Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce firme alegem pt montaj termopan

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Corsarul

Corsarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.02.2006
Am vazut ca nu s-a prea discutat aceasta tema.
Eu vreau sa imi inchid balconul cu timplarie PVC si termopan si nu mai stiu la ce tip de timplarie sa ma opresc in raport calitate-pret cautind pe la destul de multe firme acelasi tip de timplarie cu 5camere nu am ajuns la nici un rezultat deoarece toti urmaresc acelasi lucru -> cistigul si mai putin calitatea serviciilor si a produselor.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat privind ce firma as putea contacta pentru a reusi sa imi inchid balconul tinind cont de raportul calitate-pret servicii si materiale.
La ce firma credeti ca merita sa faci o investitie??? De exemplu citeva firme la care am mai intrebat si eu iar preturile parca erau unice  :huh: Gealan, Casa noastra, Rehau? Altele???

Edited by Corsarul, 18 April 2007 - 17:26.


#2
pupu_depadure

pupu_depadure

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 20.02.2007

View PostCorsarul, on Apr 18 2007, 18:26, said:

Am vazut ca nu s-a prea discutat aceasta tema.
Eu vreau sa imi inchid balconul cu timplarie PVC si termopan si nu mai stiu la ce tip de timplarie sa ma opresc in raport calitate-pret cautind pe la destul de multe firme acelasi tip de timplarie cu 5camere nu am ajuns la nici un rezultat deoarece toti urmaresc acelasi lucru -> cistigul si mai putin calitatea serviciilor si a produselor.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat privind ce firma as putea contacta pentru a reusi sa imi inchid balconul tinind cont de raportul calitate-pret servicii si materiale.
La ce firma credeti ca merita sa faci o investitie??? De exemplu citeva firme la care am mai intrebat si eu iar preturile parca erau unice  :huh: Gealan, Casa noastra, Rehau? Altele???

Orice firma care foloseste profilul DECEUNICK, de preferat profilul lor cu 5 camere, nu cel cu 4. Pe piata profileleor este un fel de VW "tinind cont de raportul calitate-pret". In rest cauta o firma care este in apropierea blocului tau, ca sa-i poti chema cat mai repede la reglaje/remedieri ulterioare.

Sfat: atentie la bani, ultima rata de bani, numai dupa ce esti convins ca totul este ok.

#3
Corsarul

Corsarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.02.2006
Multumesc de sfat in jurul casei am 5 firme dar nici una cu profile de la DECEUNICK, doar Rehau si Gealan. In zona Berceni pe la parcul copiilor... :o

#4
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostCorsarul, on Apr 19 2007, 21:00, said:

Multumesc de sfat in jurul casei am 5 firme dar nici una cu profile de la DECEUNICK, doar Rehau si Gealan. In zona Berceni pe la parcul copiilor... :o

Eu am Trocal in toata casa si profilul este bun (cu 5 camere). Nu am avut probleme. Le-am facut la Far-Est dar nu recomand firma pentru ca aproape toate geamurile sint patate de urme de degete pe interior.Din punct de vedere al izolatiei sunt multumit nu am avut probleme dar intre geamuri am pus argon.Si feroneria functioneaza bine. Le am din sepembrie anul trecut. Inainte, la fosta locuinta, am avut Pimapem (ceva turcesc) care s-au comportat bine. Problema nu cred ca este profilul (cu conditia sa aiba cit mai multe camere ) ci firma care face lucrarea si montajul. Oricum descoperisem pe net un site care spunea tara de producere a fiecarui profil iar trocalul este singurul care este adus din germania. Rehau este adus tot din germania dar mai este produs si in rominia .Asa ca eu unul tot pe trocal as merge (pe cel cu 5 camere).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate