Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Samsung I8700 Omnia 7

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Samsung I8700 Omnia 7 este urmasul lui Samsung I8000 Omnia II.

Specificatiile tehinice complete le gasiti aici link

Ruleaza noul sistem de operare Windows Mobile 7, o porcarie.

Pacat de hardware-ul pe care il are pentru ca nu e pus in valoare de un sistem de operare bun.
Mai bine puneau SO Bada decat mizeria aceasta de WM7 care nu suporta in octombrie 2010 :

- No Bluetooth file transfers
- No USB mass storage mode
- No multitasking
- No copy/paste
- No Flash or Silverlight support in the web browser
- No DivX/XviD video support
- Memory cards are not natively supported by the OS
- No custom ringtones
  :w00t:

Attached Files


Edited by Just_Cavalli, 12 October 2010 - 22:29.


#2
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View PostJust_Cavalli, on 12th October 2010, 23:28, said:


- No Bluetooth file transfers
- No USB mass storage mode
- No multitasking
- No copy/paste
- No Flash or Silverlight support in the web browser
- No DivX/XviD video support
- Memory cards are not natively supported by the OS
- No custom ringtones
  :w00t:




au incercat sa copieze Apple si, dupa lista de Not's, se pare ca le-a reusit :) acum avem 2 SO inutile pe piata. IOS si W7 Mobile 

#3
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

View PostJust_Cavalli, on 12th October 2010, 23:28, said:

Mai bine puneau SO Bada decat mizeria aceasta de WM7 care nu suporta in octombrie 2010 :
Si Bada are diverse limitari ... ce sa zic ... vor evolua toate in timp. Cred ca WM7 va evolua totusi destul de repede, acum lista de lipsuri e intradevar "ingrijoratoare". Mie nu-mi place prea mult ca design, dar ca functionalitate pare a fi interesant. Nu stiu insa daca mai e loc pe piata de inca un sistem de operare mobil ... va fi un chin pentru developeri sa faca aplicatii pentru toate. Diverse versiuni de Android, toate pe piata deodata si cu anumite incompatibilitati intre ele, mai multe versiuni de iOS, Nokia are trei versiuni de Symbian pe telefoane curente (si probabil urmeaza S^4), Blackberry cu ale lor, WebOS (si urmeaza 2.0), BadaOS, Maemo, MeeGo ... si cineva trebuie sa mai faca aplicatii si pentru Windows 6.5 inca o vreme ... haos total :)

Edited by utopium, 13 October 2010 - 00:21.


#4
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009
Design al telefonului urat, interfata de tot c*** (WP7), limitari in Still Apple.

Cu mana pe inima pot spune ca acest telefon va fi un Esec sau in cel mai bun caz nu va excela...decat daca se va putea porta Android ca pe HD2 :)
Mie interfata aia mi se pare ca nu pune in valoare nici macar S-Amoled-ul...pacat de hardware!

PS: Totusi un telefon ca asta trebuia sa apara pe piata...doar Samsung tinteste toate OS-urile...nu? :)

Edited by Steauaboy95s, 13 October 2010 - 18:50.


#5
graymer

graymer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.02.2007
eu l-as cumpara.
nu suport IOS, iar Android e mult prea complicat pt ce imi trebuie (maps & GPS, pdf support, office la indemana).
deasemenea, folosesc skydrive-ul lui MS pt poze si documente si OS-ul asta se integreaza perfect cu spatiul ala de stocare.

#6
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006
Am luat si eu telefonul asta. nu m-am lasat dus de carcotasi si pot sa spun ca ma bucur.

intr-adevar are cateva lipsuri, dar orice SO mobil la inceput de drum a avut. nu comparati WM7 cu ce este acum android (dupa vreo 4 ani parca pe piata) sau cu iOS.

de abia astept sa vad daca voi putea schimba SO cu cel care se anunta ca va fi lansat in toamna, WM7.5.

#7
TurocK

TurocK

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 08.11.2008

View Postgeticul, on 1st October 2011, 15:53, said:

Am luat si eu telefonul asta. nu m-am lasat dus de carcotasi si pot sa spun ca ma bucur.

intr-adevar are cateva lipsuri, dar orice SO mobil la inceput de drum a avut. nu comparati WM7 cu ce este acum android (dupa vreo 4 ani parca pe piata) sau cu iOS.

de abia astept sa vad daca voi putea schimba SO cu cel care se anunta ca va fi lansat in toamna, WM7.5.
Spune-mi te rog cum filmeaza in 720p claritate data la maxim? Am cautat pe YTube si toate filmarile sunt sacadate, imaginea nu exte cursiva. Multumesc

#8
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006

View PostTurocK, on 2nd October 2011, 12:40, said:

Spune-mi te rog cum filmeaza in 720p claritate data la maxim? Am cautat pe YTube si toate filmarile sunt sacadate, imaginea nu exte cursiva. Multumesc

nu am facut nici o filmare, decat poze. nu sunt de principiu sa faci filme cu telefonul, pentru asta e buna camera video. Pentru poze merge, pareera mea. dar nu poze profesionale. cu prima ocazie o sa fac un filmulet si o sa iti spun parerea mea.

#9
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006

View Postgeticul, on 4th October 2011, 05:17, said:

nu am facut nici o filmare, decat poze. nu sunt de principiu sa faci filme cu telefonul, pentru asta e buna camera video. Pentru poze merge, pareera mea. dar nu poze profesionale. cu prima ocazie o sa fac un filmulet si o sa iti spun parerea mea.

am facuto filmare VGA si una 720p, dar pe telefon nu se vede nici o diferenta. cand o sa reusesc sa le pun pe calc sa vad la ecran mai mare ce diferente se vad o sa le pun si pe forum. pot sa spun ca filmarea e foarte cursiva.

#10
TurocK

TurocK

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 08.11.2008

View Postgeticul, on 8th October 2011, 07:55, said:

am facuto filmare VGA si una 720p, dar pe telefon nu se vede nici o diferenta. cand o sa reusesc sa le pun pe calc sa vad la ecran mai mare ce diferente se vad o sa le pun si pe forum. pot sa spun ca filmarea e foarte cursiva.
pe un I8700 ma indoiesc ca filmarea in 720p sa fie cursiva. Pe Ytube nu am vazut nici un test/sample la 720p sa fie cursiv. Imaginea se vede "agatata".
Probabil cu noul update de Windows Phone 7.5 sa fie corectata aceasta "problema" dar ma indoiesc sa fie vre-o cauza software si mai degraba limitare hardware.
Eu cand mi-am cumparat telefonul am oscilat intre I8700 si I9000 si am ales I9000 (cu toate ca parca si acum imi pare rau ca nu am un tel cu WM7,) si spre deosebire de omnia 7, Galagy S filmeaza cursiv in 720p

#11
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
cum ai reusit sa sincronizezi contactele din outlook cu agenda telefonului, cu ce program?

#12
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006

View PostFlorin_lou, on 31st October 2011, 17:05, said:

cum ai reusit sa sincronizezi contactele din outlook cu agenda telefonului, cu ce program?

eu nu am avut outlook. aveam contactele pe un nokia. de acolo le-am exportat in extensie vcf, dupa care le-am copiat pe contul de gmail. am creat casuta de e-mail gmail pe telefon si am importat de acolo toate contactele. acum am si back up automat cand sincronizez tel cu gmail. :D

#13
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
mersi, am reusit si eu aseara pe la 21, acuma mi se pare simplu, exact cum ai zis, exporti contactele, calendarul, etc in contul de e-mail, apoi sincronizezi.

#14
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
nu stiu cum sa trec telefonul pe ,,2G", nu gasesc nicaeri setarile.

#15
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006

View PostFlorin_lou, on 1st November 2011, 20:50, said:

nu stiu cum sa trec telefonul pe ,,2G", nu gasesc nicaeri setarile.


te duci in setings si acolo ai mobile network. este un buton care iti activeaza 3G. daca il pui pe disable, telefonul ramane pe 2G.

am ramas dator cu o chestie, niste filmulete. am facut 2 filmari in format VGA si 720HD. am incercat sa le urc aici dar nu am reusit,. asa ca le am urcat in alta parte si am pus aici linkul.


Filmare VGA"

Filmare 720HD

Edited by geticul, 24 November 2011 - 06:53.


#16
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006
acum poti sa iti pui muzica personala, nu numai cea de pe market. si se poate personaliza ringtones, ce o fi insemnand asta nu stiu. daca o insemna sa iti pui la fiecare contact alt sunet se putea si inainte. daca ar insemna ca pot sa adaug alte ringtones ar fi ceva, ca imi plac pe ale mele ca m-am obisnuit cu ele.

#17
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
cum pot conecta acest telefon la pc? merge cu samsung kies?

#18
rdk

rdk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.02.2007
Iti trebuie Zune.

Edited by rdk, 03 February 2012 - 14:19.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate