Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Blackberry Storm la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Ce parere aveti de acest aparat? Are cineva vreo informatie din interior legat de preturile la care va fi comercializat?
M-am uitat la mai multe review-uri de pe net si, in afara de lipsa conexiunii Wi-Fi, pare a fi cel mai bun smartfone de pe piata.

#2
danypas

danypas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 15.07.2006
chiar nu stiu de ce naiba nu au pus wifi la el
ce o fi fost in capul lor.....
sper sa fie la un pret decent ca sa si-l permita toata lumea

#3
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Am vazut Bold-ul la un coleg si mi-a placut foarte mult. Sper ca si Storm sa se ridice la acelasi nivel iar cei de la RIM, dupa ce isi vor trage un cap in gura, sa puna si WiFi-ul.

#4
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postdanypas, on Dec 11 2008, 14:54, said:

chiar nu stiu de ce naiba nu au pus wifi la el
ce o fi fost in capul lor.....
sper sa fie la un pret decent ca sa si-l permita toata lumea
Nu o sa fie la un pret decent si fara wi-fi o sa trebuiasca sa dai si mai multi bani la Voda pe un abonement de internet mobil (si asa limitat pe streaming).
Acelasi fenomen am auzit ca se intampla si la DT, care incearca prin toate mijloacele sa impiedice VoIP si ale minuni care le face serviciul de voce nul

#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
De acest aparat stiu de ceva timp , curiozitatea mea este , daca orange va avea ceva de spus pe tema asta si cum va reactiona acel ecran la atingeri , specificand ca are un fel de feed-back , cum il au tastele analogice , ca doar un BlackBerry fara tastatura nu e Blackberry .

La acesta s-a anuntat un procesor de 520 MHz , in loc de 624 , cum e la BOLD , in rest memoriile raman la fel (128 RAM + ROM + 1GB internal storage+ microSD) , doar camera e mai rasarita , fiind primul BB cu 3.2 megapixeli si autofocus .

Ramane de vazut pretul si conditiile de cumparare .

#6
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
La SFR (Vodafone) France, pretul tocmai a scazut astazi de la 99€ la 69€.


Pâna pe 19 ianuarie va trebui sa-mi schimb telefonul (defapt nu eu, tocmai mi-am luat un Touch HD) pentru ca-mi expira niste puncte de fidelitate la SFR, si cam singurul model acceptabil este Storm-ul. Nu am avut niciodata un Blackberry, de aceea sunt curios. Desigur, marea lipsa a Storm-ului este WiFi-ul, dar totusi daca ai Net si mail unlimited pe HSDPA inclus în abonament se poate compensa lipsa.

Se vorbeste foarte mult despre ecranul tactil, care se pare ca este tactil dar si "clickabil", adica trebuie sa apesi mai tare pentru a valida o functie. Deja ca regret ca Touch HD-ul nu are un ecran ca pe iPhone (capacitive screen), daca pe Storm va trebui sa apesi si mai tare... :( Si cred ca asta va fi factorul determinant pentru mine în cumpararea sau nu a telefonului : va trebui sa ma duc la magazin si sa încerc sa vad cum se comporta ecranul.

Eu parca tot Bold-ul îl prefer (are WiFi si tastatura adevarata... si parca încep sa-mi dau seama ca nu sunt un prea mare fan al ecranelor tactile !), numai ca m-ar costa peste 250€, când Storm-ul îl pot avea cu 100€. :( In rest nu am mare lucru de ales (m-as fi aruncat pe un Nokia E71 daca îl aveau în oferta), N96 este scumputz si prea putine noutati fata de N95/N95 8Gb pe care le am deja, ar mai fi Player Pixon (8Mpixel) dar are sistem de exploatare propriu si nu-mi place ideea aceasta... ar mai fi noul N97, dar mai este mult pâna când apare...


Anyway, cred ca pâna la urma o sa ma aleg cu un Storm... :mellow:


Edited by Cosconor, 11 December 2008 - 20:31.


#7
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003

View PostCosconor, on Dec 11 2008, 20:31, said:

La SFR (Vodafone) France, pretul tocmai a scazut astazi de la 99€ la 69€.

In Franta e recesiune, la noi nu. Deci va costa 500 de euro pe putin...

#8
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Am intrat mai devreme pe vodafone RO si am gasit o animatie flash in care prezenta noul Storm , deci mai avem 6 zile , pana ne vine si ultimul raspuns la intrebari (pretul) .

Singurul meu regret este ca cei de la orange nu il au si ca va a avea "insangerat" meniul .


Vad deja ca au mai transpirat niste informatii de la Orange , urmand sa aduca si ei un inlocuitor la popularul 83x0 CURVE , adica 8900 CURVE.

#9
evertek

evertek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.10.2008
cam la ce pret oare...?

#10
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Am vazut video-recenzia celor de la mobile-burn , era testata vvarianta Verizon 9530 , care are implementat si modul CDMA EVDOrev1 , aparatul se comporta destul de bine in test , dar marele ecran cu "senzatie de tastatura" este de fapt un ecran pe care trebuie sa apesi , exact ca pe o tastatura de calculator (cele care fac acel click) , camera se prezenta bine , playerul audio este de la Roxio , are accelerometru pentru rasturnarea interfetei , nu are WIFI , are un difuzor calitativ (comparat cu alte "mure") dar browser-ul se misca cam haotic si avea probleme cu formatearea paginilor , ca o concluie finala atestului , a fost ca este un telefon reusit , primul BB cu ecran tactil , dar software-l are multe bube , inclusiv , apratitia unui lag enervant in meniu , in rest e ok .

Problema de finisaj o ridica distanta dintre display si carcasa , acesta avand o suprafata flexibila , care poate prinde praf , desi inca nu s-a putut dovedi acest lucru .

#11
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
asta e o opinie chiar pozitiva fata de altele citite de mine. http://blogs.zdnet.com/BTL/?p=10994

mai puneti si pretul de super oferta ce il va avea si ...  ;)

#12
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,477
  • Înscris: 14.04.2002
239/99e in functie de abonament

#13
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View Postmorogan, on Dec 17 2008, 13:01, said:

239/99e in functie de abonament


Super , doar sa asteptam si sa actualizeze situl , ca in afara de WiFi , este ideal , ca tlefon , cu toate "bubele" lui .

#14
vladimirstelian

vladimirstelian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.03.2006
Incepand de astazi, BlackBerry Storm este disponibil, in exclusivitate, in magazinele Vodafone si ale partenerilor sai. Clientii Vodafone Romania pot alege intre mai multe variante de abonamente.

Astfel, Vodafone Multiplu 100 BlackBerry, de 30,94 Euro / luna (TVA inclus) include 100 de minute nationale, 100 MB trafic de e-mail, Internet si messenger, navigare gratuita in portalul mobil Vodafone live! si BlackBerry Storm la pretul de 219 Euro (TVA inclus), pentru contractele incheiate pe o perioada de 2 ani.
Abonamentul Vodafone Multiplu 400 BlackBerry, de 79,73 Euro / luna ofera lunar clientilor 400 de minute nationale incluse, 500 MB trafic de e-mail, Internet si messenger si navigare gratuita nelimitata in portalul mobil Vodafone live!. Cu acest abonament, incheiat pe 2 ani, clientii pot achizitiona BlackBerry Storm la pretul de 99 Euro (TVA inclus).

#15
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
:wacko: :huh: :blink: Deja Vodafone a devenit IFN. Aceste abonamente sunt de fapt rate la telefoane. Cu o dobanda fff mare. Iesi mai ieftin cu credit de nevoi personale  :rantcurse: :finger: :cursing:

Edited by Coldone, 18 December 2008 - 03:46.


#16
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Storm-ul e raspunsul Vodafone la invazia iPhone a celor de la Orange...insa nu cred ca se va ridica la acelasi nivel cu produsul celor de la Apple ( ca numar de bucati vandute , ca abonamente incheiate , etc )...important e sa existe competitie in randul gigantilor ca sa ne bucuram de ce e mai bun in tehnologie !

#17
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
in caz ca cineva este cumva prin absurd tentat de storm, si daca mai ales are un PPC...
...vesti bune! http://blogs.zdnet.c...648&tag=nl.e539

^_^

#18
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Am vazut preturile la Storm , cam mari , mult prea mari , iar la liber , spunea cineva de la Voda , ar fi 4200 de lei  :coolspeak: , iti iei 2*iPhone la banii astia ,  .Bold sau noul Curve , raman in lista :D .

Sa speram , ca raman astia cu ele pe stoc si le da la oferta , cum au facut cu Porsche Design , de la 1000 E la 160 E , cu orice ab .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate