu vreau sa instalez cva gresit ... multumesc

In folder-ul "iGOMyWay.8.4.2.139242.Android" ai aplicatia(480x320). Tot acolo ai un folder IGO il copiezi asa cu e direct pe card. Dupa care copiezi toate hartile din "NAVTEQ.Q2.2010.Eastern.Europe" si "NAVTEQ.Q2.2010.WEST.EUROPE" pe card in locatia "iGO/content/map". Instalezi aplicatia.
Sper sa mearga pt ca eu folosesc doar harta Romaniei.

Edited by sincotan, 06 January 2011 - 13:34.


#1042
narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 17.03.2007
As lasa telefonul la reparat in garantie dar mi-e frica sa nu imi inlocuiasca piese din el.  Am citit pe un forum de un caz in care cei de la garantii turnau apa in telefoane apoi le uscau si ziceau clientilor ca a fost manevrat necorespunzator. Din acest motiv anulau garantia..  si te alegeai si cu un telefon stricat si cu garantia anulata.  Voi ati dus telefoane la reparat in garantie? A fost ok?

#1043
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 narcis_tgv_80, on 6th January 2011, 15:10, said:

As lasa telefonul la reparat in garantie dar mi-e frica sa nu imi inlocuiasca piese din el.  Am citit pe un forum de un caz in care cei de la garantii turnau apa in telefoane apoi le uscau si ziceau clientilor ca a fost manevrat necorespunzator. Din acest motiv anulau garantia..  si te alegeai si cu un telefon stricat si cu garantia anulata.  Voi ati dus telefoane la reparat in garantie? A fost ok?

Tu n-ai mai dus lucruri in service niciodata? Aia cu apa in telefon imi pare o scorneala forumistica. Telefonul.tau e fateta online a Vigafone SRL si au vreo trei sedii, dar nici la Gigel&CO Service n-am auzit de turnat apa in telefoane (apropo, daca torni apa in multe dispozitive electronice, ai destule sanse ca dupa uscare sa functioneze din nou daca n-ai provocat vreun scurt initial).

In cel mai rau caz ti-l pot trimite inapoi fara o reparatie reala. Sa schimbe ce piese mai precis ? Am zis eu ca-i ''Loganul telefoanelor'', dar nici chiar asa. Ai vazut cum arata un smartphone pe dinauntru: http://news.kikil.co...6nsides.jpg.jpg

Edited by krossfire, 06 January 2011 - 15:17.


#1044
narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 17.03.2007
Am avut in ultimi ani peste 200 de telefoane...  dar am avut noroc sa nu šbeneficiezš de garantie. Chestia e ca ca are un defect minor, e mai albicios in colturile de jos ale displayului. Ma gandeam totusi sa il duc pentru ca ma sacaie sa dau peste 8 milioane pe el si sa nu fie perfect. Totusi ma gandesc sa nu vina inapoi cu piese schimbate. E luat de la Vodafone.

Edited by narcis_tgv_80, 06 January 2011 - 15:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate