Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

alergie la alcool

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007
cunosc o fata, 23 de ani care are alergie la alcool (bere, vin, whiskey)de cativa ani(2-3).
reactia alergica consta in aparitia aproape instantanee a unor pete rosii pe fata, care nu dispar decat la administrarea de anihistaminic(claritine)
aceleasi reactii apar si la ingurgitarea de ficatel de pasare prajit.
e normal ca aceasta alergie sa apara din senin ? poate sa o trateze in vreun fel, ca ea sa nu mai apara ?

#2
ecotech

ecotech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 05.03.2006
Sa "repari" alergia la pileala? Doamne da sa fie contagioasa :D

Pe un ton mai serios, am in familie un caz de genul. A facut fel si fel de tratamente, dar tot degeaba.

#3
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009

View PostSlickutz, on 24th July 2009, 11:13, said:

cunosc o fata, 23 de ani care are alergie la alcool (bere, vin, whiskey)de cativa ani(2-3).
reactia alergica consta in aparitia aproape instantanee a unor pete rosii pe fata, care nu dispar decat la administrarea de anihistaminic(claritine)
aceleasi reactii apar si la ingurgitarea de ficatel de pasare prajit.
e normal ca aceasta alergie sa apara din senin ? poate sa o trateze in vreun fel, ca ea sa nu mai apara ?
Lol da-o dracu de fata, da trage pileala nu gluma (bere, vin, whisky), sa treaca pe suc ca îi sta mult mai bine si e mai sigur pentru ea decât daca se îmbata :confuzzled:
Cred ca nu e mare lucru daca renunta de tot la bautura
Cel mai bine se duce la medicul de familie si ala o trimite mai departe sa faca câteva teste sa vada la ce este alergica (la ce compus chimic mai exact)
Nu cred ca se poate scapa de o alergie, în timp corpul se dezvolta si se corecteaza singura problema asta *la alergi usoare* nu la astm sau alte treburi mai complicate
Am avut si eu probleme cu o alergie când eram mai mic, dar între timp s-a dezvoltat sistemul imunitar si nu mai am problema respectiva

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate