Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

De ce aruncam lucruri pe geam?

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Ieri dimineata am trecut pe langa blocul vecin, cunoscut pentru gunoaiele aruncate peste noapte de locatarii lui. De obicei vezi una, doua pungi de gunoi, ziare, mancare stricata etc insa azi am gasit ditamai bradul de Craciun. Nu era impodobit.
Ghene de gunoi sunt vreo 6 la doar 20 de metri de bloc. Inteleg, il arunci pe geam pentru ca e mai usor decat caratul pe scari insa te duci jos si il duci unde ii este locul, nu sa-l lasi acolo.

Voi aruncati lucruri pe geam? Daca da, ce aruncati si de ce? Este ceva de moment sau asa va sta in fire?


Eu recunosc mai arunc cate un cotor de mar dar cam atat. Prin clasa a 10-a aveam teza la matematica si chiar atunci cei de la Ecosal s-au trezit sa taie iarba cu niste 'masini de zgomot' asa ca am luat punguta de gunoi si i-am dat-o fix in cap tigancii care imi perturba linistea. S-a oprit vreo 2 minute sa injure cum stie ea mai bine dupa care iar a inceput zgomotul.

#2
sorescu_angelo

sorescu_angelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 01.08.2009
Eu arunc pixurile care nu mai merg :P

Edited by sorescu_angelo, 10 January 2010 - 23:07.


#3
violetblood

violetblood

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.09.2009
Asta cred ca se intampla numai la voi in bucuresti.

#4
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 Official, on 10th January 2010, 22:58, said:

Ieri dimineata am trecut pe langa blocul vecin, cunoscut pentru gunoaiele aruncate peste noapte de locatarii lui. De obicei vezi una, doua pungi de gunoi, ziare, mancare stricata etc insa azi am gasit ditamai bradul de Craciun. Nu era impodobit.
Ghene de gunoi sunt vreo 6 la doar 20 de metri de bloc. Inteleg, il arunci pe geam pentru ca e mai usor decat caratul pe scari insa te duci jos si il duci unde ii este locul, nu sa-l lasi acolo.

Voi aruncati lucruri pe geam? Daca da, ce aruncati si de ce? Este ceva de moment sau asa va sta in fire?


Eu recunosc mai arunc cate un cotor de mar dar cam atat. Prin clasa a 10-a aveam teza la matematica si chiar atunci cei de la Ecosal s-au trezit sa taie iarba cu niste 'masini de zgomot' asa ca am luat punguta de gunoi si i-am dat-o fix in cap tigancii care imi perturba linistea. S-a oprit vreo 2 minute sa injure cum stie ea mai bine dupa care iar a inceput zgomotul.
treceam o data pe langa un bloc,si vad numa un televizor de la patru cum cade direct pe asfalt,juca steaua in seara aia parca

#5
Muale

Muale

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 11.10.2006
la mine lg un bloc au pus direct un container mare,oamenii arunca de la geam in lada aia si cand se umple vine camionu si o ridica. faza e ca pana se umple e sub geamurile alora,imagineaza-ti mirosul...!
ala de la parter chiar si-a zidit geamul si a spart in alta parte. vb foarte serios,daca vrei fac poza!  :))

#6
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Dacă găsesc o buburuză în cameră, o dau afară pe geam. Dar numai dacă e vremea bună. (vorbesc serios)

#7
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Stau la casă :P

#8
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

 violetblood, on 10th January 2010, 23:07, said:

Asta cred ca se intampla numai la voi in bucuresti.

subscriu !  :peacefingers:

#9
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 Muale, on 10th January 2010, 23:09, said:

la mine lg un bloc au pus direct un container mare,oamenii arunca de la geam in lada aia si cand se umple vine camionu si o ridica. faza e ca pana se umple e sub geamurile alora,imagineaza-ti mirosul...!
ala de la parter chiar si-a zidit geamul si a spart in alta parte. vb foarte serios,daca vrei fac poza!  :))
ce fraier ala,urgent o luam de acolo

#10
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009

 violetblood, on 10th January 2010, 23:07, said:

Asta cred ca se intampla numai la voi in bucuresti.

Sunt din Galati. :rolleyes:

#11
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Macar ai avut 2 minute de liniste relativa :D

On: eu mai aruncam pe jos cand eram la camin, pentru ca aveam ferestrele spre spate si aruncam mai toti, dar asa obiecte mari n-am aruncat. Doar ceva resturi de mancare. De atunci mi-a trecut :angelnot:

#12
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 bilibistrocizel, on 10th January 2010, 23:07, said:

treceam o data pe langa un bloc,si vad numa un televizor de la patru cum cade direct pe asfalt,juca steaua in seara aia parca

cand stateam in regie mai zburau pe geam monitoare, frigidere... cam odata pe an mai zbura si cate un om...  :confuzzled:

nu inteleg genul asta de comportament...

#13
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 Pollux, on 10th January 2010, 23:23, said:

cand stateam in regie mai zburau pe geam monitoare, frigidere... cam odata pe an mai zbura si cate un om...  :confuzzled:

nu inteleg genul asta de comportament...
nebunie+alcool,cate o data

#14
sorescu_angelo

sorescu_angelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 01.08.2009
Mi-am amintit cand avem vreo 12 ani am aruncat un calculator pe geam.

Normal cand am vazut calculatorul cel nou lam dat dracu' pe cel vechi. Chestia e ca eu stau la parter :P

#15
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Apa. :lol:

#16
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008
ma tenteaza de fiecare data sa arunc un profesor pe geam.

#17
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Mi-am amintit ce a aruncat acum 2 ani vecinul de la 4: buda cu tot cu colac si continut. A stat acolo o saptamana  si a mirosit urat dupa care a disparut.
De 4 ani de cand sunt aici in salcamul din fata sta un telefon agatat cu firul. Ma tot intreb cand va cadea.

#18
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009

 Official, on 10th January 2010, 22:58, said:

Ieri dimineata am trecut pe langa blocul vecin..... De obicei vezi una, doua pungi de gunoi, ziare, mancare stricata etc insa azi am gasit ditamai bradul de Craciun. Nu era impodobit.
Ghene de gunoi sunt vreo 6 la doar 20 de metri de bloc.
........................
Nu te mira !
Am si eu cateva vecine doamne parfumate pe care le-am surprins ca aruncau punga de gunoi cu circa 3 metri inainte sa ajunga la ghena de gunoi, evident ca le-am facut de cacao imediat ce le-am surprins, in drum, macar au platit cu rusinea.
Evident ca am suprins si cateva adolescente pline de aere, la fel, morala, le-am explicat cat de destepte sunt si ca ar trbui sa se scape de chinuri, cand vor sa-si arunce hainele de pe ele sa nu se mai oboseasca s-o faca cu totul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate