Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

slimball

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
gothwing

gothwing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 06.06.2008
nu am gasit niciun topic despre pastila de slabit slimball...daca exista rog moderatorul sa ma transfere. daca nu, intreb : ati folosit SLIMBALL? ce parere aveti? are vreun efect? sau e placebo?

#2
darkqueen27

darkqueen27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.03.2009

 gothwing, on Mar 12 2009, 18:01, said:

nu am gasit niciun topic despre pastila de slabit slimball...daca exista rog moderatorul sa ma transfere. daca nu, intreb : ati folosit SLIMBALL? ce parere aveti? are vreun efect? sau e placebo?
Ma gandisem sa scriu "istoria" experientei mele cu slimball, care abia a inceput  :P .
30 martie 2009

E a doua zi de cand iau slimball. Ieri dimineata am inceput sa iau prima pastila. In timpul diminetii si mai apoi, in decursul zilei, am inceput sa transpir destul de mult. Mi-era foarte cald. Pastila o luasem pe la 8.30 dimineata. Spre amiaza, am inceput sa am palpitatii. Inima incepuse sa-mi bata tare..probabil depasise 100 de batai / minut, o puteam auzi cum "pompa" sangele in urechile mele.
M-a cuprins o stare ciudata de agitatie, de nervozitate..Nu mai aveam stare. Ajung acasa dupa-amiaza, simtindu-ma ametita,simtindu-ma ciudat, neputandu-mi explica starea. In timpul noptii adorm tarziu, aproape de ora 1..Am un somn agitat, visez, dupa o ora ma desprind brusc din somn si ma "trezesc" uitandu-ma pe pereti..un timp, dupa care iar adorm..Si asta se repeta de vreo 2-3 ori.
Azi dimineata aceeasi stare de agitatie, in plus am inceput sa elimin multa apa, prin cai biologice   :unsure: , pe langa transpiratie.
Inima imi batea la fel de repede, ba mai mult, in timpul zilei am inceput sa am o senzatie ciudata in piept.
Mergand acasa, pe drum, prin soare, am inceput sa gafai  :P  din cauza ritmului arterial crescut ( si am doar 24 ani ).
In ritmul in care au slabit celelalte cunostinte, se slabesc cam 6 kg pe luna - 1,5 kg /sapt - 250 g / zi (relativ).
Partea buna e ca ieri si azi, am slabit jumatate de kg. Ma simt mai usoara, si asta imi da incredere ca voi reusi sa slabesc cele 6 kg de care am nevoie. :rolleyes: . Partea proasta sta in faza cu inima..imi bate prea tare..si daca nu voi ajunge sa fac un infarct ( Doamne fereste) in timp de 1 luna, atunci pot sa spun ca mai traiesc. Totusi sper sa nu ajung ca cea din "Requiem for a dream"..super film, pe care il recomand tuturor. O tipa care a ajuns ca dependentii de droguri, din cauza unor astfel de pastile de slabit, pe care le-a luat in exces...
Da, sunt crazy, dar vreau sa slabesc. O data pt totdeauna. Si totodata, sper sa pot face fata efectelor adverse - care nu sunt mentionate in prospect, si nu stiu de ce sunt la mine atat de puternice - si sa nu se agraveze.

Will be continued.

#3
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008

 darkqueen27, on Mar 30 2009, 20:36, said:

Da, sunt crazy, dar vreau sa slabesc. O data pt totdeauna.

Sa iti zic, sa nu itit zic?! Hai ca iti zic... Tot ce vei da jos, vei pune repejor la loc. Bafta!

#4
Evelinaa

Evelinaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.03.2009
Fetelor, lasati prostiile astea si nu mai bagati porcarii de pastile in voi, ca rezultatele nu sunt sau se duc repede si mai aveti si o gramada de reactii adverse naspa.

#5
m2g2

m2g2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2008

 darkqueen27, on Mar 30 2009, 20:36, said:

Ma gandisem sa scriu "istoria" experientei mele cu slimball, care abia a inceput  :P .
30 martie 2009

E a doua zi de cand iau slimball. Ieri dimineata am inceput sa iau prima pastila. In timpul diminetii si mai apoi, in decursul zilei, am inceput sa transpir destul de mult. Mi-era foarte cald. Pastila o luasem pe la 8.30 dimineata. Spre amiaza, am inceput sa am palpitatii. Inima incepuse sa-mi bata tare..probabil depasise 100 de batai / minut, o puteam auzi cum "pompa" sangele in urechile mele.
M-a cuprins o stare ciudata de agitatie, de nervozitate..Nu mai aveam stare. Ajung acasa dupa-amiaza, simtindu-ma ametita,simtindu-ma ciudat, neputandu-mi explica starea. In timpul noptii adorm tarziu, aproape de ora 1..Am un somn agitat, visez, dupa o ora ma desprind brusc din somn si ma "trezesc" uitandu-ma pe pereti..un timp, dupa care iar adorm..Si asta se repeta de vreo 2-3 ori.
Azi dimineata aceeasi stare de agitatie, in plus am inceput sa elimin multa apa, prin cai biologice   :unsure: , pe langa transpiratie.
Inima imi batea la fel de repede, ba mai mult, in timpul zilei am inceput sa am o senzatie ciudata in piept.
Mergand acasa, pe drum, prin soare, am inceput sa gafai  :P  din cauza ritmului arterial crescut ( si am doar 24 ani ).
In ritmul in care au slabit celelalte cunostinte, se slabesc cam 6 kg pe luna - 1,5 kg /sapt - 250 g / zi (relativ).
Partea buna e ca ieri si azi, am slabit jumatate de kg. Ma simt mai usoara, si asta imi da incredere ca voi reusi sa slabesc cele 6 kg de care am nevoie. :rolleyes: . Partea proasta sta in faza cu inima..imi bate prea tare..si daca nu voi ajunge sa fac un infarct ( Doamne fereste) in timp de 1 luna, atunci pot sa spun ca mai traiesc. Totusi sper sa nu ajung ca cea din "Requiem for a dream"..super film, pe care il recomand tuturor. O tipa care a ajuns ca dependentii de droguri, din cauza unor astfel de pastile de slabit, pe care le-a luat in exces...
Da, sunt crazy, dar vreau sa slabesc. O data pt totdeauna. Si totodata, sper sa pot face fata efectelor adverse - care nu sunt mentionate in prospect, si nu stiu de ce sunt la mine atat de puternice - si sa nu se agraveze.

Will be continued.



Am inceput sa iau si eu - rectii adverse 0
Sunt foarte bune , ca urmare mananc ff putin si nu mi-e foame deloc.
Am obs. ca incep sa dau jos.
Va tin la curent.

#6
darkqueen27

darkqueen27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.03.2009
Hello, me again...Dupa vreo 3 saptamani de pastile de slabit..Am slabit, intr-adevar, in jur de 5 kg deja...
E dimineata, insa nu mai e dif pentru mine intre zi si noapte. Inca o noapte in care nu am mai dormit..DELOC..Nu ma simt obosita, ci doar ametita...
De fapt, daca stau si ma gandesc..de cand am inceput sa iau pastilele, nu mai tin minte cand a fost ultima noapte in care sa fi dormit...
Insomnia a fost doar unul din efectele, destul de grave, ale pastilelor. Daca ma voi duce in pat, adorm pentru 1 ora, maxim 2...dupa care cateva ore mai stau si "vegetez" in pat, cu o stare de oboseala, si somnolenta...
By the way, in urma starilor mele naspa am facut some research pe net..Pastilele NU SUNT NATURALE, contin SIBUTRAMINA...Ce inseamna asta?
CONTIN AMFETAMINE. Mda..inca imi vine sa rad..Am ajuns sa experimentez din senzatiile celor care sunt probabil "drugg - addicted".
Practic, m-am "drogat" cu amfetamina...
Iar starile adverse sunt mult mai multe, si mult mai urate pentru a le scrie aici...
Ce fac?Iti blocheaza anumiti receptori chimici din creier, responsabili cu crearea senzatiei de foame - serotonina, dopamina si inca unul, iar prin asta dezechilibreaza intreg organismul...Elibereaza constant adrenalina si noradrenalina, ceea ce insemna ca esti intr-un permanent stres, ca intr-o situatie de fight/flight..
One more thing...NICIODATA SA NU LUATI MAI MULT DE 1 PASTILA /ZI.Toate site-urile sustin asta sus si tare, cu multe semne de exclamare. De ce?
S-ar putea sa experimentati un atac de cord, sau atac cerebral, sau....
I'd better go now. In caz ca nu voi face ce am zis mai sus ( God forbid ), va voi instiinta despre revenirea mea din "lumea amfetaminelor"...
Bye..And an adice : don't try this at home.



Me again..Pentru cine va avea curajul sa mai incerce asa ceva ( pastile de slabit ) aveti un link cu efectele fizice ale metamfetaminelor...Ca sa vezi ca scenele din 'Requiem for a dream" se pot intampla oricui, si chiar fara sa ajungi sa-ti dai seama...Gives me creeps..
http://www.drugfree....aces/index.html

Edited by darkqueen27, 23 April 2009 - 06:20.


#7
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Ok, si stiind toate astea, tu continui sa iei aceste pastile?!?

#8
danielacristache

danielacristache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.03.2008
eu cred ca aici se confunda slim ball cu pastila chinezeasca de slabit,care apare pe net si la vanzare sub mai multe nume.
as fi si eu curioasa sa aflu de la cineva care a luat slim ball daca a slabit,daca are reactii adverse efect yo yo etc
multumesc

#9
Tzushka

Tzushka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,441
  • Înscris: 09.11.2007
"mi-e rau, nu dorm noaptea, inima o ia la trap da' continui sa bag pastile in mine." - sunteti inconstiente?

#10
Danamand

Danamand

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.06.2010

 darkqueen27, on 30th March 2009, 20:36, said:

Ma gandisem sa scriu "istoria" experientei mele cu slimball, care abia a inceput  :P .
30 martie 2009

E a doua zi de cand iau slimball. Ieri dimineata am inceput sa iau prima pastila. In timpul diminetii si mai apoi, in decursul zilei, am inceput sa transpir destul de mult. Mi-era foarte cald. Pastila o luasem pe la 8.30 dimineata. Spre amiaza, am inceput sa am palpitatii. Inima incepuse sa-mi bata tare..probabil depasise 100 de batai / minut, o puteam auzi cum "pompa" sangele in urechile mele.
M-a cuprins o stare ciudata de agitatie, de nervozitate..Nu mai aveam stare. Ajung acasa dupa-amiaza, simtindu-ma ametita,simtindu-ma ciudat, neputandu-mi explica starea. In timpul noptii adorm tarziu, aproape de ora 1..Am un somn agitat, visez, dupa o ora ma desprind brusc din somn si ma "trezesc" uitandu-ma pe pereti..un timp, dupa care iar adorm..Si asta se repeta de vreo 2-3 ori.
Azi dimineata aceeasi stare de agitatie, in plus am inceput sa elimin multa apa, prin cai biologice   :unsure: , pe langa transpiratie.
Inima imi batea la fel de repede, ba mai mult, in timpul zilei am inceput sa am o senzatie ciudata in piept.
Mergand acasa, pe drum, prin soare, am inceput sa gafai  :P  din cauza ritmului arterial crescut ( si am doar 24 ani ).
In ritmul in care au slabit celelalte cunostinte, se slabesc cam 6 kg pe luna - 1,5 kg /sapt - 250 g / zi (relativ).
Partea buna e ca ieri si azi, am slabit jumatate de kg. Ma simt mai usoara, si asta imi da incredere ca voi reusi sa slabesc cele 6 kg de care am nevoie. :rolleyes: . Partea proasta sta in faza cu inima..imi bate prea tare..si daca nu voi ajunge sa fac un infarct ( Doamne fereste) in timp de 1 luna, atunci pot sa spun ca mai traiesc. Totusi sper sa nu ajung ca cea din "Requiem for a dream"..super film, pe care il recomand tuturor. O tipa care a ajuns ca dependentii de droguri, din cauza unor astfel de pastile de slabit, pe care le-a luat in exces...
Da, sunt crazy, dar vreau sa slabesc. O data pt totdeauna. Si totodata, sper sa pot face fata efectelor adverse - care nu sunt mentionate in prospect, si nu stiu de ce sunt la mine atat de puternice - si sa nu se agraveze.

Will be continued.


Si pentru mine e a doua zi de slimball. Nu am nicio reactie adversa.
Senzatia de satietate apare insa cum sunt foarte pofticioasa, cred ca tot mananc mai mult decat ar trebui.
Probabil de aici diferenta de Kg date jos de la o persoana la alta.
Ce sa spun altceva...... Sper sa intervina in timp si lipsa poftei de mancare si dorinta de a bea mai multe lichide....
Am sa va tin la curent cu evolutia lucrurilor.
Oricum , pentru mine important este ca nu am acele simptome despre care am citit, dar despre care nu am auzit la niciuna dintre cunostintele mele care au folosit slimball.
La revedere!

#11
zfcristian

zfcristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 29.04.2006
Le folosesc de o saptamana iar concluziile ar fi urmatoarele:
1: am scapat de 2,5 kg;
2: iau de 3 ori pe zi cate 2 pastile chiar daca mananc sau nu , daca nu mananc am o senzatie  usoara de satul care ma face sa trec mai usor peste zi ;
3: urinez mai des dar asta nu e un lucru deranjant, tendinta de a bea lichide;
4: nu am probleme cu somnul deloc, chiar mi se pare ca dorm mai bine;
5: mi se pare ca am un traiect intestinal mai bun de cand le iau ;
6: Mentionez ca in toata aceasta perioada nu am incercat nicio clipa sa ma abtin de la ceva ci pur si simplu am vrut sa vad daca pierd ceva kg . :thumbup:

#12
vladutsz

vladutsz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.09.2009

 Danamand, on 15th June 2010, 10:17, said:

Si pentru mine e a doua zi de slimball. Nu am nicio reactie adversa.
Senzatia de satietate apare insa cum sunt foarte pofticioasa, cred ca tot mananc mai mult decat ar trebui.
Probabil de aici diferenta de Kg date jos de la o persoana la alta.
Ce sa spun altceva...... Sper sa intervina in timp si lipsa poftei de mancare si dorinta de a bea mai multe lichide....
Am sa va tin la curent cu evolutia lucrurilor.
Oricum , pentru mine important este ca nu am acele simptome despre care am citit, dar despre care nu am auzit la niciuna dintre cunostintele mele care au folosit slimball.
La revedere!


 zfcristian, on 3rd August 2010, 14:12, said:

Le folosesc de o saptamana iar concluziile ar fi urmatoarele:
1: am scapat de 2,5 kg;
2: iau de 3 ori pe zi cate 2 pastile chiar daca mananc sau nu , daca nu mananc am o senzatie  usoara de satul care ma face sa trec mai usor peste zi ;
3: urinez mai des dar asta nu e un lucru deranjant, tendinta de a bea lichide;
4: nu am probleme cu somnul deloc, chiar mi se pare ca dorm mai bine;
5: mi se pare ca am un traiect intestinal mai bun de cand le iau ;
6: Mentionez ca in toata aceasta perioada nu am incercat nicio clipa sa ma abtin de la ceva ci pur si simplu am vrut sa vad daca pierd ceva kg . :thumbup:


am o intrebare de unde le-ai luat. avand in vedere ca nu ai efectele mentionate de ceilalti inseamna ca e ceea ce trebuie.

e valabila aceasta intrebare pentru ambii  useri

#13
kontessa

kontessa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.09.2010
sa va scriu despre slimball
azi e ultima zi de "tratament" cu aceasta vestita pastila.m-am documentat putin,am vazut ca nu se fabrica inca in china , in farmacii nu se prea gaseste si am zis ca e ok ptr cele 5 kilograme de care vreau sa scap.zis si facut.am comandat produsul...am asteptat o saptamana si cu 88 lei am ajuns in posesia lui.dupa 6 zile ....azi e a 7 ,vreau sa va spun ceva:NU AM SLABIT NICI MACAR UN KILOGRAM.sfatul meu este sa uitati de asa ceva.am incercat si nu a mers.am sa incerc 7 zile cu ceai verde si o sa va scriu

#14
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
Mai, da' e mai simplu sa aveti si voi grija la ce mancati si sa faceti putin sport decat sa dati bani pe pastile din astea. Mai stiu pe una care se plangea ca s-a ingrasat, dar statea cu borcanele pline cu bomboane in dulap... Iar sa pierzi 5 kg in 7 zile e destul de mult.

#15
griegut

griegut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 20.09.2007
A mai inceput cineva cura de slabire cu SLIMBALL? Ma bate gandul sa o incerc si eu, mai ales ca am de dat jos vreo 25-30 de kg. Am citit ce s-a scris mai sus si sunt convins ca fetele care vorbeau de efecte adverse gen cresterea pulsului si insomnii, au luat alte pastile si in nici-un caz slimball (fie si numai pentru ca au spus ca au luat o (1) pastila o data sau de 2 ori pe zi, in timp ce slimball se ia de 2 ori pe zi cate 3 pastile). Daca mai are cineva vreo experienta cu ele sunt numai urechi. Am incercat destule cure pana acum si m-am cam saturat sa mananc totul masurat. Macar acum e vorba de o pilula care cica iti umple stomacul si taie pofta de mancare.

Edited by griegut, 18 November 2010 - 12:28.


#16
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Tot ce inseamna evitarea adevarului e o minciuna! Nah, aici am fost tare...
Adevarul este ca slabesti prin accelerarea metabolismului, fie reducerea caloriilor primite de organism fie ambele (preferabil). Pentru ambele trebuie sa ai un pic de vointa. Daca vointa nu exista inseamna ca problema e de ordin PSIHIC. Acolo se si face in primul rand tratamentul, prin psihologie (sedinte, terapii, grupuri etc).
Ce incearca sa faca tot felul de pastile este sa INSELE acele mecanisme naturale si normale ale organismului. Iar orice inselare are repercusiuni. Organismul isi va cere repede inapoi drepturile si va veti ingrasa imediat la loc! Pe de alta parte ce slabiti voi se numeste de fapt deshidratare. De aia urinati de 10 ori pe zi. Deci pe langa ca nu prea slabiti va mai si distrugeti sanatatea si veti deveni si dependenti de ele.
Si in alta ordine de idei toti medicii si dietologii cad de acord ca e sanatos sa slabesti intre 0.5 si 3.5 kg pe luna. Tot ce am citit pe tema asta (tone de materiale) indica ca slabirea cu mai mult de 3.5 kg pe luna inseamna sa-ti distrugi sanatatea. Stiu pe cineva care a luat tot pastile de slabit si dupa cura a pus ce-a slabit plus inca 10 kg. Din cauza pastilelor i s-au dat peste cap ficatul si tiroida. Acum este mai gras si mai bolnav decat acu jumatate de an. Concluzia o trageti voi singuri...

#17
cristibuc

cristibuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.01.2008
Cred ca "fetele cochetele" fac niste confuzii intre slimball si super slim...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate