Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Saltele Dormeo

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
lariov

lariov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.06.2013
Dar salteaua Siena o foloseste cineva?  
As vrea sa o cumpar pentru fetita mea si am nevoie de o parere.....

#56
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003

View Postvasole, on 12 februarie 2014 - 20:45, said:

Este vorba despre salteaua dormeo siena.
http://www.dormeo.ro...ch=saltea siena

De unde stii ca e vorba de salteaua Dormeo Siena? Pe siteul si in pliantul de la Kaufland nu e trecut decat Dormeo Ecocell Clima iar denumirea asta nu se regaseste in produsele Dormeo ....

#57
dzsani

dzsani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.11.2007
Ce parere aveti de salteaua din promotia Kaufland Dormeo Ecocell Clima? A cumparat cineva? 160x200 la 799,99 de lei + 15 puncte kaufland.

#58
toteu01

toteu01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.04.2013

View Postshiva, on 20 februarie 2014 - 16:32, said:



De unde stii ca e vorba de salteaua Dormeo Siena? Pe siteul si in pliantul de la Kaufland nu e trecut decat Dormeo Ecocell Clima iar denumirea asta nu se regaseste in produsele Dormeo ....

Ca sã nu-þi  dai tu seama cã e tot aia...  Nu te-ai  prins?!
  Uitã-te la  proprietãțile lor ºi ai  sã-þi dai seama.

#59
dzsani

dzsani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.11.2007
Dar are cineva? A testat-o?

#60
Crisss10

Crisss10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.03.2014

View Postshiva, on 20 februarie 2014 - 16:32, said:


De unde stii ca e vorba de salteaua Dormeo Siena? Pe siteul si in pliantul de la Kaufland nu e trecut decat Dormeo Ecocell Clima iar denumirea asta nu se regaseste in produsele Dormeo ....


Aceasta saltea exista , insa nu pe dormeo.ro... http://www.formaidea...x200/    si este la pretul de 1558 lei daca convertiti RSD in lei., deci reducerea e ok. Acum nu stiu de calitatea saltelei, insa in Kaufland langa standul de vanzare saltele este o mostra din aceasta saltea.

#61
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Am vazut cutiile cu saltele in Kaufland. Ecocell Clima scrie pe ele, nu alt model.
Interesant ca modelul de 140x200, in ungaria, e vreo 600 de lei (http://www.dormeo.hu...ima_matrac.html). Pe siteurile din Serbia, intradevar, e la vreo 1500 de lei.

Edited by shiva, 03 March 2014 - 14:23.


#62
Crisss10

Crisss10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.03.2014

View Postshiva, on 03 martie 2014 - 14:23, said:

Am vazut cutiile cu saltele in Kaufland. Ecocell Clima scrie pe ele, nu alt model.
Interesant ca modelul de 140x200, in ungaria, e vreo 600 de lei (http://www.dormeo.hu...ima_matrac.html). Pe siteurile din Serbia, intradevar, e la vreo 1500 de lei.


Am vazut si eu, insa asta e mai ingusta si probabil e ultima, insa acum sunt curioasa macar daca a cumparat cineva salteaua din kaufland cum este, daca e tare ....ca pret e ok, degeaba suntem atat de nemultumiti...daca nu ne place ceva nu cumparam...dar noua ne place sa ne tot plangem...poate pana in mai( cat mai tine promotia) ne ajuta cineva cu info cum e salteaua

#63
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 16.07.2007

View Postdzsani, on 23 februarie 2014 - 13:10, said:

Ce parere aveti de salteaua din promotia Kaufland Dormeo Ecocell Clima? A cumparat cineva? 160x200 la 799,99 de lei + 15 puncte kaufland.

View PostCrisss10, on 03 martie 2014 - 14:36, said:

daca a cumparat cineva salteaua din kaufland cum este, daca e tare ....ca pret e ok, degeaba suntem atat de nemultumiti..ne ajuta cineva cu info cum e salteaua
Ce spune :

View Postpardina, on 29 ianuarie 2014 - 10:28, said:

Atentie la salteaua ecocell clima de la magazinele Kaufland:
1 este tare
2 pretul ei real este de 800 lei, reducerea cu puncte lipite este vrajeala.


#64
Crisss10

Crisss10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.03.2014

View Postbogdangelu, on 04 martie 2014 - 10:29, said:

Ce spune :


Ea a spus ca este tare in urma concluziei trase ca ar fi Siena.

#65
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 16.07.2007
Si eu inclin sa-i dau dreptate dupa citirea si compararea datelor(caracteristici) dupa site si dupa  pliantul de la Kaufland.

#66
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
Nu au saltele la expozitie
Am vazut cutia cu salteaua de 160x200
Mi se pare mica si usoara (cutia)
Alte saltele de dimensiunea aceasta sunt mai grele si voluminoase
Mi se pare o saltea pentru copii

#67
Crisss10

Crisss10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.03.2014
pe dormeo.lv

http://www.dormeo.lv...rmeo_siena.html

http://www.dormeo.lv...cell_clima.html

nu este aceeasi saltea

View Postnicu131, on 06 martie 2014 - 20:47, said:

Nu au saltele la expozitie
Am vazut cutia cu salteaua de 160x200
Mi se pare mica si usoara (cutia)
Alte saltele de dimensiunea aceasta sunt mai grele si voluminoase
Mi se pare o saltea pentru copii


In Cluj este un perete cu o bucatica de saltea, una de perna si de pilota...de greutate nu stiu, dar probabil isi capata densitatea dupa desfacere

#68
dzsani

dzsani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.11.2007
Am vorbit de vreo 2 saptamani cu cei de la Dormeo, insa nu am primit informatii despre salteaua EcoCell. Au zis ca sunt fabricate special pentru magazinele Kaufland, si ei recomanda ceva din magazinele/site-ul lor. Am vazut si eu mostra de la Kaufland, in cutii salteaua nu pare de 16 cm, dar cei din magazin au zis ca e vidata, si isi va lua forma dupa desfacere. Densitatea nu am gasit-o scrisa pe cutie dar mi-au zis ca e de 30kg/m3.
   Astazi primesc din nou telefon de la Dormeo pt o oferta de saltea (antibacterian, antialergic, parabneni, coenzime, aloe vera  Posted Image etc. - pretul ei depasind bugetul meu), iar la intrebarile mele despre EcoCell Clima (salteaua din oferta Kaufland) au zis ca e facuta in China si e model vechi, de aceea e la reducere.

Totusi sunt nehotarat intre EcoCell Clima si Saltea BioFoam Small 16 cm spuma HR, de la somproduct: http://www.ramedepat...6-af06e422.html
La dimensiunea 160x200 cm BioFoam Small e cu 123 ron mai ieftina, si primesc si 2 perne cadou.
Voi ce ziceti?

Edited by dzsani, 12 March 2014 - 18:01.


#69
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 16.07.2007

View Postdzsani, on 12 martie 2014 - 17:44, said:

. Au zis ca sunt fabricate special pentru magazinele Kaufland,
    iar la intrebarile mele despre EcoCell Clima (salteaua din oferta Kaufland) au zis ca e facuta in China si e model vechi, de aceea e la reducere.
Intreba cand mintPosted Image  ,cand sunt facute special pentru Kaufland sau ca sunt modele vechi.Ca de facut cred ca toate sunt produse in China.SI la unguri sunt mai ieftine ca la noi.

#70
Crisss10

Crisss10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.03.2014
Asa e, nici eu nu cred ca sunt facut special pt Kaufland, poate sunt aduse din Ungaria sau din alta parte special pt kaufland. Iar de China....totul e din China.

#71
dzsani

dzsani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.11.2007
Am vorbit cu diferite doamne la telefon. Ce mi-a recomandat a doua, a zis ca e facuta in Slovacia sau Slovenia, n-am retinut exact.

Edited by dzsani, 12 March 2014 - 20:51.


#72
Crisss10

Crisss10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.03.2014

View Postdzsani, on 12 martie 2014 - 17:44, said:

Am vorbit de vreo 2 saptamani cu cei de la Dormeo, insa nu am primit informatii despre salteaua EcoCell. Au zis ca sunt fabricate special pentru magazinele Kaufland, si ei recomanda ceva din magazinele/site-ul lor. Am vazut si eu mostra de la Kaufland, in cutii salteaua nu pare de 16 cm, dar cei din magazin au zis ca e vidata, si isi va lua forma dupa desfacere. Densitatea nu am gasit-o scrisa pe cutie dar mi-au zis ca e de 30kg/m3.
   Astazi primesc din nou telefon de la Dormeo pt o oferta de saltea (antibacterian, antialergic, parabneni, coenzime, aloe vera  Posted Image etc. - pretul ei depasind bugetul meu), iar la intrebarile mele despre EcoCell Clima (salteaua din oferta Kaufland) au zis ca e facuta in China si e model vechi, de aceea e la reducere.

Totusi sunt nehotarat intre EcoCell Clima si Saltea BioFoam Small 16 cm spuma HR, de la somproduct: http://www.ramedepat...6-af06e422.html
La dimensiunea 160x200 cm BioFoam Small e cu 123 ron mai ieftina, si primesc si 2 perne cadou.
Voi ce ziceti?


Daca iti cumperi sa ne scrii cum este, la cea de la somproduct am vazut ca are garantie 3 ani, cea de la kaufl e 6 ani. O sa intreb sa vad cine da garantia la kaufland si daca suntem nemultumimiti de produs se poate returna.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate