Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Scarnavia cu fatza umana Sergiu Andon

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#1
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Mi-aduc aminte ce ma puteau oripila articolele javrei asteia si ale aleilalte scarnavii de la Adevarul din '90 Darie Novaceanu. Ziarul ajunsese sa fie numit din cauza lor "Pravda". Piata Universitatii era plina de legionari, de drogati, studentii luau bani si blugi (haha) de la PNT. Se "stia" ca regele Mihai "conspira contra Romaniei" si s-a publicat un articol de care CTP a zis ca i-a fost o infinita rusine (desi ipostaza CTP rusinat e ea insasi greu de imaginat) intitulat exact asa "Fir-ai al naibii Maiestate !".

Dl. Andon care linge pe beton idolii comunismului nu a adus vreodata vreo umbra de dovada in sprijinul vreunei calomnii, vreunei insulte, vreunei murdarii de presa. Dl. Novaceanu a fost rasplatit prompt cu o ambasadorizare la Madrid. Dl. Andon - cu diverse alte sinecure. Novaceanu cel putin dupa indepartarea de la Adevarul s-a cam dat la fund. Inocent si cumintzel, Dl. Andon a aparut in nenumarate ipostaze de aparator al democratiei, ca si cand limba-n cur la Ilici nu i-a stat, pupaturi maro pe obrazul democratiei n-a dat.

Ultima performanta. Dl. Andon, mandatat de Felix Motanu' care da cu banu' a aparut triumfator in presa fluturand "dovada" ca presedintele Basescu ar fi fost securist. Nu odata. Nu de doua ori. Pe antenele rosii a aparut cred ca de vreo 20 de ori.
Buun.
Consecinta apud Evenimentul Zilei :

Quote

CNSAS

Un securist de 82 de ani, proba PC anti-Basescu

Documentul depus de deputatul PC Sergiu Andon la CNSAS, ca pretinsa proba a colaborarii lui Traian Basescu cu politia politica inainte de 1989, este o declaratie a unui fost ofiter de Securitate.

Potrivit unor surse din CNSAS, marturia lui, filmata si inscriptionata pe un CD, cum ca l-ar fi cunoscut pe Basescu in structurile fostei Securitati, nu poate fi insa luata serios in calcul.

„Apa chioara. Este vorba de declaratia unui securist de 82 de ani care insira niste lucruri despre Basescu si nu poate fi tras la raspundere. La varsta lui, daca il dai in judecata pentru o declaratie falsa, scoate certificate medicale si scapa”, sustin sursele citate.


Chiar daca va fi subiect de discutie in Colegiu, cel mai probabil saptamana viitoare, declaratia are sanse minime sa schimbe decizia de necolaborare cu Securitatea luata in cazul lui Basescu anul trecut. „Acest Colegiu studiaza actele existente in arhiva, nu fabrica probe. Nu se examineaza probe aduse de pe strada”, a spus unul dintre membrii Colegiului. (Anca Simina)


#2
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Cati ani ai?
Esti pro sau contra Basescu?

#3
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
In spiritul veracitatii si probitatii acestei initiative laudabile de deconspirarea putregaiului moral din societatea romaneasca va declar urmatoarele :

Dl. Andon este dovedit ca un pasionat practicant de perversiuni sexuale extreme. O doamna matroana de bordel, acum in varsta de 60 de ani, mi-a relatat ca dl. Andon este ultima ei bucurie sexuala din aceasta viata. Dl. Andon se lasa cu placere dominat de babatia imbracata in straie sumare de piele, sodomizat cu codirisca unei biciusti, calcat in picioare si face cu placere cunilingus fiind indemnat de baba in cauza cu urale si lozinci mobilizatoare gen "fa-ti limba aspirator, sclavule si curata-mi paienjenii din pestera ca e nevizitata de muuult". Sau "executa-te de un lins pe buric. pe dinauntru, sclavule". La care dl. Andon baga limbutza si se executa. Urmand exercitii de scat, fart on the face, golden shower. La urma - sexul cu babaciunea.
Sursa mea imi indica ca dl. Andon este atat de nelinistit ca vreun incident de sanatate i-ar putea priva viata de placerile cu doamna incat a solicitat expres sponsorizari de la stapanul lui masculin Felix za cat pentru a trata cazatura la un sanatoriu din St. Petersburg. Se pare ca au fost mobilizate resurse medicale speciale, inclusiv terapeuti bioenergeticieni. Desi doamna a negat vehement, alte surse spun ca Dl. Andon investigheaza posibilitatea ca dansa sa urmeze interventii speciale pentru a putea dona ADN, care urmeaza sa fie implantat unei sclave tinere din bordel si, dl. Andon donand cativa miscoraci, sa devina fericitul tatic al unui copilas produs la batranete de venerabila matroana, spre perpetuarea in persoana a amintirii dulcilor sale momente de ratacire.

V-a placut ? Substituiti "matroana de bordel" cu "maicutza Rusie si doctrina comunista" si o sa intelegeti perfect substratul pamfletului ca si simpatia mea fata de conditia umana decazuta a d-lui palavramentar. Cu toate avantajele din lume, sa lingi in pasarica asa ceva e din punctul meu de vedere mai rau decat sa mori de cancer dupa ce ti-au murit nevasta si copiii de SIDA.

#4
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006
Cât de prost trebuie sa fii ca sa crezi ca Basescu e mesia care vrea sa ne scape de rusi?

Ce e isteria asta cu rusii? Nu ne-au amenintat pâna acum si brusc, o data cu debarcarea lui Basinescu rusii au devenit un pericol?

#5
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Legatura la Dolhasca, schimba trenu' si mai ales placa. Eu am ridicat aici cu totul alta problema. Daca aduc la o televiziune un CD cu o babaciune spunand ca Geoana se drogheaza, imi dau aia prostia pe post de 20 de ori pana sa se lamureasca cum stau lucrurile ? Daca aduc alt CD cu un mosh lovit de Alzheimer spunand ca Iliescu e spion, se considera "dovada" ? Daca aduc un profesor de genetica sa spuna ca tu, asta care mananci aici rahat ca "rusii n-au fost vreo amenintare", esti un degenerat atins de dementa precoce, sunt sanse sa fiu crezut pe cuvant si sa ti se retraga drepturile civile ? Ia raspunde tu fugutza la asta, lepra rosie ce esti, si dupa aia fa retorica. Da' la obiect, sobolan cu limba maro, la obiect.
In paranteza : recunoaste ca-ti place sa-ti bage baba maicutza Rusie codirisca de la nagaica in c***. Nu te sfii, ca acu' e democratie. Poti sa ai si gusturi mai bizare.

Edited by monokeros, 01 May 2007 - 01:55.


#6
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

View Postmonokeros, on May 1 2007, 02:46, said:

Legatura la Dolhasca, schimba trenu' si mai ales placa. Eu am ridicat aici cu totul alta problema. Daca aduc la o televiziune un CD cu o babaciune spunand ca Geoana se drogheaza, imi dau aia prostia pe post de 20 de ori pana sa se lamureasca cum stau lucrurile ? Daca aduc alt CD cu un mosh lovit de Alzheimer spunand ca Iliescu e spion, se considera "dovada" ? Daca aduc un profesor de genetica sa spuna ca tu, asta care mananci aici rahat ca "rusii n-au fost vreo amenintare", esti un degenerat atins de dementa precoce, sunt sanse sa fiu crezut pe cuvant si sa ti se retraga drepturile civile ? Ia raspunde tu fugutza la asta, lepra rosie ce esti, si dupa aia fa retorica. Da' la obiect, sobolan cu limba maro, la obiect.
In paranteza : recunoaste ca-ti place sa-ti bage baba maicutza Rusie codirisca de la nagaica in c***. Nu te sfii, ca acu' e democratie. Poti sa ai si gusturi mai bizare.


Turbezi de furie si nu e bine, ai luat si tu ca Ivanitch ceva, anume report.

Fiindca suferi de mania cu rusii te informez ca eu am încercat sa organizez o demontratie pro-Basarabia în martie 1990, când nimeni nu a avut aceasta initiativa iar eu aveam abia 17 ani.

De asemeni am participat la Dalles în 21 decembrie 1989, în Piata Universitatii am participat de asemeni.

Dementa poate ai tu, nu vezi ce obsesii obscene ai în cap?

#7
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Multumesc, ai raspuns perfect la obiect. Du-te la Andon sa-ti dea o decoratie.
Fa report. Reportul sa contina si insulta ta off-topic :

Cât de prost trebuie sa fii ca sa crezi ca Basescu e mesia care vrea sa ne scape de rusi?

Nu-s prost deloc. Am investigat mosii din cartierul tau si o sa-i prezint inregistrati pe un CD. Ei spun ca la noua luni dupa ce l-au vazut pe tac-tu facand self-abuse in baie si au vazut mustele bazaind acolo ai aparut tu. Legatura de cauzalitate e peremptorie. Conform logicii pe al carei reprezentant il aperi deschizand off-topicuri cu insulte.

P.S. : Javra, stiu ca ustura cand esti lovit cu spitul in coaste. Asta e. Bad karma. Vezi ca daca insisti sa amesteci discutia cu "ce-aveti cu rusii" la topicul "Andon e un manipulator ordinar" inventez si un CD cu un mosh declarand ca la perversiunile lu' Andon era de fata si maica-ta. Nu inteleg de ce ar trebui sa fii revoltat. Cand ai sa te revolti, scoate unul un off-topic si te intreaba ce ai cu capitalismul. Eu mai imprastii intre timp zvonuri ca esti pedofil si dependent de droguri, dupa care altii o sa zica "vedeti, e evident, <<toata lumea>> zice". Care protesteaza ca esti tratat nedrept o sa fie considerat un manipulat de presa. Etc. etc. Ce, nu-ti recunosti idolii si procedurile?

Edited by monokeros, 01 May 2007 - 03:09.


#8
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

Quote

Ei spun ca la noua luni dupa ce l-au vazut pe tac-tu facand self-abuse in baie si au vazut mustele bazaind acolo ai aparut tu.

Jeane, poate tu ai facut laba, taica-meu, ca si mine nu a facut, suntem ceva mai rar dar exista. Pe bune.



Quote

Nu inteleg de ce ar trebui sa fii revoltat.

Eu ma amuz de disperarea ta, nu sunt revoltat.

Eu am dormit câteva ore si acum te gasesc tot pe Basescu lingându-l. Mai ia o pauza sa nu-ti distrugi limba.

Edited by Ramunc, 01 May 2007 - 07:03.


#9
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Jeane, poate tu ai facut laba, taica-meu, ca si mine nu a facut, suntem ceva mai rar dar exista. Pe bune.


Stiu. E bine ca sunteti rari. Si ia zi, ai si tu fantasme compensatorii cu marea tarfa rosie cum are Serghei Andonel ? Alea te ajuta sa n-o freci la rece ? Naspa, mah proletarule. Eu zic sa le lasi si s-o freci si tu ca orice comunist normal. Poti sa-ti pui si poza lu' taty Ilich la capu' patului. Poti sa patezi si canapeaua. Mama Rusia nu se supara.

Edited by monokeros, 01 May 2007 - 08:05.


#10
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

Quote

Si ia zi, ai si tu fantasme compensatorii cu marea tarfa rosie cum are Serghei Andonel ?

Eu nu sunt marxist ci adeptul unui comunist de buna voie, fara lupta de clasa. Marxismul e o doctrina criminala.


Iar rusii si Rusia sunt ceva ce ar fi bine sa dispara.

Edited by Ramunc, 01 May 2007 - 08:11.


#11
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Lumeeeeeeeeeeeeee lumeeeeeee
Priviti sancta simplicitas ce da pe gura :

Eu nu sunt marxist ci adeptul unui comunist de buna voie, fara lupta de clasa.

Pai si pe vremea lu' Adolf erau insi care nu erau nazisti din convingere, da' omorau evrei. Hhhh. Deci sa se revizuiasca, primesti, dar sa fie atmosfera de partid si de stat decat ca mai cosmetica. Si ia pove, carnetu' de partid al lui Burebista l-au gasit parintii tai protocronisti ?

#12
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006
1.exista comunism de buna voie ?
2.sa nu te miri daca lumea te va numi extremist (poate ca deja ai fost taxa asa), la ce altceva te poti astepta cand spui lucruri de genul:

View PostRamunc, on May 1 2007, 09:07, said:

Iar rusii si Rusia sunt ceva ce ar fi bine sa dispara.


#13
ILoveMyBunny

ILoveMyBunny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 06.04.2007

View PostRamunc, on May 1 2007, 09:07, said:

Eu nu sunt marxist ci adeptul unui comunist de buna voie, fara lupta de clasa. Marxismul e o doctrina criminala.
Iar rusii si Rusia sunt ceva ce ar fi bine sa dispara.

Comunism de buna voie fara lupta de clasa nu se poate,mon cher. Comunism fara revolutie nu exista.

  Rusii in primul rand sunt oameni si te asigur ca nu dau doi bani pe ce latra un rusofob.

#14
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Frumos, frumos dar topicul ramane : fost gazetar calomniator si aservit pana in maduva executand (stangaci ca de obicei dar bine orchestrat in context) o manipulare de opinie. Raman la ideea ca CD-ul cu batrana doamna explicand perversiunile facute ei de Sergiulica e o foarte buna "imagine in oglinda".

Edited by monokeros, 01 May 2007 - 12:58.


#15
Primarul Vicleanu

Primarul Vicleanu

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.05.2007

View Postmonokeros, on May 1 2007, 03:49, said:

Nu-s prost deloc.
Ei nu ?!

Esti facut gramada pe bune ! Tu faci cea mai buna propaganda pro PSD !  :D

#16
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

Quote

Pai si pe vremea lu' Adolf erau insi care nu erau nazisti din convingere, da' omorau evrei. Hhhh. Deci sa se revizuiasca, primesti, dar sa fie atmosfera de partid si de stat decat ca mai cosmetica. Si ia pove, carnetu' de partid al lui Burebista l-au gasit parintii tai protocronisti ?


Repet ca eu resping marxismul tocmai fiindca e întemeiat pe crima, constrângere, violenta.




Quote

1.exista comunism de buna voie ?
2.sa nu te miri daca lumea te va numi extremist (poate ca deja ai fost taxa asa), la ce altceva te poti astepta cand spui lucruri de genul:
QUOTE(Ramunc @ May 1 2007, 09:07) *
Iar rusii si Rusia sunt ceva ce ar fi bine sa dispara.


1. Înca nu exista dar va exista, daca nu pe pamânt cu siguranta în Rai.

2. Rusii sunt un popor de cacat. Ne-au luat Basarabia, i-au spalat la creier pe basarabeni, nordul Bucovinei si sudul Basarabiei le-au dat ucrainenilor (si acum se spala senin pe mâini zicând "din partea noastra aceste teritorii pot sa apartina României"). Aveau o sansa de recuperare morala daca macar dupa 1989 se straduiau sa repare greselile facute, dar vedem ca îsi vad mai departe de vodca. Din partea mea, sa se aleaga praful de rusi si ucraineni.




Quote

Rusii in primul rand sunt oameni si te asigur ca nu dau doi bani pe ce latra un rusofob.


Raul care ni l-au facut rusii nu se datoreaza conducatorilor lor ci si lor în ansamblu. Sunt un popor de hoti.

#17
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Exagerezi ca de obicei. Nimeni nu are nimic cu poporul rus, asa cum nimeni sanatos la cap nu uraste germanii in sine. Cu toate astea politica se bazeaza pe fapte. Faptic, rusii si-au urmat conducatorii in marele experiment de structurare a Cortinei de Fier si nici azi nu par sa-i contrazica prea departe. Faptic, nu s-au oferit nici macar vagi scuze lasand la o parte vreo urma de compensatie pentru crime de talia celor naziste. Raw fact, conducatorii lor incearca pe fata si fara scrupule restaurarea influentei "imperiale" in zona. Astea nu sunt lucruri care sa se treaca cu vederea pe ideea ca "majoritatea gandeste altfel decat liderii". Sunt ferm convins ca e asa, dar faptele raman tot cele care sunt. Trist...

#18
mihaibo

mihaibo

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,203
  • Înscris: 12.07.2005

View PostRamunc, on May 1 2007, 09:07, said:

Iar rusii si Rusia sunt ceva ce ar fi bine sa dispara.

Ce pacat ca nu se poate, ca sunt  cam multi. :death:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate