Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

INTERNET ORANGE

- - - - -
  • Please log in to reply
3646 replies to this topic

#3349
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 911
  • Înscris: 29.08.2010
Pentru optiunea aia de 10GB (+2.5GB bonus) la 12e, am nevoie de prepay de date (USIM), sau pot s-o activez pe cartela obisnuita de voce?

#3350
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

 M-A-R-I-U-S, on 05 noiembrie 2015 - 20:12, said:

Pentru optiunea aia de 10GB (+2.5GB bonus) la 12e, am nevoie de prepay de date (USIM), sau pot s-o activez pe cartela obisnuita de voce?
Se poate activa pe orice sim,daca vrei si 4G sa ai un sim compatibil 4G

#3351
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 911
  • Înscris: 29.08.2010
Super, pe vremuri era diferit :)

#3352
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
PROBLEMA INTERNET ORANGE
Am postat in alta parte solicitarea asta, imi cer scuze ca ma repet ...de luna trecuta am prelungit abonamentul vechi cu internet inclus insa doar 3G schimbandu-l cu unul tot cu internet dar 4G.
Exceptand unele zone slab acoperite viteza la internet este excelenta insa am o alta problema:
NU MAI POT DESCARCA APLICATIILE DIN GOOGLE PLAY , totul merge perfect numai ca nu descarca... inainte aveam acelasi telefon, aceasi aplicatie google play in telefon, aceasi cartela sim cu aceleasi setari si mergea perfect, puteam descarca aplicatiile din google play doar ca evident viteza internetului era mai mica...
Am reclamat la google care si mi-a raspuns a doua zi ca este problema la furnizorul de internet (orange) probabil o restrictie de port etc Posted Image

Am pus in acelasi telefon un sim vodafone cu internet 4G si cu setarile corespunzatoare si functioneaza descarcarea din google play... ma poate ajuta careva?

Multumesc!

Edited by KapitaK, 10 November 2015 - 16:32.


#3353
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 KapitaK, on 10 noiembrie 2015 - 16:32, said:

PROBLEMA INTERNET ORANGE
Am postat in alta parte solicitarea asta, imi cer scuze ca ma repet ...de luna trecuta am prelungit abonamentul vechi cu internet inclus insa doar 3G schimbandu-l cu unul tot cu internet dar 4G.
Exceptand unele zone slab acoperite viteza la internet este excelenta insa am o alta problema:
NU MAI POT DESCARCA APLICATIILE DIN GOOGLE PLAY , totul merge perfect numai ca nu descarca... inainte aveam acelasi telefon, aceasi aplicatie google play in telefon, aceasi cartela sim cu aceleasi setari si mergea perfect, puteam descarca aplicatiile din google play doar ca evident viteza internetului era mai mica...
Am reclamat la google care si mi-a raspuns a doua zi ca este problema la furnizorul de internet (orange) probabil o restrictie de port etc Posted Image

Am pus in acelasi telefon un sim vodafone cu internet 4G si cu setarile corespunzatoare si functioneaza descarcarea din google play... ma poate ajuta careva?

Multumesc!

Salut,

Ti-am raspuns in celalalt topic.

Cu prietenie,
Orange Helper.

#3354
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 27.07.2006

 KapitaK, on 10 noiembrie 2015 - 16:32, said:

PROBLEMA INTERNET ORANGE
Am postat in alta parte solicitarea asta, imi cer scuze ca ma repet ...de luna trecuta am prelungit abonamentul vechi cu internet inclus insa doar 3G schimbandu-l cu unul tot cu internet dar 4G.
Exceptand unele zone slab acoperite viteza la internet este excelenta insa am o alta problema:
NU MAI POT DESCARCA APLICATIILE DIN GOOGLE PLAY , totul merge perfect numai ca nu descarca... inainte aveam acelasi telefon, aceasi aplicatie google play in telefon, aceasi cartela sim cu aceleasi setari si mergea perfect, puteam descarca aplicatiile din google play doar ca evident viteza internetului era mai mica...
Am reclamat la google care si mi-a raspuns a doua zi ca este problema la furnizorul de internet (orange) probabil o restrictie de port etc Posted Image

Am pus in acelasi telefon un sim vodafone cu internet 4G si cu setarile corespunzatoare si functioneaza descarcarea din google play... ma poate ajuta careva?

Multumesc!


verifica apn-ul sa nu fie "wap" in loc de "net"

#3355
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 22.03.2008
Mai publicati niste teste recente facute pe reteaua 3G.

#3356
Marius-Dan

Marius-Dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.01.2014
Am luat si antena netis 2,4ghz 9dbi cu fir de1,2m la geam si tot mai slab ca digi...pe viteza mea zice ca are 35kb si digi 300kb.E normal??Am setat in el ant ext.Flybox3G+b662+orange=kaput.Numai bine.

#3357
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 03.04.2004
Unul pe 3G si unul pe 4G in Carrefour Felicia Iasi.
S5 G900F

Attached Files


Edited by emanu900, 13 November 2015 - 13:51.


#3358
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 03.04.2004
Si unul tot 3G pe serverul Orange

Attached Files



#3359
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 22.03.2008
Foarte buna viteza. Credeam ca mai mult de 25-27mbps nu scoate la vreun operator de la noi.


Edited by gabybcr, 13 November 2015 - 14:54.


#3360
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 03.04.2004
In Carrefour Felicia Orange are antena interna care da semnal pe toate tehnologiile.
Interesant e faptul ca si afara stand la semafor am scos pe 4G 110 Mbps ceea ce e super.

Semnalul care e in screenshot aici nu e cel unde am facut testul.

Attached Files


Edited by emanu900, 13 November 2015 - 15:28.


#3361
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 03.04.2004
In Tatarasi, prin spatele pietei Chirila.

Attached Files



#3362
Arabelabu

Arabelabu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2015
Buna. Tocmai am listat factura orange pe care scrie ca la data de 25.10 ora 7 dimineata am deschis o sesiune de net care a durat cica 85 ore facturata cu 1.5 Gb. Este posibil? Am iphone 6 dar nu am decat aplicatii: whatsapp, facebook, miniprix, fashiondays, skype, viber, youtube, remi. Plus ca am wireless la serviciu si acasa.

#3363
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010

 Arabelabu, on 27 noiembrie 2015 - 13:20, said:

Buna. Tocmai am listat factura orange pe care scrie ca la data de 25.10 ora 7 dimineata am deschis o sesiune de net care a durat cica 85 ore facturata cu 1.5 Gb. Este posibil? Am iphone 6 dar nu am decat aplicatii: whatsapp, facebook, miniprix, fashiondays, skype, viber, youtube, remi. Plus ca am wireless la serviciu si acasa.
ti-a ramas de seara trecuta sesiunea activa si ti l-au contorizat a doua zi. Se intampla frecvent la orange, sa existe un decalaj intre consum si durata contorizarii traficului de date.

#3364
Arabelabu

Arabelabu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2015
Bine dar ei imi spun ca a durat 85 ore. Cum vine asta?

#3365
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

 Arabelabu, on 27 noiembrie 2015 - 14:09, said:

Bine dar ei imi spun ca a durat 85 ore. Cum vine asta?
"Hadreacu" baterie,ce te-a mai tinut "hoptezcinci" de "hoore" la "aifon" sase!

#3366
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
3G & 4G in Busteni

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate