Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Taxa de parcare la aeroportul Otopeni

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
Ma intereseaza daca stie cineva cat costa pe zi parcarea la aeroportul Otopeni (Henri Coanda parca), si daca poti sa lasi masina mai multe zile acolo...
Stie cineva? Ca ar trebui sa plec pentru cateva zile, si cred ca ies mai ieftin decat doua taxiuri...
Multumesc mult!

#2
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Ultima oara era 60 000 ora. Do the math ;)

#3
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

gallax, on Mar 9 2005, 15:44, said:

Ma intereseaza daca stie cineva cat costa pe zi parcarea la aeroportul Otopeni (Henri Coanda parca), si daca poti sa lasi masina mai multe zile acolo...
Stie cineva? Ca ar trebui sa plec pentru cateva zile, si cred ca ies mai ieftin decat doua taxiuri...
Multumesc mult!

<{POST_SNAPBACK}>

Si nu ai un prieten pe care sa-l rogi sa te duca/ia de la aeroport?
Iesi mai ieftin cu 2 taxiuri.

#4
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
E si varianta cu prietenul, dar daca n-ar depasi 100-200.000/zi ar fi mai simplu, mai ales ca e vorba de doua drumuri (adica un dus si un intors) in creierii noptii...

#5
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
este 40000/ora la departures (asa era acum 2 saptamani, cel putin).
nu cred ca se fac reduceri, de nici un fel.

#6
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
De reduceri, sigur se fac. Adica si la Mariott si la aeroport, sistemul e acelasi - exista un pretz / ora (cu granularitate la 30 min), si un pretz / zi (care e echivalentul a 8 ore parca... adica daca stai mai mult de X ore intr-o zi, se considera 1zi)... Dar am fost acolo ultima data acum cateva luni (in rolul 'prietenului' si al naibii sa fiu daca imi mai aduc aminte).

#7
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,630
  • Înscris: 28.11.2001

gallax, on Mar 9 2005, 15:44, said:

Ma intereseaza daca stie cineva cat costa pe zi parcarea la aeroportul Otopeni (Henri Coanda parca), si daca poti sa lasi masina mai multe zile acolo...
Stie cineva? Ca ar trebui sa plec pentru cateva zile, si cred ca ies mai ieftin decat doua taxiuri...
Multumesc mult!

<{POST_SNAPBACK}>



exista tarif orar si tarif pe zi.

parca 40.000 / h si 200.000 / day, dar nu sunt sigur

#8
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
O lasi in parcarea din fata, la taxiuri, unde e gratis. Sau in fata la Casa Romaneasca.

#9
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
In toate aeroporturile din lume poti lasa masina in parcare cu o taxa convenabila daca ai bilet de avion la una din companiile ce opereaza pe acel aeroport. Ei bine, la otopeni nu se poate. Taxa de 40.000 ora se aplica indiferent cate zile lasi masina si indiferent ca esti client Tarom sa spunem etc.
CRETINI !!

Stiu ca am vrut sa fac asta acum o luna si am aflat cu surprindere ca nu se mai poate plati la zi ca pe vremuri ci este valabil doar tariful orar.
Mie mi-ar conveni fantastic posibilitatea sa las masina acolo (vin din provincie cu masina...).  

:confuzzled:

#10
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
mda, mai bine faci treaba cu taxi-urile. te costa mult mai putin.

#11
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Am un prieten care a fost in Grecia. Pana la Bucuresti cu masina, pe care a lasat-o in parcarea aeroport-ului cat a fost el plecat. Cand a revenit, a declarat pierdut bonul, ceea ce a insemnat o amenda de 600 000 (atat era atunci). Avand in vedere ca masina a stat acolo vreo doua saptamani, eu zic ca s-a scos ;) . Doar stim ca romanul e inventiv, nu?
Nu am dat nici un sfat, nu va indemn in a face invarteli dinastea. Eu am doar povestit o intamplare :) .

Edited by StGermain, 11 April 2005 - 10:04.


#12
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
si sa se vada praful de 2 degete pe masina...

#13
Dan35

Dan35

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.05.2007

View PostTarzy, on Mar 9 2005, 17:10, said:

exista tarif orar si tarif pe zi.

parca 40.000 / h si 200.000 / day, dar nu sunt sigur


Aveti cumva informatii mai proaspete despre unde ai putea sa lasi masina, in zona aeroportului Otopeni, timp de o saptamina, la un pret mai rezonabil??  :rolleyes:

#14
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

View PostDan35, on May 27 2007, 23:15, said:

Aveti cumva informatii mai proaspete despre unde ai putea sa lasi masina, in zona aeroportului Otopeni, timp de o saptamina, la un pret mai rezonabil??  :rolleyes:

Cum s-a zis si mai sus, daca e vorba de mai mult timp, faci jetonul pierdut si achiti amenda (asta daca vrei masina cat de cat in siguranta in parcarea aeroportului). Daca nu vrei neaparat in aeroport, poti s-o lasi si prin Otopeni pe undeva. :P

#15
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,728
  • Înscris: 03.12.2005
4 ron/h in parcarea interioara, nu exista alte optiuni de tarif. jetonul pierdut te costa 5 mil.

in rest... eu m-as interesa la hotelurile si benzinariile din zona daca vor s-o tina.

#16
devs.java

devs.java

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
Tipul de la poarta de la parcare, mi-a spus s-o las la Metro in parcare. Ma rog la ce-a ramas dupa Metro. Cred ca e 4 lei/ora sau 2.000 lei daca pierzi jetonul.

#17
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,728
  • Înscris: 03.12.2005
acum o luna era sigur 5 mil lei vechi amenda pt jeton bye bye. m-am uitat in mod expres de asta.

#18
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

View Postsebulbus, on May 28 2007, 17:14, said:

acum o luna era sigur 5 mil lei vechi amenda pt jeton bye bye. m-am uitat in mod expres de asta.
acum e la fel :). Taxiul e varianta cea mai buna  :mellow: .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate