Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce faci cand sotul ajunge sa isi petreaca aproape tot timpul liber in fata calculatorului?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
348 replies to this topic

#1
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006
Am o problema - deja sotul meu isi petrece majoritatea timpului liber in fata calculatorului, adica mai bine zis se joaca! Cat poate! Sau pana nu mai poate! Ne-am casatorit de abia un an si 2 luni, deci mi se pare cam repede sa se fi plictisit deja. Am ajuns sa ne certam ingrozitor pe tema asta, pentru ca il rog sa mai petreaca timpul si cu mine. Chiar asa plictisitoare sa fi devenit?!  :unsure:  
  Cand ne-am casatorit ne cunosteam de vreo 6 luni... a fost ceva fulgerator! Acum ma gandesc ca poate m-am cam grabit!
  Nu stiu ce naiba sa fac ... cand ne-am certat ultima oara pe tema asta, l-am amenintat ca divortez si mi-a promis ca se schimba... pb e ca nu e prima oara cand ne certam si promite sa se schimbe, dar se schimba doar pt putin timp...
   Are cineva vreo idee salvatoare? Cum poti sa vindeci pe cineva de dependenta de jocuri, ca de clinici de dezintoxicare in domeniul asta n-am auzit!  :P

#2
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 15.02.2007
Din prima iti zic:
1 nu rezolvi repede dar ai sanse sa rezolvi
2 nu asculta idiotii care iti zic sa renunti, lupta un pic mai tare mai intai
3 eu sunt la fel ca el, da' daca sare domnisoara goala pe mine, jur ca-mi arunc laptopul pe balcon
4 nu te astepta ca o discutie sa dea rezultate miraculoase. tre' sa-l faci pe el sa "stie" ca ce face e gresit..

#3
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006
Scoate-l din casa !!!
Fa sex!! La multi merge!!!
Poate e deprimat si asa "refuleaza".
Divortul nu e o solutie; poate urmatorului ii place sa citeasca, sau sa iasa cu baietii la bere...
Vorbeste cu el , nu cu un ton din ala de harta, comunicarea e cheia  :lol:

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ascunde-i cablu' . sincer nu prea cred ca ai ce sa faci, poate doar sa va faceti program in care el sa aiba orele lui, iar tu sa ai orele tale cu el. Si mult.. mult sex :D. Daca v-ati casatorit dupa doar 6 luni, e clar ca nu prea aveai cum sa il cunosti, poate te-ai grabit, cel mai bine e sa traiesti putin cu el inainte de a hotari sa faci acest pas

#5
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
World of Warcraft?  :lol:
E boala grea.  :D
Ia-l usor. Trebuie intai sa ii pui un diagnostic. Incearca sa te plimbi prin casa in pasarica goala cand se joaca si vezi daca observa ceva neobisnuit la tine. Dar sa fie totul natural, ca si cum tu ai fi umblat in pasarica goala toata viata. B)
Daca observa inseamna ca mai are sanse de csapare. Daca nu observa poti sa il eutanasiezi - ii faci un bine.  :D

#6
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View Postnu_sunt_ozzy, on Oct 2 2007, 16:16, said:

Din prima iti zic:
1 nu rezolvi repede dar ai sanse sa rezolvi
2 nu asculta idiotii care iti zic sa renunti, lupta un pic mai tare mai intai
3 eu sunt la fel ca el, da' daca sare domnisoara goala pe mine, jur ca-mi arunc laptopul pe balcon
4 nu te astepta ca o discutie sa dea rezultate miraculoase. tre' sa-l faci pe el sa "stie" ca ce face e gresit..

Multumesc frumos de sfaturi ... problema ar fi ca el spune ca isi da seama ca face ceva gresit (asta dupa fiecare cearta, atunci cand se "schimba" pt putin timp, pana trece "efectul")... Cum sa fac sa isi dea seama de asta pe termen lung... habar n-am!  :ewwpu:

#7
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Raspunde mesajelor de consolare primite pe PM, iesi cu unu, fute-te sa-ti sara capacele, apoi da poza cuiva ca sa o iau eu si sa o imprastii :D

#8
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007
Incearca si tu aceeasi metoda ca si el: cand are el chef sa stea de vorba cu tine sau chef de sex, spune-i ca vrei sa te joci pe calculator. Sa vezi daca se simte bine in pielea ta <_< ....

Edited by risuka, 02 October 2007 - 15:25.


#9
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View PostZazie, on Oct 2 2007, 16:23, said:

Raspunde mesajelor de consolare primite pe PM, iesi cu unu, fute-te sa-ti sara capacele, apoi da poza cuiva ca sa o iau eu si sa o imprastii :D

Eu intrebam la modul serios, deci asteptam (si astept) raspunsuri serioase!

#10
dragonedorin

dragonedorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 20.02.2007
mda naspa incearca totusi sa ii explici ca el sa casatorit cu o femeie nu cu un calculator :thumbup:

#11
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

View Postnu_sunt_ozzy, on Oct 2 2007, 16:16, said:

Din prima iti zic:
1 nu rezolvi repede dar ai sanse sa rezolvi
2 nu asculta idiotii care iti zic sa renunti, lupta un pic mai tare mai intai
3 eu sunt la fel ca el, da' daca sare domnisoara goala pe mine, jur ca-mi arunc laptopul pe balcon
4 nu te astepta ca o discutie sa dea rezultate miraculoase. tre' sa-l faci pe el sa "stie" ca ce face e gresit..
Ce zice nonOzzy cred ca solutia cea mai buna. Asta bineinteles daca tie ti-a ramas interesul.
Nu te gandi ca e un moment special....multe cupluri trec prin asta. Mi se intampla si mie, recunosc.
P.S.: Discutiile pe tema impusa nu ajuta.
Nu stiu la altii cum e dar pentru mine calculatorul e un refugiu, un spatiu in care uit de tot si toate. Si da, cateodata intrec limita.

#12
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View Postrisuka, on Oct 2 2007, 16:25, said:

Incearca si tu aceeasi metoda ca si el: cand are el chef sa stea de vorba cu tine sau chef de sex, spune-i ca vrei sa te joci pe calculator. Sa vezi daca se simte bine in pielea ta <_< ....


Am incercat - urmarea am stat cateva ore in fata calculatorului (avem 2!) pana cand m-a luat durerea de cap! Iar el tot acolo era! Se juca fericit mai departe, nu simtise nevoia sa facem altceva! E adevarat, cand ii vine chef de sex, nu m-am gandit sa fug la calculator, poate ar fi o idee  :P  
Pe de alta parte, daca m-as duce si m-as dezbraca in fata lui cand e la calculator, nu ar zice nu, dar dupa tot la joc s-ar intoarce! Ceea ce nu ma face sa ma simt cu nimic mai bine! Si cred ca sexul e singurul lucru pt care ar face o pauza! Dar, al naiba, as vrea si altceva - adica sa mai stam de vorba, sa iesim in oras, sa bem un pahar de vin impreuna sau/si sa vedem un film fara sa adoarma in maxim jumatate de ora!

#13
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
ia-ti un calculator, joaca-te si tu in disperare sau ce-ti place si cand se da pe langa tine, spune-i ca nu poti, ai un joc de terminat.

#14
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View PostCelestin, on Oct 2 2007, 16:30, said:

ia-ti un calculator, joaca-te si tu in disperare sau ce-ti place si cand se da pe langa tine, spune-i ca nu poti, ai un joc de terminat.

Exact ce spuneam, am incercat deja si tot eu am cedat prima! Adica nu ma tin ochii pe mine pana cand ar ajunge el sa se sature si sa mai vrea si altceva!

#15
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postchristie, on Oct 2 2007, 16:25, said:

Eu intrebam la modul serios, deci asteptam (si astept) raspunsuri serioase!

pai tocmai aici gresesti. o iei prea in serios.
el e neserios asa ca fii si tu neserioasa.
simte-te bine. :)

#16
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007

View Postchristie, on Oct 2 2007, 16:29, said:

Am incercat - urmarea am stat cateva ore in fata calculatorului (avem 2!) pana cand m-a luat durerea de cap! Iar el tot acolo era! Se juca fericit mai departe, nu simtise nevoia sa facem altceva! E adevarat, cand ii vine chef de sex, nu m-am gandit sa fug la calculator, poate ar fi o idee  :P  
Pe de alta parte, daca m-as duce si m-as dezbraca in fata lui cand e la calculator, nu ar zice nu, dar dupa tot la joc s-ar intoarce! Ceea ce nu ma face sa ma simt cu nimic mai bine! Si cred ca sexul e singurul lucru pt care ar face o pauza! Dar, al naiba, as vrea si altceva - adica sa mai stam de vorba, sa iesim in oras, sa bem un pahar de vin impreuna sau/si sa vedem un film fara sa adoarma in maxim jumatate de ora!
E nasol daca aveti 2 calculatoare :P .....Incearca totusi si cand are chef de sex, macar odata :naughty:
Dar de mult timp ai observat problema asta? Ca si sotul meu mai are cate un week-end in care nu se misca de la calculator, dar de obicei cand a fost foarte stresat la job in saptamana respectiva. Oricum, e clar ca singura solutie pe termen lung e comunicarea, dar in liniste, fara nervi si tipete.
Bafta!

#17
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Sterge-i jocul si toate salvarile :D

#18
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View Postrisuka, on Oct 2 2007, 16:34, said:

Dar de mult timp ai observat problema asta?

Chestia asta tine cam de la vreo 6 luni de la nunta... maxim 6 luni!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate