Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

online sau la casa de pariuri din oras

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
crossing

crossing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.07.2005
Unde e mai avantajos sa pariez? la o casa online sau la casa de pariuri din oras si de ce?  Eu joc la stanleybet si vreau sa stiu daca gresesc ,poate e vreun site unde sunt cote mai bune de exemplu su comision zero la plata biletului/ridicat premiu

#2
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
sunt o mie de motive, amintesc doar cateva:
cote mai mari
nu mai dai cei 15% la stat
pariuri live, din fata calculatorului , cand vrei tu.
bonus de inregistrare

#3
crossing

crossing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.07.2005

View Postcrossing, on Jan 31 2009, 23:49, said:

Unde e mai avantajos sa pariez? la o casa online sau la casa de pariuri din oras si de ce?  Eu joc la stanleybet si vreau sa stiu daca gresesc ,poate e vreun site unde sunt cote mai bune de exemplu su comision zero la plata biletului/ridicat premiu


cei 15% din premiu sau din miza ? nu am stiut asta , la stanley daca castigi peste 600ron parca e 25%?!
Te referi la pariuri live din afara , la noi parca nici nu sunt
Eu am un card la ING ,cu tot cu comisioane de transfer etc nu ies tot acolo?

Edited by crossing, 01 February 2009 - 15:33.


#4
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
la pariuri online nu exista nici impozitul pe castig, nici cei 15% pt miza.
Exista pariuri live si pt evenimente din Romania, din sporturi diverse, pt fotbal de exemplu chiar pana la divizia C!
Nu exista comisione de transfer, desi unele case iau pana la 2.5% comision la depunere (doar unele). La majoritatea retragerile sunt gratuite.Daca ai cont in alta valuta decat lei, transferul se face la cursul de schimb visa (in caz ca ai card visa).

#5
crossing

crossing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.07.2005

View Postbamse04, on Feb 1 2009, 23:43, said:

la pariuri online nu exista nici impozitul pe castig, nici cei 15% pt miza.
Exista pariuri live si pt evenimente din Romania, din sporturi diverse, pt fotbal de exemplu chiar pana la divizia C!
Nu exista comisione de transfer, desi unele case iau pana la 2.5% comision la depunere (doar unele). La majoritatea retragerile sunt gratuite.Daca ai cont in alta valuta decat lei, transferul se face la cursul de schimb visa (in caz ca ai card visa).


Deci in nici un caz nu-mi recomanzi sa joc la o casa de pariuri din cartier gen STANLEYBET .
GAMEBOOKERS care are cele mai multe voturi pe acest forum are doar cateva meciuri  de fotbal, de ce?
La ce casa joci?

#6
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
polll-ul acela este foarte vechi, nu stiu daca mai reprezinta realitatea.Gamebookers este populara in Romania deoarece au avut o campanie de promovare foarte buna in romania , de la bannere la meciuri din liga 1, la interfata in limba romana, serviciu clienti in romana,etc.
Gamebookers are o oferta foarte bogata , mai ales pe fotbal. Ca sa gasesti toate meciurile din ziua respectiva de exemplu, dai pe fotbal, apoi selectezi "toate din fotbal astazi". In principiu vei gasi orice meci iti doresti sa pariezi pe el, multe din ele si live.

#7
danyab

danyab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 09.03.2007
Fara doar si poate pariurile online sunt mult peste ce gasim la coltul strazi....bonusuri, promotii periodice, bonusuri de fidelizare, mult mai multe optiuni de pariere, Pariuri live si  asa mai departe.
Riscurile sunt 0 daca respecti tot ceea ce trebuie sa faci! E de preferat sa ai un card Visa Electon doar pentru asa ceva  sau un cont moneybookers pentru a depune/retrage bani pe care ii rulezi online! Miza este de la cativa centi iar limita de evenimente pe bilet este 1:D Poti paria de oriunde ai acces la internet si la unele agentii exita pariuri live 24 din 24 de ore!

Ar mai fi multe de spus dar cred ca e destul pentru a te convinge:D

#8
valiflorin

valiflorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.02.2004
Mai nou  la Stanley nu se mai platesc cei  15% la miza,se plateste decat taxa de administrare de 5 % iar taxa de 10 % care reprezenta timbrul fiscal catre stat nu se mai plateste.

Multa bafta la pariat!  :thumbup:

#9
claudiu2006

claudiu2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.11.2006
La Super Bet au si un  bonus de 5% + taxa de 10% care nu se mai plateste, deci nu mai platesti nici un comision :bigwhitegrin:

#10
silviu_marius

silviu_marius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 25.04.2009
:)) pai da, dar daca e sa pariezi online risti sa te trezesti cu un plic de la agentie, cand ajungi acasa te intreaba mamica sau taticu' de sanatate:))...

#11
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
Eu pariez la Bet365.com , interfata in limba romana , foarte usor de utilizat , 0 comision la depunere sau retragere de pe card Visa Electron , cote foarte bune , mai bune chiar in comparatie cu unele case de pariuri din oras. Se poate paria pe meciuri chiar cu o ora inainte de inceperea partidei.

Stai frumos in fata calculatorului , bei o cafea , studiezi echipa/meciurile din ziua respectiva , iei notite , te uiti pe statistici te informezi , cand esti gata in 1 minut ai pus biletul. Nu tu drumuri pana la casa de pariuri pe ploaie , frig , canicula etc.

Edited by foca28, 07 April 2010 - 11:04.


#12
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.11.2008
la casele online daca castigi o suma frumusica s-ar putea sa ajungi pe la tribunal sa-ti iei banii :) vezi banii doar daca au iei chef, practic n-ai ce sa le faci , daca citeste cu atentie termenii ei si-au luat toate precautiile ...un amic a castigat 3000 de euro si nici acum n-a vazut banii si eu am avut probleme cu sume mult mai mici, daca sunteti jucatori care jucati multi bani va sfatuiesc sa nu jucati online, daca sunteti jucatori ce jucati bani putini recomand pariurile online!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate