Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cum sterg Windows Internet Explorer 7 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007
Am instalat din curiozitate Windows Internet Explorer 7 sa vad cum este... si nu-mi place, fiind Windows Vista, de fapt... Vreau sa revin la versiunea anterioara (cea de Windows XP) cu care a venit PC-ul cand l-am cumparat! Cum fac? Ajutati-ma, va rog frumos!

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View PostMihai-Cosmin, on Jul 20 2008, 16:36, said:

Am instalat din curiozitate Windows Internet Explorer 7 sa vad cum este... si nu-mi place, fiind Windows Vista, de fapt... Vreau sa revin la versiunea anterioara (cea de Windows XP) cu care a venit PC-ul cand l-am cumparat! Cum fac? Ajutati-ma, va rog frumos!

Deci,esti pe vista,nu? Nu apare in add or remove programs? Nu cred ca ie6 este disponibil pentru vista. Si,de ce ai vrea sa faci asta? Ie7 este mult mai sigur si mai performant decat Ie6. Ce nu iti place,lookul?

#3
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Eu am inteles ca ar avea XP si vrea sa revina la IE6. Pur si simplu il dezinstalezi din Add/Remove Programs.

#4
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007
Am o rugaminte: am instalat Windows Internet Explorer 7 (din curiozitate) si imi apare pe ecran mesajul - la deschidere - cand scrie welcome, in dreapta jos, ca "nu este garantata autencititatea programului". Bine, am sters din meniu la "add / remove prgrams" Windows Internet Explorer-ul 7, si mesajul imi apare in continuare... Vreau sa revin la versiunea veche - cea care am avut-o din 2004 si pana azi la ora 16:00 - a XP-ului si nu stiu cum sa-l reinstalez, ca nici in "add / remove programs" nu-l gasesc, XP-ul adica. Am facut marea prostie de a incerca ceva nou fara rezultate pozitive. Deci, cum (re)instalez vechiul Windows XP pe calculator ?

Edited by Mihai-Cosmin, 20 July 2008 - 18:21.


#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View PostMihai-Cosmin, on Jul 20 2008, 19:20, said:

Am o rugaminte: am instalat Windows Internet Explorer 7 (din curiozitate) si imi apare pe ecran mesajul - la deschidere - cand scrie welcome, in dreapta jos, ca "nu este garantata autencititatea programului". Bine, am sters din meniu la "add / remove prgrams" Windows Internet Explorer-ul 7, si mesajul imi apare in continuare... Vreau sa revin la versiunea veche - cea care am avut-o din 2004 si pana azi la ora 16:00 - a XP-ului si nu stiu cum sa-l reinstalez, ca nici in "add / remove programs" nu-l gasesc, XP-ul adica. Am facut marea prostie de a incerca ceva nou fara rezultate pozitive. Deci, cum (re)instalez vechiul Windows XP pe calculator ?

Da un clean al registilor cu tune-up 2008 sau ccleaner

#6
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007

View PostMihai-Cosmin, on Jul 20 2008, 15:36, said:

Am instalat din curiozitate Windows Internet Explorer 7 sa vad cum este... si nu-mi place, fiind Windows Vista, de fapt... Vreau sa revin la versiunea anterioara (cea de Windows XP) cu care a venit PC-ul cand l-am cumparat! Cum fac? Ajutati-ma, va rog frumos!


  Mergi in "control panel" :Add remove programs,acolo se gaseste tabul " Add/Remove Windows Components" clik pe el,in noua fereastra care apare bifeaza "Internet Explorer" si da-i next( CD-ul cu Windows trebuie sa fie in unitatea de citire)

#7
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Hmmm, tu ai windows original? daca nu, din cauza asta iti pare acel mesaj legat de autenticitate!

#8
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Din cite stiu eu, Vista contine standard IE7. Deci tu cum l-ai instalat???

#9
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007

View PostE_manuel1, on Jul 20 2008, 20:09, said:

Mergi in "control panel" :Add remove programs,acolo se gaseste tabul " Add/Remove Windows Components" clik pe el,in noua fereastra care apare bifeaza "Internet Explorer" si da-i next( CD-ul cu Windows trebuie sa fie in unitatea de citire)
Mulțumesc, am revenit la normal cu interfața programului, dar mesajul acela la deschidere tot îmi apare... Mai mult, apare pe ecran și înștiințarea cum că aș putea fi victima unui software contrafăcut. Bine, am înțeles asta, dar ce ar trebui să fac să scap de atenționarea asta permanentă ? Să încerc reinstalarea programului cu CD-ul său original - dacă o avea așa ceva, nici nu mai știu exact, trebuie să caut - sau să mă duc cu unitatea PC-ului la un service ? Prostia mea e cât casa, mai bine lăsam calculatorul în pace, nu mai făceam nimic altceva - mesajul despre IE7 mi-a apărut spontan pe ecran, nu l-am căutat eu, dacă asta vreți să știți...

#10
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
La service nu ai ce cauta. Garantia este pentru hardware, NU software. Eventual dai un mail/telefon la Microsoft Romania.
Mesajul acela te atentioneaza ca nu este buna licenta. Daca tu stii ca ai licenta buna, dai un mail/telefon la Microsoft Romania.

#11
sorinache_4you

sorinache_4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.05.2008
baieti am si eu o problema am instalat un windows care avea Internet Explorer 7 si vreau sa-l sterg ca sa instalez internet explorer 6 pt ca 7 nu este combatibil cu un program cu care lucrez eu!ma puteti ajuta si pe mine?

#12
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postsorinache_4you, on Jan 13 2009, 14:16, said:

baieti am si eu o problema am instalat un windows care avea Internet Explorer 7 si vreau sa-l sterg ca sa instalez internet explorer 6 pt ca 7 nu este combatibil cu un program cu care lucrez eu!ma puteti ajuta si pe mine?

Desigur.Ce windows ai instalat "cu ie7"?

#13
sorinache_4you

sorinache_4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.05.2008
am intalat windows xp sp2 si acesta avea instalat ie7,bine era un windows modificat!si eu vreau sa-l sterg de tot din calculator ca sa pot instala ie6!ma puteti ajuta?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate