Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Jethro Tull in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

Poll: Jethro Tull in Romania (0 member(s) have cast votes)

Jethro Tull in Romania

  1. Sunt fantastici. :) (4 votes [28.57%])

    Percentage of vote: 28.57%

  2. Canta binisor, dar nu ma innebunesc dupa ei. (4 votes [28.57%])

    Percentage of vote: 28.57%

  3. Ii stiu, dar ma lasa rece muzica lor. (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Cine sunt astia? (6 votes [42.86%])

    Percentage of vote: 42.86%

Vote Guests cannot vote

#1
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Nimeni nu comenteaza despre concertul de pe 28 mai de la Sala Palatului?

#2
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
As veni, doar ca lunile astea stau mai prost cu timpul... :(

#3
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Vineri, 28 mai, va avea loc cel mai important eveniment muzical al anului pentru consumatorii de muzica buna: concertul Jethro Tull de la Sala Palatului.

So, mai sunt fani JTull pe aici? Veniti? Eu deja mi-am convocat o part a familiei (var & co) si cativa prieteni. Vedeti ca biletele sunt pe terminate.

Ieri mi-am cumparat un DVD cu un concert JTull din 2001 si vreau sa spun ca "mosii" sunt fresh iar spectacolul este incredibil (unlike echivalentul autohton Phoenix cazut in desuetitudine si comanda politica, mai nou)

Pentru cine nu stie cine este Jethro Tull (trupa de rock din '70), va dau clasica "intrare" care se face pentru romani: se spune ca faimosul "Mugur de Fluier" de la Phoenix este inspirat dupa "A Christmas Song". Personal recunosc o oarece asemanare dar este doar in linii mari, nu se poate vorbi de copiat/plagiat deloc, sunt doua cantece diferite, really (cu cateva similitudini vagi).

Identitatea JTull este centrata in jurul lui Ian Anderson, flautistul si vocalistul trupei care canta deseori intr-un picior si face un show incredibil (avatarul meu foloseste logo-ul lor cu Ian la flau intr-un picior). Totusi numai un crazy minstrel nu ar fi putut genera tot cultul din jurul lor: ceea ce compun ei este o muzica fantastica, incredibil de sofisticata si armonioasa care te prinde imediat.

Una peste alta, daca va place Phoenix, o sa va placa si Jethro Tull, care este un fel de hyper-Phoenix englezesc. Enjoy!

#4
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Concertul de la Bucuresti este anuntat si pe site-ul oficial Jethro Tull.

#5
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
nu sunt fan, da-mi place.
sigur ca vin.
comentariile, de obicei, apar dupa.
sper sa nu cante ca niste carcase ambulante, care dupa si-au mancat painea, s-au hotarat sa mai vina putin si prin romania... la saracii aia.

ps: a fost careva la concertul lor de prin '92? cica a fost extraordinar!

#6
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
imi aduc aminte de concertul din 92. un bou spunea la tv ca ian anderson a cintat cu vangelis. evident era vorba de jon anderson de la yes.

#7
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003
vreau si eu sa merg...
cat costa un bilet si... se mai gasesc azi-maine??? si unde? doar la Sala Palatului?

#8
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
te-ai trezit cam prea tarziu, nu cred ca mai sunt bilete.
eu am fost sa-mi cumpar dupa 3 zile de la punerea in vanzare si deja nu mai erau locuri decat in sectotul G (ma refer la prima parte a salii). so...

#9
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003
da' cam cat era un bilet acolo?

#10
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
450.000
si 350 la "etaj"
dupa parerea mea, biletele au avut un pret bun, spre deosebire de alte spectacole.

#11
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,135
  • Înscris: 05.05.2003
Pentru Jethro Tull merita pretul ala... pacat ca nu pot sa ajung la concert.
Erau buni de invitat si pe scena Cerbului de Aur...

#12
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
a fost dragut concertul. nu ceva extraordinar, dar a meritat!
pacat, pt cei ce l-au ratat...

#13
spree

spree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 05.10.2003

Quote

Originally posted by stilnox
spectacolul este incredibil (unlike echivalentul autohton Phoenix cazut in desuetitudine si comanda politica, mai nou)


De unde treaba cu comanda politica?! Chiar nu ma asteptam sa ajunga sa fie acuzati si de asa ceva... Te rog mult, argumenteaza, vreau sa vad daca am eu lacune de informatie. Ce-i drept, la capitolul desuetudine  (de la "desuet"=invechit) ai partial dreptate: textele introductive ale lui covaci s-ar bucura daca ar fi si ele inprospatate, in rest, din punct de vedere muzical, sunt destul de energici in interpretare. Ca nu au mai scos de relativ mult timp ceva nou e alta treaba...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate