Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Instalari de patch-uri pentru kernel 2.6

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 17.09.2003
Buna ziua. Am instalat CentOS 5.5. Cum aplic ultimile patch-uri care sunt de forma patch-2.6.33.4-rc1.gz ? Trebuie aplicate retroactiv toate patch-urile pana la 2.6.33.4 ? Multumesc.

#2
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008

View PostOClaudiu, on 15th May 2010, 19:24, said:

...
Poate te ajuta asta: http://www.google.ro... ...56&ie=UTF-8

Mai relevante mi s-au parut aceste link-uri:
http://www.mjmwired....ing-patches.txt
http://www.linuxhead...rnelpatch.shtml

Nu am facut niciodata asta, asa ca mai multe nu pot zice
Bafta! :)

Edited by creatura85, 15 May 2010 - 18:50.


#3
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
Eu unul propun ca aceasta topica sa fie mutata in Generalitati si sa fie facuta "sticky" ptr ca este ceva util oricarui utilizator indiferent de arhitectura distributiei linux folosite :)

#4
same75

same75

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 28.01.2007
Intrebarea e complet lipsita de sens in contextul CentOS. Sub nici o forma nu e recomandat sa pui alt kernel decat cel care vine cu distro-ul.

#5
ShooterCat

ShooterCat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2008

View Postsame75, on 18th May 2010, 21:49, said:

... Sub nici o forma nu e recomandat sa pui alt kernel decat cel care vine cu distro-ul.
Mai same75, amice, daca si Torvald era de parerea asta nu butonam noi azi la Linux, frate... Mai iesi si tu in lume, vezi ce mai e nou in domeniu. Nu te incuia in halul asta. Si daca te tin balamalele pune si tu ultimul kernel din git si vezi cum se misca. Asta numesc eu distractie.
Sal, SC.

Edited by ShooterCat, 26 February 2011 - 03:04.


#6
Fratello_2007

Fratello_2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,255
  • Înscris: 04.11.2007
Omul s-a referit la CentOS, OS ce e pus in productie.

#7
same75

same75

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 28.01.2007
@ShooterCat: copilu', daca te uiti la avatarul meu o sa vezi ca folosesc Gentoo. Asta inseamna cel putin ca rulez un kernel configurat ad-labam, deci am parte de suficienta distractie la mine pe desktop. Dar daca iti pui CentOS, inseamna ca ai anumite asteptari de la sistemul de operare si poti fi crancen dezamagit daca instalezi un kernel care se potriveste ca nuca in perete.

#8
LowKick

LowKick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 18.05.2007

View Postsame75, on 26th February 2011, 13:51, said:

@ShooterCat: copilu', daca te uiti la avatarul meu o sa vezi ca folosesc Gentoo. Asta inseamna cel putin ca rulez un kernel configurat ad-labam, deci am parte de suficienta distractie la mine pe desktop. Dar daca iti pui CentOS, inseamna ca ai anumite asteptari de la sistemul de operare si poti fi crancen dezamagit daca instalezi un kernel care se potriveste ca nuca in perete.

Dude tu n-ai inteles o chestie. Una e sa faci asta pe calc personal si alta e sa faci asta in productie. Cand crapa un server care face 10 -20 mii de euro pe ora, iti garantez eu ca cineva o sa -ti ia gatul pt isprava. Pe serverele de prodctie de obicei se face upgrade-uri/ update-uri cu permisiunea business-ului.Alora nu le pasa ca ai tu un kernel mai bun, ei vor sa faca bani, period.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate