Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Certificarea pentru conformitate cu originalul

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Mi s-a cerut pentru un dosar depunerea unui set suplimentar de "inscrisuri in copii certificate pentru conformitate cu originalul". Ce inseamna asta? Trebuie sa legalizez copiile la un notar public sau e suficient sa mentionez pe ele olograf "Conform cu originalul" si sa semnez? Inscrisurile sunt copii dupa CI si actele masinii.

Multam!

#2
johndoe25

johndoe25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.11.2008
E suficient mentiunea olografa"Conform cu originalul" si semnatura ta pe fiecare fila.

#3
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Multumesc pentru raspuns. Asa mi se pare si mie logic, dar mai astept cateva pareri din cauza ca azi am sunat la judecatorie si persoana care a raspuns (putea sa fie si portarul la ora 16,30 :angry2: , ca nu s-a recomandat) mi-a spus ca trebuiesc legalizate.. Pai daca imi trebuie hartii legalizate de 50-70 Ron, ce sens mai are sa contest o amenda de 3 ori pe atat.. Nu te supara, dar vreau sa fiu sigura.

#4
johndoe25

johndoe25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.11.2008
Stai linistit/a, nu am de ce sa ma supar. Daca ti s-a pus in vedere la ultimul termen de judecata (prin incheiere de sedinta) sa depui copii conforme cu originalul cu siguranta nu se referea la copii legalizate. Mie nu mi-au cerut niciodata copii legalizate de pe actele care le depun la dosar, uneori nici macar nu au cerut sa fie conforme cu originalul. Referitor la ceea ce ti s-a spus la telefon ma indoiesc ca persoana respectiva a inteles problema ta si in consecinta ti-a dat un raspuns aberant. E posibil ca pesoana respectiva sa fii inteles gresit. In fine, multa bafta la contestatie...

#5
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
scrii doar conform cu originalul pe fiecare pagina si e suficient
daca s-ar face copii legalizate de pe toate documentele din instanta ar costa un proces imens

#6
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Multumesc amandurora! Am trimis deja actele la Judecatorie. E bine de stiut. Daca ma luam dupa "telefonistul" de la ei mai scoteam niste bani din buzunar.

#7
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009
Va salut cu mult respect.  Am un Certificat de Handicap facut praf in toate marginile hartiei. Va pun o intrebare daca fac o copie in alb negru la xerox si cu olograf "Confort cu Original" si il plastifiez este luat in seama (ca pe originalul) Sau cum credeti ca e bine?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate