Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Nesimtirea RDS Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Este a doua oara cand cei de la RDS Iasi sunt culmea nesimtirii.
Am internet prin cablu de vreo 3 ani. Acum doua luni au venit 2 tipi la usa si mi-au spus ca la 6 seara sa fiu acasa sa vina sa ma cableze prin fiberlink. Bun, am stat in casa toata ziua si n-au venit. Nici pana azi nu stiu de ce n-au cablat atunci ca aveau tot ce le trebuie la ei si nici in bloc n-au facut nimic ca au dat coltul urgent cum au iesit din scara.
Luni suna o duduie de la ei de la birouri si imi spune ca miercuri la 9 dimineata sa fiu acasa ca vine si ma cableaza de la fibra. Am 28 de ore de cand stau ca sobolanul in inchisoare si nici sa cumpar paine n-am iesit de frica sa nu vina sa nu ma gaseasca acasa. N-au venit.
Mentionez ca nu le-am cerut niciodata in mod special sa se grabeasca sa vina sa ma cableze pe fibra. Am inteles, au multe comenzi, dureaza etc. Dar sa isi bata joc de doua ori sa-ti spuna ei fara sa-i intrebi nimic cand sa fii acasa si sa nu vina e deja culmea nesimtirii.

#2
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
Erdeesh...

#3
blasterzz

blasterzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 25.04.2006
Incearca multe telefoane+mailuri si mullte vizite la sediu> am asteptat 2 sapt sa imi instaleze netul pana cand m-am dus la ei sa le spun ca renunt si sa rezilieze contractul.Bun, la 30 -40 minute dupa ce am plecat au sunat si mi-au zis ca a doua zi vin la ora 16.Au venit ce e drept au venit , dar drumul la net, au dat dupa 4 zile dupa ce am facut 7 sesizari pt ca atunci nu aveau nu stiu ce cheie la ei sa deschida cutia de pe hol.
Acum o sapt au sunat sa vina sa puna fiberlink si SUPRINZATOR in loc de ora 15.30 cat au spus au venit la 12. OMG deci de poate si la RDS IASI dar organizarea e proasta/personal la relatii cu clientii incompetent si isi bat joc de clienti.

Edited by blasterzz, 04 October 2007 - 11:28.


#4
cristiantel

cristiantel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 22.07.2005
Nu sunt neserioși că vor, sunt pur și simplu depășiți de numărul de clienți și de comenzi. Din punctul de vedere al clientului tot nesimțire și neseriozitate se cheamă.
Ca un mic exemplu: am stat câteva săptămâni la Pitești ca să-mi ajut sora să se instaleze în noul apartament. Printre serviciile le care a apelat a fost și telefon, TV și internet de la RDS. Cablul TV l-a avut după vreo trei luni. Motivul? În tot Piteștiul, ditamai orașul, aveau numai DOUĂ persoane care se ocupau de instalările CATV, restul personalului fiind redistribuit la celelalte rețele. Două persoane la un oraș cu aproape 200.000 locuitori? Și am înțeles că erau singurii furnizori de CATV, după înglobarea unei alte firme locale. Altă chestie dezarmantă, monopolul.

LE: și s-a rezolvat cum spunea și blasterzz, cu multe vizite, scandal și telefoane. :cursing:

Edited by cristiantel, 04 October 2007 - 14:50.


#5
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
La mine a durat cam 1 luna jumate. Sunam zilnic la ei sa vad ce mai fac tipele de la suport.

am facuta sa:
-sesizare
-alta sesizare
-urgentare la sesizare
Si in final au venit: un om batran cu un pusti de 16 ani. Au tras un amarat de UTP mi'au dat telefonul si gata..

#6
johny 69

johny 69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.05.2007
cred ca merge o cerere de intrerupere a furnizarii serviciului + OPC + mutat la alt provider
banuiesc ca nu e singurul furnizor de internethttp://forum.softpedia.com/style_emoticons/default/biggrin.gif
http://forum.softped...ult/biggrin.gif

Edited by johny 69, 05 October 2007 - 18:37.


#7
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Eu sunt la AiTEL GL. Sincer cred ca as putea spune ca sunt bucuros. AM sunat joi seara la ei, a doua zi, la o ora stabilita a venit o fata, a facut contractul ( asta fiind vineri seara ) si luni la ora 12:00 deja curgea netul la mine acasa, deci cred ca asta depinde f mult de organizare.

#8
newbr33d

newbr33d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.11.2006
:lol:
Eu am semnat contractul pentru frunizarea internetului in luna mai 2007 si au venit la instalat practic in luna septembrie 2007 :)))

P.S.
- Nu stau in vreun sat uitat de lume ci intr-un bloc din Alexandru unde era cablu TV RCS (chiar si eu aveam) si cablu RDS tras la usa :)
- I-am mai sunat asa, din cand in cand sa le mai reamintesc dar si-au amintit dupa vreo 5 luni :))

#9
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
nu va mai laudati ca nu numai la iasi se intimpla asa...  :lol:
peste tot acestea sunt serviciile prompte ale rds. cel putin, nu pot sa ma plang in legatura cu internetul, in rest... dumnezeu cu mila.

#10
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

View Postbodi, on Dec 10 2007, 14:57, said:

nu va mai laudati ca nu numai la iasi se intimpla asa...  :lol:
peste tot acestea sunt serviciile prompte ale rds. cel putin, nu pot sa ma plang in legatura cu internetul, in rest... dumnezeu cu mila.
corect si in severin a fost la fel. a semnat contractul in octombrie si au venit sa instaleze netu in februarie. cablaraile erau trase cu vreo  luni inainte

#11
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
de ce nu reziliati contractu daca nu instaleaza? a da vreti ieftin ....ieftin primiti.

#12
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Se citeste disperarea in posturile tale.

#13
bellici

bellici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.12.2007
inseamna ca eu, care am semnat contractul acum o luna si inca nu am net acasa, ar trebui sa ma consider fericit... asa e?

#14
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003

View Postalexandranyd, on Dec 10 2007, 17:00, said:

de ce nu reziliati contractu daca nu instaleaza? a da vreti ieftin ....ieftin primiti.
ia da-mi tu unu' bun da scump...
care o fi ala ?

#15
mishteuse

mishteuse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 26.01.2006
m-ar interesa si pe mine alexandranyd... dar daca nu vrei sa divulgi la toata lumea acel provider care sta ascuns intr-un sediu SCUMP dar invizibil, poti sa mi-l dai pe pm.
m-am cablat la net [cablelink] prin primavara si mi s-a zis ca nu prea o sa stau mult cu modemu, ca in doua luni [sau mai sigur, pana la mijlocul verii anului 2007]   or sa vina cu fiberu' :)... probabil se refereau ca vor intinde cablurile pana atunci [au terminat prin august parca], dar la noi utilizatorii "rabdatori" vor veni pe la mijlocul verii anului 2008... nu-i bai, ce e o cifra in plus :).

#16
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
pe mine ma deranjaza cel mai mult ca nu sunt sinceri. prefer sa-mi spuna ca nu pot sa vina/repare/cableze decat peste x zile/saptamani decat sa spuna "se rezolva imediat sau maine" si sa vina la pastele cailor. macar as stii si eu ce program sa-mi fac. cand m-au cablat am stat vreo doua sau trei zile pe acasa, luandu-mi liber de la servici, ca au anuntat ca vin luni dar cand au ajuns in fata blocului au cablat doar blocul din fata si au plecat - 1 ora a durat si s-au carat ! am ramas perplex. cand m-am mutat, m-am mutat direct intr-un apartament cablat. a durat 3 saptamani pana mi-au dat drumul la net si telefon. asta e, probabil ca le lipsesc profesionistii si oamenii interesati de compania unde lucreaza. eu tot sper ca merge spre bine si situatiile astea vor fi din ce in ce mai rare.

Edited by bodi, 13 December 2007 - 09:02.


#17
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posteminem4ever, on Oct 5 2007, 16:21, said:

Si in final au venit: un om batran cu un pusti de 16 ani. Au tras un amarat de UTP mi'au dat telefonul si gata..
asta e ca in episodul din seinfeld, in care jerry seinfeld spune ca tipii care rup bilete la intrarea in cinematograf sint fie foarte tineri, fie foarte in varsta. de parca ar vrea sa arate ciclul vietii.

si la mine au venit azi si au facut trecerea de pe cablu pe fibra. asta dupa ce 9 luni am rezistat cu stoicism sa nu trec pe fibra. pana la urma, ramanand ultimul pe nod, m-au decuplat cu tupeu, fara sa ma anunte. dupa 7 zile de stat pe net si sesizare, au venit doi indivizi (normal ca au intarziat), au facut o mizerie de numa (normal ca nu s-au chinuit sa nu faca), mi-au cerut scaun, n-aveau nici scule adecvate la ei, etc, fumau si scuipau pe jos, in hol, etc. netul a mers exact 30 de secunde, dupa care a murit. si acum e mort. nici placa de retea nu il vede. ce ziceti ?

#18
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posttehnics, on Oct 6 2007, 07:46, said:

Eu sunt la AiTEL GL. Sincer cred ca as putea spune ca sunt bucuros. AM sunat joi seara la ei, a doua zi, la o ora stabilita a venit o fata, a facut contractul ( asta fiind vineri seara ) si luni la ora 12:00 deja curgea netul la mine acasa, deci cred ca asta depinde f mult de organizare.
ei, ce fain ar fi daca ar veni fete sa instaleze, sa regleze, etc.  ^_^ toata ziua as face sesizari.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate