Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Danfil Company Ltd Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
somemale_77

somemale_77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.08.2009
In urma reportajelor din numarul trecut al ziarului, ni s-au adus la cunostinta alte cazuri de romani inselati de acelasi colegiu.Un astfel de caz este si cel al unor romani aflati langa Leeds. Este vorba de 50 de romani care se afla langa Leeds si sunt cazati de sora domnului Sam Fongho, director al colegiului Concept Care. Acestia locuiesc sub acelasi acoperis, al doamnei Fongho, si platesc zilnic £10 pentru cazare.Dar pentru ca sunt extrem de inghesuiti,ei sunt nevoiti sa doarma pe rand,in schimburi.Cand unii merg la munca si elibereaza paturile, pot dormi ceilalti care raman acasa.
Cei care stau acasa dorm ziua, muncitorii noaptea. O mare parte din ei au fost adusi de agentia de plasare Globmed, din Leeds, pentru a lucra in constructii. Printre ei se afla insa si alti romani care au urmat asa-zisele cursuri de introducere in NVQ in infirmierie la colegiul Concept Care din Londra. Unii romani au primit diplomele de la colegiu fara sa se prezinte la vreun curs. Ele sunt semnate de aceeasi persoana: sotia domnului Fongho.
In urma materialelor despre acest colegiu din numarul lunii martie al ziarului Roman in UK, patroana unei agentii de plasare de forta de munca din Leeds s-a sesizat si a anuntat directoarea azilului Craigmor care are printre angajati si romani adusi de Concept Care College, despre situatia critica la care sunt expusi romanii mediati de acest colegiu. Directoarea acestui azil doreste sa inceapa o investigatie, pentru denuntarea colegiului Concept Care, dar si al agentiei Globmed Leeds, care de fapt lucreaza impreuna cu Sam Fongho. Tot ea a discutat cu politia din zona, urmand ca politia sa faca o ancheta la adresa unde locuiesc cei 50 de romani, impartind o bucatarie si o singura baie. Doua afaceri care par a fi total diferite au de fapt la baza aceeasi escrocherie si sunt conduse de membrii ai familiei Fongho. Directorul agentiei Globmed , chestionat vizavi de exploatarea romanilor a declarat cu mana pe inima, invocand numele Domnului in randuri repetate: " Le dau o paine acestor romani, nu aveti frica de Dumnezeu oameni rai ce sunteti! " . El a refuzat sa raspunda intrebarilor pe care un reporter al ziarului Roman in UK i le-a adresat. Mai multi romani care au o situatie stabila in zona Leeds si care au auzit de situatia acestor romani inselati, au contactat agentia Globmed, avertizand conducerea acestei agentii ca se vor lua masuri. " Nu accept nici eu, nici alti romani de aici ca niste straini sa isi bata joc in asemenea hal de romanii nostri. Este inacceptabil. " a declarat o romanca indignata, care a luat atitudine in Leeds.
Cu toate ca o prima investigatie de la Home Office a inceput deja, raman inca zeci de romani care au platit deja peste 700 lire pentru cardurile de la Home Office si inca nu au primit nici macar pasapoartele inapoi.

#2
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Erau minim 3 topicuri. De te-ai fii documentat inainte... ;)

#3
ina50

ina50

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2010
:peacefingers:  :peacefingers:

View Postsomemale_77, on 28th January 2010, 20:29, said:

In urma reportajelor din numarul trecut al ziarului, ni s-au adus la cunostinta alte cazuri de romani inselati de acelasi colegiu.Un astfel de caz este si cel al unor romani aflati langa Leeds. Este vorba de 50 de romani care se afla langa Leeds si sunt cazati de sora domnului Sam Fongho, director al colegiului Concept Care. Acestia locuiesc sub acelasi acoperis, al doamnei Fongho, si platesc zilnic £10 pentru cazare.Dar pentru ca sunt extrem de inghesuiti,ei sunt nevoiti sa doarma pe rand,in schimburi.Cand unii merg la munca si elibereaza paturile, pot dormi ceilalti care raman acasa.
Cei care stau acasa dorm ziua, muncitorii noaptea. O mare parte din ei au fost adusi de agentia de plasare Globmed, din Leeds, pentru a lucra in constructii. Printre ei se afla insa si alti romani care au urmat asa-zisele cursuri de introducere in NVQ in infirmierie la colegiul Concept Care din Londra. Unii romani au primit diplomele de la colegiu fara sa se prezinte la vreun curs. Ele sunt semnate de aceeasi persoana: sotia domnului Fongho.
In urma materialelor despre acest colegiu din numarul lunii martie al ziarului Roman in UK, patroana unei agentii de plasare de forta de munca din Leeds s-a sesizat si a anuntat directoarea azilului Craigmor care are printre angajati si romani adusi de Concept Care College, despre situatia critica la care sunt expusi romanii mediati de acest colegiu. Directoarea acestui azil doreste sa inceapa o investigatie, pentru denuntarea colegiului Concept Care, dar si al agentiei Globmed Leeds, care de fapt lucreaza impreuna cu Sam Fongho. Tot ea a discutat cu politia din zona, urmand ca politia sa faca o ancheta la adresa unde locuiesc cei 50 de romani, impartind o bucatarie si o singura baie. Doua afaceri care par a fi total diferite au de fapt la baza aceeasi escrocherie si sunt conduse de membrii ai familiei Fongho. Directorul agentiei Globmed , chestionat vizavi de exploatarea romanilor a declarat cu mana pe inima, invocand numele Domnului in randuri repetate: " Le dau o paine acestor romani, nu aveti frica de Dumnezeu oameni rai ce sunteti! " . El a refuzat sa raspunda intrebarilor pe care un reporter al ziarului Roman in UK i le-a adresat. Mai multi romani care au o situatie stabila in zona Leeds si care au auzit de situatia acestor romani inselati, au contactat agentia Globmed, avertizand conducerea acestei agentii ca se vor lua masuri. " Nu accept nici eu, nici alti romani de aici ca niste straini sa isi bata joc in asemenea hal de romanii nostri. Este inacceptabil. " a declarat o romanca indignata, care a luat atitudine in Leeds.
Cu toate ca o prima investigatie de la Home Office a inceput deja, raman inca zeci de romani care au platit deja peste 700 lire pentru cardurile de la Home Office si inca nu au primit nici macar pasapoartele inapoi.


danfil brasov.

View Postsomemale_77, on 28th January 2010, 20:29, said:

In urma reportajelor din numarul trecut al ziarului, ni s-au adus la cunostinta alte cazuri de romani inselati de acelasi colegiu.Un astfel de caz este si cel al unor romani aflati langa Leeds. Este vorba de 50 de romani care se afla langa Leeds si sunt cazati de sora domnului Sam Fongho, director al colegiului Concept Care. Acestia locuiesc sub acelasi acoperis, al doamnei Fongho, si platesc zilnic £10 pentru cazare.Dar pentru ca sunt extrem de inghesuiti,ei sunt nevoiti sa doarma pe rand,in schimburi.Cand unii merg la munca si elibereaza paturile, pot dormi ceilalti care raman acasa.
Cei care stau acasa dorm ziua, muncitorii noaptea. O mare parte din ei au fost adusi de agentia de plasare Globmed, din Leeds, pentru a lucra in constructii. Printre ei se afla insa si alti romani care au urmat asa-zisele cursuri de introducere in NVQ in infirmierie la colegiul Concept Care din Londra. Unii romani au primit diplomele de la colegiu fara sa se prezinte la vreun curs. Ele sunt semnate de aceeasi persoana: sotia domnului Fongho.
In urma materialelor despre acest colegiu din numarul lunii martie al ziarului Roman in UK, patroana unei agentii de plasare de forta de munca din Leeds s-a sesizat si a anuntat directoarea azilului Craigmor care are printre angajati si romani adusi de Concept Care College, despre situatia critica la care sunt expusi romanii mediati de acest colegiu. Directoarea acestui azil doreste sa inceapa o investigatie, pentru denuntarea colegiului Concept Care, dar si al agentiei Globmed Leeds, care de fapt lucreaza impreuna cu Sam Fongho. Tot ea a discutat cu politia din zona, urmand ca politia sa faca o ancheta la adresa unde locuiesc cei 50 de romani, impartind o bucatarie si o singura baie. Doua afaceri care par a fi total diferite au de fapt la baza aceeasi escrocherie si sunt conduse de membrii ai familiei Fongho. Directorul agentiei Globmed , chestionat vizavi de exploatarea romanilor a declarat cu mana pe inima, invocand numele Domnului in randuri repetate: " Le dau o paine acestor romani, nu aveti frica de Dumnezeu oameni rai ce sunteti! " . El a refuzat sa raspunda intrebarilor pe care un reporter al ziarului Roman in UK i le-a adresat. Mai multi romani care au o situatie stabila in zona Leeds si care au auzit de situatia acestor romani inselati, au contactat agentia Globmed, avertizand conducerea acestei agentii ca se vor lua masuri. " Nu accept nici eu, nici alti romani de aici ca niste straini sa isi bata joc in asemenea hal de romanii nostri. Este inacceptabil. " a declarat o romanca indignata, care a luat atitudine in Leeds.
Cu toate ca o prima investigatie de la Home Office a inceput deja, raman inca zeci de romani care au platit deja peste 700 lire pentru cardurile de la Home Office si inca nu au primit nici macar pasapoartele inapoi.


#4
ina50

ina50

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2010
te rog contacteaza-ma.
nu te teme.
Da un e-mail la. ina [email protected]

Edited by ina50, 06 February 2010 - 21:13.


#5
silver_fern

silver_fern

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 30.04.2007

View Postina50, on 6th February 2010, 19:53, said:

te rog contacteaza-ma.
nu te teme.

Ar avea motive sa se teama? Si FNI-ul ura catorva somnorosi "vise placute". :roflmaofast:  

Poate ne lamuresti ce inseamna mesajele tale, ca sunt tare misterioase, iar eu (si poate si altii ca mine) sunt cam batut in cap si nu pricep nimic din tot ce spui.

#6
ina50

ina50

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2010

View Postsilver_fern, on 7th February 2010, 11:33, said:

Ar avea motive sa se teama? Si FNI-ul ura catorva somnorosi "vise placute". :roflmaofast:  

Poate ne lamuresti ce inseamna mesajele tale, ca sunt tare misterioase, iar eu (si poate si altii ca mine) sunt cam batut in cap si nu pricep nimic din tot ce spui.
:thumbdown: Da ar avea motive sa se teama.
Mesajele nu sunt pentru tine ,iar cine vrea sa intelega ceva va intelege.
Cat ,despre faptul ca ai fii ''batut in cap''-eu nu am afirmat nimic -tu ai facut afirmatii-cred eu fara suport.

#7
silver_fern

silver_fern

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 30.04.2007

View Postina50, on 7th February 2010, 14:33, said:

:thumbdown: Da ar avea motive sa se teama.
Mesajele nu sunt pentru tine ,iar cine vrea sa intelega ceva va intelege.
Cat ,despre faptul ca ai fii ''batut in cap''-eu nu am afirmat nimic -tu ai facut afirmatii-cred eu fara suport.

Cata vreme ai postat pe forum, mesajele sunt pt toata lumea, altfel aveai posibilitatea sa trimiti mesaje private.
Asa ca spune-ne si noua ce motive ar avea sa se teama si de ce sa nu se teama? Pe bune, si eu vreau sa inteleg, dar din pacate n-am vazut decat doua citate identice intre care scrie danfil brasov. A, si chestia cu teama. Ce ar putea intelege cineva din asta??

#8
ina50

ina50

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2010
ALERTA
Mesaj pentru toti ce au platit taxa de mediere si bani catre  colegiul CONCEPT CARE COLLEGE prin firma DANFIL din BRASOV incepand cu luna septembrie 2009.
Sunt diferente la contractele voastre.
ati platit si nu stiti pe ce.
diferentele sunt de cateva sute de lire.

d in 14 oct. CONCEPT a anuntat ca nu face recrutari si inscrieri pt. noi cursuri pe sit-ul
Cei ce ati aplicat in 15 sept 2009 pt care assistant in uk si ma refer la grupul de 11 persoane din tara care ati fost
in brasov in data de 17 sept la interviul cu angajatorul englez. si in special persoanele din brasov,bacau,vaslui,oradea
.

Edited by ina50, 10 February 2010 - 20:55.


#9
ina50

ina50

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2010
Buna.    Va  rog sa aveti incredere in firma Danfil din BRASOV.Va consiliaza cu profesionalism si multa rabdare in special domnisoara Adriana Stoleru.
Alaturi de ei ve-ti gasi cele mai bune plasamente pe piata muncii care va vor schimba viata?in bine.sau in ce vreti voi.
Eu am REUSIT cu ei. :cheers: :band:

Edited by ina50, 17 February 2010 - 11:46.


#10
michaela_mm

michaela_mm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2010

View Postina50, on 17th February 2010, 12:29, said:

Buna.    Va  rog sa aveti incredere in firma Danfil din BRASOV.Va consiliaza cu profesionalism si multa rabdare in special domnisoara Adriana Stoleru.
Alaturi de ei ve-ti gasi cele mai bune plasamente pe piata muncii care va vor schimba viata?in bine.sau in ce vreti voi.
Eu am REUSIT cu ei. :cheers: :band:

Sunt ingrozita de ce vad ca s-a scris aici. As fi curioasa sa aud si de bine! Eu sunt la inceputul discutiilor cu ei, sunt in faza in care pun tone de intrebari (si dupa ce am citit aici, voi maI pune) ii recomanzi? Poti sa impartasesti ceva din experienta ta? Eu sunt f surprinsa ca dupa ce ni se promite contract de munca legal semnat in urma in terviului cu angajatorul, esti trimis la o agentie de plasare de forta de munca in Leeds?! De unde pana unde? Mi se pare o nemernicie ca nu ti se spune asta din Romania!

#11
sriarchanghel

sriarchanghel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2011

View Postina50, on 17th February 2010, 12:29, said:

Buna.    Va  rog sa aveti incredere in firma Danfil din BRASOV.Va consiliaza cu profesionalism si multa rabdare in special domnisoara Adriana Stoleru.
Alaturi de ei ve-ti gasi cele mai bune plasamente pe piata muncii care va vor schimba viata?in bine.sau in ce vreti voi.
Eu am REUSIT cu ei. :cheers: :band:
Mda,eu sint angajat la panasonic in cehia.Ce si cit am platit? 50 lei taxa interviu + 150 euro din primul salar primit la panasonic.Interviul a fost in tara.Transportul gratis spre cehia.Acum,privind spre Danfil Company,citesc : 150 euro taxa nus de care + 200 euro taxa de altceva..scz dar Danfil nu sint altceva decit banditi si hoti.Pai euro cresc pe gard? Pe ce anume cer ei 350 euro ? fara sa mai tinem cont de cheltuieli de transport spre sediul lor.Nu se proceseaza nici un fel de dosar sau acte.Se trimite fax cu copia de buletin si cazier,se inchiriaza o sala pentru interviu si cam atit.Pentru asta am platit 50 lei.Partea agentiei a fost de 150 din primul salar.Daca nu treceai testele la panasonic,agentia raminea cu 50 lei si atat.Danfil cere 200 euro pentru ce v-am scris aici.Banditi de elita.

#12
lucycayo

lucycayo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 21.11.2008
Asi vrea sa readuc la viata acesta forum, prin simplul fapt ca imi doresc sa plec si eu in alta tara sa muncesc. Prezentarea joburilor facute de acesta companie "Danfil" , este una care te face sa apelezi la ea fara ezitare. Trebuie sa avem grije de putini bani pe care ii mai avem, asa ca trebuie sa ne gandim de 1000 de ori, inainte sa dam bani "astora". Cerintele lor sunt ffffoarte exagerate(dupa mintea mea). Inca nu am gasit, nici un forum sau o persoana sa zica 100% ca merita sa incerci sa aplelezi la "ei".

Cerintele jobului : Conditii de participare:
- barbati, femei sau cupluri
- varsta intre 18 - 45 ani
- nu este necesara nici un fel de experienta;
- nu este necesara nici un fel de calificare;
- cunostiinte de lb. engleza la nivel conversational;
- personalitate prietenoasa si devotament in munca;

Costurile programului de munca:
- 300 RON - taxa procesare dosar (se achita in momentul depunerii dosarului);
- 360 Lire - taxa mediere, se achita concomitent cu depunerea dosarului, in cazul in care candidatul a sustinut si a trecut interviul de selectie;
- 200 Lire - Prima transa din taxa de program, se achita in contul partenerului din UK, doar in momentul semnarii contractului de munca, in aproximativ 3 saptamani de la sustinerea interviului de selectie;
- 1800 Lire - A 2-a transa din taxa program (se va achita doar dupa ce candidatul incepe munca in UK, in 6-8 rate lunare);
Alte costuri - recomandarile agentiei:
- aprox. 500-800 Lire - bani de buzunar (aceasta suma de bani va este necesara pentru 8-14 saptamani, pana cand veti primi primul salariu de la angajator).
- ~ 220 - 250 EURO - bilet transport Romania-Londra (in functie de sezonul plecarii si gradul de ocupare al avionului respectiv);
[/i][/i]

Transport asigurat : nu
Cazare asigurata : nu
Masa asigurata : nu

Deci, eu cred ca muncesti pentru ei cateva luni.
Astepta cateva pareri si din partea voastra.
Va doresc, multe realizari in viata!

#13
sybex2000

sybex2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2011

View Postsriarchanghel, on 7th January 2011, 11:42, said:

Mda,eu sint angajat la panasonic in cehia.Ce si cit am platit? 50 lei taxa interviu + 150 euro din primul salar primit la panasonic.Interviul a fost in tara.Transportul gratis spre cehia.Acum,privind spre Danfil Company,citesc : 150 euro taxa nus de care + 200 euro taxa de altceva..scz dar Danfil nu sint altceva decit banditi si hoti.Pai euro cresc pe gard? Pe ce anume cer ei 350 euro ? fara sa mai tinem cont de cheltuieli de transport spre sediul lor.Nu se proceseaza nici un fel de dosar sau acte.Se trimite fax cu copia de buletin si cazier,se inchiriaza o sala pentru interviu si cam atit.Pentru asta am platit 50 lei.Partea agentiei a fost de 150 din primul salar.Daca nu treceai testele la panasonic,agentia raminea cu 50 lei si atat.Danfil cere 200 euro pentru ce v-am scris aici.Banditi de elita.


o firma serioasa de recrutare nu va cere niciodata comision de la un aplicant.romanii nu se invata minte nici acum si continua sa creada in tot felul de agentii de recrutare pe care nu le verifica nimeni.nu dati bani niciodata in avans unei firme de recrutare care se bate cu pumnii in piept ca va poate gasi un loc de munca.pentru cine inca nu a fost in anglia,tara e plina de emigranti chinezi,polonezi si indieni care sunt deja acolo si cauta un loc de munca.folositi internetul si sunt sigur ca veti putea aplica doar prin trimiterea unui cv si nu prin a plati comision la o agentie de recrutare fantoma.din 2014 oficial toate restrictiile pentru romanii in cautarea unui loc de munca vor fi eliminate.succes si rabdare. :thumbup:

#14
kiraiira

kiraiira

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.10.2010

View Postmichaela_mm, on 9th October 2010, 18:55, said:

Sunt ingrozita de ce vad ca s-a scris aici. As fi curioasa sa aud si de bine! Eu sunt la inceputul discutiilor cu ei, sunt in faza in care pun tone de intrebari (si dupa ce am citit aici, voi maI pune) ii recomanzi? Poti sa impartasesti ceva din experienta ta? Eu sunt f surprinsa ca dupa ce ni se promite contract de munca legal semnat in urma in terviului cu angajatorul, esti trimis la o agentie de plasare de forta de munca in Leeds?! De unde pana unde? Mi se pare o nemernicie ca nu ti se spune asta din Romania!


D epinde ce intelegi prin " am reusit cu ei " si daca intr-adevar ai reusit ? Eu am o altefel de experienta cu ei inca nerezolvata.
Nu , nu sunt seriosi . Ar fi bine ca toti cei care vor sa plece in strainatate la munca sa tina cont de aceste forumuri de pe internet. Eu nu am tinut cont de ele pentru ca le-am considerat ca un fel de barfa , neserioase, nemotivate cu exemple si am gresit ... tocmai cu Danfil. Am aplicat pentru ingrijire batrani SUA , consiliata fiind de Adriana Stoleru , care s-a purtat foarte frumos pana am platit si dupa ... si-a pus casuta vocala pe telefonul mobil. Cat despre plecarea in SUA nici vorba . Banii inapoi nu-i mai dau. Cam 800 euro . Sa nu ma intrebati de ce nu ma duc la politie. Am fost si am depus o plangere pentru ROSARIO NISI Agentia de servicii ( intermediaza locuri pentru Italia . Niste TEPARI si astia ) si mi- au raspuns ca au cercetat si nu au descoperit fapte de natura penala ( inselatorie ) asa ca ma sfatuiesc sa-i dau in judecata la civil. Cu Justitia nu are rost sa va mai spun cum e.  Asa ca ramai cu banii dati si cu ochi in soare.
Cititi si tineti cont de forumuri !!!!! Iar cine face altfel si nu crede, ca mine ... ii doresc succes !

#15
andrei_bitu

andrei_bitu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.11.2011
pentru toti romanii care gasesc DANFIL COM Brasov sa stie clar ca vor fi inselati,acolo sunt vro 5 grase imputite si un Gay pe nume George care dau tepe la toti care vor sa castige un ban cinstit.Oameni buni firma asta va va insela din orce punct de vedere.Nu am interes sa va mint,eu sunt vecin cu ei si vad ce scandaluri sunt pe la sediul acestei firme si multi oameni plang pe la usa dupa bani.


View Postina50, on 17th February 2010, 11:29, said:

Buna.    Va  rog sa aveti incredere in firma Danfil din BRASOV.Va consiliaza cu profesionalism si multa rabdare in special domnisoara Adriana Stoleru.
Alaturi de ei ve-ti gasi cele mai bune plasamente pe piata muncii care va vor schimba viata?in bine.sau in ce vreti voi.
Eu am REUSIT cu ei. :cheers: :band:
mai taci naibii din gura nesimtito,care lucrezi pentru ei.ai reusit sa mananci un mare carnat de la patron

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate