Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

384 kbps & 1000 minute de la Astral

- - - - -
  • Please log in to reply
371 replies to this topic

#1
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Astral - noutati la CERF 2005

Bucuresti, 19 aprilie 2005. ASTRAL TELECOM S.A., unul dintre cei mai importanti furnizori nationali de servicii integrate de comunicatii electronice din Romania, va participa in perioada 20 – 24 aprilie 2005 la CERF, cel mai important eveniment al industriei de comunicatii din Romania.

„In acest an ne-am propus o schimbare a abordarii pe care am avut-o la celelalte trei editii la care am participat in sensul in care ne dorim o prezenta aspirationala, modernista, in pas cu noile cerinte ale consumatorilor actuali de servicii integrate de comunicatii electronice: televiziune prin cablu, Internet si date, telefonie. Prin urmare, am evadat din cotidian si oferim clientilor si potentialilor nostri clienti o altfel de realitate, mai mult sau mai putin virtuala, in functie de aspiratiile, cerintele, nevoile si visurile lor.

Am creat in acest sens o lume intreaga intr-o retea in care comunicarea da o noua valoare vietii. O  retea in care inteligenta isi face loc in casa fiecaruia dintre noi. In acest an am dorit sa vorbim despre tehnologie si despre modul in care putem aduce in casa noastra un univers intreg. Stilul nostru de viata urmeaza drumul tehnologiei care ne permite o evadare din cotidian in locuri in care putem ajunge doar cu puterea mintii...Parteneri in acest proiect ne-au fost in egala masura compania Neotronix si CISCO Systems Romania...”declara Cornelia Gusa, PR Manager Astral.

In perioada 20 – 24 aprilie 2005, in standul Astral nr. 7032 din Pavilionul 16 – 17, vor avea loc demonstratii ale unor solutii  inteligente, personalizate, pentru dotarea  apartamentului, casei sau a biroului clientilor  Astral. O retea inteligenta Astral va pune la dispozitia clientilor si va testa modul in care se poate comanda o locuinta inteligenta de la distanta, prin intermediul Internetului. Vor avea loc demonstratii zilnice si testari on line.

Tot in cadrul aceluiasi concept de casa inteligenta compania Astral va lansa serviciul de televiziune digitala Astral Digital-„Televiziunea in stilul tau”, prima solutie de televiziune digitala pe suport cablu TV din Romania si care, in viitor, va da startul primelor lansari de solutii de servicii pay per view.

In ceea ce priveste serviciile de Internet si transmisii de date, Astral Telecom va lansa serviciul Astral Triplay adresat persoanelor fizice, clienti Astral Telecom. Noul produs poate include peste 1000 de minute gratuite in retele de telefonie fixa si mobila si viteza in Internet de pana la 384 kbps (kilobiti pe secunda). Pentru informatii suplimentare va asteptam zilnic in standul Astral nr. 7032 din Pavilionul 16 – 17 sau la www.astral.ro

In cadrul celei de a-IX-a editii a evenimentului „ZIUA COMUNICATIILOR” din cadrul CERF 2005, eveniment ce va avea loc in data de 21 aprilie 2004 in Sala Nicolae Titulescu din cadrul Romexpo, dl. Dinu Malacopol, CEO Internet, Date si Telefonie Astral Telecom, va sustine o prezentare a serviciilor integrate de comunicatii electronice ale companiei: „Astral - Drumul către Convergenta IP”.

Astral va transmite imagini in direct din standul Astral la CERF 2005 si de la Ziua Comunicatiilor la adresa noastra www.astral.ro/cerf2005; site-ul este dedicat special evenimentului CERF 2005 si va fi activ incepand cu data de 20 aprilie 2005, orele 9.00.

:coolspeak:

#2
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
" 384 kbps (kilobiti pe secunda) "
De cand?

#3
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
O sa fie pe hartie cum este si la RDS 256!  ;)  :death:

#4
asterizan

asterizan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 12.06.2003
http://www.astral.ro/index.php?id=6

Pachetul de solutii de comunicatii digitale Astral Triplay contine trei tipuri de abonamente la Internet :

1 Astral TriPlay - 29 USD, include 20 GB trafic, viteza in Internet de pana la 384 kbps si peste 1000 de minute gratuite in retele de telefonie fixa si mobila;
2 Astral TriPlay – 21 USD, include 10GB trafic, viteza in Internet de pana la 256 kbps si peste 600 de minute gratuite retele de telefonie fixa si mobila ;
3 Astral TriPlay - 12 USD, include  3 GB trafic, viteza in Internet de pana la 256 si peste 300 de minute gratuite retele de telefonie fixa si mobila ;

Depasirea cantitatii alocate nu implica costuri aditionale dar limiteaza viteza de acces in Internet. La aceste tarife se adauga pretul abonamentului de televiziune prin cablu.
Serviciile Astral TriPlay pentru acasa vor fi disponibile pentru contractare in a doua jumatate a lunii mai 2005.

Edited by asterizan, 20 April 2005 - 13:04.


#5
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
ce inseamna exact "peste 1000 de minute gratuite in retelele de telefonie fixa si mobila"?

Edited by IP-XENTRIC, 20 April 2005 - 13:06.


#6
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

asterizan, on Apr 20 2005, 13:03, said:

http://www.astral.ro/index.php?id=6

Depasirea cantitatii alocate nu implica costuri aditionale dar limiteaza viteza de acces in Internet.

<{POST_SNAPBACK}>


Asta e valabil pentru toate abonamentele?Inclusiv pt cel de 12$?

Edited by Grave Land, 20 April 2005 - 13:09.


#7
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

asterizan, on Apr 20 2005, 13:03, said:

http://www.astral.ro/index.php?id=6

Pachetul de solutii de comunicatii digitale Astral Triplay contine trei tipuri de abonamente la Internet :

1 Astral TriPlay - 29 USD, include 20 GB trafic, viteza in Internet de pana la 384 kbps si peste 1000 de minute gratuite in retele de telefonie fixa si mobila;
2 Astral TriPlay – 21 USD, include 10GB trafic, viteza in Internet de pana la 256 kbps si peste 600 de minute gratuite retele de telefonie fixa si mobila ;
3 Astral TriPlay - 12 USD, include  3 GB trafic, viteza in Internet de pana la 256 si peste 300 de minute gratuite retele de telefonie fixa si mobila ;

Depasirea cantitatii alocate nu implica costuri aditionale dar limiteaza viteza de acces in Internet. La aceste tarife se adauga pretul abonamentului de televiziune prin cablu.
Serviciile Astral TriPlay pentru acasa vor fi disponibile pentru contractare in a doua jumatate a lunii mai 2005.

<{POST_SNAPBACK}>


Se pare ca si Astral va oferi pana la urma trafic nelimitat ( la viteza variabila ) abonatilor. Deci 384 kbs doar pentru abonamentul de 29 USD.

#8
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

Arpi, on Apr 20 2005, 12:03, said:

O sa fie pe hartie cum este si la RDS 256!  ;)  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


Cred ca ar fi bine daca ar fi 256 ca la RDS. Cel putin cum imi merge mie : 220-250 kbps fara probleme.Si tuturor prietenilor mei,deci nu sunt singurul care sunt multumit.

#9
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Sunt curios ce inseamna limitarea vitezei.La cat o vor limita daca depasesti traficul?

#10
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
internet ca internet,
dar cu 29$ ai " peste " 1000 de minute in afara retelei ?
sigur nu se adauga vreo optiune pentru aceste minute ?

#11
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
http://www.astral.ro...triplay_r_v.jpg

#12
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

Florinm, on Apr 20 2005, 14:30, said:



asa da, inteleg

#13
asterizan

asterizan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 12.06.2003
dar or mai cere chirie pe modem?

#14
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Finally vine si astralu' cu ceva oferta k-lumea. Abia astept sa vad concret ce e aia cu 1000 de minute, da' tare cred ca sunt doar in Astral si/sau Romtelecom. Oricum e bine! :)

#15
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
1000 minute in Romtelecom?

Ori glumesti,ori esti prea optimist.

#16
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Valentine, on Apr 20 2005, 17:08, said:

Finally vine si astralu' cu ceva oferta k-lumea. Abia astept sa vad concret ce e aia cu 1000 de minute, da' tare cred ca sunt doar in Astral si/sau Romtelecom. Oricum e bine! :)

<{POST_SNAPBACK}>

Attached Files



#17
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Nevermind ...  :notangel:

Edited by Valentine, 20 April 2005 - 16:37.


#18
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

Valentine, on Apr 20 2005, 17:21, said:

Da ma am citit tot topicul stai linistit. Ce tot bagati afisul ala la inaintare?! Nu scrie nimic clar acolo.

"De la 12$ in sus aveti pana la 1000 de minute gratuite prin retele fixe si mobile". Ce retele fixe si mobile? Pot sa le vorbesc pe toate 1000 alea pe Orange de exemplu? Ast®a(l) intreb :)

<{POST_SNAPBACK}>


$29
Internet:  max 384 kbps pt 20 GB
Telefon: 900 min in Astral, 90 in RTC, 20 in retelele mobile

clar ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate