Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Metropolis relanseaza Bingo la TV

- - - - -
  • Please log in to reply
199 replies to this topic

#1
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Incepand din 27 septembrie, Antena 1 va difuza prima editie a emisiunii Super Bingo Metropolis, un show de televiziune prezentat de Romica Tociu si Cornel Palade. Concursul este organizat de Metropolis Grup, societatea bistriteana care opereaza in zona de divertisment si a jocurilor de noroc de peste 15 ani. Ion Bradea, director in cadrul Metropolis Grup SRL spune ca la prima editie a spectacolului concurs se vor acorda premii de 1,5 milioane de euro, iar pretul unui carton este de 1,6 lei.



Tiparul pe care se va desfasura Super Bingo Metropolis nu difera mult fata de concursurile desfasurate in urma cu cativa ani, cartoanele de concurs putand fi achizitionate de la vanzatorii ambulanti. Spre deosebire de celalalt show organizat in urma cu cativa ani de Metropolis pe PRO TV, emisiunea care debuteaza in 27 septembrie va fi transmisa din studiourile Antena 1 din capitala. Super Bingo Metropolis se va difuza in fiecare duminica, incepand cu ora 22.00.



Metropolis Grup a fost prima firma din Romania care a demarat proiectul de bingo televizat, debutand cu TVR 2 si continuand cu PRO TV. Cel mai mare proiect al firmei a fost organizarea celui mai de succes joc de bingo televizat pe retea nationala TV ? ?SUPER BINGO PRO TV?, cu premii totale de aproape 10 milioane dolari, cu peste 5 000 de angajati si coordonarea la nivel national a punctelor de vanzare a biletelor.

Sursa

Edited by SirLaurentiu, 11 September 2009 - 13:59.


#2
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Nu stiam de ce tot vad de 3 zile niste vanzatori ambulanti cu inscriptia pe cutii BINGO. Un lucru mai am de precizat si anume acela ca eu raman la parerea ca cel de pe antena 1 de acum cativa ani buni tot cu Tociu si Palade a fost cel mai bun cand premiile depaseau chiar si valoarea premiilor puse in joc de Loteria Nationala. Sau poate ma insel si acela era un altfel de joc...

#3
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Si eu sunt foarte curios de sistemul in care o sa se joace. Sunt jucator de bingo, si daca o sa se joace la fel ca intr`o sala de bingo e super.
Cel cu Tociu si Palade de acum multi ani parca imi amintesc ca avea alt sistem.
Daca nu se vor abate de la traditionalul bingo, parerea mea e ca o sa le mearga bine.
Nici nu cred ca se vor abate, avan din vedere ca Metropolis astia au sali de bingo clasice.
Niste bilete pt data de 27 tot imi cumpar :D Numai sa`i avd si eu pe aia care vand :D

Edited by SirLaurentiu, 11 September 2009 - 14:27.


#4
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Pare a fi ceva promitator sa vedem cat va rezista.
Reapare cumva si dl Geo?

#5
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 11.10.2006
La 10 ani de cand Teleeurobingo facea legea pe Antena (jocul a fost inceput ca o rubrica din eminsiunea "Duminca in familie" dupa care a devenit de sine stator in 1998). In septembrie 1999 a incercat marea cu degetul si ProTV cu al sau Superbingo Protv, ian anii urmatori incercand sa ajunga pe felie TVR si Prima TV parca, dar fara un eucces prea mare.

"Zi-le domnu' Geo!...", "...M-ai scos din foameee !!!", etc. Craciunul 1999, un megashow se contureaza la TV, un megashow care in loc de 3 ore a tinut dublu, transmisia s-a incheiat pe la 3 dimineata - reprize de premii si reprize de muzica populara, telespectatorii care jucasera, cei din platou erau in culmea extasului, ca premii au fost si masini, parca marele premiu. A fost perioada cand romanul se uita pur si simplu. CA sa vada cum castiga semeni de ali lui cartoanele jucate.

In toata istoria acestui joc la A1 o singura data am castigat o linie.

Cine castiga Bingotele sau alt premiu mare... A fost o perioada tumultoasa in divertismentul TV al acelor ani 1998-2000.

#6
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
si eu ma castigat o singura data la acest concurs o linie in proxima valoare de 300-400 ron...

#7
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
In urma cu cativa ani s-a mai incercat o relansare a jocului de bingo televizat pe PRIMA TV insa n-a fost de durata.

#8
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
cred ca daca s-ar concentra pe revenirea vechiului staff (tociu&palade &GEO) ar reusii probabil un succes (putin asteptat),nu prea mi-a placut fosta lor emisiune cu bancher sau somer...

#9
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Mai lipseste Mihai Mitoseru ca sa fie staff-ul complet.
Daca va reusi sa se mentina pentru mai mult timp s-ar putea sa aiba si succes.

#10
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Divertisment de proasta calitate, concursuri specifice tarilor sarace.

#11
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 10.05.2005

View Postwii, on 12th September 2009, 10:18, said:

Divertisment de proasta calitate, concursuri specifice tarilor sarace.

ai dreptate, criza ne-a adus cu 10 ani in urma si iar incep sa se vanda iluzii la care romanii pun botul
nu uitati ca cei mai multi smecheri se imbogatesc in vremuri gri profitand de disperarea maselor

#12
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Castiga cine are noroc.

#13
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Here we go again s-ar putea spune. In vremurile acelea PRO TV a dat tonul la Revelion 1997 cu premiul de 1 miliard de lei, mult la vremea aceea. Atat la Revelioanele PRO TV cat si la Teleurobingo Show de pe Antena 1 au jucat ai mei in disperare, dar n-au castigat nicodata nimic. :lol:  Miliardul de la PRO din 1997 a fost castigat de cineva din Slatina care locuia la 3 strazi departare de noi.  :D S-a ofticat rau taicamiu din cauza asta.  :P  Nu cred ca acuma vor mai face la fel, nici la Loto nu prea joaca decat 1 data pe an, cand e vreun pot urias.

Exact, criza ne-a aruncat cu 10 ani in urma, pai de fapt ne-a trezit dintr-o iluzie, mai mult de nivelul de atunci n-am mai evoluat. Ne-am smecherit pe baza de credite, care acum trebuie sa le dam inapoi.  :P

Edited by Neaceasca85, 12 September 2009 - 13:15.


#14
cally

cally

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2008
http://www.superbingo.ro/

#15
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 29.04.2006
Abia astept sa dispara de pe ecrane. Sper ca Evul Mediu al televiziunii romanesti sa nu se reintoarca.

#16
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostZygoth, on 12th September 2009, 20:10, said:

Sper ca Evul Mediu al televiziunii romanesti sa nu se reintoarca.
De ce? Am trecut vreodata de el?

#17
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Ca si randul trecut tot ANTENA 1 da tonul, nu e exclus sa mai apara si altele.

#18
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 11.10.2006
Prima emisiune concurs de bingo a fost la TVR in 1993, Robingo  (mai am si acum un bilet de atunci, unul verde de la Teleeurobingo din 1995 cat si unul albastru din 99-2000, dar e facut bucati) cu Hora Brenciu, era emisiune concurs din cunostinte generale, nu ca showul de mai tarziu de la Antena in care prima comercialul si spectacolul numai bun de digerat.
Dupa aia a venit perioada jocurilor tv de bingo ca spectacol, pe scheletul celui de sala, cu estrageri si toate cele. La Robingo numerele apareau in urma unor raspun suri corecte; a fost bun concrusrul ala, mai aflai care ceva, pana cand nici TVR n-a mai putut rezista tentatiei si a scapat in butoiul cu bingo show, perioada cand deja era fumata treaba (2000-2001). Probabil ca acum romanul a uitat cum sta treaba cu bingo si trebuie sa i se reaminteasca acest lucru dupa caluprile de shouri de pana acum gen Academia vedetelor pana la ala cu blondele.
L-am gasit numai pe cel de la Robingo.Attached File  DSC03101.JPG   1.99MB   107 downloadsAttached File  DSC03100.JPG   2.07MB   144 downloads
Inainte de decadere, in jocurile, respectiver au inceput sa apara si alte culori, rosii, verzi, albastre, portocalii, albe, taloane gratuite, aveau loc cate trei esxtrageri de culori diferite int-o singura emisiune. Bilete cu trei sau șase cartoane însoțite de cupoane de concurs și taloane speciale. Ajunsesera sa zapaceasca poporul cu televizorul :D - nici nu mai știai ce să faci: luai cartoane verzi pentru partida albă, albastre pentru cea roșie, roz pentru cea portocalie. Taloanele gratuite din biletele roșii se extrag la partidele albe și albastre… Ba chiar mai rău, într-o singură emisiune au loc trei partide colorate – la una din emisiunile concurente de bingo au apărut “biletele papagal” cu trei cartoane, fiecare într-o altă culoare: galben, roșu și verde. La ceilalți se joacă “roșu, verde și albastru”; la ocazii speciale mai apar portocaliul și verdele. Bingo. Toată lumea strigă bingo!, dar parcă nu mai strigă cu așa elan. Asta era lupta de pe sticla intre greii perioadei - Sntena si Protv, TVR si Prima erau doar niste catei care incercau sa prinda si ei un oscior de ros de la aia mai mari.
Marele premiu de la "Te uiti si castigi" din noaptea de Revelion 1997 a fost de 111.000.000.000 lei castigati de cineva care era imobilizat intr-unscaun cu rotile. Ce isterie a mai fost atunci cu cartile postale PRotv, dupa care s-a inspirat si TVR...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate