Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

ciuperca Kefir?

- - - - -
  • Please log in to reply
244 replies to this topic

#55
catalina_a_m

catalina_a_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.08.2009
Buna ziua, este cineva dispus sa imi dea citeva granule de chefir? Sunt din Galati. Multumesc!

#56
verygood

verygood

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.04.2002
Buna ziua,

Sunt din Bucuresti si as dori sa cumpar granule de kefir. Ma poate ajuta cineva?

multumesc,
razvan

#57
happyhippie

happyhippie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 23.02.2006
Deoarece am vazut ca multa lume cere ciuperca de kefir si nu prea sunt donatori, la adresa de mai jos gasiti o lista sortata pe tari, cu cei ce ofera gratis asemenea ciuperci. Poate va este de folos:

http://www.rejoicein...r/kefirlist.php

#58
Andreutza_G

Andreutza_G

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.09.2009

 CRYSSA, on 25th June 2009, 13:52, said:

Kefirul (din lapte) este cunoscut mai ales pt. efecte spectaculoase asupra problemelor cu somacul:: digestie, colesterol ridicat, etc.
ce imi place mie la kefirul meu este faptul ca il fac cat de acru vreau (eu il prefer mai dulce, din cauza acrelii nu imi place iaurtul). Uneori pasez fructe si imi iese un iaurt de fructe extraordinar de bun si care este sanatos. Dimineata il mananc cu cereale. Nefiind foarte acru iese f. bun.
Este f. bun sa bei un pahar dupa o masa copioasa.
Eu nu aveam probleme de sanatate sau cu digestia. Dar am zis sa previn :)

Salutare!
ma bucur mult ca am gasit acest topic (sper sa mai fie de actualitate si sa ma puteti ajuta si pe mine sa-mi procur aceasta ciuperca),
am avut acum doi ani ciuperca, din pacate s-a pierdut si surprinzator  nu am reusit sa o mai gasesc nici pe la multitudinea de prieteni care o aveau in aceeasi perioada cu mine.

Intrebare (numarul 1 :D ) eu am cautat si nu am gasit (sunt sigura ca nici nu sunt) contraindicatii dar totusi sa intreb si pe la cunoscatori: stiti daca poate dauna in sarcina, bebe numarul 2 trebuie sa apara cam intr-o luna si mi-am pus aceasta problema.
si
Intrebare (numarul 2) : referitor la mesajul de mai sus, cum se poate face mai putin acru (prin adaugare de alte substante in produsul final sau alte proceduri) ? imi amintesc aceasta senzatie ca fiind singura care ma deranja in tot procesul legat de acesta minunata ciuperca.

Multa sanatate si sper sa-mi raspundeti, promit sa dau si eu mai departe daca sunt cerinte  :kisstogether:
e-mail:[email protected]

#59
angel09

angel09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.11.2008
Buna!

Am de aprox. 2 ani granule de kefir, respect instructiunile si totusi se inmulteste foarte greu, mai exact a crescut doar de 4 ori in 2 ani! Stie cineva sa-mi spuna motivul? Multumesc anticipat pt raspuns!

#60
sun_rhymes

sun_rhymes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.10.2007
Buna ziua,

ma intereseaza si pe mine sa procur ciuperca/granulele de kefir si  kombucha.
Multumesc mult  ,A.

#61
brucev

brucev

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2009
buna ziua,sunt din valcea ma intereseaza galodium urgent

#62
clau13

clau13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 04.06.2006

 brucev, on 2nd October 2009, 09:15, said:

buna ziua,sunt din valcea ma intereseaza galodium urgent
nu stiu daca va da cineva aici, eu am cerut de 6 luni sau cam asa ceva si....nimik

#63
eddie33

eddie33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.10.2009
Salutare tuturor forumistilor,eu sunt nou pe forum,motivul principal pentru care am intrat este discutia despre producerea kefirului.
Cine ma poate ajuta si pe  cu o ciupercuta de kefir ? Sunt din Bucuresti si ma deplasez oriunde in oras....promit sa am grija de ea si sa dau mai departe cand se va inmulti !

#64
vladvali1

vladvali1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.10.2009

 eddie33, on 13th October 2009, 18:07, said:

Salutare tuturor forumistilor,eu sunt nou pe forum,motivul principal pentru care am intrat este discutia despre producerea kefirului.
Cine ma poate ajuta si pe  cu o ciupercuta de kefir ? Sunt din Bucuresti si ma deplasez oriunde in oras....promit sa am grija de ea si sa dau mai departe cand se va inmulti !
Buna!
Daca doresti ciuperca tibetana, pot sa-ti ofer.Mai am doua persoane si cam in doua trei saptamani pot sa-ti dau.
Nu stiu cum iei legatura cu mine, si eu sunt din Bucuresti.

#65
ciprian_B

ciprian_B

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.11.2009
buna ziua,

va rog mult de tot, daca cineva stie de unde pot procura galodium; am foarte foarte mare nevoie pentru cineva bolnav de cancer
am gasit la cineva in Mihailesti dar vrea 500 RON si sincer nu prea am incredere ca e cu adevarat galodium

multumesc anticipat

#66
cecilia_g

cecilia_g

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.11.2009
Ciuperca Kefir si ciuperca Galodium sunt unul si acelasi lucru ? :confused:

#67
alexandru69

alexandru69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.06.2009
AM gasit un site creeat pentru vinderea ciuperci tibetane, chefir. www . chefir-bio . com Se poate cumpara chefir gata preparat sau ciuperca pt cien doreste.

#68
happyhippie

happyhippie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 23.02.2006

 alexandru69, on 8th November 2009, 21:54, said:

AM gasit un site creeat pentru vinderea ciuperci tibetane, chefir. www . chefir-bio . com Se poate cumpara chefir gata preparat sau ciuperca pt cien doreste.


Nu stiu daca link-ul de mai sus este o reclama, insa daca urmati firul clipului video de pe site, dati de o sursa mult mai ieftina de Kefir.

#69
elenatoma57

elenatoma57

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.12.2009
Daca mai doreste cineva bobite de kefir, am la dispozitie - gratis! Si informatii despre intretinerea si ingrijirea lor. Eu sunt din Bucuresti, deci in alte localitati, daca doreste cineva, inseamna doar cu ramburs cheltuieli de trimitere (pentru ca trebuie protejate intr-o cutiuta de socurile transportului) si atat. Deci nu cer nici un fel de plata pentru ele, le ofer. Si kombucha pentru cine doreste, dar o sa postez si acolo oferta mea.
Pot fi contactata pe mail [email protected]

#70
alexandru69

alexandru69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.06.2009
Cine doreste mai mutle informatii despre ciuperca tibetana, chefirputeti gasi pe site-ul www.chefir-bio.com. La ce afectiuni se recomanda. Cum il poti cumpara. Cum poti slabi cu ajutorul ciupercii tibetana.

#71
mpdanyel

mpdanyel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.12.2007
Ofer ciuperca Galodium. Pret 100 Lei. Telefon 0727746767
Localitate: Ploiesti .

#72
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009

 mpdanyel, on 17th December 2009, 20:02, said:

Ofer ciuperca Galodium. Pret 100 Lei. Telefon 0727746767
Localitate: Ploiesti .
ai vrut sa zici VIND ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate