Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Rezultate alegeri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
827 replies to this topic

#1
NYPD2

NYPD2

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 117
  • Înscris: 28.11.2008
EXIT-POLL - ORA 12.00

INSOMAR-RTV

Alianta PSD+PC - 40%

PDL - 29%

PNL - 18%

UDMR - 6%

CCSB-Antena 3

Alianta PSD+PC - 39%

PDL - 29%

PNL - 18,9%

UDMR - 5,6%


#2
twitterfire

twitterfire

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 612
  • Înscris: 21.10.2008
Unde ai văzut tu exit polluri făcute publice până la ora 9 seara?

#3
NYPD2

NYPD2

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 117
  • Înscris: 28.11.2008
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Încep să iasă - “pe surse”, evident - primele rezultate ale exit poll-urilor. La ora 10.30, când prezența la vot era în jur de 4,8 la sută, PSD era cotat cu 41 la sută de către unul dintre institutele de sondare și cu 40 la sută de către celălalt.
Liviu Avram
30 Noi 2008 Liviu Avram

Liviu Avram
Urmau PD-L cu 29 la sută, respectiv 28 la sută, PNL cu 19/21 la sută, UDMR cu 6/6,5 la sută. PRM și PNG aveau în jur de 2,5 la sută, deci mult sub pragul electoral.
Experiența scrutinelor precedente ne spune că un asemenea ecart este, practic, imposibil de recuperat până la sfârșitul zilei, acesta se poate cel mult micșora - dar nici asta nu e obligatoriu. Dacă fotografia finală va semăna cu cea de la această oră, putem să ne pregătim pentru o guvernare PSD și să remarcăm eroarea uriașă în care s-au aflat sondajele de opinie în ceea ce privește partidele aflate pe primele două poziții și exactitatea cu care au măsurat potențialul liberalilor.


http://cotidianul.ro..._psd-66124.html

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
imi fac cruce si dau dracului tara asta de dobitoci daca iese psd-ul din nou. Iarasi ne intoarcem in evul mediu :(

#5
NYPD2

NYPD2

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 117
  • Înscris: 28.11.2008

 twitterfire, on Nov 30 2008, 15:16, said:

Unde ai văzut tu exit polluri făcute publice până la ora 9 seara?
Cand a fost competitia Blaga -Oprescu de exemplu.


Am o surpriza pentru tine ! Pe internet nu exista CNA!

#6
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
dimineata se duc la vot pensionarii si oamenii de la tara. ghici cine vorteaza cu psd. eu cred ca lucrurile se vor schimba pe parcurs.

#7
NYPD2

NYPD2

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 117
  • Înscris: 28.11.2008
UPDATE


EXIT-POLL - ORA 14.00

INSOMAR-RTV

Alianta PSD+PC - 40%

PDL - 29%

PNL - 18,4%

UDMR - 6%





CCSB-Antena 3

Alianta PSD+PC - 39,4%

PDL - 28,8%

PNL - 21,1%

UDMR - 6%


#8
mihaibo

mihaibo

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,203
  • Înscris: 12.07.2005

 romaximusro, on Nov 30 2008, 15:18, said:

imi fac cruce si dau dracului tara asta de dobitoci daca iese psd-ul din nou. Iarasi ne intoarcem in evul mediu :(


Deja ti-ai pierdut veselia?

#9
twitterfire

twitterfire

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 612
  • Înscris: 21.10.2008
Am căcat-o! Cred că mă duc de acum la Ambasada Congoleză să prind un loc în față la emigrări.

#10
NYPD2

NYPD2

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 117
  • Înscris: 28.11.2008

 twitterfire, on Nov 30 2008, 15:25, said:

Am căcat-o! Cred că mă duc de acum la Ambasada Congoleză să prind un loc în față la emigrări.
E extrem de trist dar e numai vina PD&PNL & Basel ca au dezamagit.

PSD-ul doar a stat pe bara si a asteptat sa dea astia cu mucii in fasole.  -_-

#11
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007
pai psd nu e la guvernare si acum? :huh:

#12
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Sa traiti bine!  :thumbup: -> Bine ca traiti!  :D

#13
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008
Calmati-va, inca n-au iesit la vot cei ca mine, care voteaza anti-PSD. Eu m-am decis sa votez PD, desi ii urasc, pentru ca la mine in circumscriptie candidatul PNL este atat de inchis la culoare incat il suspectez ca e tigan.
edit:
Ies acum pe usa sa ma duc la vot.

Edited by xdaniel, 30 November 2008 - 15:30.


#14
tzatza

tzatza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.06.2004
Oricum prezenta la vot va fii foarte mica. Nu cred ca va depasi 30%.

#15
mihaibo

mihaibo

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,203
  • Înscris: 12.07.2005
Doru Buscu e in sevraj:

Dacă s-a dat drumul la sondaje pe surse, noutățile nu aduc nimic nou. Față de datele lui Avram, care se refereau la ora 10.30, cele de la 13.30 sună cam la fel.

PSD se joacă prin jurul lui 40%, iar PD-L nu se desprinde, deocamdată, de 29%, pentru a trece în zecimea care începe cu 3. PNL e pe la 21-22%.
Asta nu înseamnă că va fi o guvernare PSD. În primul rând, electoratul de dreapta încă n-a ieșit în masă, în al doilea, electoratul de stânga se poate să se fi sleit. În al treilea rând, calculele trebuie să țină seama de două mari imponderabile: aritmetica generoasă a formulelor pentru majoritate și, mai mult decât orice, imprevizibilitatea virilă a președintelui Băsescu. Și chiar dacă, așa cum zic sursele din teritoriu, Geoană ar avea la Dăbuleni 75%, viața e ca o felie de pepene: niciodată nu știi la cine e cuțitul.


La fel ca si la locale cand in disperare se apucase sa ne explice el cum ca diferenta e foarte mica intre Blaga si Oprescu si se poate inversa dar rezultalul a fost exact cel pronosticat de exitpolurile pe surse.

#16
twitterfire

twitterfire

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 612
  • Înscris: 21.10.2008
Acum o zic clar: ăia care nu se duc la vot sunt de-a dreptul inconștienți. Lăsați dracului World of Worcraft, net, televizor, bere, meci, sex etc, sau cu ce tâmpenii vă mai ocupați și cheltuiți 20 de minute pentru următorii 4 ani.

Un efort de 20 de minute la 4 ani nu e chiar așa de mare.

#17
warpguy

warpguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 16.06.2007

 xdaniel, on Nov 30 2008, 16:29, said:

[ http://img75.imageshack.us/img75/418/lmfao7nx.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ...

Calmati-va, inca n-au iesit la vot cei ca mine, care voteaza anti-PSD. Eu m-am decis sa votez PD, desi ii urasc, pentru ca la mine in circumscriptie candidatul PNL este atat de inchis la culoare incat il suspectez ca e tigan.
edit:
Ies acum pe usa sa ma duc la vot.

:coolspeak: ...

Bombay_D...ain_logo.jpg
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uji4RiQsugU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

N-o uita acasa pe Brunhilda !
the_bombay_dreams.gif

Attached Files


Edited by warpguy, 30 November 2008 - 15:43.


#18
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007
Mama lor de tarani fara cap!  :D
As vota, dar nu pot! Evident anti-PSD.

p.s.
Din punctul meu de vedere sistemul nu e corect, sunt de 100 de mii de ori mai matur decat o baba pe care o duci cu punguta si totusi eu nu am drept de vot! Ar trebui sa se interzica votul celor fara cap.... E pur si simplu o observatie.

Edited by ReVaNgEr, 30 November 2008 - 15:38.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate