Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Samsung S5230 Star

- - - - -
  • Please log in to reply
1774 replies to this topic

#127
pandaru

pandaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.04.2009

View PostNavigatorul, on 5th August 2009, 01:50, said:

sau poate telefoanele/bateriile sunt la fel, însă unii au luminozitatea setată mai high, feedback, sunete activate, programe ce au rămas minimizate sau multe widgeturi active -> cu cât e solicitat mai mult, cu atât procesorul consumă mai mult curent.
Crede-ma ca i-am oprit feedback-ul ,luminozitatea este la 1 ,sunetul la taste este oprit.timpul bateriei a crescut de la 32 de ore cat ma tinea prima data (fedback la 3 luminozitate la 4 sunet taste la 1)la 36 de ore.4ore:( mare fass.

#128
simplusgeo

simplusgeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 18.02.2009

View Postpandaru, on 4th August 2009, 20:34, said:

ps.pot sa postez linkul catre tutorialul tau si pe alte site-uri?
Da, sigur ca poti sa postezi si pe alte siteuri linkul cu tutorialul (d'abia fac mai multe vizite pe blog). Numai sa nu dati copy-paste. Azi o sa fac si versiunea in engleza pe care poti s-o postezi ;)

Edited by simplusgeo, 05 August 2009 - 09:31.


#129
pandaru

pandaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.04.2009

View Postsimplusgeo, on 5th August 2009, 11:29, said:

Da, sigur ca poti sa postezi si pe alte siteuri linkul cu tutorialul (d'abia fac mai multe vizite pe blog). Numai sa nu dati copy-paste. Azi o sa fac si versiunea in engleza pe care poti s-o postezi ;)
cat te tine acumulatorul dupa resoftare(ma intereseaza ore vorbite)

#130
simplusgeo

simplusgeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 18.02.2009
Am resoftat din nou telefonul, de data aceasta cu S5230XEIG4. Aceasta versiune de firmware primeste si java. Detalii AICI (am modificat postul cu tutorialul).

View Postpandaru, on 5th August 2009, 10:38, said:

cat te tine acumulatorul dupa resoftare(ma intereseaza ore vorbite)
Pe mine ma tinea destul de mult bateria si inainte de resoftare.

Eu va sfatuiesc pe cei care le aveti necodate sa va faceti update la software pentru ca daca o faceti de pe un laptop care nu e in pericol sa se stinga in timp ce se face resoftarea nu sunt mari riscuri.

Am citit pe alte forumuri ca multi au intampinat ceva probleme ("pink screen"); mi s-a intamplat si mie la primele 2 tentative, dar tutorialul pe care il urmam eu nu era destul de bun. De exemplu, in cel de la pandaru scria sa bifez MSM6250/MSM6250A, ceea ce este gresit. Sau in altul spunea sa bifezi Master Rom, iar gresit. In conluzie, daca urmati tutorialul facut de mine cu atentie si calculatorul nu se restarteaza (desi cred ca tot se poate relua resoftarea) nu sunt mari riscuri.

Bafta la resoftat!

Edited by simplusgeo, 05 August 2009 - 10:57.


#131
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009

View Postpandaru, on 4th August 2009, 22:25, said:

Din cate mi-am dat seama pana la ora actuala .problema nu mai tine de soft ci tine de noroc.sunt useri care au aceasi versiune de soft si la unii tine 5 zile bateria la altii tine o zi jumatate.deci e o loterie depinde cum are noroc fiecare.deja unii useri au primit telefoanele de la garantie asteptam sa vedem cat ii tine bateria si ce le-au facut la garantie.

L-au dus in garantie pentru problema asta? Nu e nevoie sa demonstreze ca tine bateria o zi si jumatate? Ca il duc si eu asa. :)

#132
ursuciz

ursuciz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.01.2007
Io imi fac resoftarea doar dupa ce ne confirmi ca tine mai mult bateria decat inainte.O zi jumate este chiar putin sa tina bateria,pur si simplu cand ti-e lumea mai draga atunci ramane fara...

#133
kleenex

kleenex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 03.12.2005

View Postdanctes, on 14th July 2009, 16:18, said:

Cum se instaleaza jocurile astea, nene? Am incercat si direct pe card cu Mass Storage si pe Telefon/Card cu Software-ul de pe site (drag and drop folder cu tot cu jar si jad in Other Files sau intr-un folder pe card) si tot aceeasi chestie zice: "Unsupported File Type".
A mai avut cineva problema si a si rezolvat-o?
Multumesc.

Am incercat si mai multe metode cu coduri gen *#542384823649237502375027353273*23742329346*# si tot nu a mers.
descarci de aici :http://www.mobilerated.com/samsung-sgh-e838-games.html
sant fisier .jar si .jad(pereche pt fiecare joc)le pui pe telefon si le instalezi...
succes!

#134
141516

141516

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 31.08.2007
Cei care ati resoftat telefonul ce alte imbunatatiri ati mai observat in afara de meniul mai dragut ceva inbunatatiri in sunetul din casti? viteza prin meniu? camera foto/video? jocurile se misca mai bine? (deobicei jocurile care aveau mai mult de 800kilo sau peste 1mb mie imi zic memorie insuficienta) la acest soft la fel face? pe mine bateria oricum a inceput sa reziste mai bine cu acest soft nu ma intereseaza sa tina mai mult problema sa nu tina mai putin:D. M-ar bate gandul sa l resoftez si eu:D

#135
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009

View Postkleenex, on 5th August 2009, 13:56, said:

descarci de aici :http://www.mobilerated.com/samsung-sgh-e838-games.html
sant fisier .jar si .jad(pereche pt fiecare joc)le pui pe telefon si le instalezi...
succes!
Dupa ce le copiez pe card, ce anume mai presupune instalarea?

#136
rhomeoo

rhomeoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.03.2007
si ziceati ca nu m`ai vreti tastatura in jocuri !

deschideti fisieru .jad cu notepad si adaugati linia: MIDlet-Touch-Support: true
daca nu aveti .jad luati un jad maker se gaseste pe aici pe sofpedia.....

am atasat un joc sa vedeti cum e...........

Attached Files



#137
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009

View Postrhomeoo, on 5th August 2009, 18:23, said:

si ziceati ca nu m`ai vreti tastatura in jocuri !

deschideti fisieru .jad cu notepad si adaugati linia: MIDlet-Touch-Support: true
daca nu aveti .jad luati un jad maker se gaseste pe aici pe sofpedia.....

am atasat un joc sa vedeti cum e...........

La mine tot nu merge.

#138
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005

View Postrhomeoo, on 5th August 2009, 18:23, said:

si ziceati ca nu m`ai vreti tastatura in jocuri !

deschideti fisieru .jad cu notepad si adaugati linia: MIDlet-Touch-Support: true
daca nu aveti .jad luati un jad maker se gaseste pe aici pe sofpedia.....

am atasat un joc sa vedeti cum e...........
mai bine adaugi acea linie (și) în MANIFEST.MF din folderul META-INF (deschide fișierul .jar cu WinRAR)

#139
pandaru

pandaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.04.2009
cei ce au resoftat telefonul au simtit o imbunatatire a bateriei? cat va tine acumulatorul?>(ma intereseaza ore vorbite +mesaje trimise si specificati si in ce retea sunteti).va multumesc anticipat

#140
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Am cumparat telefonul pentru jumatate, insa nu din Romania ci din Franta. Telefonul tine 4 zile (vorbit, mms, jocuri) .

#141
simplusgeo

simplusgeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 18.02.2009
Jocuri Java 240x400 Touchscreen (fara tastatura virtuala)

#142
joao006

joao006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.09.2008

View Postsimplusgeo, on 6th August 2009, 14:00, said:



nu merge linkul   :huh::mellow:

#143
ursuciz

ursuciz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.01.2007

View Postjoao006, on 6th August 2009, 15:47, said:

nu merge linkul   :huh::mellow:

din ce vad io nu prea merge site-ul fisierulmeu.ro

#144
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Bai, mie nu imi gaseste Studio telefonul cand il bag pe PC Studio. Pe Mass Storage merge. :|

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate