Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Cu masina, spre Turcia

* * * * * 7 votes
  • Please log in to reply
14094 replies to this topic

Poll: IMPORTANT (18 member(s) have cast votes)

Chestionarul e fictiv, doar pt a tine anuntul in capul fiecarei pagini. Va rog sa nu votati in el !

  1. Mai sus este topic PINNED dedicat taxelor de drum. (6 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  2. Topicul se numeste "HGS / OGS in Turcia - mic ghid". (12 votes [66.67%])

    Percentage of vote: 66.67%

Vote Guests cannot vote

#6175
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 02.02.2009

 altenfilter, on 21 iulie 2014 - 16:33, said:

Ma bucur ca am putut ajuta ..
Stii cumva cat este motorina?

Motorina la turci este intre 3.9 lire si 4.48 lire.

#6176
Bosley

Bosley

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 19.07.2007

 leonktp, on 21 iulie 2014 - 20:50, said:

probabil ai fost pe directia karnobat de care mentionam si eu cateva posturi in urma
Nu am avut nici o treaba cu karnobat ...

#6177
catalinicola

catalinicola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.01.2012

 radurobertin, on 19 iulie 2014 - 19:05, said:

Salut.Peste 10 zile voi pleca spre Kusadasi pe ruta Vidin-Vratsa-Sofia-Svilengrad-Ormenio-Ipsala-Kusadasi,cu oprire o noapte la Eceabat.As vrea sa-i întreb pe cei care au fost de curând,daca e traseul cel mai bun,tinand cont de problemele pe care le-au avut bulgarii cu vremea capricioasa.Deasemenea as vrea sa întreb daca a trecut cineva pe la Edirne in ultimul timp,si cât a stat la vama.Eu am ales trecerea pe la Ipsala,deoarece s-a scris aici ca e foarte aglomerat la Edirne.Vad ca topicul cu mașina spre Grecia e foarte activ,pe când acesta e cam adormit.Multumesc

Traseul de mai sus l-am urmat eu pe 5 iulie. Am ajuns in vama Ipsala pe la ora 17 si am trecut in 45 de minute. Am avut in fata noastra aproximativ 20 de masini , pe fiecare banda. La intoarcere am venit pe Edirne, am trecut in 2 minute, dar am ajuns in vama la ora 8.00

#6178
alinteanu

alinteanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 02.06.2009
Exista benzinarii pe autostrada Istambul - Edirne?

#6179
altenfilter

altenfilter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 01.03.2013
http://www.kgm.gov.t...ageEnglish.aspx

#6180
m-larry

m-larry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 06.01.2011
A fost cineva zilele acestea pe bucata de drum dintre Veliko Tarnovo si Gurkovo ??? Se zvoneste ca ar fi inchisa si ca ar trebui ocolit pe la Gabrovo.
Multumesc.

#6181
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

 catalinicola, on 22 iulie 2014 - 13:50, said:


Traseul de mai sus l-am urmat eu pe 5 iulie. Am ajuns in vama Ipsala pe la ora 17 si am trecut in 45 de minute. Am avut in fata noastra aproximativ 20 de masini , pe fiecare banda. La intoarcere am venit pe Edirne, am trecut in 2 minute, dar am ajuns in vama la ora 8.00
Multumesc pentru raspuns!Care traseu ți s-a părut mai ok,cel pe la Edirne sau pe la Ipsala?Ma refer la starea drumului si l-a peisaj.Mersi.

#6182
catalinicola

catalinicola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.01.2012

 radurobertin, on 22 iulie 2014 - 17:28, said:

Multumesc pentru raspuns!Care traseu ți s-a părut mai ok,cel pe la Edirne sau pe la Ipsala?Ma refer la starea drumului si l-a peisaj.Mersi.

La peisaje.... nu stiu ce sa zic. Nu am remarcat nimic deosebit pe niciunul dintre trasee. La intoarcere eu nu am avut de ales, m-am intors prin Istanbul si mi-a fost mult mai simplu sa tin tot inainte spre Edirne. Drumuri excelente , pe ambele variante.

Edited by catalinicola, 22 July 2014 - 17:39.


#6183
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

 catalinicola, on 22 iulie 2014 - 17:38, said:


La peisaje.... nu stiu ce sa zic. Nu am remarcat nimic deosebit pe niciunul dintre trasee. La intoarcere eu nu am avut de ales, m-am intors prin Istanbul si mi-a fost mult mai simplu sa tin tot inainte spre Edirne. Drumuri excelente , pe ambele variante.
Mersi.Atunci rămâne Ipsala,ca mi-e dor de Grecia.Estimez ca o sa fiu in jur de 14:00-15:00 la vama,sper sa nu fie aglomerat.

#6184
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,009
  • Înscris: 01.05.2004

 m-larry, on 22 iulie 2014 - 17:17, said:

A fost cineva zilele acestea pe bucata de drum dintre Veliko Tarnovo si Gurkovo ??? Se zvoneste ca ar fi inchisa si ca ar trebui ocolit pe la Gabrovo.
Multumesc.

Mai nou se zvoneste ca s-ar fi deschis deja de pe 17.07.

#6185
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

 m-larry, on 22 iulie 2014 - 17:17, said:

A fost cineva zilele acestea pe bucata de drum dintre Veliko Tarnovo si Gurkovo ??? Se zvoneste ca ar fi inchisa si ca ar trebui ocolit pe la Gabrovo.
Multumesc.
http://forum.softped...page__st__12294
cu multumiri lui ovi,postul 12311

Edited by leonktp, 22 July 2014 - 23:04.


#6186
zozo36

zozo36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 24.10.2013
Am fost azi dimineata prin pasul Republica si se circula bine.
deci nu mai folositi variante ca e mai usor pe acolo.

#6187
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Observ ca sunt persoane care au trecut cu procura simpla tradusa in turca .

In concluzie...... mai trec pe la Ambasada sa platesc 43 lei taxa consulara sau nu ?!?

#6188
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Am fost de doua ori, avand doar procura tradusa in turca la notariat, fara ambasada, apostila, etc.

#6189
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Pe mine ma costa 25 lei traducerea autorizata in turca si 43 lei taxa consulara (legalizarea) la ambasada Turciei. Ma intersa daca pot trece doar cu traducerea autorizata in turca (nelegalizata la notar sau ambasada)

Mersi de raspuns.....cred ca voi da o tura pana la ambasada Turciei sa o legalizez (nu vreau sa dau bani la notari decat daca sunt constrans)

#6190
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Traducerea legalizata la notar, ceea ce ti-am scris mai sus,ca pret era tot pe la vreo 60 de lei , si dura o zi.
Nu am mai facut nimic la ambasada.
Doar cu traducerea in turca, nu am auzit/citit sa se poata, si distractia ar fi prea mare, daca nu e valabila.
La intrarea in turcia, soferul e inregistrat ca a intrat cu masina, si nu poate iesi fara masina, decat daca lasa masina in vama, cu formalitati, etc.

#6191
altenfilter

altenfilter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 01.03.2013
Salut , flacai.
Pot avea si eu de la voi un curs saptamana asta Euro- TRY ?
Nu ma intereseaza oficial ci daca a venit cineva acum sau daca este acolo.
Multumesc mult.

#6192
alinteanu

alinteanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 02.06.2009
Am schimbat joi in Istanbul la cursul 1EURO = 2.80 TYL, iar vineri la aceeasi casa cursul era de 2.78.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate