Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Unde este Mtz?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
130 replies to this topic

#1
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Am aflat o veste trista, Mtz s-a hotarit sa puna punct. Ultimul lui post.

Nu-mi vine sa cred parca am pierdut un prieten drag.

Din partea mea un mare MULTUMESC pentru ce ai facut pentru noi pe aria Video!

#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Numai din postul acela deduci tu ca s-a retras? Am mai observat promisini de retragere de pe anumita arie,dar nu de pe tot forumul. :(

Sa speram ca va reveni. Mtz, te asteptam inapoi.  :thumbup:

Edited by mihai!, 27 May 2010 - 19:14.


#3
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Mtz s-a suparat dintr-un lucru stupid si si-a luat jucariile si a plecat.

#4
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Este decizia lui si noi nu ar trebui sa o comentam, cine vrea sa-i multumeasca o poate face aici.

#5
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 crysty2k5, on 27th May 2010, 20:12, said:

Mtz s-a suparat dintr-un lucru stupid si si-a luat jucariile si a plecat.

 A anuntat  echipei de moderare plecarea si a predat butoanele sau a luat o vacanta?  

Edited by mihai!, 27 May 2010 - 19:18.


#6
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Fiecare are o line peste care nu trece. Unii o numesc principiu, altii stupiditate...
Eu zic ca Mtz, spre deosebire de alti moderatori/supermoderatori, a adus o contributie reala popularitatii ariei Video si Softpediei. Nu ma refer la moderarea in sine...

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Cred ca asta spune multe despre ceea ce a zis crysty2k5 in postul de mai sus

Quote

Cand s-a șters primul meu post de pe Softpedia, am plecat.

Edited by Ann0nyym0us, 27 May 2010 - 19:23.


#8
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Sper ca e o gluma.As recomanda administratorilor sa faca tot posibilul sa-l aduca inapoi pentru ca nici nu stiu ce pierd.Eu nu magulesc pe nimeni dar am ochiul format la oameni de calitate.

#9
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

 SuperDuper, on 27th May 2010, 20:18, said:

Fiecare are o line peste care nu trece. Unii o numesc principiu, altii stupiditate...
Eu zic ca Mtz, spre deosebire de alti moderatori/supermoderatori, a adus o contributie reala popularitatii ariei Video si Softpediei. Nu ma refer la moderarea in sine...
+1, la ambele afirmatii!

#10
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Ce tragedie...
Este decizia. lui. Daca are "principii", sa ramana cu ele. Nici nu vad de ce trebuia sa ne spuna.

#11
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,284
  • Înscris: 17.04.2006
Eu sper sa mai posteze.

Parca suna a necrolog, postarile unora....hei, omul e in viata !!

Mtz, bafta omule, oriunde te-ai afla in spatiul virtual !!

#12
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Aria video inseamna Mtz si GunX. Din "cauza" lor m-am abonat, acum 6 ani, la acest forum. Unul apare din ce in ce mai rar aici (GunX), iar celalalt (Mtz) se pare ca "si-a luat jucariile si a plecat". Motivul plecarii lui este stupid pt unii... pt altii insa este motivatia pt a renunta la o munca de 8 ani in folosul nostru. Oare chiar asa stupid este acel motiv, incat sa-l faca pe Mtz sa stranga jucariile si sa plece?
Sper ca vom primi clarificari din partea celor care stiu motivele, in spiritul "transparentei" acestui forum si din respect pentru noi, membrii acestui forum. Si tot din respect pt membrii Softpedia sper ca veti face tot posibilul sa-l aduceti inapoi.
S-auzim numai de bine! SPOR!

#13
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Pe scurt..
I s-au sters niste posturi oarecare pe alte arii.
Brusc, dupa alea 16000 de posturi, unele au devenit cruciale.
Am discutat cu el inainte sa plece, insa nu a facut decat sa aiba o atitudine intoleranta, in care parerea lui era corecta si opinia mea gresita.
Cam atat. Ne pare rau dar cu cateva putine exceptii din moderatori care si lucreaza pentru SP, restul o facem din placere. Si daca nu a mai fost pentru el ...

Edited by Mtz, 03 June 2010 - 07:07.
macar la final, adevarul


#14
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

 reovel, on 27th May 2010, 20:52, said:

Ce tragedie...
Este decizia. lui. Daca are "principii", sa ramana cu ele. Nici nu vad de ce trebuia sa ne spuna.


Mda... tocmai vorbe de acest gen, aruncate aiurea-n vant, determina multi useri valorosi sa-si ia boceluta si sa se duca pe forumuri mai civilizate. N-ai cu cine bre, n-ai cu cine...


Mtz, bafta maxima si respect pentru toata munca depusa de-a lungul anilor!



P.s. Poate cu ocazia asta se vor mai trezi SeMeii si adminii, sa nu mai puna in functii de moderare toti bagaretii in seama. Stiu ca nu intereseaza pe nimeni, dar tot asa din cauza unui "destept" care se crede mare si tare, taie si spanzura dupa cum vrea el, desi e cam habarnist, dar il excita titlu de moderator, m-am retras de ceva vreme de pe o anumita arie.

Edited by Berti, 27 May 2010 - 21:15.


#15
Bogdanra

Bogdanra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 08.08.2002
Din pacate MTZ era unul din ultimii moderatori OK de pe aici. In rest ceilalti au facut pe multi sa plece. Nu dau nume, dar cred ca intr-adevar trebuiau depuse niste eforturi pt recuperarea lui Mtz. Aria video a existat in forma asta datorita lui GunX (multumesc de suport la inceputuri) si MTz (Multumesc pentru spritul echilibrat si sfaturile tehnice).

Dar aveti dreptate: este spatiul vostru virtual... niciodata in lume nu au contat clientii care au urcat un brand, ci doar brand-ul in sine si cei care il opereaza.

Rgds...

ps: puteti sterge postul...cuvintele si sentimentele raman...

#16
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

Quote

Mda... tocmai vorbe de acest gen, aruncate aiurea-n vant, determina multi useri valorosi sa-si ia boceluta si sa se duca pe forumuri mai civilizate. N-ai cu cine bre, n-ai cu cine...
Yeah, right!
Am zis ca daca vrea sa plece, sa plece. De ce trebuie tot forumul sa planga dupa un user? Vai de mine...
S-a dus Mtz. S-a dus. A fost decizia lui. Dar nu trebuia sa incarce serverul spunand asta. Omul avea impresia ca era nu-stiu cine si ca daca pleaca el, SP da faliment.
Am inteles ca "s-au dus" (au murit) cei care chiar meritau sa fie cineva. Pentru persoanele respective e OK sa plangi, pentru ca disparitia cuiva (nu neaparat drag) nu e un eveniment placut. Dar asa...
"plec, vai de mine cine sunt eu". Nu asa merge viata. ;)

Edited by reovel, 27 May 2010 - 21:37.


#17
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
Pacat, era capabil de câteva mesaje de o retorica/ironie rar întâlnita
Acuma ce îi nou, tara merge prost, softpedia merge prost, toate merg prost
Bogdanra:' Din pacate MTZ era unul din ultimii moderatori OK " > Corect nene, oricum fiecare îsi apara interesele:
- Unul îi suparat ca RDS îi facut de cacao
- Altul îi suparat ca nu prea mai merge treaba cu PDL
- Altul îi suparat ca nu prea mai are autoritate dupa ce deschide gura
Life's  a Bitch
Toate cele bune

Edited by MV2Player, 27 May 2010 - 21:45.


#18
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Eu sunt un simplu user si privesc problema din punctul de vedere al unui user;e o mare pierdere.Noi intram pe forum cind avem nevoie de ceva si ne servim.Omul asta a fost dedicat ariei video si scopul lui a fost intotdeauna sa ajute.Daca ii citesti toate posturile nu cred ca o sa gasesti unul rau intentionat.Poate ca are ceva din stilul lui Marin Preda dar cui nu-i place Marin Preda?.Cine nu il intelege.Eu sper ca orgoliile o sa fie lasate deoparte si poate cineva de sus il roaga sa revina.Desi nu are nici o semnificatie si eu o sa ma retrag ,am sa rog un moderator sa ma baneze.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate