Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

ai comandat de pe WWW.LAREDOUTE.RO?

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#1
clara

clara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.12.2003
Salut! Am primit un catalog de la www.laredoute.ro . Am comandat si vineri cel mai devreme am inteles ca imi va veni coletul. Mie produsele mi se par de o calitate egala cu Zara... Preturile cam la acelasi nivel... Mi s-au parut ok mai ales ca vine foarte rapid coletul iar tipa care a venit cu catalogul mi-a explicat ca pot returna produsele fara probleme.. ceea ce mi se pare un avantaj. Am inteles ca s-au mai comandat produse... sunteti multimiti de ele?

Edited by clara, 18 November 2008 - 13:30.


#2
cmmb

cmmb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.08.2007
lr.ro a venit cu preturi nesimtit de mari, produse putine, descriere produs lipsa, pret transport mai mare decat i Franta-Romania si multe altele si pt ca din cauza asta noi, cliente vechi lr.fr nu mai putem cumpara de acolo.  Mi s-a luat posibilitatea de a cumpara la preturi mici din franta si mi s-au oferit in schimb preturi foarte mari.Fa o comparatie a unui produs pe cele 2 situri si tine cont ca acum nu sunt solduri in Franta si tot au reduceri...pe cand ai nostri nu se gandesc decat la un castig rapid si foarte mare... Asta-i Romania si noi tb sa platim taxa de prosti!

www.laredoute.fr Asta vara la solduri au fost sute de produse la 1 euro si sub 1 euro...mi-am umplut dulapurile pt mine, pt sotz si mai ales pt copii...credeti ca-i veti vedea pe romani facand asemenea solduri? Acum intelegi frustrarea si supararea noastra?

Eu voi continua sa cumpar de pe .fr, la prieteni, si voi plati transportul pana in Romania,  nici nu ma gandesc sa dau 50 euro pe o bluza care pe situl francez e 5 euro. Prost sa fii sa faci asta!

PS. Cumpar de 2 ani din Franta si crede-ma ca nu merita pretul afisat, pretul intreg. Dar te vei convinge singura.

Edited by cmmb, 18 November 2008 - 13:37.


#3
sadman

sadman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2006
Clara, eu am comandat  pe site-ul francez. Asa o sa fac si de acum inainte, voi comanda pe.fr si voi apela la prieteni sa mi le trimita in tara pentru ca de cand cu franciza romaneasca in Franta nu se mai poate comanda din RO.

Tzoalele lor "fac" de obicei exact pretul de la reduceri (care ajung si la 90% din valoarea initiala a produsului). Cat despre comparatia cu Zara... ai impresia ca Zara are tzoale de calitate maxima si ca trebuie data ca reper? Iti spun sincer ca multe sunt nimic altceva decat carpe ordinare si ca masurile nu se potrivesc; eu de la Zara nu as cumpara online deloc! De la LR am cumparat pentru ca in timp am invatat cum e treaba cu marimile, si nu mi-am mai luat atatea tzepe. Eu zic ca o sa te convingi singura daca merita sau nu. Chiar astept sa ne scrii vineri cand zici ca astepti coletul daca merita sau nu. Dar pana atunci uita-te si pe www.laredoute.fr sa vezi cat costa acolo articolele comandate de tine.

#4
clara

clara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.12.2003
Eu am intrebat la obiect despre WWW.LAREDOUTE.RO...  te rog sa te abtii la comentarii rautacioase gen platim taxe de prosti ...  daca ai ceva de spus la obiect te rog sa o faci... daca nu.. te las pe tine sa decizi ca ar tb sa faci!

#5
sadman

sadman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2006
pai Clara tu ai intrebat de produsele laredoute si ti s-a raspuns in consecinta. Pe .ro se vand aceleasi produse ca pe .fr (mai putine de fapt). Daca pe tine nu te deranjeaza sa platesti mai mult pt acelasi produs nu inteleg de ce te ofuschezi atata ?

#6
dianarus

dianarus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.09.2008

View Postclara, on Nov 18 2008, 14:20, said:

Salut! Am primit un catalog de la www.laredoute.ro . Am comandat si vineri cel mai devreme am inteles ca imi va veni coletul.

ce anume ti-ai comandat din catalog? gasesc si pe site-ul lor produsele ce ti le-ai comandat? daca ai cumva un link direct si mai bine.
multumesc  :)

Edited by dianarus, 18 November 2008 - 14:01.


#7
clara

clara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.12.2003
ai dreptate sadman... astept sa vad si alte reactii la fel de virulente .. dar de ce astfel de reactii vin doar pentru acest site? NUMAI pentru acest site... de ce nu vin si pentru alte magazine on-line?
Am avut o discutie foarte draguta cu tipa de Laredoute.ro si vreau sa-ti zic ca am trimis-o si alte prietene... personal nu am INCA nimic de impartit cu ei...
dar daca ai comandat de pe .ro si ai fost nemultumit, ok... acum eu ce sa fac? cum sunt marimile de exemplu? mai mici , mai mari... ma poate ajuta cineva cu un raspuns la obiect... ca asa sa terfelesc cu ei pe jos sau cu altii... hohohooo... pot si eu sa fac. E atat de usor...

View Postsadman, on Nov 18 2008, 13:54, said:

pai Clara tu ai intrebat de produsele laredoute si ti s-a raspuns in consecinta. Pe .ro se vand aceleasi produse ca pe .fr (mai putine de fapt). Daca pe tine nu te deranjeaza sa platesti mai mult pt acelasi produs nu inteleg de ce te ofuschezi atata ?


#8
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006
de vreo juma de an comand de la redoute.fr...nea cutare care a luat franciza, a pus preturi duble, care nu justiofica valoarea produselor...daca aveti curiozitatea, intrati pe site-ul francez si comparati..
eu nu voi comanda niciodata de la .ro!! :curse:  ne-au taiat macaroana francezii, dar la cum au procedat, sigur le vor scadea vanzarile din Romanika...cel putin, un lucru e clar, cunoscatorii si clientii laredoute.fr, nu vor cumpara de la nea cutare.. :bandit:

#9
cmmb

cmmb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.08.2007

View Postclara, on Nov 18 2008, 14:48, said:

Eu am intrebat la obiect despre WWW.LAREDOUTE.RO...  te rog sa te abtii la comentarii rautacioase gen platim taxe de prosti ...  daca ai ceva de spus la obiect te rog sa o faci... daca nu.. te las pe tine sa decizi ca ar tb sa faci!

Si eu am raspuns la obiect despre produsele laredoute pe care le cunosc foarte bine intrucat comand de 2 ani la ei. Taxa de prosti nu se referea la tine si nu inteleg de ce te-ai simtit vizata... ci la cei care fac asemenea oferte de pret pentru romani si care ne cred prosti, pe noi, cumparatorii cand gasesti comapratia intre preturi la un clik distanta.

Daca tu vrei sa cumperi la preturi mai mari decat o fac cumparatorii din toate tarile unde lr.fr livreaza...nu ai decat. Treaba ta...succes!

#10
clara

clara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.12.2003
da mi-am luat niste hainute office:
http://www.laredoute...masa_-1073.html
http://www.laredoute...aneci-1075.html
http://www.laredoute...lover-1567.html

sper sa fie ok.. preturile nu mi s-au parut asa exagerate pentru ca am dat si 300 de ron pe rochite la mango... asa ca...  :P

#11
cmmb

cmmb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.08.2007

View Postclara, on Nov 18 2008, 15:06, said:

ai dreptate sadman... astept sa vad si alte reactii la fel de virulente .. dar de ce astfel de reactii vin doar pentru acest site? NUMAI pentru acest site... de ce nu vin si pentru alte magazine on-line?

:lol:  pentru ca aici se discuta despre laredoute...d'aia  :lol:

Cat despre marimi, te ajut cu placere: pentru ca vand firme/marci diferite si masurile difera. Am luat multe tepe pana am invatat care masura mi se potriveste de la o anume marca de haine. Dar eu am gasit sa le vand la 2-3 5- euro bucata.... De asemenea, masurile romanesti nu se potrivesc cu cele frantuzesti. Dar macar banuiesc ca ai posibilitatea de a face retur. Si inca ceva, am citit pe net ca nu adauga TVA-ul la pretul afisat si ti-l baga mai tarziu in factura, e adevarat?  :huh:

#12
clara

clara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.12.2003
da! mai sa fie... vreau si eu la 2-5 euro ce am cumparat eu? se poate??? tva-ul e inclus in pretul afisat ... pretul e fix ala pe care il voi plati... zvonisitica asta... si da, mi s-a spus ca pot face retur. Asa ca am scapat de vanzarile hainelor care nu mi se vor potrivi  :rolleyes:

View Postcmmb, on Nov 18 2008, 14:19, said:

:lol:  pentru ca aici se discuta despre laredoute...d'aia  :lol:

Cat despre marimi, te ajut cu placere: pentru ca vand firme/marci diferite si masurile difera. Am luat multe tepe pana am invatat care masura mi se potriveste de la o anume marca de haine. Dar eu am gasit sa le vand la 2-3 5- euro bucata.... De asemenea, masurile romanesti nu se potrivesc cu cele frantuzesti. Dar macar banuiesc ca ai posibilitatea de a face retur. Si inca ceva, am citit pe net ca nu adauga TVA-ul la pretul afisat si ti-l baga mai tarziu in factura, e adevarat?  :huh:


#13
miki68

miki68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 24.08.2007
http://www.laredoute...amp;prodcolor=1

#14
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postclara, on Nov 18 2008, 14:06, said:

ai dreptate sadman... astept sa vad si alte reactii la fel de virulente .. dar de ce astfel de reactii vin doar pentru acest site? NUMAI pentru acest site...
Pentru ca era la moda sa comanzi de pe site-ul francaise. Esti un ciudat daca cumperi de pe .ro

Cat de curand o sa fie invers. O sa fii un ciudat daca preferi sa astepti triplu si sa platesti 3 shippinguri pentru ceva ce poti lua usor de aici.

Lasa-le pe domnisoarele care tzipa din toti rarunchii pe bloguri si forumuri, formeaza un club al lor exclusivist.

Edited by don_dannielo, 18 November 2008 - 14:34.


#15
cmmb

cmmb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.08.2007

View Postmiki68, on Nov 18 2008, 15:25, said:


Vai, draga dar si clara a luat rochia cu 40% reducere, nu-i asa?!  Ca doar de-asta ii apara atata!  :lol:

http://www.laredoute...goryid=22904632 si camasa cu 30% reducere...asa e clara?

Edit: stiu raspunsul, nu le-ai luat nici cu 30% reducere, nici cu 40% dar pe tine nu te deranjeaza, nu-i asa? :)))))) Numai pe noi, astea nebune....de-aia facem galagie pe toate forumurile ca nu-i corect ce se intampla...der deh, suntem penibile...o gashca exclusivista care vrea sa cumpere la preturi mai mici...adica la fel ca o frantuzoaica...ciudat rau...suntem exagerate de-adreptul  ca vrem asta.  :))

Edited by cmmb, 18 November 2008 - 14:38.


#16
ky_qw_yo_pk

ky_qw_yo_pk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.09.2008
a dat cumva cineva comanda  in luna octombrie?eu tot astept o comanda(prima comanda)de pe 17 octombrie...nu stiu ce sa cred...mi-au luat banii si nu mi-au trimis?ati mai patit si voi?  :huh:

#17
dianarus

dianarus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.09.2008
Dintr-o scurt calcul, 3 lucruri te-au costat aprox.620lei, plus transportul.

Aceleasi lucruri te costau aprox. 400 lei daca le comandai direct de pe site-ul mama, laredoute.fr franta. Impresii despre fiecare:

Rochia laura clement – modelul e frumos, dar din descriere reiese ca e din poliester (deci 100% sintetic), si nu are captuseala… pe site-ul francez ti-ar fi iesit la 150 lei

http://www.laredoute...goryid=31522480

Rochia tunica e faina! O am, pe negru. (Eu am luat-o acum 1 luna, la jumatate de pret, cu un cod de oferta personalizat primit de la ei.) Sper ca ti-ai luat o masura mai mica, se intinde putin la spalat. Pe site-ul laredoute.fr iti iesea la 120 lei (pretul actual, in decembrie mai scade)

http://www.laredoute...goryid=31522533

camasa laura clement nu o cunosc, nu sunt referinte despre ea. In orice caz, la francezi iti iesea la 135 lei la pretul actual.
http://www.laredoute...goryid=31521860

#18
cmmb

cmmb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.08.2007

View Postdon_dannielo, on Nov 18 2008, 15:30, said:

Cat de curand o sa fie invers. O sa fii un ciudat daca preferi sa astepti triplu si sa platesti 3 shippinguri pentru ceva ce poti lua usor de aici.

Desigur ca vorbesti fara sa stii sau citezi din reclama care si-o face lr.ro pe net sau prin ditribuitorii gen Avon. Tu crezi ca lr are depozit si-ti livreaza tie a doua zi ce ai comandat ? Stii cat e transportul Franta-Romania de vorbesti? Documenteaza-te inainte de a face niste afirmatii, macar eu stiu ce spun, comand de 2 ani din Franta.

Si daca nu ar fi asa si tot as plati 5 shippinguri decat sa dau zeci de euro mai mult pe un produs si diferenta sa intre in buzunarul unui intermediar de haine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate