Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

reinoire contract rom telecom

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
cybrg4life

cybrg4life

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 10.01.2008
buna ziua
am si eu o nelamurire si nu mai stiu ce sa fac ;
problema e in felul urmator : am  avut contract pe 1 an din 2007 cu rtel pina iniunie 2008 dupa care contracutl a expirat dar serviciile rtel au continuat fara a ma anunta sau semna vreun contrcat , (am un moedem thomson spd tch 330 care dupa specificatiile producatorului nu poate duce mai mult de 4mb la viteza de download iar eu prin bunavointa rtel am platit timp de un an abonament de 6 si am avut 4 mb - cu multe deconectari si telefoane :"se va rezolva problema se va schimba modemul etc " dar nimic !!!!!
acum eu vreau  promotia aia pe care o au cu 6mb+ laptop + modem si ei tot ma  fredoneaza ca trebuie sa-mi prelungesc abonamentul si ca nu pot participa la promotie !!!! ceea ce mi se pare nesimtire curata mai ales ca am dat baniii pe un serviciu ce nu a functionat la parametrii respectivi !!! si dupa ce ca sunt client fidel si platesc ca boul ei fac numai figuri !!!
ce poat sa fac ? din moment ce contractul a expirat de 1 an ??

#2
yulyan

yulyan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.09.2005
intrerupi serviciul de internet, dupa care faci din nou abonament.

#3
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

 yulyan, on 26th July 2009, 12:08, said:

intrerupi serviciul de internet, dupa care faci din nou abonament.
de preferat la alt provider,sa inteleaga ca nesimtirea costa..

#4
iordanca

iordanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 18.07.2009
Ceri sa prelungeasca contractul. Inteleg ca tu vrei oferta curenta fara prelungire dar nu se poate.

Iar daca este ciudat pentru tine....incearca la Orange sau Vodafone sa treci la oferta curenta sa vezi cum se prelungeste...




 maryus75, on 26th July 2009, 12:04, said:

de preferat la alt provider,sa inteleaga ca nesimtirea costa..

Unde este nesimtirea ?

#5
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 iordanca, on 26th July 2009, 13:14, said:

Ceri sa prelungeasca contractul. Inteleg ca tu vrei oferta curenta fara prelungire dar nu se poate.

Iar daca este ciudat pentru tine....incearca la Orange sau Vodafone sa treci la oferta curenta sa vezi cum se prelungeste...
Unde este nesimtirea ?
Da ce voda da internet fix?
Nesimtirea este acolo unde nu primesti tot ce platesti...

#6
iordanca

iordanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 18.07.2009
Normal ca da si "net fix" dar nu la muritorii de rand.

Eu vorbeam in principiu de contracte.

Se pare ca ti-a scapat ca ADSL nu este garantat, sau poate la altii iti merge non stop cu viteza maxima.

Edited by iordanca, 26 July 2009 - 15:47.


#7
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

 iordanca, on 26th July 2009, 13:14, said:

Unde este nesimtirea ?
nesimtirea este ca desi stiu ca omul are dreptate si a platit atita timp netul la un pret superior celor noi veniti la RTC,incearca sa-l faca in continuare sa plateasca acelasi tarif exorbitant pt. aceste vremuri.se cheama lipsa de bun simt fata de clientii fideli

#8
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 iordanca, on 26th July 2009, 16:46, said:

Normal ca da si "net fix" dar nu la muritorii de rand.

Eu vorbeam in principiu de contracte.

Se pare ca ti-a scapat ca ADSL nu este garantat, sau poate la altii iti merge non stop cu viteza maxima.
Da... am prostul obicei sa imi scape stelutele microscopice...

#9
iordanca

iordanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 18.07.2009

 maryus75, on 26th July 2009, 15:52, said:

nesimtirea este ca desi stiu ca omul are dreptate si a platit atita timp netul la un pret superior celor noi veniti la RTC,incearca sa-l faca in continuare sa plateasca acelasi tarif exorbitant pt. aceste vremuri.se cheama lipsa de bun simt fata de clientii fideli

daca prelungeste contractul trece la noul tarif, unde este problema ?

#10
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

 iordanca, on 26th July 2009, 16:58, said:

daca prelungeste contractul trece la noul tarif, unde este problema ?
huh?tu ai citit postul lui,primul?el vrea sa treaca pe oferta cu laptop,iar cei de la RTC nu vor sa-l lase,vor sa-l faca sa ramina la conditiile contractuale actuale.macar dintr-un minim de bun simt puteau sa-i schimbe macar modemul.daca ii anunta ca renunta la serviciile clicknet sa vezi ce rapid o sa devina disponibile toate promotiile si pt. el

#11
1fresh

1fresh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 11.06.2006
Bataie de joc fata de clienti fideli...Pacat ca nu am posibilitate de alt internet.Eu am internet de la ei de vreo 3 ani si a fost un contract de 1 ani,pina anul asta au marit viteza cu 1 Mg in fiecare an pina anul asta .Eu sunt multumit per general de serviciu de net dar acum parca numai merge cum mergea,cei drept au inceput intreruperile.Modemul de la ei pe USB merge pina la 8 Mg.Mie imi merge netu la vit la care e.Dar ma supara atitudinea Rtc fata de clienti fideli pe care ii desconsidera total.Daca nu-ti ofera viteza din contract poti sa te plingi la OPC!!!Cit despre oferta lor laptop pt mine e cam scumpa;este de 10'' care nu stiu daca iti convine si e la un pret mult marit mai bine il iei din alta parte ca e mai ieftin...Si pe deasupra te leaga de ei prin contract,care peste un an la bani aia de abonament iti poti lua un net de viteza mult mai mare.

#12
andira

andira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 27.08.2007
ce operator iti ofera viteza din contract? aceeasi poveste in cazul perioadei de contract. e singurul operator care te leaga prin contract? io zic sa vezi lucrurile bune. viteza ti s-a marit, dar tu dai aceeasi bani.

#13
1fresh

1fresh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 11.06.2006

 andira, on 31st July 2009, 12:16, said:

ce operator iti ofera viteza din contract? aceeasi poveste in cazul perioadei de contract. e singurul operator care te leaga prin contract? io zic sa vezi lucrurile bune. viteza ti s-a marit, dar tu dai aceeasi bani.


Sa o crezi tu ca viteza sa marit,nu sa marit si am reinoit contractul cu unu nou am ramas la aceeasi viteza dar platesc mai putin,deci ei u pierdut :D

#14
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
1. lasa laptocul ala in pace ! este un netbook si pe deasupra dac-ti faci calcul la cat te costa "rata" pentru el o sa vezi ca nu e de loc gratuit ba din contra sar putea sa iesi mai ieftin daca-l iei direct din magazin sau la acelasi bani din magazin in rate. ... si nici configuratia nu e stralucita
2. daca ai contractul exprat poti face o reinoire de contract cu preturile actuale sau renunti la contract si in minutul urmator faci un alt contract de client nou
3. la ce viteza are netul nu cred ca merita de la 4M in sus. Pt o utilizare normala (navigare, download, mirc, mess)  ajunge si 2M.
Problema la viteza la RTC nu este de download ci la upload care este limitat la 512K la ofertele domestice

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate