Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Dozator de apa...

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Cum nu prea se pune problema de a bea apa din minunatul robinet al chiuvetei, as vrea sa cumpar un dozator de apa, dar sa nu fiu legat contractual de vreo firma furnizoare de apa. Am vazut la Bricostore niste dozatoare de apa intre 150 si 900 ron destul de interesante dar as vrea sa stiu daca mai sunt si alte oferte bune si ce mi-ati recomanda.

#2
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006
Ai putea sa te orientezi catre un model cu alimentare de la retea.

#3
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Nu as dori de la retea, nu ma deranjeaza sa cumpar bidoane separat, insa nu vreau sa inchei un contract cu o firma gen La Fantana prin care imi inchiriaza dispozitivul sau mi-l vinde la pret exorbitant.

#4
Rostocanie

Rostocanie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.02.2007
Incearca asta http://www.familyaqua.ro/acasa.html

#5
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Ala din ce am citit e un filtru pentru chiuveta. Cu toate astea, parca as prefera sa bag niste bani in buzunarul producatorilor de ape minerale plate si sa incerc treaba cu dozatorul. A mai vazut cineva pe undeva un dozator in genul celor de la Cumpana sau La Fantana ?

#6
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Se pare ca mai sunt si prin Metro astfel de dozatoare.

Ceva gen cumpana ar mai fi apamaxima.ro dar nu stiu nimic despre ei.

#7
vasym81

vasym81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 23.06.2009

 kiphtea69, on 7th March 2008, 22:01, said:

Cum nu prea se pune problema de a bea apa din minunatul robinet al chiuvetei, as vrea sa cumpar un dozator de apa, dar sa nu fiu legat contractual de vreo firma furnizoare de apa. Am vazut la Bricostore niste dozatoare de apa intre 150 si 900 ron destul de interesante dar as vrea sa stiu daca mai sunt si alte oferte bune si ce mi-ati recomanda.

      Ca sa nu depinde-ti de o firma care sa vina sa schimbe rezervoare sau alte cele ,va recomand un sistem de filtrare si tratare al apei de la robinetul dvs.(opreste toate impuritatile pana la 300 ori mai subtiri decat firul de par si cipul electronic de deasupra are rol de a identifica si elimina pana la 140 de contaminati,virusi si microorganisme)
Calculat la consumul dvs de apa de 2 pers in primul an= 0.59 ron/litru si din al 2 -lea an =0.10 ron /litru
Sunt reprezentantul firmei de productie si va pot da factura daca e nevoie ,garantie si livrare la domiciliu sau instalare ,ca e simpla,daca va mai intereseaza detalii astept un msg de la dvs

#8
iulika

iulika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.01.2007

 vasym81, on 23rd June 2009, 22:22, said:


      Ca sa nu depinde-ti de o firma care sa vina sa schimbe rezervoare sau alte cele ,va recomand un sistem de filtrare si tratare al apei de la robinetul dvs.(opreste toate impuritatile pana la 300 ori mai subtiri decat firul de par si cipul electronic de deasupra are rol de a identifica si elimina pana la 140 de contaminati,virusi si microorganisme)
Calculat la consumul dvs de apa de 2 pers in primul an= 0.59 ron/litru si din al 2 -lea an =0.10 ron /litru
Sunt reprezentantul firmei de productie si va pot da factura daca e nevoie ,garantie si livrare la domiciliu sau instalare ,ca e simpla,daca va mai intereseaza detalii astept un msg de la dvs

sunt aproape de acord cu vasym81, cu mici corectii la preturi
an 1 aprox 0.75 lei / 1l
dupa an 1 aprox 0.18lei/1l

trateaza aprox 5000 de litri de apa.

detalii PM

#9
vasym81

vasym81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 23.06.2009
Chiar nu sunt împotriva corecturilor si ma bucur ca sunt persoane care au habar de acest sistem de tratare al apei.
Daca e nevoie de alte informatii cu mare placere!

#10
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
La firma am pus bani mai multi colegi si ne-am cumparat o minune dinaia cu bidoane de 25l apa , merge excelent de vreo 3 ani , a costat 1,7 mil .
Daca sunteti multi intradevar iesiti mai ieftin cu filtre pe retea direct , la cele cu bidoane apare o problema cu cine cumpara bidonul si sincer in situatia data nimeni nu mai vrea sa fie "cineva" :lol: , eu aveam de adus tot a doua saptamina un bidon pina m-am enervat intr-o zi si am cumparat un palet plin de bidoane sa nu mai am 'tura' anul asta  :OK:

#11
iulika

iulika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.01.2007

 Neohori, on 16th September 2009, 22:04, said:

La firma am pus bani mai multi colegi si ne-am cumparat o minune dinaia cu bidoane de 25l apa , merge excelent de vreo 3 ani , a costat 1,7 mil .
Daca sunteti multi intradevar iesiti mai ieftin cu filtre pe retea direct , la cele cu bidoane apare o problema cu cine cumpara bidonul si sincer in situatia data nimeni nu mai vrea sa fie "cineva" :lol: , eu aveam de adus tot a doua saptamina un bidon pina m-am enervat intr-o zi si am cumparat un palet plin de bidoane sa nu mai am 'tura' anul asta  :OK:

Mare adevar!
Dar - cine a carat paletul? :D
      - de ce sa cari daca apa curge "din perete" (nu de la vecini :) )ci de la reteaua de apa potabila a orasului.
Nu este mai usor doar sa o trateze sistemul "minune" si sa nu te mai doara spatele, si sa te duci doar cu cănița?

Think again! ;-)


Pentru curiosi si nu numai info despre cum functioneaza sistemul de care va spun dati un PM!

Edited by iulika, 17 September 2009 - 17:04.


#12
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

 iulika, on 17th September 2009, 18:02, said:

Dar - cine a carat paletul? :D
Veneam de la Oradea cu un camion , am intrat la Metro in parcare , l-am rugar pe baiatul de pe electrostivuitor (cu 50 mii in buzunar) sa-l urce pe camion , zis si facut si l-am adus in curte . Mai greu a fost cu descarcatul pentru ca totul a decurs manual  :lol: , fara bacsis .

#13
iulika

iulika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.01.2007

 Neohori, on 17th September 2009, 22:02, said:

Veneam de la Oradea cu un camion , am intrat la Metro in parcare , l-am rugar pe baiatul de pe electrostivuitor (cu 50 mii in buzunar) sa-l urce pe camion , zis si facut si l-am adus in curte . Mai greu a fost cu descarcatul pentru ca totul a decurs manual  :lol: , fara bacsis .


Si daca ai avea un sistem de care iti spuneam, FARA sa mai cari vreo data apa, ce parere ai?
Transport si montaj gratis ;)

#14
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003

 vasym81, on 23rd June 2009, 21:22, said:


      ..... cipul electronic de deasupra are rol de a identifica si elimina pana la 140 de contaminati,virusi si microorganisme) .........

Am voie sa zambesc?

#15
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Eu am trecut pe La Fantana, pt ca m-am saturat sa car sticle de 5l ;(
Dozatorul + 40l/luna = abonament de 12 euro.

Sunt f. multumit, iar dozatorul e cel cu "cutii patrate" de 10l, nu bidoane de PVC.

#16
iulika

iulika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.01.2007

 Cristist50, on 3rd October 2009, 23:04, said:

Am voie sa zambesc?

de ce sa zambesti?  :mellow:

poate nu e corect exprimat, dar sistemul filtreaza peste 140 de posibili contaminanti si distruge pana la 99.99% bacterii ;-)

Edited by iulika, 06 October 2009 - 19:33.


#17
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

 Courage, on 4th October 2009, 01:39, said:

Eu am trecut pe La Fantana, pt ca m-am saturat sa car sticle de 5l ;(
Dozatorul + 40l/luna = abonament de 12 euro.

Sunt f. multumit, iar dozatorul e cel cu "cutii patrate" de 10l, nu bidoane de PVC.

Acelasi pret am obtinut si eu de la "La Cumpana". Sunt f. multumit. La fel cutii de 10L.

Edited by martonz, 07 October 2009 - 17:55.


#18
iulika

iulika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.01.2007

 martonz, on 7th October 2009, 17:54, said:

Acelasi pret am obtinut si eu de la "La Cumpana". Sunt f. multumit. La fel cutii de 10L.

Si e buna apa aia imbuteliata de la robinet pe care ti-o vand la pretul ala?  :coolspeak:
Tot apa de aia curge si la robinetul tau, singura diferenta este ca a ta nu se cheama "La Cumpana"!!!  ;)

Aaaa ...  si inca o chestie ... stii ce se intampla daca in butelia aia de apa ramane o bacterie?
Apa aia se transforma intr-o SUPA de bacterii, pt ca o bacterie se inmulteste la fiecare 20 de minute ... nasol, nu?

Mai gandestete la ce ti se ofera si ce cumperi pt tine, sanatatea ta si familia ta (sau angajatii tai).

Bafta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate