Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

betoto/ bwin fura banii clientilor

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
maria1978

maria1978

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.07.2010
Betoto (o companie a bwin) mi-a inchis contul si nu vor sa-mi plateasca banii castigati, 13,800 EURO pe care ii am in cont.

Am deschis contul la ei prin iulie 2009 si am facut 4 sau 5 depozite cu o suma totala de 3,200-3,400 EURO. De anul trecut cand am deschis contul pana pe februarie 2010 am reusit sa cresc soldul pana la o suma de aproximativ 17,200 EURO (nu mai stiu exact suma deoarece nu pot sa intru in contul meu de pe betoto).

Pe 12 februarie cand am incercat sa ma conectez am primit urmatorul mesaj “ your account has been disabled, please contact customer service”.

I-am contactat iar ei mi-au spus ca mi-au inchis contul din motive de securitate. Le-am trimis o copie scanata dupa buletin si ultima factura Vodafone pentru a verifica detalii personale. Documentele au fost validate.

Datele de pe documete corespund cu cele ale contului meu de la betoto si contului de moneybookers (am depus banii prin moneybookers).

Marea majoritate (peste 95%) a pariurilor au fost pe meciuri live (basket si handbal).
In general pariam 150-200-250 EURO pe bilet.
Nu am primit nici un bonus sau pariuri gratuite.

Sper sa ma ajute cei de la GRA.

Aveti grija cu betoto si bwin…daca dati pe google “bwin/ betoto fraud close account” sau "bwin cont inchis" o sa va vedeti ca sunt multi care au patit ca mine.

Va rog sa-mi dati numele unei persoane de contact pentru Romania al celor de la bwin.

Ultimul print-screen al contului (din 4.01.2010)

[ http://img267.imageshack.us/img267/8453/printscreencontbetoto40.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
skygate

skygate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 28.06.2008
du-te si depune o declaratie la politie, da-i in gat la interpol. din cate am auzit politia are un departament specializat pentru astfel de cazuri ....... site-ul pare a fi facut de persoane din grecia insa este gazduit in austria

Edited by skygate, 04 July 2010 - 05:30.


#3
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Se plang foarte multi de Bwin. Inclusiv aici pe forum sunt o gramada de reclamatii.
Chiar ma uitam pe topicul "Cele Mai Bune Case de Pariuri Online" si am observat ca aproape nimeni nu recomanda Bwin.

#4
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010
"banii castigati, 13,800 EURO pe care ii am in cont."

:lol: :lol: :lol:

#5
danyab

danyab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 09.03.2007
Ciudata treaba.
Foarte multi au probleme cu Bwin deorece ei sunt foarte severi blocheaza orice tentativa de frauda, chiar daca joci poker cu un prieten doar tu si el si pierzi o suma mai insemnata de bani te alegi cu contul inchis, dar aici e un caz mai delicat, si daca tu nu te simti cu musca pe caciula cred ca se poate rezolva, macar incearca sa mai vorbesti cu ei sa iti dea o explicatie concreta pentru ca suma e foarte mare si ai merita macar atat.

O alta problema la pariurile Live delay, sigur n-ai pariat doar la limita sau stiind rezultatul deja, pentru ca stiu cazuri cand au fost inchise conturi pentru asta!

#6
alecu

alecu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 05.06.2004
Si eu am auzit o multime de plangeri despre bwin,dupa mine cea mai tare e b365,am facut retrageri f rapide fara probleme

#7
maria1978

maria1978

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.07.2010

View Postdanyab, on 28th July 2010, 02:47, said:

Ciudata treaba.
Foarte multi au probleme cu Bwin deorece ei sunt foarte severi blocheaza orice tentativa de frauda, chiar daca joci poker cu un prieten doar tu si el si pierzi o suma mai insemnata de bani te alegi cu contul inchis, dar aici e un caz mai delicat, si daca tu nu te simti cu musca pe caciula cred ca se poate rezolva, macar incearca sa mai vorbesti cu ei sa iti dea o explicatie concreta pentru ca suma e foarte mare si ai merita macar atat.

O alta problema la pariurile Live delay, sigur n-ai pariat doar la limita sau stiind rezultatul deja, pentru ca stiu cazuri cand au fost inchise conturi pentru asta!


Nu am pariat sume mari pe un bilet (150-250 EURO pe bilet) si am facut sute de pariuri timp de peste 6 luni. Mi-am angajat un avocat si ma pregatesc sa merg in justitie. Din pacate lucrurile se misca foarte greu.
Am cerut si ajutorul celor de la gsp care-i promoveaza puternic, dar "marele si corectul" Tolontan nu mi-a raspuns la nici un mesaj/ email.
Le-am cerut sa mearga si sa faca un reportaj despre mizeriile pe care le fac cei de la bwin.
Aveti grija cu bwin/ betoto.
Am atasat istoricul contului.

Attached Files


Edited by maria1978, 11 February 2011 - 22:36.


#8
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Sa mai postezi cand mai rezolvi cate ceva.
Mult succes!

Eu nu mai pot depune bani la bwin din nu stiu ce motive, nu am stat prea mult pe ganduri si am fugit la unibet.

#9
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Eu nu inteleg cum sa tii atatia bani in cont? :deadtongue:  Despre inchisul conturilor la bwin, au un script care te baneaza pt orice tentativa, si evident ca ala mai greseste. Si eu am avut contul inchis o singura data, cand nu aveam nici un ban pe el, si mi l-au reacctivat. Eu ii consider destul de ok pentru o casa de pariuri, asa pe toate siteurile sunt useri "patiti", dar putini din acei useri stiu sa urmeze instructiunile de reactivare :naughty:

#10
asta1

asta1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 08.02.2011
Nasol
Felicitari pentru banii "castigati".../

Din iulie pana acum nu ai rezolvat nimic ?:o

Edited by asta1, 02 March 2011 - 22:36.


#11
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
iulei 2010 chiar

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate