Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Extraoptiuni cartela Cosmote

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2749 replies to this topic

#1459
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
cu siguranta o s-o prelungeasca,cum au facut si cu frog promo....

#1460
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

View Postgabybcr, on 05 aprilie 2013 - 12:01, said:

Am un numar de orange foarte vechi pe care il tin mai mult pentru familie, iar de vre-un an de zile mi-am luat o cartela de vodafone pentru ca aveam multe numere in vodafone. M-a ajutat numarul de vodafone, dar mi-as porta numarul in reteaua cosmote, pentru ca imi ofera semnalul cel mai bun in apartament. Pe vodafone de multe ori mi se intrerup apelurile, dar pe cosmote nu prea am multe numere. Daca ar prelungi mai mult optiunea aia de 5,89, nu doar pana in iulie, mi-as porta numarul , dar asa sa platesc 6 euro pentru 100 de minute nationale, nu prea imi convine.
pai daca ai cartela vodafone,cine te opreste sa te portezi?

#1461
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005

View Postgabybcr, on 05 aprilie 2013 - 12:01, said:

...de vre-un an de zile mi-am luat o cartela de vodafone pentru ca aveam multe numere in vodafone... dar mi-as porta numarul in reteaua cosmote, pentru ca imi ofera semnalul cel mai bun in apartament... Daca ar prelungi mai mult optiunea aia de 5,89, nu doar pana in iulie, mi-as porta numarul

Dintr-un motiv asemanator, legat de semnal, am portat si eu din Vodafone in Cosmote.
Cand m-am portat mi-am activat o extraoptiune (Freestyle) care nu mai e in oferta curenta. Insa la mine, atata timp cat am credit mi se tot activeaza, de la o luna la alta. Nu stiu care-i mecanismul, dar odata activata, am impresia ca o extraoptiune o poti folosi chiar daca ea este retrasa din oferta curenta.
Chiar si eu sunt curios cum decurge treaba asta, ca o extraoptiune inca o mai poti folosi, chiar daca e retrasa. E ca la abonament, odata ce l-ai prins intr-o anumita forma poti sa ramai cu acea configuratie permanent?

#1462
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Extraoptiunile pot fi reactivate si dupa ce au fost retrase, insa un an maxim. Scrie la fiecare EX pana la ce data mai poate fi activata.

#1463
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Multumesc boy4ever pentru lamurire. Intr-adevar, am observat ca in cazul meu, extraoptiunea Freestyle as mai putea sa o activez pana pe 30 septembrie 2013. (link)

#1464
adrian8080

adrian8080

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.12.2010

View Postiulian93, on 04 aprilie 2013 - 18:39, said:



Depinde si de nevoile tale !
Si da , poti spune ca iesi mai ieftin la cartela ! Deoarece mai am un abonament de 10 euro ( abonamentul tatalui meu) si are mai putine ca pe cartela ...
O extraoptiune buna ar fii : Xplore
- 4000 min / sms ( partea proasta e ca fie sms fie minute 4000 sunt total , nu separate ! )
- 4000 in romtelecom fix
- 100 min / sms nationale ( aceiasi parte ca la minute  in retea )
- 50 MB
Cu 5 euro !
Iar cu 1 euro in plus ( 6 in total ) iti mai da  :
- 40 minute internaţionale fix si mobil
- 250 MB trafic de date


din cate am vzt eu, on-top de 1 euro pt xplore se poate activa pana la 15.04.2013, apoi ramai doar cu beneficiile pt xplore...

#1465
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
my way include si sms uri in retea?
parca stiam 500 min si 500 sms uri pe zi
pana cand este disponibila la activare?
oricum pana imi expira valabilitea merg pe coduri Pepsi

#1466
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
În contextul schimbărilor care s-au petrecut în ultima perioadă la toţi operatorii (micşorarea la 100 min naţionale pentru extraopţiunile de 5 €) cred că trebuie făcută o nouă evaluare pentru a vedea care dintre ei au cele mai avantajoase soluţii la acest prag. Personal, chiar şi soluţiile la 6€ mă interesează.

Edited by senator, 11 April 2013 - 08:53.


#1467
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012

View Postxperia_ray, on 08 aprilie 2013 - 03:52, said:

my way include si sms uri in retea?
parca stiam 500 min si 500 sms uri pe zi
pana cand este disponibila la activare?
oricum pana imi expira valabilitea merg pe coduri Pepsi
optiunea my_way nu contine sms-uri in retea
(Descrierea optiunii 0.00 euro/min pentru 500 de minute/zi in reteaua Cosmote si 500 de minute/zi in reteaua fixa Romtelecom, 0.04 euro/min pentru apelurile in reteaua Cosmote si Romtelecom fix (dupa depasirea celor 500 de min/zi), 0.04 euro/min pentru apelurile nationale/internationale fix, 0.05 euro/SMS (in orice retea nationala, inclusiv Cosmote), 50 MB trafic de date, toate la doar 2 euro credit pe luna. Extraoptiunea My way se reinnoieste lunar in mod automat, cu conditia existentei in contul tau a minim 2 euro credit in momentul reactivarii)

#1468
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Oare ce se intampla de maine cu optiunile My way si All free? Raman sau ies din oferta?

#1469
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View Postusd, on 14 aprilie 2013 - 23:47, said:

Oare ce se intampla de maine cu optiunile My way si All free? Raman sau ies din oferta?
Daca nu au sms uri sa si le bage in dos.eu dau sms uri cel mai mult,nu stau sa stresez lumea sunand.

#1470
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Raman.

#1471
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Daca s-a trecut de la abonment la cartela, se poate activa una din extraoptiunile actuale? De exemplu xplor cu 40000 min ....? Mie imi tot vin mesaje cu activarea unor optiuni star 440, la 4 euro si foare putine minute in retea. Momentan folosesc numarul doar pentru primit apeluri, n-am mai incarcat-o de vreo 6 luni, in schimb folosesc o cartela 48  cu extraoptiunea xplor de 5euro.

#1472
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
faci un cont pe webcare cosmote si vezi ce optiuni iti poti activa
sau verifici la *100#

#1473
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
daca optiunea my way avea si sms-uri in retea (macar 50 pe zi) la celasi pret (2 euro) era optiunea perfecta :P

#1474
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
se pot activa aceste optiuni (myway+all free) in acelasi timp?

Edited by total_commander, 18 April 2013 - 21:36.


#1475
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View Posttotal_commander, on 18 aprilie 2013 - 21:34, said:

se pot activa aceste optiuni (myway+all free) in acelasi timp?
ai vrea tu...   Posted Image
poate doar pe doua sim-uri diferite. :P

#1476
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
ciudat; ori nu m-am uitat cu atentie pe site ori nu scrie de vreo incompatibilitate...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate