Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Tunstead International Farm Camp

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
cafeamara

cafeamara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.03.2010
Salut!am aplicat pt un job sezonier la Tusntead si am fost selectat.Stiu ca sunt multi care au mai fost la aceasta ferma, daca ati putea da ceva detalii despre cum e..cum se castiga, cum se munceste, cum se distreaza. :coolspeak:

#2
kristi2222

kristi2222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2009

View Postcafeamara, on 18th March 2010, 19:18, said:

Salut!am aplicat pt un job sezonier la Tusntead si am fost selectat.Stiu ca sunt multi care au mai fost la aceasta ferma, daca ati putea da ceva detalii despre cum e..cum se castiga, cum se munceste, cum se distreaza. :coolspeak:
am lucrat la tunstead, in urma cu multi ani...nu e o ferma prea grozava...aduc f multi studenti si nu e destul de munca pt toti...vei avea chiar si 3 day off  uri pe sapt uneori...un sfat, incearca sa faci sa te bage la sortat de cartofi, ai multe ore, nu esti la norma si iese banu...

#3
cafeamara

cafeamara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.03.2010

View Postkristi2222, on 22nd March 2010, 11:05, said:

am lucrat la tunstead, in urma cu multi ani...nu e o ferma prea grozava...aduc f multi studenti si nu e destul de munca pt toti...vei avea chiar si 3 day off  uri pe sapt uneori...un sfat, incearca sa faci sa te bage la sortat de cartofi, ai multe ore, nu esti la norma si iese banu...

Ms pt raspuns..deci sa nu ma astept la prea multe din experienta asta? :thumbdown:

#4
kristi2222

kristi2222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2009

View Postcafeamara, on 25th March 2010, 15:34, said:

Ms pt raspuns..deci sa nu ma astept la prea multe din experienta asta? :thumbdown:
iti vei scoate banii investiti si ceva peste....depinde si cat stai....cu cat mai mult,cu atat ai sanse mai mari sa ti  rotunjesti venitul...

#5
cafeamara

cafeamara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.03.2010

View Postkristi2222, on 26th March 2010, 19:36, said:

iti vei scoate banii investiti si ceva peste....depinde si cat stai....cu cat mai mult,cu atat ai sanse mai mari sa ti  rotunjesti venitul...
Pai nu am investit decat 55 lire  :thumbup:  si ce voi mai investi cu plecarea si ceva banuti sa am pt inceput..nu mi se pare prea mult... 4 luni voi sta.

#6
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
O poveste foarte interesanta din zona:

"Tot razand si band bere, ne-am gasit sa radem de un negru care mergea la baie, noaptea. Pe unul dintre noi l-a frapat faptul ca era un negru masiv, insa din panalonii scurti ii ieseau doua picioare ca doua betze si i-a trebuit sa ne spuna la toti: "Ia uite ce picioare are negrul ala" "Ha ha ha". Peste vreo saptamana, "negrul ala" vine la mine si imi spune: "Vezi ca zilele trecute vroiam sa te atac" "Ha...aaaa?!?!" - am facut eu cu o voce gatuita. "Am trecut pe langa voi pe banca si ati spus ceva de un n...." Necazul facuse ca "negru" in romana sa sune ca un cuvant extrem de similar insa jignitor pentru negri. I-am spus ca il intelegeam 100% daca "ma ataca", dar nu am spus nimic jignitor, ca "negru" nu e jignitor in romana, ci el inseamna "black", ca am prieteni negri (?), si ii explicam toate astea in timp ce ma uitam la figura lui (era ras in cap) si ii tineam mana pe brat. Bratul era de doua ori mai gros ca picioarele de care ne amuzasem cu cateva zile inainte. "

Cititi mai multe daca dati click pe linkurile de mai jos:

Roman in Anglia (I) - Church Farm Tunstead
Roman in Anglia (II) - Munca
Roman in Anglia (III) - Oamenii

#7
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010
Salut !

Am prins anul asta un contract la ferma  Tunstead International. As vrea sa stiu din experienta celor care au mai fost, cum a fost, ce ar trebuie sa stiu, cum ajung din Luton, Londra la ferma ( aici am cautat si pe net dar nu strica si opinia voastra).

Contractul e de pe 13 august pana pe 4 noiembrie.

>cati bani as putea sa fac in 3 luni ?
>trebuie sa platesc vre-o taxa statului englez ?
>masa e asigurata sau trebuie sa iti gatesti singur ori cum e ?
>cazarea cat costa ?

Si poate mai e cineva care pleaca vara asta acolo...


Multumesc.

#8
vlad-9

vlad-9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.05.2011

View Postgeutzu_00, on 2nd August 2011, 13:02, said:

Salut !

Am prins anul asta un contract la ferma  Tunstead International. As vrea sa stiu din experienta celor care au mai fost, cum a fost, ce ar trebuie sa stiu, cum ajung din Luton, Londra la ferma ( aici am cautat si pe net dar nu strica si opinia voastra).

Contractul e de pe 13 august pana pe 4 noiembrie.

>cati bani as putea sa fac in 3 luni ?
>trebuie sa platesc vre-o taxa statului englez ?
>masa e asigurata sau trebuie sa iti gatesti singur ori cum e ?
>cazarea cat costa ?

Si poate mai e cineva care pleaca vara asta acolo...


Multumesc.

vezi ca ti-am lasat un PM cu id-ul meu

si eu plec acum pe 11 august tot la tunstead church farm..

#9
yanys89

yanys89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.04.2012
vlad baga id-ul meu yanys89 si vb acolo ceva eu plec pe 11 august si mai am pe cineva pe 26 mai

#10
silvia10

silvia10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.05.2012

View Postgeutzu_00, on 2nd August 2011, 10:02, said:

Salut !

Am prins anul asta un contract la ferma  Tunstead International. As vrea sa stiu din experienta celor care au mai fost, cum a fost, ce ar trebuie sa stiu, cum ajung din Luton, Londra la ferma ( aici am cautat si pe net dar nu strica si opinia voastra).

Contractul e de pe 13 august pana pe 4 noiembrie.

>cati bani as putea sa fac in 3 luni ?
>trebuie sa platesc vre-o taxa statului englez ?
>masa e asigurata sau trebuie sa iti gatesti singur ori cum e ?
>cazarea cat costa ?

Si poate mai e cineva care pleaca vara asta acolo...


Multumesc.


View Postvlad-9, on 5th August 2011, 11:31, said:

vezi ca ti-am lasat un PM cu id-ul meu

si eu plec acum pe 11 august tot la tunstead church farm..



Ma intereseaza si pe mine cum  a fost la ferma.Doar micul dejun este gratuit? Daca ai contract pentru 3 luni ,se poate prelungi pana la 6 luni?Iti multumesc anticipat pentru raspuns.


View Postgeutzu_00, on 2nd August 2011, 10:02, said:

Salut !

Am prins anul asta un contract la ferma  Tunstead International. As vrea sa stiu din experienta celor care au mai fost, cum a fost, ce ar trebuie sa stiu, cum ajung din Luton, Londra la ferma ( aici am cautat si pe net dar nu strica si opinia voastra).

Contractul e de pe 13 august pana pe 4 noiembrie.

>cati bani as putea sa fac in 3 luni ?
>trebuie sa platesc vre-o taxa statului englez ?
>masa e asigurata sau trebuie sa iti gatesti singur ori cum e ?
>cazarea cat costa ?

Si poate mai e cineva care pleaca vara asta acolo...


Multumesc.



   Poti,te rog, sa ne povestesti tuturor cum a fost,cum ai ajuns,daca te mai duci si anul acesta ?Multumesc in numele tuturor care citesc.

#11
yanys89

yanys89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.04.2012
nam mai fost plecat la ferma asta dar treaba cu prelungirea contractului este asa si asa,am vb cu anna si a zis ca in functie de nevoiile care le au (daca nu vin toti si au productie ati prelungeste)cam asa sta treaba

#12
silvia10

silvia10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.05.2012

View Postciureanuc, on 14th April 2010, 10:14, said:

O poveste foarte interesanta din zona:

"Tot razand si band bere, ne-am gasit sa radem de un negru care mergea la baie, noaptea. Pe unul dintre noi l-a frapat faptul ca era un negru masiv, insa din panalonii scurti ii ieseau doua picioare ca doua betze si i-a trebuit sa ne spuna la toti: "Ia uite ce picioare are negrul ala" "Ha ha ha". Peste vreo saptamana, "negrul ala" vine la mine si imi spune: "Vezi ca zilele trecute vroiam sa te atac" "Ha...aaaa?!?!" - am facut eu cu o voce gatuita. "Am trecut pe langa voi pe banca si ati spus ceva de un n...." Necazul facuse ca "negru" in romana sa sune ca un cuvant extrem de similar insa jignitor pentru negri. I-am spus ca il intelegeam 100% daca "ma ataca", dar nu am spus nimic jignitor, ca "negru" nu e jignitor in romana, ci el inseamna "black", ca am prieteni negri (?), si ii explicam toate astea in timp ce ma uitam la figura lui (era ras in cap) si ii tineam mana pe brat. Bratul era de doua ori mai gros ca picioarele de care ne amuzasem cu cateva zile inainte. "

Cititi mai multe daca dati click pe linkurile de mai jos:

Roman in Anglia (I) - Church Farm Tunstead
Roman in Anglia (II) - Munca
Roman in Anglia (III) - Oamenii


       Nu ne-ai povestit si cum se culegeau capsunile:cu codita sau fara si ce faceati cu capsunile stricate:se aruncau pe jos,se curatau randurile de stricaciuni? Eu  ce munca pot sa fac in luna august?Iti multumesc

View Postyanys89, on 4th May 2012, 15:39, said:

nam mai fost plecat la ferma asta dar treaba cu prelungirea contractului este asa si asa,am vb cu anna si a zis ca in functie de nevoiile care le au (daca nu vin toti si au productie ati prelungeste)cam asa sta treaba

  Tu cum ai trimis cel 50 lire si la cat timp ti-a venit viza  si rezervarea dupa ce ai trimis banii?Merci mult

#13
Alynn001

Alynn001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2012
pe data de 25 mai 2013 mai merge cineva la international farm camp?add: ionelrobin

#14
0mblad0n_bacau

0mblad0n_bacau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.06.2009
Buna!

  Am fost selectat sa ma alatur acestei ferme incepand din 8 iunie.Mai este cineva care pleaca la aceasta data?cam care sunt conditiile(cazare,salariu) pentru cei care au mai fost acolo?
  Multumesc pentru raspunsuri

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate