Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Eurozone jobs sau Global Recruiting...va spune ceva firma asta?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
viorica2583

viorica2583

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.11.2009
Buna tuturor,

Ma bate gandul sa plec si eu in Anglia, deocamdata sunt la faza de "research"...Am gasit un anunt postat pe internet de firma "EUROLIFE CONSULTING" din Tg. Mures, am aplicat si am primit un telefon prin care ma invita la sediul lor sa discutam, eventual sa achit si o taxa de "inscriere"/"mediere" de 700 lei.
Am cautat pe forumuri ceva date despre aceasta firma, dar n-am vazut nici un comentariu legat de ei...nici de bine, nici de rau.
Daca ma poate ajuta cineva, v-as fi recunoscatoare. Ma intereseaza daca a plecat cineva prin firma asta, daca si-a luat cineva teapa cu ei, orice...
Multumesc.

#2
M22

M22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.07.2009
salut, am vazut si eu pe la tv cum se cam ia teapa in domeniul asta. daca chiar vrei sa mergi la ei ia-ti cateva masuri de protectie. ia si u cu tine un mp3 protabil, ii dai pe record, le cere CUI, pastrezi chianta cu care platesi taxa(sa le ceri chitanta). poti sa intrebi la registgru comertului sau din cate stiu daca nu gresesc poti sa ti faci pe regristru com si acolo poti sa vezi (parca trebiu platit).  bafta!!!

#3
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Eu nu am incredere in astia care cer bani pentru recrutare! Cei seriosi sunt in general platiti de angajator!

#4
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006

 viorica2583, on 13th November 2009, 11:02, said:

Buna tuturor,

Ma bate gandul sa plec si eu in Anglia, deocamdata sunt la faza de "research"...Am gasit un anunt postat pe internet de firma "EUROLIFE CONSULTING" din Tg. Mures, am aplicat si am primit un telefon prin care ma invita la sediul lor sa discutam, eventual sa achit si o taxa de "inscriere"/"mediere" de 700 lei.
Am cautat pe forumuri ceva date despre aceasta firma, dar n-am vazut nici un comentariu legat de ei...nici de bine, nici de rau.
Daca ma poate ajuta cineva, v-as fi recunoscatoare. Ma intereseaza daca a plecat cineva prin firma asta, daca si-a luat cineva teapa cu ei, orice...
Multumesc.

Informatii exista, poate nu ai cautat unde trebuie.
http://romani.co.uk/...f...978&catid=1

Tu cum apreciezi o firma care are parteneri in UK care sunt escroci ?

Ti-as recomanda sa mai zabovesti un pic sa citesti ce mai e pe aceast SECTIUNE si sa tragi concluzii.

#5
mar_laz

mar_laz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2010
Aura Butiurca <[email protected]>View Contact
To: LAZAR MARIUS <[email protected]>  


--------------------------------------------------------------------------------

Buna ziua,

Nu va faceti griji, suntem tot aici. Am fost foarte ocupati, am raspuns la cate telefoane am reusit pe zi.
Dosarul dvs este procesat, urmeaza sa primim informatii de la angajator. Incepand de Luni, 26.04.2010, o sa fiti contactat telefonic de catre Dnul. Radu, pentru a va pune la curent cu sosirea contractelor si ce trebuie facut mai departe.
Cand o sa va sune Dnul. Radu, o sa va explice absolut tot ceea ce trebuie sa stiti. Noi am fost aici mereu, in intervalul orar de lucru. Au sunat telefoanele intr-una, dar am avut si mult de lucru.
Cu scuzele de rigoare pentru acest incovenient creat, ne auzim cu siguranta incepand de Luni.

Cu stima,
Global Recruting
----- Original Message -----
From: LAZAR MARIUS
To: Aura Butiurca
Sent: Wednesday, April 21, 2010 9:28 PM


Buna ziua!
Intrucat nu reusesc sa vorbesc cu Dvs pe telefonul fix de la firma(indiferent de ora la care sun) am sa va rog sa-mi spuneti ce se intampla cu acel dosar al meu si acel contract nu de alta dar trebuie sa stiu si eu ce am de facut.Adica intarzie plecarea, s-a razgandit si acest angajator din Lichtenstein?
Va reamintesc ca in acest moment eu am un loc de munca din care castig binisor, dar sunt in discutii pentru  mai bine.....si nu as vrea sa pierd vremea si nici sa bat pasul pe loc asteptand ca Global Recruting sa-mi trimita un contract(pemtru ca observ ca pe Tjobs s-a prelungit peroada de valabilitate a anuntului pana pe 31.05.10).
Deci dupa ce mi-am onorat promisiunea si v-am trimis banii , astept si eu cateva informatii mai concrete legate de contractul meu, nu de alta dar a cam trecut o luna de cand ne-am vazut la Mures si de cand v-ati luat banii si as vrea sa stiu ce am de facut in urmatoarea perioada.
Multumesc!

Cu stima!
____________
Marius Lazar
Tel: 0747365438



EU TREBUIA SA PLEC LA JOB DIN APRILIE, MAI SUS VEDETI RASPUNSUL PRIMIT ATUNCI DE LA EI,DE ATUNCI NIMIC....DACA LE DAI BANII,NU-I MAI GASESTI SI SANATATE JOB
NU STIU CINE POATE CREDE IN EXISTENTA A 100 JOBURI
NU DATI BANII....MAI BINE II BETI

#6
ciprian_celebrul

ciprian_celebrul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 23.07.2007
N-ai incercat cu Thera group din Cluj?

#7
Global-Recruting

Global-Recruting

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.09.2010
Pentru o corecta informare a tuturor celor interesati:
Aceasta postare se doreste a fi un drept la replica fata de cele postate pe acest forum si pe altele de numitul: LAZAR MARIUS din Galati.
Pana la aceasta data nu am raspuns in nici un fel postarilor facute de aceasta persoana la sugestia avocatului firmei intrucat am dorit sa adunam porbe ce vor fi folosite in instanta impotriva numitului Lazar Marius.
Ce face aceasta persoana? Calomniaza firma Global Recruting, pe mine personal, sotia mea, familia mea in scop de santaj si se foloseste de dumneavoastra, cei care cititi postarile lui pentru a-si pune in aplicare planul lui de santaj.
Pentru o corecta informare trebuie sa cunoasteti faptele,cum actioneaza Lazar Marius si ce urmareste.
FAPTE:
Aceasta persoana s-a inscris intr-adevar la unul din job-urile oferite de Global Recruting in a doua parte a lunii Martie 2010. La momentul inscrierii i s-a comunicat cum ca pentru definitivarea ofertei are de asteptat 3 luni, lucru cu care a fost de acord dar sa analizam in detaliu spusele lui:
El spune:
" Zis-si facut, am plecat la Mures unde m-am gasit cu Buturca Radu si a sa sotie Buturca Aurelia ptr a sustine interviul.Spre surprinderea mea am observat ca desi trebuia sa sustin un interviu in engleza ptr job , nu l-am sustinut(am zis ca poate s-a gandit omul ca daca am doua facultobsati terminate ma descurc si la engleza si am trecut cu vederea acest aspect care mi-a ridicat semne de intrebare).In timpul intervilui recunosc ca mi-a facut impresie buna, ptr ca-l vedeam revoltat pe clasa politica romaneasca, pe romani pe care-i considera neseriosi, hoti si-asa mai departe....si mi-am zis ca uite am gasit si eu un administrator serios si care n-are obiceiul de-a cocolosi clientii si natia"

Realitatea este::
Acest domn pretextand ca nu poate veni in cursul saptamanii la inscriere a venit intr-o sambata, nu a venit la o intalnire ( in nici un caz cu mine si cu atat mai putin cu sotia mea !!!!! - poate are frustrari legate de femei dar e bine sa " se intalneasca cu rudele lui cu femei platite daca are o astfel de problema"). Mai avea drum de facut din cele ce spunea si se cam grabea ( acum inteleg tot scenariul lui ) drept pentru care am avut o discutie cu el legata de oferta, la finalul acestei discutii Lazar Marius a decis ca doreste sa se inscrie si sa aplice la job drept pentru care i-am prezentat formularul de inscriere. Presupun ca se crede foarte destept din moment ce se tot lauda cu cele 2 facultati dar in nici un caz nu au existat DISCUTII PE TEME POLITICE SI ORICE ALT FEL DE CONVERSATII CARE NU AU LEGATURA CU JOB-UL. Daca Lazar Marius vrea sa faca politica e liber sa o faca, oricum inclinatie spre acest domeniu are din belsug. Nu au existat comentarii legate de job sau formularul de inscriere si cel mai bun argument este acesta: DACA AVEA DUBII SAU DACA ERA CEVA NECLAR DE CE S-A MAI INSCRIS ?????? SI ASTA AVAND IN VEDERE CA ARE 2 FACULTATI ................

Apoi in a doua parte a lunii mai tatal meu a decedat si de acum inainte apar elemente pe care el niciodata nu le-a publicat, motivul fiind acela de a dezimforma si calomnia pentru a-si duce la bun sfarsit planu lui de santaj. In acea perioada fiind ocupat cu pregatirea inmormantarii tatalui meu am primit urmatorul mesaj de la "domnul" LAZAR MARIUS:
RASPUNDE IN PI.... MATII LA TELEFON BAGAMI-AS P..A IN MATA ------ Measaje de acest format au continuat imediat dupa aceea asta in conditiile in care a fost anuntat de decesul tatalui mei.
Ce nu a mai publicat el este ca l-am sunat si am incercat sa cer explicatii dar mi-a inchis telefonul spunand ca este ocupat. I-am sunat sotia si ....... surpriza ..... " doamna Lazar Marius" imi spune ca poate era nervos cum ca el asa vorbeste la nervi  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! In opinia mea elpoate vorbi asa la nervi cu sotia lui sau cu familia lui daca acestia ii permit acest lucru...... Va puteti imagina  deci ce tip de caracter si morala este in aceasta familie .............................

Dupa aceasta convorbire am luat decizia de a renunta la acest tip de candidat ( cred ca si dumneavoastra ati fi facut la fel ) drept pentru care i-am trimis pe adresa lui de email cererea de retragere pentru a incheia socotelile cu acest specimen.
De atunci au inceput mailurile si telefoanele de santaj in care spunea ca trebuie sa fac ce zice el cum ca ar trebui sa ma gandesc ca pagubele pe care mile poate produce sunt mult mai mari decat cere el si va dau un exemplu:

Return-Path: <[email protected]>
Delivered-To: [email protected]
Received: (qmail 5361 invoked by uid 399); 24 Sep 2010 13:38:17 -0000
Received: from unknown (HELO web39702.mail.mud.yahoo.com) (209.191.106.48)
  by mail9.hostingweb.ro with ESMTP; 24 Sep 2010 13:38:17 -0000
X-Originating-IP: 209.191.106.48

cu textul:
>  ----- Original Message -----
>  From: LAZAR MARIUS
>  To: Global Recruiting Romania - Radu Butiurca
>  Sent: Friday, September 24, 2010 10:53 AM
>  Subject: Re: ma bucur tare mult!
>
>
>  radule , eu pierd timpul si tu la fel ....dar mai pierzi si bani
>  pot sa spun ca in astaea 3 zile de cand tot btrimit mailul O d-na Livia din Hunedoara (care am inteles ca a aplicat cu sotul ei) + un tip din Mures(ungur) au putut afla adevarata fata a global
>  deci , eu cred ca nu ar trebui s-o mai lalai.....
=============================================================================
sau:

Am gresit eu,e vb de Silvia Balica din Hunedoara daca-mi amintesc bine,iar ungurul este Atilla si nu mai stiu cum ,mi se pare firesc sa ii pun in legatura si cu alti aplicanti ........ ii dam inainte asa,fiecare cum il duce capul ,la tine ma refer ptr ca la mine stiu ce am de facut,un weekend placut

=============================================================================

Va precrizez ca am copiat doar ultimele mesaje primite de la el, restul si bineinteles si acestea vor fi folosite de noi ca proba in instanta impotriva lui Lazar Marius.

Ce e interesant este ca unii oameni au "pus botul" cum se spune la tot demersul si la toate calomniile generate de Lazar Marius care are urmatoarea tehnica:
isi da nume, telefon, adresa de mail ca sa va foloseasca pe dvs in actul de santaj impotriva Global Recruting si tese o poveste care poate da de gandit unora care nu sunt atenti la ce si cum spune sau face acest Lazar Marius.

Pot sa va scriu despre aceasta persoana 10 pagini si tot nu terminam..... tot el spune ca am un restaurant "TEO"  ........ ar fi bine sa am si Marriot si Grand hotel si Continental  ..... dar nu le am si nu sunt ale mele.

Vreau sa va precizez iarasi ca acest Lazar Marius posteaza pe unde apuca calomnii impotriva noastra sub diferite nick-uri ......... asta ca sa prinda mai multa credibilitate si ca lucrurile sa para altfel de cum sunt.
Ah hotarat ca este momentul sa punem acet drept la replica deoarece pana acum am  strans suficiente dovezi xare probeaza calomnia, santajul si inca cateva infractiuniuni de care se face vinovat Lazar Marius si care vor fi prezentate instantei de judecata.
Voi cei care cititi unele sau altele pe internet sa nu uitati ca si dvs la randul vostru puteti da de un dezaxat care sa va faca in fel si chip si impotriva caruia singura cale de aparare este aceea de a-l lasa sa isi dea in petic ca sa strangeti dovezi impotriva lui.

Ma astept ca dupa acest drept la replica sa apara postari impotriva mea sub mai multe nick-uri, de exemplu "marczi" sau cine stie ce nick-uri isi mai face Lazar Marius care, cred ca va incerca inca o scurta perioada sa de calomnieze...

Cu stima,
Radu Butiurca

Attached Files



#8
carolina69

carolina69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.09.2010
Domnule Radu, Lazar Marius nu este singurul care a patit-o. Si eu sunt o persoana care am patit-o cu dumneavoastra.Si fiti corecti si recunoasteti ,ca cu asta va ocupati.Am scris multe mesaje despre ce am patit si au disparut ca prin farmec.M-am inscris la Global Recruting, am contractul semnat cu firma , am dat bani,am fost la firma la dumneavoastra pentru ca la telefon ......si pretindeti ca nu sunteti vinovat ca persoana abilitata de firma dumneavoastra pe numele Pricob Florin nu a respectat contractul pentru angajarea pentru postul de electrician -Spania.Daca el nu a respectat, dvs. ca administrator si firma pe care o conduceti trebuie sa respectati ce ati scris in contract si anuntul publicat pe site pentru care ne-am incris.Mai departe ce a facut angajatul dvs. este chiar problema voastra.Eu personal pot spune ca chiar nu ma intereseaza.Eu am semnat contractul cu Global Recruting Tg.Mures nu cu Pricob Florin, iar in contract mentionati ca in situatia in care postul din diferite motive este anulat aveti obligati sa ne relocati.Pot spune ca mai este foarte putin si se termina anul de cand astept. Si in final se adevereste ca sunteti neseriosi, ca pacaliti lumea cu vorbe pe  sit-uri .Eu ca si multi altii  am depus dosarul la Parchet si nu numai acolo si vom vedea mai departe cat de mult functioneaza legile acestei tari.Nu este posibil sa functionati cu aceasta firma si sa nu aveti nici o raspundere sau obligatie.Sa nu aveti impresia ca ne vom opri aici. Eu personal pot spune ca ce s-a scris pana aici despre firma dvs. este adevarat.

#9
Global-Recruting

Global-Recruting

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.09.2010
Stimate Domn sau Doamna,
Incep prin a spune ca ar fi corect sa va dati numele real si intreg.
.2. Pricob Florin nu a fost angajatul meu ci colaborator. El a colaborat cu noi nu ca persoana fizica ci ca PF. Intre noi si el exista un contract de colaborare. Angajatorii pe spania sau grecia si unii soferi sunt angajatori gasiti, gestionati si procesati exclusiv de Pricob Florin PFA.
.3. Aceasta persoana a "disparut" la mijlocul lunii aprilie cand a plecat dupa spusele unora in Bucuresti unde a continuat sa incaseze bani pretinzand ca are contracte.Va precizez ca daca este real ceea ce spuneti, dumneavoastra ati platit bani catre Pricob Florin si nu catre noi. El a incasat tot ceea ce inseamna taxa de inscriere de la oameni noi urmand sa avem un procent din mediere care se facea doar cand erau contractele externe nominale inmanate oamenilor.
.4. Persoana "abilitata" nu stiu de unde ati scos asta - a fost un colaborator si atat, nu angajat, nimic altceva si asta cu acte.
.5. Pe numele Pricob Florin din cate cunosc eu sunt deja 50 - 60 de plangeri penale. Chiar si noi am depus plangere penala importriva lui Pricob Florin  la Politie si asta de 5 luni. Va sugerez sa procedati la fel.
.6. Dumneavoastra nu aveti nici un contract cu noi, eventual un formular de inscriere (nu e tot una) pe care l-ati facut cu Florin Pricob nu cu mine
.7. Consider ca ceea ce ati scris dvs este calomnie drept pentru care va aduc la cunostinat ca vom face plangere penala impotrica dvs si va vom cere daune.
.8. Sa nu credeti ca va puteti ascunde sub anonimat sau sa credeti ca explicatii de genul " nu stiu " va vor salva.
.9. Da vom vedea cum functioneaza legile tarii va asigur cu mentiune ca fiecare trebuie sa raspunda pentru faptele sau actiunile sale si la fel veti raspunde si dvs.
.10. Va aduc la cunostinta si  faptul ca vom face o cerere oficiala catre Softpedia sa ne trimita noua sau organelor abilitate datele dvs de identificare pentru a fi tras la raspundere.

Nota:
Cum credeti ca Florin Pricob inseala lumea, nu dati de el si ..... ati gasit ca cel mai sigur e sa platim noi. Va inselati si va vom dovedi asta.

#10
qveta

qveta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.09.2010
Va informez ca si eu ma consider unul dintre pagubitii grupului autointitulat "Global Recruiting" format din Calin Radu Butiurca, Aura Butiurca si Stefania Bence, tot in speta "electrician Liechtenstein".
Am fost racolat de acest grup in conditii similare cu dl. Lazar numai ca nu am facut deplasarea la Targu Mures, intelegandu-ma initial cu acest domn Butiurca prin telefon. Am trimis suma de 1052 lei prin mandat postal online pe numele Radu Butiurca. Pana sa trimit acesti bani, persoana anterior amintita m-a sunat insistent tinantu-ma la telefon pe diverse subiecte. Acest lucru .... sa spunem....mi-a dat un spor de incredere.
Dupa ce am trimis banii, am primit factura fiscala scanata .......si asta a fost tot.  Nu au mai raspuns la telefoane, nu au mai raspuns la mailuri.
Problema lor sunt eu pentru ca imi cunosc foarte bine drepturile si, pe langa faptul ca imi doresc banii inapoi, doresc ca acesti indivizi sa raspunda pentru faptele lor, daca se poate cu puscaria.
Pentru ca stiu foarte bine cum functioneaza institutiile statului, voi face plangere la acestea (6 la numar) in functie de raspunsul acestora voi merge mai departe catre corpurile de control ale ministerelor care coordoneaza institutiile la care fac plangere, voi merge pana la corpul de control al primului ministru, apoi voi notifica presedentia. Dupa ce voi avea rapoartele intocmite de aceste institutii, ii voi da in judecata in persoana pe acesti 3 cetateni si, dupa caz, statul roman daca prin rapoarte se dovedeste ca i-au favorizat. De acolo vor incepe despagubirile.
Daca domnul Butiurca si grupul sau, care poarta un anume nume in codul penal, considera ca libertatea dansului valoreaza 1000 lei, eu nu il pot contrazice. Voi lupta pana la capat, sunt obisnuit cu acest gen de lupte institutionale, am avut castig de cauza in fata unei banci si al altor institutii.
Tot la fel de surprins sunt si de faptul ca dl. Butiurca are timp pentru a-si proteja imaginea pe aceste forumuri, dar invoca lipsa timpului pentru a da un raspuns clientilor care i-au platit servicii neonorate.
Ca sa inchei, consider ca de la inceput acest loc de munca de electrician in Liechtenstein ridica mari semne de intrebare intrucat aceasta tara nu acorda decat maxim 28 de permise de munca pe an pentru cetatenii UE (aproximativ 400 milioane de cetateni, deci calculati dumneavoastra probabilitatea), asa cum puteti citi pe pagina Ministerului de Externe. http://www.mae.ro/in...i...=&cat=29919 Acest grup care a preceput banii in schimbul unui loc de munca in aceasta tara ar face foarte bine sa aduca si dovezi ale contactelor pe care le-a avut acolo.
Eu personal consider ca am platit servicii de care nu am beneficiat, ceea ce creaza o incadrare juridica pentru care exista pedepse. Voi lupta pentru asta.
Inchei prin a il instiinta pe domnul Butiurca ca inainte de a scrie aici l-am sunat de 8 ori, fapt care va putea fi verificat in instanta.
Cu asta inchei, concluziile va rog sa le trageti dumneavoastra.

Edited by qveta, 30 September 2010 - 18:09.


#11
Global-Recruting

Global-Recruting

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.09.2010
POATE AR FI CORECT SA VA DATIU NUMELE COMPLET. IN REST DACA SUNTETI CINE CRED EU ADICA L.D. NU VA FAC PUBLIC NUMELE SI DACA CEEDETI CA SUNTETI LA FEL CA LAZAR MARIUS ATUNCI VA ASUMATI LUCRURI PE CARE NU LE CUNOASTETI. IN ALTA ORDINE DE IDEI SI EU V-AM CAUTAT TELEFONIC SI IN SCRIS DOMLULE L.D. PENTRU A REZOLVA EVENTUALELE PROBLEME. SPER CA NU SUNTEI CA DOMNUL LAZAR. DACA MA INSELIMI CER SCUZE
RADU BUTIURCA

#12
mar_laz

mar_laz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2010
,,Domunule” Radu , ca sa finalizam oarecum aceasta discutie si sa-ti demonstrez ca esti un escroc  ,si un mare, mare mincionos , cu alte cuvinte esti un gunoi  voi incerca sa refac oarecum sirul evenimentelor:
1.nu am venit in timpul saptamanii intrucat lucrez si nu pot parcurge o distanta de 900 Km decat intr-un weekend ( eu , nesimtitilor ,am facut 900 km intr-o zi ptr a veni la Mures si voi va plangeti ca v-ati stricat weekend-ul ca sa va intalniti cu mine )
2.contractul nu l-am semnat fara a va atrage atentia ca nu sunt ok , prevederile lui , si mi-ati zis ca nu puteti face un contract ptr fiecare in parte (asta e cam jumate escrocherie, ptr ca postrurile ptr care m-am inscris sunt fictive , si jumatate abuz de incredere)
3.nu am venit sa ma intalnesc la Mures cu sotia Dvs (ca sa fiu sincer mie-mi plac mai blonde si am alergie la tenul masliniu ) ,am venit ptr ,,interviu”
4.intr-adevar m-am inscris in luna Martie ptr acest Job , plecarea trebuia sa fie in luna Aprilie si am constat cu stupoare ca in loc sa plec la job in Aprilie , ca nu mai raspunde nimeni la telefon(si asta cu luna , sa nu credeti ca nu raspunde zi zilele, de fapt treaba asta se poate verifica sunati si voi pe numerle Global Recruting si-o sa vedeti ca nu raspunde nimeni niciodata.
Ptr ca sa vedeti cu ce caracter meschin aveti de-a face , o sa vedeti ca in afirmatiile lui ,spune ca in Mai i-a murit tatal si nu a putut sa se ocupe de cei inscrisi ptr job.
Mai jos o sa vedeti activitatea pe care a avut-o aceasta firma pe MyJob in Mai(cand el spune ca nu a avut timp sa se ocupe ptr ca i-a murt taicasu).Va dati seama (posta sute de joburi) , bineinteles toate false
http://www.myjob.ro/...ein-905564.html

http://www.myjob.ro/...den-896220.html

http://www.myjob.ro/...den-904717.html

http://www.myjob.ro/...gia-440140.html
Ca sa lamurim , o data , ptr totdeauna pe ceste forumuri , ceea ce din puctul meu de vedere reprezinta o mare escrocherie realizata de Radu Butiurca , Aura Butiurca si Global Recruting (Eurozone Jobs) relatia dintre Florin Pricob PFA (cel care a escrocat 70 persoane dupa cum spunea Radu Butiurca intr-un telefon ) si Global Recruting.Mai Jos aveti atasat un articol din contractul semnat de Global Recruting cu PFA Florin Pricob:
Contract CC03 din 04.03.2010 Contract prestari servicii incheiat intre Pricob Florin PFA si Global Recruting SRL.
Art.2 Relatie Contractuala:
2.1 Florin Pricob PFA va desfasura activitatile aferente prezentului contract la sediul Global Recruting , cu acordul SC Global Recruting SRL.
2.2 Pricob Florin PFA , nu are autoritatea  de a-si asuma responsabilitati sau obligatii in locul SC Global Recruting SRL , si reprezinta SC global Recruting  doar pe segmentul de recrutare personal si promovare programe oferite de SC Global Recruting SRL.
Deci , cu alte cuvinte ,,d-le butiurca” Global Recruting l-a imputernicit pe acest Pricob Florin sa recruteze personal si totodata sa reprezinte Global Recruting.
Asta inseamna ca eera mandatat de Global Recruting , si asta va face direct raspunzatori ptr faptele acestuia.
Si ca sa inchei acest paragraf sa stiti ca sunt curios din ce se compune profitul net de 70000Ron declarat de Global Recruting pe 2009  la finante.(ptr ca pana acum n-am intalnit pe nimeni care sa fi plecat cu Glbal la job) .


SI CA SA ASEZAM SI BOMBOANA PE TORT , am sa va rog sa urmariti adresa de mail cu care posteaza acest personaj pe unul din forumurile site-urilor de recrutare (acest personaj cristian.forgas de fapt este Radu Butiurca,  si nick-ul cu care posteaza ,,D-l “Butiurca pe  forumul myjob…..ce asemanare nu , of , of , D-nule Radu si-mi spuneati mie de postari pe diferite nick-uri
DECI , DOMUNUL RADU POSTEAZA PE NET SI SE DA CANDIDAT GLOBAL RECRUTING.
Deci ,,,domunule Radu” eu din ceea ce vad , si mai exista doua postari de care tu habar n-ai , este un caz de substituire de identitate , informatii aruncate pe diverse site-uri cu scopul de a dezinforma si de ascunde escrocheria cu care se ocupa Eurozone jobs(Global Recruting)
From: LAZAR MARIUS
To: Global Recruiting Romania - Radu Butiurca
Cc: Aura Butiurca
Sent: Thursday, September 30, 2010 12:28 PM
Subject: Re: ma bucur tare mult!



cristian.forgos
pe 21/06/2010
am intrat si eu pe forum sa spun cateva cuvinte. sunt Cristian Forgos din Reghin sofer d meserie. ce am sa spun este entru alina_roxa. Si eu am fost candidat pe belgia agricultura numa ca nu era fabrica de conserve ci era sortare fructe si legume si am fost cu inca 5 oameni in birou cand au sunat belgienii si au spus ca nu mai iau romani din cauza alora din cluj care au suna in belgia si au cerut sa fie ei luat primii iar cand belgianul nu a vrut au inceput sa injure angajatorul belgian. am fost de fata in birou si am cerut lui radu sa ne dea adresa din cluj a alora ca sa mergem sa vedem e ce ne-au stricat ploile. Apoi legat de decesul din bucuresti, e real, am vazut si certificatul de deces cand mi-am luat banii inapoi. nu am reusit sa plecla job si mi-au returnat banii asa ca ce zici tu alina_roxa nu e adevarat si puteau sa nu ne restituie nimic daca voiau ca asa scria pe formular. eu atat m avut de spus si adresa mea de mail este [email protected]

http://www.myjob.ro/...opic.php?t=1295

From: Global Recruiting Romania - Radu Butiurca <[email protected]>
To: LAZAR MARIUS <[email protected]>
Sent: Thu, September 30, 2010 10:26:29 PM
Subject: Re: ma bucur tare mult!
si inca o chestie, cristian forgos e din reghin si e sofer si a scris postarea la mine in birou. Asta in cazul in care te credeai inteligent " ce tii si cu tehnica asta IT "
puteai sa ma intrebi ca ti-as fi spus asta direct .....
vezi, iara calomnie, adica insinuezi ca eu as fi postat si m-as fi dat altcineva ........
partea nasoala pt tine e ca e real, persoana e reala iar insinuarile tal poate pleaca de la faptul ca tu postezi sub diferite nick-uri, nu-i asa marczi?
sti ce se spune, hotul se teme sa nu fie furat, asa si tu ..... daca tot te-ai obosit sa te dai marczi, poate o face si altcineva nu???!!!



-cat despre Marczi sa stii ca il cunosc de vreo jumatate de an (exista si o corespondenta pe mail intre el si mine)…si sa stii ca n-am incercat niciodata sa corespondez cu mine(cred ca mi-ar fi greu ))))   dar vad ca D-l Radu poate .clientii intra pe forumuri la el el in birou si de pe calcualatorul lui………)))))))))) , cea mai tare minciuna pe care am auzit-o vreodata , iar scuza este de gradinita (cand prinzi un copil ca a furat , gaseste niste scuze de te pufneste rasul cam asa e si cu Pinochio Butiurca)
PENTRU CAI CARE INTENTIONEAZA SA SEMNEZE ACTE CU SC GLOBAL RECRUTING SRL, va recomand san u va asezati la masa fara REPORTOFON(ptr ca mai tarziu veti ramane si fara job si fara bani).Deci inc-odata …REPORTOFON.
Lasang gluma la o parte , pana si eu care il cred escrocul escrocilor nu credeam ca exista mai mult de 15-20 persoane in situatia mea., am aflat in ultima convorbiri telefonice, de la insusi Radu Butiurca (ca sunt in jur de 70 de personae escrocate prin filera Florin Pricob) si D-zeu stie cati om fi inselati direct(asa cum sunt eu).
IAR PTR CEI CARE  SE GANDESC SA APLICE LA UNA DIN ,,SCHEMELE “ OFERITE DE EUROZONE JOBS , il sa rog sa se uite de 10 ori ce semneaza…
Atasat mai jos (sunt calculele facute de un alt pagubit Global Recruting( deci , nu imi apartin ,dar sunt cat se poate de reale asa ca le voi aseza din nou eu pe acest forum)
Pentru cei care doresc sa aplice pentru un job in strainatate prin intermediul acestei societati le recomand sa citeasca cu atentie ce anume semneaza.

Din modul in care s-a intocmit "FORMULAR DE APLICARE PROGRAM U.E. 2010" rezulta clar ca s-a intentionat a se crea impresia ca firma se obliga sa gaseasca angajatori pentru clientii sai, in realitate prin acest formular de aplicare doar clientii isi asuma obligatii.

In urmatoarele am sa va prezint partea cu pricina din acest formular.

FORMULAR DE APLICARE PROGRAM U.E. 2010
................................... (la pag.2 gasiti urmatoarele)
"Acest formular se competeaza la inscrierea/aplicarea pentru un loc de munca in strainatate (sau dupa caz in Romania) a candidatului/ aplicantului.
Taxa de inscriere/aplicare care trebuie platita pentru ca aceasta aplicatie sa fie luata in considerare si procesata in vederea realizarii Contractului de Mediere dintre parti este de 600 Lei + TVA adica 714 lei.
Cuantumul acestei taxe este prevazuta si in Contractul de Mediere dintre parti cu respectarea prevederilor legale in vogoare.
Candidatul este inscris pentru: ..........(aici se va scrie pt. ce job aplicati).....
Intervalul de timp in careGlobal Recruting va propune candidatului semnarea Contractului de munca extern / Invitatiei oficiale emise de Angajator este intre 0 si 3 luni calendaristice de la data semnarii prezentului Formular de Inscriere.
In cazul in care Global Recruting in intervalul stabilit mai sus, din motive obiective nu este in masura a oferi job-ul pentru care a fost inscris candidatul, poate propune acestuia alta oferta de job fara achitarea unei taxe suplimentare din partea candidatului.
Taxa de inscriere este returnabila in proportie de 20% din valoarea totala adica: 142,80 Lei, in termen de 120 de zile de la depunerea cererii de returnare, cerere care trebuie depusa si semnata in original personal la sediul firmei (GLOBAL RECRUTING). Taxa de inscriere NU SE RESTITUIE in cazul REFUZULUI completarii si semnarii Cererii de Restituire in termen de 5 zile de la comunicarea facuta in scris sau telefonic de catre una din partile semnatare.
In cazul in care starea sanatatii candidatului nu mai permite deplasarea acestuia la job, plecarea la job va fi reprogramata la o data ulterioara dar nu mai tarziu de 10 zile de la data initiala de plecare la job.
Candidatul este obligat sa anunte in scris Global Recruting despre aceasta situatie si sa trimita actele doveditoare (certificat medical).
In cazul retragerii din motive personale taxa de inscriere nu se restituie.

Nota:
Suma de plata, ca si taxa de interviu este:
100 lei (TVA inclus) - nu este returnabila.

Suma de platit ca si taxa de inscriere este:
600 lei + T.V.A. (=19% adica 114 lei)
de unde rezulta suma de :600+114=714 lei

Pentru toate sumele platite catre compania noastra, platitorul va primi factura conform legii.
In cazul in care platitorul nu se poate deplasa la sediul nostru pentru a-si ridica factura, aceasta va fi scanata si trimisa prin e-mail sau prin fax.

Subsemnatul ...............................
Am luat la cunostinta de toate prevederile prezentului formular de inscriere, de conditiile inscrise in acest Formular si sunt de acord cu aceste prevederi.

Nume si Prenume Candidat: ................................................

Semnatura Candidat:

Data: ....................................

Targu Mures"

DECI .... MARE ATENTIE !!! Acesti oameni se pot folosi de banii candidatilor fara probleme 3 luni + 120 zile = aproximativ 7 luni( daca completati si semnati Cererea de Restituire la sediul firmei), iar dupa 7 luni veti primi inapoi din 814 Lei 142.80 Lei ...

Parerea mea este ca de la o posta miroase a TEAPA, iar daca semnati un asa document si platiti pentru promisiuni, este treaba voastra.
Este important de retinut urmatoarele:
• Firma de recrutare are 5 locuri vacante pentru un anumit job;
• Se prezinta la interviu 250 de candidati;
• Toti candidatii platesc taxa de interviu, (250 candidati x 100 Lei = 25.000 Lei);
• In urma interviului se selecteaza cei 5 candidati care vor pleca la munca;
• Candidatii selectati platesc 600 Lei + TVA 24% = 744 Lei, taxa de procesare documente ( 5 candidati x 744 Lei = 3.720 Lei);
• Candidatii selectati vor mai plati suma solicitata pentru mediere contract de 450 euro+TVA, adica 558 euro, numai la primirea contractului de la angajator ( 5 candidati x 558 euro = 2.790 euro - aproximativ 11.997 Lei);
• Cei 245 de persoane care nu au fost selectati, sunt instiintati prin e-mail, cu parere de rau ca in urma interviului pentru jobul la care au aplicat au fost selectati doar 5 persoane (Popescu, Ionescu, Frunzarescu, Integrescu si Muncescu);
Sa tragem acum concluziile:
Aceasta firma ar putea incasa cinstit fara minciuni si promisuni aiurea, pentru cele 5 job-uri 40.717 Lei
Dar ... Acum sa ne gandim putin si putem observa ca nu este la fel de avantajos ca procedeul utilizat in trecut si prezent de aceasta firma.
Faceti un calcul si o sa vedeti ca: incasand de la candidati doar "Taxa de interviu" si "Taxa de inscriere" (844 Lei) este mult mai profitabil; (250 candidati x 844 Lei = 211.000 Lei)
Dupa ce se foloseste 7 luni calendaristice (conform Formular de aplicare) de 211.000 Lei (bani platiti de catre candidati pentru promisiuni, fiindca firma nu-si asuma nici o oblgatie) restituie 20%, adica 37.200 Lei, in acest fel castigul firmei este de 173.800 Lei
Va intrebati daca este legal ? ... Asa se pare ca Da, este perfect legal fiindca firma nu se obliga sa va gaseasca un job;
Retineti: Radu Butiurca este un tip inteligent si versat, daca platiti "taxa de interviu" si "taxa de inscriere" nu mai aveti decat sa asteptati plecarea la job ... :)



TUTUROR CELOR CARE AU FOST INSELATI DE ACEASTA PERSOANA AM SA VA ROG SA TRIMITETI PLANGERI CATRE ITM MURES , STR. IULIU MANIU , NR.2 , ET.3 ,in atentia D-nei Angelica Boros  Targu Mures in care sa cereti suspendarea autorizatiei acestei firme pe motiv de inselaciune si recrutare cu joburi false.
In continuare pot fi contatat la :
0747365438
Sau…
e-mail: [email protected] (o folosesc mai des)
[email protected]
[email protected]

Edited by mar_laz, 25 October 2010 - 01:25.


#13
dannyboy2273

dannyboy2273

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.07.2011
buna tuturor celor ce intra pe acest forum.vreau sa discutam si sa pun in garda pe cei care vor sa colaboreze cu firma GLOBAL RECRUTING sa fie foarte atenti si vrind ne vrind trebui sa le fac un compliment sint destul de destepti si influienti.daca eram putin inspirat si intram pe acest forum nu mai pierdeam timp si bani cu acesti oameni destepti dar fara caracter.in luna mai primesc un mesaj da la INFOMUNCA precum ca global recruting ofera locuri de munca inUK,am intrat pe site am trimis CV si dupa 20 min sint contactat de o domnita de la firma foarte amabila.am optat pt soferi si de aici am inceput sa musc din momeala.intr-o perioada de o luna am fost sunat de ce putin de 2 ori pe saptamina sa ma intrebe daca mam hotarit sa primesc acest job[in realitate daca mam hotarit sa iau tiapa].am hotarit sa merg pe mina lor mi-am fecut toate actele necesare care mau costat ceva bani si am comvenit sa merg la interviu cu angajatorul. D-ul BUTIURCA lasa prima impresie de om cumsecade dar care isi urmareste interesul personal,interviul trebuia sal dau pe net dar nu sa putut pe motiv ca nu merge si lam dat prin telefon.am trecut de interviu cu bine dar sigur la celalalt capat de fir era tot un tip ca d-ul butiurca nicidecum angajatorul,am trecut la intocmirea actelor,un contract de mediere foarte bine pus la punct cu tot felul de clauze in favoarea firmei.acest contract ma costat 100 euro plus 100 lei interviul.la care am primit chitanta si factura in contractul de mediere se relata ca in 4 saptamini trebuie sa semnez contractul cu angajatorul.dupa 3 saptamini am sunat eu si nu mi-a mai raspuns nimeni pina acum ,de mai bine de o luna sun in fiecare zi .acum ai cred pe cei care au mai postat mesaje impotriva acestei firme ,au mare dreptate ce spun despre ei.astept raspuns de la cei patiti de la cei care au nedumeriri dar mai ales de la fimaGLOBAL

#14
mar_laz

mar_laz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2010
Buna ziua!
Ca sa incep cu prezentarea mai intai , ma numesc Marius Lazar si sunt din Galati.Imi asum integral raspunderea ptr cele declarate mai jos .
Ptr cei care nu stiu foarte multe despre ANSA JOBS va pot spune ca in spatele ei se afla D-l Radu Butiurca si a sa sotie Aura Butiurca fondatori a  firmei Global Recruting ( apare si ca Eurozone Jobs , ei spun ca e un compartiment in firma Global Recruting dar de fapt este o modalitate de a dispersa pe doua nume activitatea frauduloasa a firmei ).
Aceasta firma probabil ca detine recordul de plangeri penale catre Inspectorul de Politie Mures .Sunt inregistrate cateva zeci de plangeri dar de fapt numarul real al celor escrocati de aceasta firma este in jur de 200 persoane.
Bineinteles ca nu s-a intamplat mai nimic cu plangerile penale adresate Inspectoratului de politie Mures, ptr ca cineva de acolo a avut grija sa le puna la dos , altfel nu imi pot explica ca dupa 4 ani de activitate de inselatorie si dupa cateva zeci de plangeri penale politia romana nu poate sa spuna nimic.Probabil ca se imparte cascavalul.
Si vazand D-l Butiurca ca treaba se impute si ca plangerile penale au inceput sa ajunga si pe la alte institutii s-a gandit sa-si faca o operatie de schimbare de identitate si asa s-a nascut firma ANSA JOBS SRL.
Deci celor care se gandesc sa aplice la aceasta firma le recomand sa nu dea absolut niciun ban inainte , sa-si  puna telefonul pe inregistrare la orice convorbire purtata cu vreun oficial al firmei si reportofon la interviu , deasemeni sa caste bine ochii la prevederile contractului.Clauze precum returnarea in varianta 50% , 80% in cazul in care din motive obiective nu se intampla plecarea la job nu va fi respectata in vecii vecilor de escrocul Radu Butiurca iar acesti bani nu pot fi recuperati decat pe calea tribunalului  , ...iar acest lucru dureaza ani de zile asta in cazul in care are ceva pe firma.
Recomand celor care au avut a face cu aceast firma si care isi vor dreptatea sa nu mai trimita plangeri penale pe adresa Inspectoratului de Politie Mures ( ptr ca acolo nu se va intampla nimic) ci sa trimita pe adresa Parchetului Judecatoriei Mures de unde cu siguranta veti primi un raspuns.
Ptr cei care nu ma cred si au nevoie de probe suplimentare ma pot contacta la urmatoarele adrese de mail si tel:
[email protected]
[email protected]
0747365438

#15
d31v1d_89

d31v1d_89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.04.2009
Salutare dragi pagubiti si pagubite. Ma numesc Macinic David, sunt din Sebes, Alba si am patit si eu intr-un fel sau altul ceva asemanator voua. Ma adresez "tie" domnule Radu Butiurca; in acesc mesaj, nu aduc nici o acuzatie impotriva ta. Atat vreau, sa imi aduci si mie la cunostinta aici pe acest forum, sau personal pe: 0753990355; sa imi spui si mie pentru ce am platit 638 de lei  si pt ce am semnat eu contract cu "Global Recru(i)ting" in data de 05.03.2010. Atat am avut de spus...deocamdata.

#16
dmtr_alina

dmtr_alina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.11.2011

 viorica2583, on 13th November 2009, 10:02, said:

Buna tuturor,

Ma bate gandul sa plec si eu in Anglia, deocamdata sunt la faza de "research"...Am gasit un anunt postat pe internet de firma "EUROLIFE CONSULTING" din Tg. Mures, am aplicat si am primit un telefon prin care ma invita la sediul lor sa discutam, eventual sa achit si o taxa de "inscriere"/"mediere" de 700 lei.
Am cautat pe forumuri ceva date despre aceasta firma, dar n-am vazut nici un comentariu legat de ei...nici de bine, nici de rau.
Daca ma poate ajuta cineva, v-as fi recunoscatoare. Ma intereseaza daca a plecat cineva prin firma asta, daca si-a luat cineva teapa cu ei, orice...
Multumesc.

global Recruting sunt cei mai mari tepari.
Nu va recomand sa apelati la serviciile lor. Mie mi-au promis ca imi gasesc un loc de mnca in Anglia, dar nu au facut decat sa imi ia banii si sa nu mai raspunda la tel. Au zis ca in 4 sapt plec, ca am locul de munca asigurat, dar dupa ce le-am dat banii au inceput problemele. Pe langa ca nu mai raspundeau la tel, atunci cand o faceau ( o data pe luna) inventau tot felul de scuze si probleme. In concluzie nu va lasati inselati de Radu Butiurca. Are darul de a te face sa-l crezi pe cuvant tot ce zice, dar sunt numai minciuni.

#17
urbanyapp

urbanyapp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.03.2012
urmaresc activitatea firmelor de recrutare din aceleasi motive ca multi altii dintre noi...iata ce am aflat despre ANSA fost Global recruting fost Eurozone jobs. judeca fiecare ce ii convine!
http://forum.softped...howtopic=607209
suspiciuni ar fi multe. de ce a schimbat denumirea de 2 ori ? dar numele Butiurca Aurelia si Calin Radu Butiurca figureaza la cele trei firme, dar ATENTIE! aceeasi adresa! CIUDAT NU?
normal ca se poate posta recomandari favorabile chiar de catre dansii.
nu cred ca o firma serioasa se lasa antrenata in certuri pe net.
DECI recomand tuturor celor interesati sa caute informatii la: urmatoarele siteuri:
http://romani.co.uk/...c...&Itemid=124
http://mareabritanie.activeboard.com/
http://www.ziarulrom...p...e&Itemid=88
http://zimbrul.co.uk...a-pana-in-2014/
http://noiromani.co....-uk-si-in-2012/
http://www.romani-on...=103211#p103211
http://www.urbaniuli...ut-sa-dea-tepe/
...copiati linkul in google sau direct in bara de sus, sau selectati pe rand o adresa si click dreapta apoi "accesati http..."
sunt cate va siteuri unde se pot afla detalii interesante de la cei care sunt in UK, si sfaturi despre tot ce ne intereseaza.
promit ca va voi tine la curent cu tot ce mai aflu despre ANSA, vreau sa contactez ITM din Targu Mures si chiar si ambasada romana din UK pentru a ma lamuri in legatura cu acestia si nu numai...
nu cred ca merita nimeni sa fie escrocat de firmele astea, dar, fiecare face ce vrea cu banii lui, NU ?
succes la toata lumea si ATENTIE MARE!
Acum contractul de mediere este 400 EU, ca tot este criza, de...


ANSA JOBS = EUROZONE JOBS ( GLOBAL RECRUTING )= MARE TEAPA
Moderator: frincu_mariana

Răspunde
  
10 mesaje  Pagina 1 din 1
ANSA JOBS = EUROZONE JOBS ( GLOBAL RECRUTING )= MARE TEAPA
de marius lazar » Lun Sep 26, 2011 11:21 pm

Buna ziua!
Ca sa incep cu prezentarea mai intai , ma numesc Marius Lazar si sunt din Galati.Imi asum integral raspunderea ptr cele declarate mai jos .
Ptr cei care nu stiu foarte multe despre ANSA JOBS va pot spune ca in spatele ei se afla D-l Radu Butiurca si a sa sotie Aura Butiurca fondatori a firmei Global Recruting ( apare si ca Eurozone Jobs , ei spun ca e un compartiment in firma Global Recruting dar de fapt este o modalitate de a dispersa pe doua nume activitatea frauduloasa a firmei ).
Aceasta firma probabil ca detine recordul de plangeri penale catre Inspectorul de Politie Mures .Sunt inregistrate cateva zeci de plangeri dar de fapt numarul real al celor escrocati de aceasta firma este in jur de 200 persoane.
Bineinteles ca nu s-a intamplat mai nimic cu plangerile penale adresate Inspectoratului de politie Mures, ptr ca cineva de acolo a avut grija sa le puna la dos , altfel nu imi pot explica ca dupa 4 ani de activitate de inselatorie si dupa cateva zeci de plangeri penale politia romana nu poate sa spuna nimic.Probabil ca se imparte cascavalul.
Si vazand D-l Butiurca ca treaba se impute si ca plangerile penale au inceput sa ajunga si pe la alte institutii s-a gandit sa-si faca o operatie de schimbare de identitate si asa s-a nascut firma ANSA JOBS SRL.
Deci celor care se gandesc sa aplice la aceasta firma le recomand sa nu dea absolut niciun ban inainte , sa-si puna telefonul pe inregistrare la orice convorbire purtata cu vreun oficial al firmei si reportofon la interviu , deasemeni sa caste bine ochii la prevederile contractului.Clauze precum returnarea in varianta 50% , 80% in cazul in care din motive obiective nu se intampla plecarea la job nu va fi respectata in vecii vecilor de escrocul Radu Butiurca iar acesti bani nu pot fi recuperati decat pe calea tribunalului , ...iar acest lucru dureaza ani de zile asta in cazul in care are ceva pe firma.
Recomand celor care au avut a face cu aceast firma si care isi vor dreptatea sa nu mai trimita plangeri penale pe adresa Inspectoratului de Politie Mures ( ptr ca acolo nu se va intampla nimic) ci sa trimita pe adresa Parchetului Judecatoriei Mures de unde cu siguranta veti primi un raspuns.
Ptr cei care nu ma cred si au nevoie de probe suplimentare ma pot contacta la urmatoarele adrese de mail si tel:
lazar_g_marius@*****.com
[email protected]
0747365438
marius lazar
Nou venit


Mesaje: 4
Membru din: Vin Aug 06, 2010 12:08 am
Sus
de Ansa Jobs » Vin Mar 02, 2012 11:57 am

valeria-florina armeanu
pe 30/09/2011

da,eu am fost la interviu pe data de 17.08.2011,am fost pusa in legatura cu angajatorul britanic(respectiv managerul de statie-Ruxandra Popa),unde am si fost acceptata pentru jobul pentru care aplicasem.doar dupa aceea,am platit toate taxele(100 ron-taxa interviu,200 euro-taxa procesare si 600 euro taxa de plasare),urmand ca plecarea catre UK sa se faca pe data de 24.08.2011,lucru care sa si intamplat.am ajuns acolo,am fost preluata de managerul punctului de lucru unde am fost repartizata,iar a doua zi deja eram la munca.
Aviz amatorilor care dau"sfaturi"si scriu comentarii malitioase:nu scriu din niciun birou al Ansa jobs(se poate verifica ca este un IP de UK),nu sunt platita sa fac reclama pozitiva acestei firme,sunt o persoana reala care a apelat la aceasta firma si a avut numai de castigat.cine doreste mai multe detalii,ma poate contacta pe email:floriana_afv@*****.com sau la tel 0731289626.
Ansa Jobs
Nou venit


Mesaje: 7
Membru din: Vin Mar 02, 2012 11:53 am
Sus
de Ansa Jobs » Vin Mar 02, 2012 12:01 pm

prelipcean cristi
pe 02/02/2012

Raspunde
eu si sotia mea am plecat cu cei d la ansa jobs in italia la o pensiune in luna noiembrie 2011.Am fost la interviu in Tg Mures la sediul firmei unde am discutat cu doamna Butiurca care ne-a raspuns foarte elegant si clar la toate intrebarile care i-au fost adresate.Am fost la interviu miercuri si vineri am plecat spre Italia iar p tot parcursul calatoriei inclusiv dupa c am ajuns la job am tinut legatura atat telefonic cat si prin e-mail. nu am intampinat probleme si nici nu ne-am luat nici o teapa cu ansa jobs. Urmeaza sa plecam in luna aprilie tot cu ei in Anglia si avem incredere,cu respect fam.Prelipcean
Ansa Jobs
Nou venit


Mesaje: 7
Membru din: Vin Mar 02, 2012 11:53 am
Sus
de Ansa Jobs » Vin Mar 02, 2012 12:34 pm

MARIA ADRIANA BURADA
pe 28/02/2012

Buna,
Va scriu in legatura cu firma ANSA JOBS,deoarece eu am plecat prin intermediul lor si muncesc in Anglia de o luna de zile.Este o firma foarte serioasa,care intr-adevar iti ofera asistenta pe parcursul derularii programului,iar in ceea ce priveste credibilitatea lor nu exista nici un dubiu.
Succes tuturor celor care vor sa munceasca in strainatate si apeleaza la serviciile lor.
Ansa Jobs
Nou venit


Mesaje: 7
Membru din: Vin Mar 02, 2012 11:53 am
Sus
de Ansa Jobs » Vin Mar 02, 2012 12:34 pm

Simona Gaborean
pe 01/03/2012

Pentru cei interesati... Sunt una din persoanele care a aplicat pentru un job in UK prin aceasta firma de recrutare.

Am fost la interviu, am achitat taxele aferente, am semnat contractul si in cele din urma am fost pusa in contact cu persoana de legatura din Uk care muncea in acelasi loc in care trebuia sa ajung si eu.

Treaba este pe bune, nu e nici o teapa; de ajuns ajungeti in Uk, iar locul de munca despre care vi se spune in romania chiar exista aici in UK.

Staff-ul ANSA a fost ok, pe tot parcursul procesului de recrutare si pana in momentul in care am ajuns in Uk, unde am fost contactata de dansii pentru a se interesa de mersul lucrurilor. Oamenii astia chiar isi fac treaba.


Sfatul meu pentru voi cei care vreti sa incercati e sa aveti grija la ceilalti romani cu care veti fi pusi sa munciti. Ce se poate intampla dupa nu mai tine de competenta staff-ului ANSA, insa va pot spune din propria experienta ca ei si-au respectat contractul si daca va intoarceti va primiti banii inapoi asa cum se mentioneaza in clauze.

Multa bafta!
Ansa Jobs
Nou venit


Mesaje: 7
Membru din: Vin Mar 02, 2012 11:53 am
Sus
de Ansa Jobs » Vin Mar 02, 2012 12:48 pm

Simona Petru
pe 27/09/2011

Raspunde
Buna ziua,
Ma numesc Simona Petru si sunt din Hunedoara. Scriu aceasta postare de la sediul Ansa Jobs intrucat am venit la ei inainte de plecarea mea la job, joi in Anglia. Vreau sa spun ca am vorbit cu angajatorul englez de mai multe ori, am vorbit cu viitoarele mele colege si totul e ok. Scriu aceate randuri pentru ca cei de la Ansa s-au comportat ca niste profesionisti cu mine si sunt multumita de ei. Nu am decat laude. Promit ca la in cateva zile voi posta si din uk impresiile mele de acolo.
Pentru cei interesati adresa mea de email este: simonahd81@*****.com
Cei care cer un loc de munca trebuie sa stie ca nu e usor sa il gasesti, eu am avut noroc cu cei de la Ansa
Ansa Jobs
Nou venit


Mesaje: 7
Membru din: Vin Mar 02, 2012 11:53 am
Sus
de Ansa Jobs » Vin Mar 02, 2012 12:49 pm

ruxandra popa


Raspunde
Buna la toata lumea.....fac aceasta postare deoarece sunt deja plecata prin aceasta firma in UK.Aici totul e ok chiar daca nu va vine sa credeti. Vreau sa dau un sfat la toti cei care au intrebari legate de aceasta firma....daca nu riscati nu castigati. Acest lucru am facut si eu cand am plecat.Am riscat si am castigat...asa ca daca aveti ocazia si sunt selectati nu stati pe gand si plecati cat ati clipi.Totul e serios.
Ansa Jobs
Nou venit


Mesaje: 7
Membru din: Vin Mar 02, 2012 11:53 am
Sus
de Ansa Jobs » Vin Mar 02, 2012 2:14 pm

ansa.jobs
pe 29/09/2011

Raspunde
Atentionare:
Catre candidatii Ansa Jobs.
Numitul Lazar Marius nu este, nu a fost si nu va fi niciodata aplicant sau candidat Ansa Jobs la felul in care se exprima la adresa firmei noastre aplicant Ansa Jobs.

Aceasta persoana este urmarita penal pentru actiuni defaimatoare si calomniatoare. Va puteti singuri da seama de "calitatea" acestei persoane.
Ansa Jobs
Nou venit


Mesaje: 7
Membru din: Vin Mar 02, 2012 11:53 am
Sus
Re: ANSA JOBS = EUROZONE JOBS ( GLOBAL RECRUTING )= MARE TEA


de altfel este ridicol cat de mult se intinde gluma. UITATI-VA LA SEMNATURA DIN FIECARE POST DE AICI, SUS IN STANGA. DE TOT RASUL.....

din
http://www.myjob.ro/...mp;p=6189#p6189

Edited by urbanyapp, 02 March 2012 - 15:00.


#18
L_Aura

L_Aura

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.12.2012
Buna, intentionez sa plec in Alglia pentru un loc de munca si pentri intermedierea acestuia am luat legatura cu GLOBAL JOB EXPERIENCE .
A mai plecat cineva prin intermediul agentiei SC GLOBAL JOB EXPERIENCE SRL ? Aveti idee de ea ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate