Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cum să nu mă îmbăt?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Memmorex

Memmorex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 09.10.2007
Sunt clasa a 8`a si deja ma pregatesc de agapa...vreau sa stiu si eu tactici buna prin care sa nu ma imbat.

Stiam una:sa beau ulei si nu mai stiu ce...nu stiu astept raspunsuri!!

#2
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
nu bea atat

#3
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

Quote

Cum sa nu ma imbat?
Nu bei.

#4
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005

 Memmorex, on Oct 10 2007, 22:58, said:

Sunt clasa a 8`a si deja ma pregatesc de agapa...vreau sa stiu si eu tactici buna prin care sa nu ma imbat.

Stiam una:sa beau ulei si nu mai stiu ce...nu stiu astept raspunsuri!!

E foarte adevarat, daca bei (numai  :P ) ulei nu te vei imabata.
Daca esti clasa a VIII-a ai cel mult 15 ani, normal ar fi sa nu prea bei...
O sa-ti fie rau, o sa fii dizgratios pentru fetele dragute cu care poti dansa (nici o fata nu se da in vant dupa baietii care duhnesc a alcool) si nu neaparat vei iesi in felul asta in evidenta.
Dstractie placuta si cumpatata cu colegii si prietenii tai!

#5
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 29.11.2005
Nu baga cu ulei tata...alea-s povesti. Cica daca bei ulei nu ti se face rau asa de repede, dar de imbatat 100% te imbeti la fel de repede. Ia-o incet, mai mult gusta din alcool, nu-l bea de sete. O sa-i vezi pe restul cum se fac de ras, iar tu o sa fii ok.

#6
Memmorex

Memmorex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 09.10.2007
Nu am zis ca o sa ma imbat...eu oricum ma si cert cu prietenii pe la chefuri ca nu beau nimic...dar intrebarea nu era neaparat in folosu meu...ci pentru prietenii mei care nu au ce face!


Deci eu nu beau...nu mai exagerati :lol:   La ziua unui baiat chiar m`am certat cu unii ca eu nu vroiam sa beau...pentru ca nu am obiceiu asta...Multumesc! :D

#7
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
sa bei usor, din ce in ce mai mult si te imbeti mai greu ...

edit : adica o data putin, si data viitoare mai mult si tot asa

Edited by shobi, 10 October 2007 - 22:28.


#8
Memmorex

Memmorex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 09.10.2007

 Vlad_Draku, on Oct 10 2007, 23:20, said:

Nu baga cu ulei tata...alea-s povesti. Cica daca bei ulei nu ti se face rau asa de repede, dar de imbatat 100% te imbeti la fel de repede. Ia-o incet, mai mult gusta din alcool, nu-l bea de sete. O sa-i vezi pe restul cum se fac de ras, iar tu o sa fii ok.
Asa e...si mie mi se pare distractiv sa rad de ceilalti cum se fac praf si eu sa stau fresh toata noaptea   :lol:

#9
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
daca bei lejer bauturi mai slabe in alcool(aici intra bere, vin mai slab, etc)...dar nu asa pahar dupa pahar...nu te imbeti asa rau !

daca nu ai probleme cu inima sau altele...poti sa dai si un red bull asa intre...ca sa fii "fresh"

#10
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
urmeaza sfaturile de mai sus...nu cele sa bei ulei...ci cele sa bei incet si bauturi slabe
si un altul...mananca bine inainte...si eventual mai ciuguleste cate ceva intre pahare...dar ai grija sa nu ti se faca rau de la combinatia mancare + bautura...se poate inampla

#11
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
bea putin alcool si intercaleaza cu bauturi nealcoolice. la fiecare bere, bea si 2 sucuri sau o apa minerala. tot o sa te imbeti, dar mai greu. si nici n-o sa-ti fie asa rau a doua zi.

#12
the_p1tbull

the_p1tbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.12.2006
Bea o bere...hai maxim 2 la varsta ta.   Daca ceilalalti se vor imbata tare, toate fetele iti vor ramane tie. O sa te invite ele la dans...nu mai trebuie sa le inviti tu.  :D Succes.

#13
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Doar bere sau vin. Nu bea spirtoase de nici un fel dacă nu vrei să te faci praf. Până la urmă toate au alcool și de la toate te îmbeți, dar nu în aceeași măsură. E logic ca de la 100 de wisky sa te amețești mai bine decât de la o bere. Depinde foarte mult de cât ești de obișnui, dar dimineața tot rău o să te simți indiferent de "antrenament". Dacă aș mai fi acum clasa a 9-a sigur nu mi-ar mai fi rău de la băutură niciodată. Din păcate la vremea respectivă nu gândeam așa. E până la urmă alegerea ta dacă te oprești când îți mai poți da seama că ești amețit bine sau dai pe gât 100 de alexandrion  :lol:
Oricum, cele mai neplăcute experiențe le-am avut cu spirtoasele și de cațiva ani nu mai beau decât bere sau vin.

#14
Memmorex

Memmorex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 09.10.2007

 sergiu_spooky, on Oct 13 2007, 20:35, said:

Doar bere sau vin. Nu bea spirtoase de nici un fel dacă nu vrei să te faci praf. Până la urmă toate au alcool și de la toate te îmbeți, dar nu în aceeași măsură. E logic ca de la 100 de wisky sa te amețești mai bine decât de la o bere. Depinde foarte mult de cât ești de obișnui, dar dimineața tot rău o să te simți indiferent de "antrenament". Dacă aș mai fi acum clasa a 9-a sigur nu mi-ar mai fi rău de la băutură niciodată. Din păcate la vremea respectivă nu gândeam așa. E până la urmă alegerea ta dacă te oprești când îți mai poți da seama că ești amețit bine sau dai pe gât 100 de alexandrion  :lol:
Oricum, cele mai neplăcute experiențe le-am avut cu spirtoasele și de cațiva ani nu mai beau decât bere sau vin.
Mersi mult de raspuns!

#15
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Depinde de organismul fiecaruia insa nu bea nemancat  ^_^ . La 15-16 ani nu e recomandat sa bei atat de mult incat sa te imbeti ... CU timpul te vei obisnui si tu si vei stinge alexandrionu cu bere  :P

#16
Bassmann

Bassmann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 12.08.2007
lasa-ti-l ma, ca nu se mai uita fetele la el daca nu da pe gat o bere, asa...pe nerasuflate
ce dracu...

#17
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Cum Memmorex tata? Esti din Buzau si nu o arzi pe tarii din frageda pruncie? N-am mai intlnit buzoian ca tine. Faza cu "nu pentru mine... pentru un prieten intreb" e tare de tot.
Cum s-a zis mai sus, mai ales daca nu ai experienta, nu te arunca pe bauturi tari. Ramii cu vinul si cu berea. Incearca sa nu le combini. E vorba aia " vinul dupa bere e placere, berea dupa vin e un chin". Parerea mea, ca a maestrului Florin Calinescu: "pe dracu, sint beton in orice combinatie".
Sa nu bei pe stomacul gol si in timp ce bei mai maninca o forneata, un pateu, ceva acolo sa absoarba alcoolul din stomac. Bea in ritm constant, fara sa torni in tine ca nebunul. Daca ai dat o sticla de vin peste cap esti "pa".
Iti prevad un vitor stralucit in bransa noastra!
P.S.: Mai ramine sa-ti pui intebarea ce faci cu bila pe care o sa o ai in cap a doua zi si care doare al dracului de tare. Personal, dupa o noapte cu lichide multe iau o asprina inainte de culcare si beau un pahar sau doua de apa. Autougestie sau nu, parca nu ma doare asa de tare. Am mai auzit ca un pahar de lapte ar face bine dimineata. Fuck it, daca nu te doare capul inseamna ca n-ai baut destul.
Go Planet, vivat Gambrinus!

#18
Bassmann

Bassmann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 12.08.2007
asta cu aspirina inainte de culcare am mai auzit-o. zice ca dimineata nu-ti mai este rau si nici nu te mai trezesti mahmur.
acuma...pana mea, eu cum nu-s bautor, nu ma pot pronunta.

cert este ca n-are ce sa-ti faca rau o aspirina, oricat de beat ai fi (ca zic unii sa nu bei pastile la bautura...eiii sufletu`)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate