Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

USPS/ PRIORITY MAIL!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
anonimussme

anonimussme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.11.2008
Current Track & Confirm e-mail information provided by
> the U.S. Postal Service.
>
> Label Number: CP3x xx11 xx6U S
>
> Service Type: International Parcels
>
> Shipment Activity Location
> Date & Time
>
--------------------------------------------------------------------------------
> International Dispatch UNITED STATES
> 10/25/08 9:15am
>
> Acceptance GULF SHORES AL 36542
> 10/22/08 10:19am

Ma poate ajuta sipe mine cineva????????

Eu sunt novice in domeniul acesta sunt abia la primul eveniment usps(din pacate foarte neplacut). Am achizitionat un produs de pe piata americana prin intermediul unei rude din State. Persoana respectiva mi-a trimis acel produs spre adresa mea de domiciliu prin USPS priority mail. Pachetul are o asigurare de 3000 usd iar bunul respectiv in bill of sale si invoice valoreaza doar 2000 usd. (probabil intelegeti de ce doar in bill of sale si invoice valoreaza atata...) Astept acel colet de 4 sapt de zile!!! Usps-ul stie doar ca acel colet cu nr CP.....US a parasit Miami la data de 25 oct ora h. Coletul inca nu a ajuns in Romania si nici in alt loc. Ma gandesc doar la faptul ca o fi pe undeva prin "Triunghiul Bermudelor" sau "Zona Zoster" sau poate in Area52 . L`or fi rapit extraterestrii??

Am incercat diferite metode de a afla unde este coletul meu. Am contactat Posta Romana; BSI; CRT; mai am putin si innebunesc!!! Ruda mea din America (expeditorul) deasemenea a facut reclamatie si a incercat sa contacteze diverse persoane abilitate spre a-i oferi ajutorul. Eu fac scandal ...ca de asta suntem noi romanii buni ''paine si circ'' (mai mult circ in ultimul timp decat paine)...pb este: unde sa fac circ? cine se sesizeaza la scandalul meu?Posta Romana????Coletul nu a ajuns in Romania...scandal la USPS???? imi platesc asigurarea de 3000 usd in cel mai rau caz. Bunul ce trebuie sa soseasca in colet are o destinatie economica si comerciala. Eu l-am achizitionat prin SRL-ul meu de la ruda mea prin act de vanzare cumparare notarial cu suma de 2000 usd. Ea la randul sau il achizitionase de la o companie... l-a folosit in casa cateva zile fara scop comercial... apoi l-a vandut firmei mele...."la mana a-II-a".

Intrebarea mea este urmatoarea: eu ii pot da in judecata pe cei de USPS pt faptul ca au intarziat atat de mult? daca in coletul respectiv este un bill of sale in original in care expeditorul vinde produsul care Srl-ul meu/bunul respectiv are destinatie economica si comerciala(conform declaratiei pe care eu am lasat-o la comisionatul vamal)..in concluzie datorita intarzierii lor societatea mea pierde bani....corect? (((defapt asa si este)))Am pierdut castig din cauza lor...am pierdut timp...bani... posibilitati/oportunitati(contracte)... deasemenea partenerii mei si-au pierdut increderea in cuvantul meu...(+ca daca ma raportez la identitatea mea psihologica/emotionala/afectiva...capacitatile de reactie starile emotionale si psihice au fost modificate afectandu-mi viata sociala....joke).Poate ca asta este rasplata pt faptul ca am incercat sa trisez cumva???( dar sa nu amestecam ratiunea cu datoria)

Cred ca mai repede alfu prin Mama`Omida unde este coletul decat prin Posta Romana sau USPS. Ce spuneti credeti ca s`a prins cineva de pretul ala de 2000 usd din bill?Daca stii cumva o metoda prin care as putea afla unde este coletul meu te rog sa ma contactezi .
Ofer recompensa celui care ma ajuta sa il priimesc in 48 de ore la Constanta sau macar Bucuresti!!!
Multumesc anticipat.

sorry for joke....fac si eu haz de necaz...

#2
papillon_vert

papillon_vert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.11.2008
salut..mi-a trimis un prieten un pachet din sua prin priority mail.trebuie sa imi vina hartie de la posta sa ma duc sa ridic coletul?sau vine direct la usa?
multumesc

#3
anonimussme

anonimussme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.11.2008

View Postpapillon_vert, on Nov 22 2008, 01:16, said:

salut..mi-a trimis un prieten un pachet din sua prin priority mail.trebuie sa imi vina hartie de la posta sa ma duc sa ridic coletul?sau vine direct la usa?
multumesc


in prinmul rand intreaba-l pe prietenul tau prin ce modalitate ti-a trimis pachetul. daca este trimis prin usps (posta americii) vei primi instiintare acasa de le posta romana. Te vei duce si vei ridica coletul de la oficiul postal vamal de care apartii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate