Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Elena UDREA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

#1
gica_contra

gica_contra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 29.06.2005
Elena Udrea are blog pe site-ul personal www.elenaudrea.ro.

Și nu numai blog. Are și CV. Un CV interesant. Pe lângă faptul că-și dă numărul de telefon mobil, își scrie și adresa. Și nu-i o problemă asta, că nu-i e frică de hoți pentru că, nu-i așa, "Omnia mea mecum porto". Banii i-aș recomanda să-i țină, totuși, la bancă.

Dar mai interesante în CV sunt studiile și experiența profesională, precum și o absență notabilă. Studiile sunt Universitatea Crestina "Dimitrie Cantemir" - Bucuresti. Oare de ce nu mă mir că nu a trecut de furcile caudine ale admiterii la stat?  :naughty:

Iar din 1996 când a absolvit - în 1997 are cabinet individual de avocatură. Băi să fie. Și stagiatura, unde? E secret? De ce, ce nume ar fi apărut acolo?

Iar începând cu Iunie 2004 a deținut funcții în administrația locală și centrală, ceea ce ne aduce la absența notabilă din CV: Cariera politică. Cam când s-o fi înscris dumneaei într-un partid politic și care o fi fost acela? Ce aport a avut 'mneaei la campaniile electorale dpdv intelectual? Cumva zero?

Și asta e duduia care culege aprecierile lui Băsescu? Eh, asta e, om e și el, trebuie că are slăbiciuni ca oricare altul.  :confuzzled:

Dau să precizez că, totuși, CV-ul ei este mai bun decât al lui Videanu, însă cine nu are un CV mai bun ca Videanu? Vanghelie?  :lol:

Edited by gica_contra, 22 November 2007 - 09:33.


#2
monique_all

monique_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.09.2007
Incearca biata de ea sa-si faca reclama pe toate caile si daca tot e in mare voga internetul....hop si ea.

#3
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

 gica_contra, on Nov 22 2007, 09:24, said:

Elena Udrea are blog pe site-ul personal www.elenaudrea.ro.

Și nu numai blog. Are și CV. Un CV interesant. Pe lângă faptul că-și dă numărul de telefon mobil, își scrie și adresa. Și nu-i o problemă asta, că nu-i e frică de hoți pentru că, nu-i așa, "Omnia mea mecum porto". Banii i-aș recomanda să-i țină, totuși, la bancă.

Dar mai interesante în CV sunt studiile și experiența profesională, precum și o absență notabilă. Studiile sunt Universitatea Crestina "Dimitrie Cantemir" - Bucuresti. Oare de ce nu mă mir că nu a trecut de furcile caudine ale admiterii la stat?  :naughty:

Iar din 1996 când a absolvit - în 1997 are cabinet individual de avocatură. Băi să fie. Și stagiatura, unde? E secret? De ce, ce nume ar fi apărut acolo?

Iar începând cu Iunie 2004 a deținut funcții în administrația locală și centrală, ceea ce ne aduce la absența notabilă din CV: Cariera politică. Cam când s-o fi înscris dumneaei într-un partid politic și care o fi fost acela? Ce aport a avut 'mneaei la campaniile electorale dpdv intelectual? Cumva zero?

Și asta e duduia care culege aprecierile lui Băsescu? Eh, asta e, om e și el, trebuie că are slăbiciuni ca oricare altul.  :confuzzled:

Dau să precizez că, totuși, CV-ul ei este mai bun decât al lui Videanu, însă cine nu are un CV mai bun ca Videanu? Vanghelie?  :lol:

Si,ceva conversatii cu presedintele Norvegiei nu a pus si ea acolo? B)

#4
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
A dracu' natie sunteti voi! Va luati asa de mimoza Nuti!? Da' ce, voi sunteti mai buni? :lol:

Pai cum, domnilor, Bunicuta la anii sai sa aiba blog si ea, o frumusete in floarea varstei, sa nu adopte noua tehnologie, ultimul trend in politica (ce o fia aia?)? Faptul ca e blonda nu cred ca are relevanta.  B)

#5
marlowe

marlowe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 03.05.2007
E bine ca si-a facut blog pt ca:

fetitele din ziua de azi pot sa vada un model de reusita in viata pe care pot sa (nu) il urmeze
ne ajuta pe noi alegatorii sa (nu) ii dam un vot. (era sa scriu bot!)

#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cine e elena udrea? :lol: o fi tzatza aia ce scrie cu unghiile la leptop?oricum vad ca tot politrucul vrea in ziua de azi sa aiba blog. iliescu are , nastase are, acu si tzutza asta are.

#7
gica_contra

gica_contra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 29.06.2005

 jihadu, on Nov 22 2007, 09:38, said:

Si,ceva conversatii cu presedintele Norvegiei nu a pus si ea acolo? B)
N-a pus și să-ți spun și de ce:
Când la însoțit ea odată pe "Băse-h" la Bruxelles i-a întrebat pe organizatorii summit-ului țărilor UE unde este și cum poate da de Președintele Norvegiei. Uitându-se ăia ciudat la ea, s-a gândit că poate accentul ei franțuzesc nu este cel mai reușit. I-a întrebat și în engleză, dar tot fără rezultat.
Acum te întreb eu pe tine: Ce vină are ea că nu a putut să ajungă să discute cu omul ăla din cauza unor organizatori incapabili?  :lol:

#8
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
am inteles ca e capricorn, acestia sunt oameni foarte cinstiti.

#9
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

 gica_contra, on Nov 22 2007, 10:11, said:

N-a pus și să-ți spun și de ce:
Când la însoțit ea odată pe "Băse-h" la Bruxelles i-a întrebat pe organizatorii summit-ului țărilor UE unde este și cum poate da de Președintele Norvegiei. Uitându-se ăia ciudat la ea, s-a gândit că poate accentul ei franțuzesc nu este cel mai reușit. I-a întrebat și în engleză, dar tot fără rezultat.
Acum te întreb eu pe tine: Ce vină are ea că nu a putut să ajungă să discute cu omul ăla din cauza unor organizatori incapabili?  :lol:


Pai, mah Gica, pentru de-alde astia vrei tu sa ma scoti duminica din casa, sa le dau in cap cu stampila? :P

Vaca aia de Daciana Sarbu nu stia ce inseamna NATO, boul de la educatie nu stia cate stele sunt pe steagul uniunii ioropene(faceau copiii misto de el) -_-

A tunat si i-a adunat :bandit:

Edited by jihadu, 22 November 2007 - 10:27.


#10
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

 jay333, on Nov 22 2007, 09:43, said:

Pai cum, domnilor, Bunicuta la anii sai sa aiba blog si ea, o frumusete in floarea varstei, sa nu adopte noua tehnologie, ultimul trend in politica (ce o fia aia?)? Faptul ca e blonda nu cred ca are relevanta.  B)

Pai nu e blonda, umbla cu cioara vopsita:

[ http://www.elenaudrea.ro/images/h-elena-udrea.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
gica_contra

gica_contra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 29.06.2005

 jihadu, on Nov 22 2007, 10:27, said:

Pai, mah Gica, pentru de-alde astia vrei tu sa ma scoti duminica din casa, sa le dau in cap cu stampila? :P

Vaca aia de Daciana Sarbu nu stia ce inseamna NATO, boul de la educatie nu stia cate stele sunt pe steagul uniunii ioropene(faceau copiii misto de el) -_-

A tunat si i-a adunat :bandit:
Trebuie să ieși pentru că măcar tu ești capabil să discerni care este răul cel mai mic.
Pentru că vor ieși o grămadă de aiuriți care trebuie contracarați cumva.

Asta e. E un argument penibil scris mai mult pe post de semnal de alarmă.  :mellow:

#12
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

 gica_contra, on Nov 22 2007, 10:32, said:

Trebuie să ieși pentru că măcar tu ești capabil să discerni care este răul cel mai mic.
Pentru că vor ieși o grămadă de aiuriți care trebuie contracarați cumva.

Asta e. E un argument penibil scris mai mult pe post de semnal de alarmă.  :mellow:


Daca e vremea naspa, mai iese pulea la votat.

Poate pensionarii, ca asa mai socializeaza si ei, mai intrerup monotonia. <_<

Sincer, as veni la vot, dar am un examen miercuri si de invatat la greu.

Dar sigur voi veni la urmatoarele alegeri.

#13
monique_all

monique_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.09.2007

 jihadu, on Nov 22 2007, 10:39, said:

Daca e vremea naspa, mai iese pulea la votat.

Poate pensionarii, ca asa mai socializeaza si ei, mai intrerup monotonia. <_<

Sincer, as veni la vot, dar am un examen miercuri si de invatat la greu.

Dar sigur voi veni la urmatoarele alegeri.
Las ca se duc la pensionarii la vot.

#14
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

 Ramunc, on Nov 22 2007, 10:31, said:

Pai nu e blonda, umbla cu cioara vopsita:

[ http://www.elenaudrea.ro/images/h-elena-udrea.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pune-o si tu la "Gagica zilei" cu toate ca e expirata !

#15
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

 jihadu, on Nov 22 2007, 10:39, said:

Sincer, as veni la vot, dar am un examen miercuri si de invatat la greu.
Sa nu uiti sa inveti partea cu maghiara NU ESTE limba slava ! ;)  

Altfel, la obiect, de carnati scrie ceva in blogu' ala ? :D

#16
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

 fanariotul, on Nov 22 2007, 11:29, said:

Sa nu uiti sa inveti partea cu maghiara NU ESTE limba slava ! ;)  

Altfel, la obiect, de carnati scrie ceva in blogu' ala ? :D


Asa e fanare.

Ia zi, ti-a placut caciula de iepure , cadoul lui Geoana? :lol:

#17
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

 jihadu, on Nov 22 2007, 11:31, said:

Asa e fanare.

Ia zi, ti-a placut caciula de iepure , cadoul lui Geoana? :lol:
Bravo, imi place ca recunosti; greseala pe jumatate iertata !

Altfel ce dreaqu' ai cu Geoana ? M-ai vazut pe mine ca am bucurii la Geoana ?

Pe Geoana il tine Basel(pare ciudat, dar asa este), deci de unde pana unde sa am vreo placere cu Geoana ?!

Sau ca sa-ti raspund altfel, eu  tin cu cine este impotriva lui Basel; Geoana in nici un caz !

Daca face sub 30%(ceea ce e normal) sa vezi ce jar o sa fie la curul lui. :thumbup:

#18
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

 motanul13, on Nov 22 2007, 11:13, said:

Pune-o si tu la "Gagica zilei" cu toate ca e expirata !

As pune-o daca ar arata a femeie dar mi-aduce aminte de MayDay, negresa smarditoare din A view to a kill:
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/96/AVTAKZorin-and-MayDay.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ramunc, 22 November 2007 - 11:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate