Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Linda Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1992 replies to this topic

#1621
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008

View Postholbanlucian, on 25th July 2011, 14:35, said:

comparatia nu e una potrivita , si din discutie reiese ca nu sunt impotriva ideii , dar trebuie avut grija  sa nu deranjam vecinii (exemplul cu fotoliu este unul tras de par).

pai si noi suntem seriosi alex, dar sa o gandim bine, nu ca doreii care au lucrat pana acum si cedeaza imbinari de ppr lipite vorba aia

hai ca nu o face mai mult zgomot decat pompele de presiune

oricum, e de dorit sa se faca o treaba calumea cumulata.

De exemplu, daca tot tai teava sa te alimentezi, macar sa pui un distributor sa nu o tai de 13-14 ori de cate ori vine cineva sa puna masina in boxa.
Ei bine, costul distribuitorului nu e chiar mic, si sa nu-mi spuneti ca punem la T-uri la infinit ca nu sunt de acord ... fiecare mufare de pexal e nasoala ... si creste exponential riscul de inundatie ... desigur putem pune si niste senzori de inundatie cu cuple automate de inchidere a apei ... :P

#1622
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Urmatorul care parcheaza pe locul de parcare 28 va primi o amenda de la politia comunitara ca bonus.

Edited by Bodanel, 09 August 2011 - 17:22.


#1623
holbanlucian

holbanlucian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 06.12.2009

View PostBodanel, on 9th August 2011, 18:22, said:

Urmatorul care parcheaza pe locul de parcare 28 va primi o amenda de la politia comunitara ca bonus.

Pentru vecinii ( musafirii vecinilor)  care nu detin in proprietate un loc de parcare va rugam sa parcati pe partea dreapta pe calea de acces din complex , pe sensul de intrare.

#1624
paparazzi

paparazzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.01.2006

View Postholbanlucian, on 11th August 2011, 09:39, said:

Pentru vecinii ( musafirii vecinilor)  care nu detin in proprietate un loc de parcare va rugam sa parcati pe partea dreapta pe calea de acces din complex , pe sensul de intrare.

Si ca sa fie si mai clar, vedeti ca sunt marcate cu vopsea aceste locuri de parcare! Sau nu sunt?
Daca nu vedeti marcajele pe jos, inseamna ca s-a sters vopseaua. Ca de acum 3 luni, de cand s-a stabilit in sedinta ca vor fi inchiriate si pana in ziua de azi, cu siguranta s-a ocupat administratia de ele. Sau nu?  :naughty:

#1625
andreitdi

andreitdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 27.01.2007
pai daca s-au strans banii de porti de ce sa le mai marcam ? :OK:

#1626
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008

View Postandreitdi, on 11th August 2011, 22:24, said:

pai daca s-au strans banii de porti de ce sa le mai marcam ? :OK:

pai daca nu s-au strans ...

#1627
andreitdi

andreitdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 27.01.2007
de ce suma mai avem nevoie ?

#1628
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008

View Postandreitdi, on 12th August 2011, 10:16, said:

de ce suma mai avem nevoie ?

cca 4k pt avans
chiar vreti sa discutam aceste aspecte pe un forum public?

Edited by ARocK, 12 August 2011 - 09:21.


#1629
paparazzi

paparazzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.01.2006

View PostARocK, on 12th August 2011, 10:20, said:

chiar vreti sa discutam aceste aspecte pe un forum public?

Pai putem sa punem aici o lista a rusinii!  :naughty:
Din cate mi-ai spus, suntem doar vreo 30 de familii care am platit pentru porti! Poate daca isi vad numele pe aici, isi aduc aminte sa plateasca cei 190 de ron.

Asta ca sa nu mai spun ca 75% din proprietari sunt restanti la intretinere!  :nonobad:

Si lista ar arata cam asa:
1. RRG
2. "Grecul"
3. ......

Alin, adaugi tu?

#1630
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008
Nu pot sa completez eu din ratiuni de limitari legale.
Oricum o dam la intors, drept de informare, lista rusinii, etc. nu am dreptul sa fac publice astfel de date.

Pot in schimb sa infirm, sau sa confirm ... :P
"Grecul" cum il cunoasteti voi nu este in acea lista, uraaaaa  :OK:

#1631
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008
ANUNT IMPORTANT


In spiritul reciclarii rugam cei interesati sa se debaraseze de PET-uri sa le stranga si sa ia legatura cu mine sau comitetul executiv.
Va rugam, daca se poate, sa fie turtite.

Aceste vor fi ridicate de seviciul special al Rosal in data de 24.08.2011


Nu platim dar nici nu suntem platiti la/ de rosal, deci pro-bono.



Alin - Ap.14

#1632
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008
Se amana pentru Luni, 29.08.2011

#1633
sphere9

sphere9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 17.05.2010
http://www.financiar...nsamblului.html

#1634
sabinilie

sabinilie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 04.08.2007
Eu voiam doar sa mai fac un update, cateva impresii, pentru cei interesati de cum decurg lucrurile pe aici:
Am semnat contractul de vanzare-cumparare acum ~1 sapt. Toate bune si frumoase, toata lumea fericita (eu / banca / Peter / notar). Am dat ceva bani, dar am stiut totul dinainte, nimic "ascuns" sau care sa fie neasteptat.

S-au mutat toate lucruri din chirie, ramane de predat apartamentul vechi
Am dormit deja vreo 3 nopti aici... super frumos. Dimineata pe partea de est, avem soare de la prima ora si pana pe la pranz... Trebuie neaparat sa fac ceva cu draperiile. Dar, unde intra soarele, nu intra doctorul... E foarte placuta senzatia dimineata.
Gradina este super. Ma asteptam, dar parca sa te trezesti dimineata si sa bei cafeaua in gradina, e price-less. B)
Mobila, desi scumpa, vine si ea. Mai are 1 sapt si apare.
In complex lucrurile se misca, cam incet, dar ceva pe ici pe colo se mai misca.  :rolleyes:
Utilitatile: Am avut curent la 2h dupa ce am venit aici (din santier) si fiindca aveam contor de gaze, in tot 2h am avut apa clada curenta. Asteptam cu interes enelul (sau conelul sau electrica cum s-o mai numi) sa ne puna contoare si pentru comun (nu de alta, dar vrem si noi net, cablu etc).
Cat despre apartamentul meu, foarte multumit sunt ca NU am mai gasit nimic "defect" dupa ce m-am mutat. Ma asteptam sa dau drumu la apa si sa contstat ca mai curge pe ici pe colo. Ma asteptam sa fac un dus si sa fie ceva probleme... NIMIC. Cada e un pic cam mica, dar ergonomica. Si asta se vede de la inceput.

Intrebare pentru alti vecini de la parter (eventual faza 1): Pe exteriorul blocului, jos, avem caramida aparenta. Sub terasa (iesirea in gradina) aveti cumva aceeasi caramdia? Ca eu am doar tencuiala ramasa.  :huh:

Deci - sunt un "client" multumit per total. Nota 9.  :coolspeak:

Edited by sabinilie, 30 August 2011 - 10:05.


#1635
sabinilie

sabinilie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 04.08.2007
Desi nu prea vad ce legatura are topicul asta cu rata mea la banca si desi nu vad de ce te-ar interesa, iti spun totusi: rata, rata mea, rata mea este: ~600E / luna.
Sper sa nu creez o polemica din asta... :D

LE: si as mai face o precizare, referitoare la afirmatia ta:

Quote

toata lumea multumita, mai ales banca
O relatie / afacere eficienta este aceea in care ambele parti au de castigat si sunt multumite!

Edited by sabinilie, 30 August 2011 - 17:23.


#1636
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
Stire: Dezvoltatorii Linda Residence au vândut mai mult de un sfert din proiect în 2011
http://www.imobiliar...lindaresidence/

#1637
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
Cica fac spatiu verde si parcari aditionale in capat. Abia astept.

#1638
sabinilie

sabinilie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 04.08.2007

View PostAlexSotir, on 23rd September 2011, 15:51, said:

Cica fac spatiu verde si parcari aditionale in capat. Abia astept.
S care e sursa stirei?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate