Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Samsung S3650 Corby

- - - - -
  • Please log in to reply
683 replies to this topic

#1
klaudyu44

klaudyu44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 03.10.2008
Samsung pregateste un telefon cu touchscreen si pret scazut, pe numele sau S3650 Corby, care este destinat publicului tanar. Terminalul va fi lansat intai in Europa, in urmatoarele saptamani si va costa in jur de 286 de dolari, dupa cum ne informeaza site-ul german areamobile.de

Corby va fi disponibil in variante de culoare galbena sau neagra si stim ca acest model suporta conectivitate quad band GSM (GPRS/EDGE incluse). De asemenea noul telefon Samsung este dotat cu un display touchscreen QVGA de 2.8 inchi, o camera de 2 megapixeli si un slot pentru carduri microSD.

Samsung S3650 Corby suporta YouTube, Facebook, Myspace, Bluetooth 2.1 cu A2DP si vine cu radio FM si un MP3 player. Nu doar europenii vor beneficia de acest handset, de vreme ce el a fost recent aprobat si de catre FCC, deci urmeaza sa fie lansat si in SUA, prin T-Mobile sau AT&T.

                                               [ http://vandtelefon.com/pictures/2011/01/13/samsung-s3650-corby_97624.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
raduxc

raduxc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.08.2009
Am cumparat unul zilele trecute de pe shopmania. Telefonul e f. finut, mai mic decat starul pe care il am de la firma dar cu aceeasi functie touch de calitate, per total un deal foarte ok.

#3
mecflo

mecflo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.09.2009
Telefonul are o ergonomie superioare celorlalte modele touch de pe la noi: margini rotunjite spre interior si fete spate interschimbabile..se aseaza bine in mana.

#4
regsa

regsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2009
Am dat telefoane si am trimis mesaje timp de 3 zile si inca mai am 2 liniute din baterie. Sunt la a doua incarcare si prima oara m-a tinut 4 zile jumatate.

#5
mogaciu

mogaciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.09.2009
E foarte misto pe partea de emailing cu atasamente de 5 mb si reader office&pdf. Il tin in teste de 2 saptamani si pana acum am avut o autonomie medie de 4 zile.

#6
crisqueen

crisqueen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.08.2009
Vreau sa-l iau ca al doilea telefon pe langa star si as vrea sa stiu comparativ ce ofera in plus. Inteleg ca e un model mai ieftin facut sa prinda care are tot felul de functii pt net. Stie cineva cum e pe partea asta?

#7
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
Am si eu niste intrebari despre acest telefon pentru cine il are:

-in difuzor cum se aude ?
-in pachet are castile ca acelea din imaginea de mai sus (seamana cu cele de la se)?

#8
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
L-am cumparat si eu sambata asta si vreau sa spun ca imi place mult mai mult decat lgul renoir pe care il mai am . Chiar daca este slabut la camera si la rezolutie si culorii , el compenseaza pe alta parte cum ar fi ca este foarte subtirel si finut , arata foarte bine , mai ales ca se schimba capacele din spate . Are multe functi utile mai ales pentru net , chiar daca are doar 256k se vad foarte clar si bine imaginile . In difuzor nu se aude tare dar se aude acceptabil si clar. Are casti din acelea ca la sony ericsson (intra in ureche mult...) care se aud foarte bine si foarte tare . Ca puncte slabe as mentiona radioul care nu are putere mare adica cel putin in Bucuresti prinde in unele zone foarte foarte slab , mai ales daca este in buzunar, la acest capitol mi se pare cel mai slab telefon dintre sony ericsson, nokia si lg. Nu are stylus si in unele cazuri ar cam fi nevoie de unul. Bateria este foarte buna , de sambata si pana acuma nu l.am incarcat decat o singura data (cu ascultare muzica cel putin o ora /zi vb 20-30 min /zi si putin net ) si deabi sa dus 2 liniute din 5. Recomand acest telefon deoarece are un pret/performanta foarte bun.

#9
MariusPITBULL

MariusPITBULL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 28.11.2009
cum se numeste cablu de date pt samsung s 3650 corby?k nu gasesc deloc

Edited by MariusPITBULL, 30 November 2009 - 20:17.


#10
carmenstefan

carmenstefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.12.2009
salut! tocmai ce am achizitionat si eu un samsung corby pink, a venit la pachet cu 2 carcase roz si una neagra, si ce m-am gandit: as da la schimb o carcasa roz pentru una portocalie sau galbena( avand in vedere ca nu se gasesc momentan carcase  colorate separate),e cineva interesat ?

#11
Cristi_22

Cristi_22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.05.2009
Are accelerometru,merge fisierele java pe el?

#12
RGL2005

RGL2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 06.05.2007
NU si DA

#13
carmenstefan

carmenstefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.12.2009
Oferta este inca valabila,nu este nimeni interesat de un schimb de carcase,ofer una roz pentru una galbena sau orange.

#14
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
as vrea sa imi achizitionez si eu un corby
din cate am vazut se potriveste pentru ceea ce am eu nevoie insa am nevoie de confirmarea cuiva care detine deja un telefon
ce vreau de la acest telefon ? in primul rand eleganta si stil care le are. eu trebuie sa fiu in permanenta conectat la internet asa ca absolut tot ce tine acest capitol trebuie sa mearga destul de bine. nu vreau sa luam in calcul viteza maxima edge de 400 kb/s care ne-o ofera vf, orange sau cosmote. un alt lucru foarte important este cat de bine poti scrie mesajele. poate asta e cel mai important. am nevoie de precizie si rapiditate si avand in vedere ca e destul de mic s-ar putea sa fie complicat. la inceput va fi dar dupa ce ma obisnuiesc o sa fie ok. un  alt request de la acest telefon ar fi sa am posibilitatea inregistrarii apelurilor vocale.
si inca ceva. vreau un telefon fashion insa toate fetele sunt innebunite sa detina un corby si ma simt complexat de chestia asta. voi ce ziceti ? sunt idiot ?:D eu zic ca da

#15
Alexandruuss

Alexandruuss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.04.2008
Decat Corby, eu iti sugerez Samsung S5230. E mult mai bun si mai frumos decat Corby. :P

#16
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
intr-adevar e mai elegant dar in fata unui public tanar cred ca apare mai bine s3650
vreau sa stiu de ce ai spus ca e mai bun s5230 pentru ca la specificatii tehnice se aseamana ambele telefoane
inca o intrebare. ambele telefoane au tastatura QWERTY ? s5230 am vazut ca are qwerty doar atunci cand e intors la 90 grade insa asta am vazut doar intr-un singur loc. qwerty e o dotare standard pentru mine

#17
Alexandruuss

Alexandruuss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.04.2008
Pai...
S5230 are camera de 3.2 MP pe cand Corby are doar 2 MP, Corby nu are tastatura Qwerty pe cand S5230 are, Corby nu are accelerometru, S5230 are, ecranul e mai mare la S5230 si altele.. :D

#18
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
inca ceva. ma mai intereseaza autonomia si cum toata lumea minte si nu mai stii pe cine sa crezi trebuie sa apelezi la oricare alta sursa pentru informare. in concluzie, vreau sa stiu cam cat tine daca vorbesc intre 30-60 minute / zi

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate