Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Cum elimin un antivirus din Control Panel add/remove ?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Quix

Quix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 25.03.2007
Buna seara

Am si eu o problema, am instalat un kaspersky antivirus acum ceva timp iar acum, cand a expirat (era ceva free trial) nu mai reusesc sa il elimin din control panel add/remove programs. Cand dau click pe Kaspersky in Add/remove programs, imi arata doar ca e folosit "rarely", nicidecum nu mai apare si optiunea aceea add/remove.
Intre timp am instalat alt antivirus, dar imi apare foarte des un mesaj de avertizare de la kaspersky ca nu isi poate face treaba.
Ceea ce vreau e doar sa scap de acele mesaje de avertizare si sa reusesc sa il sterg din calculator.
Sper ca nu gresesc daca imi inchipui ca ati patit si voi chestii similare si ati gasit o solutie la ele, solutie pe care sper sa fiti dispusi sa o impartasiti si cu altii mai... profani.
Multumesc.

#2
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Incearca cu un program de aici. Ai sters ceva inainte de la kaspersky? Folder din ProgramFiles sau altceva?

#3
Quix

Quix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 25.03.2007

View PostOssiriss, on Aug 27 2007, 21:47, said:

Incearca cu un program de aici. Ai sters ceva inainte de la kaspersky? Folder din ProgramFiles sau altceva?


Multumesc mult de tot pentru ajutor, incerc acum.

Nu, nu am mai sters nimic.

#4
stjerneheimen

stjerneheimen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.09.2007
Am și eu o problemă. O să scriu postul aici, excuse moi... Nu pot să fac disable la DeepFreeze, și fără disable nu pot să-l uninstalez. Am încercat ore în șir, dar fără succes.

#5
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 27.09.2006

View Poststjerneheimen, on Sep 8 2007, 13:17, said:

Am și eu o problemă. O să scriu postul aici, excuse moi... Nu pot să fac disable la DeepFreeze, și fără disable nu pot să-l uninstalez. Am încercat ore în șir, dar fără succes.
Din cate stiu eu, deepfreeze-ul nu se poate dezinstala. Cred ca nu poti scapa de el decat prin formatarea partitiei C.

#6
stjerneheimen

stjerneheimen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.09.2007
Mersi mult LuvRaluk pentru răspuns. Am DeepFreeze pe ambele partiții.  :o I'm doomed then.  -_-

#7
crt

crt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 11.07.2007
nu e adevarat. pentru a opri Deep Freeze trebuie sa accesezi interfata (parca era shift+dublu click pe icon-ul in tray) si dupa poti sa dezinstalezi (asta la unele versiuni). oricum scrie si in user manual: http://www.faronics....tingStarted.pdf

Edited by crt, 08 September 2007 - 21:45.


#8
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 27.09.2006

View Postcrt, on Sep 8 2007, 22:45, said:

nu e adevarat. pentru a opri Deep Freeze trebuie sa accesezi interfata (parca era shift+dublu click pe icon-ul in tray) si dupa poti sa dezinstalezi (asta la unele versiuni). oricum scrie si in user manual: http://www.faronics....tingStarted.pdf

crt, s-ar putea sa ai dreptate, dar cel putin in versiunea de DeepFreeze folosita la netul la care lucrez nu exista nici o modalitate de a-l dezinstala (si crede-ma ca am incercat ...).

#9
crt

crt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 11.07.2007
ce versiune foloseai?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate