Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Robineti monocomanda, Baterii sanitare

- - - - -
  • Please log in to reply
608 replies to this topic

#289
didilica

didilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 06.09.2006
Imi puteti spune ceva despre www obiectesanitare.eu? Ati cumparat de la ei?
Au preturi bune, fata de ce am gasit in magazin, dar mi-e cam teama sa comand online, obiecte sanitare, pentru 3 bai... Posted Image

#290
didilica

didilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 06.09.2006

 didilica, on 16 septembrie 2014 - 18:52, said:

Imi puteti spune ceva despre www obiectesanitare.eu? Ati cumparat de la ei?
Au preturi bune, fata de ce am gasit in magazin, dar mi-e cam teama sa comand online, obiecte sanitare, pentru 3 bai... Posted Image
Dar despre www baterii-lux.ro/ stiti ceva?

#291
neagugaby68

neagugaby68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.01.2011
Ajutor , manerul meu nu are nici un dop pe care sa-l scot !!!!
Are cerculetul acela auriu cu trei dungi care se invarte dar, degeaba !

Attached Files



#292
vasileo

vasileo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.10.2008
Probabil trebuie sa tragi de acel capacel...Nu prin desfiletare.

#293
neagugaby68

neagugaby68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.01.2011

 vasileo, on 22 septembrie 2014 - 19:22, said:

Probabil trebuie sa tragi de acel capacel...Nu prin desfiletare.

Asa e ......e bagat prin presare, are si un O-ring. Mi-a fost cam teama sa nu stric capacul ,da am bagat o surubelnita lata si  a mers !Mersi

#294
danirosan

danirosan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 14.10.2009
Buna ziua,
Am facut mobila de bucatarie la comanda, incluzand aici si chiuveta si bateria cu furtun extractibil. Cum cei care au instalat mobila au zis ca ei nu instaleaza bateria si scurgerea de la chiuveta, mi-a ramas mie aceasta operatiune. Asa ca am doua probleme aici.
1. Furtunul extractibil a venit separat, adica nu era deja montat in baterie. Am desfacut bateria si am incercat sa il introduc pe unde ar trebui sa fie locul lui, insa nu imi intra, deoarece capatul furtunului e putin mai gros si din cate am observat nu pare sa fie demontabil. As putea sa il introduc putin fortat pe langa celelalte 3 tevi din baterie? Mi-e frica sa nu le se rupa sau sa crape. Pe imaginile de montare care au venit cu bateria apare deja montat acest furtun.
2. Scurgerea de la chiuveta. Am realizat scurgerea cu tevile si coturile de pvc care au venit impreuna cu chiuveta, insa aceastea sunt mai mici in diametru decat teava de scurgere pe care mi-au lasat-o instalatorii. Exista furtun flexibil ca sa pot face legatura intre ultima teava care e mai mica si teava de la scurgere existenta care e mai mare? Sau trebuie neaparat cu reductie de pvc? In cazul asta ar trebui sa mai adaug ceva coturi si ceva tevi de prelungire.
Multumesc frumos!

Edited by danirosan, 30 September 2014 - 11:57.


#295
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006
As vrea sa mentionez 3 site-uri nemtesti cu care am colaborat si care au preturi mult mai bune decat am gasit in Romania:
Reuter-shop.com - din pacate nu livreaza direct catre Ro, dar daca stati in Germania sau aveti pe cineva acolo, au o gama foarte variata de produse
Ssd-armaturen.de
Armaturendiscounter.de
Ultimele 2 livreaza direct in Ro la preturi destul de decente.


#296
eugenBAR

eugenBAR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.10.2014
Bună ziua! Aș dori să achiziționez o baterie monocomandă pentru bucătărie și nu știu ce să aleg: simplă sau cu furtun extractibil(există pe piață furtun de acest tip pentru a putea fi schimbat?)? Aș alege modelele de la Blanco. O idee despre această marcă? Sau alte mărci mai bune?

#297
Bazilide

Bazilide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 16.03.2009

 didilica, on 16 septembrie 2014 - 18:52, said:

Imi puteti spune ceva despre www obiectesanitare.eu? Ati cumparat de la ei?
Au preturi bune, fata de ce am gasit in magazin, dar mi-e cam teama sa comand online, obiecte sanitare, pentru 3 bai... Posted Image

Eu am cumparat de la ei (rezervoare ingropare, sifoane de pardoseala). Sunt OK, in sensul ca produsele au fost conform descrierii, iar livrarea a fost ferma. Vezi ca poti gasi si preturi mai bune. Discounturile mari afisate sunt ... oarecum inselatoare.

#298
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 didilica, on 05 septembrie 2014 - 14:48, said:

Ce imi puteti spune despre pachetele de baterii de pe la Grohe, Hansgrohe, etc, ce par a avea preturi mult mai bune, decat bateriile luate individual?
Sunt gamele mai slabe ale acestor firme producatoare?
Trebuie sa echipez 3 bai si nu stiu de unde sa o apuc, ca sa nu dau faliment. Posted Image
Magazine online serioase, cu preturi bune, imi puteti recomanda?

Multumesc!
Grohe si Hansgrohe sunt la fel (patronii is frati).  Mie nu-mi plac ( ca design) cele de la Hansgrohe. Ai grija de unde cumperi Grohe ca sunt aduse atat din Germania cat si din China. Originale sunt amandoua doar tara de provenienta difera.

#299
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
Buna seara. De ceva timp mi s.a bulit bateria de la cada. Adica nu s.a bulit ea de nebuna, a facut cineva dus si "s.a bulit" in timp ce se spala persoana.
Apa curge normal, nu picura pe nicaieri. Problema e ca nu mai merge dusul. Comutatorul ala pur si simplu nu mai sta ridicat pentru a trimite apa pe furtunul ala. Oricat de tare ai trage, se misca cativa milimetri apoi coboara la loc.
Se poate repara, sau trebuie schimbata intreaga baterie?

#300
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Dar de unde stii tu ca persoana a stricat bateria si ca bateria de fapt  nu s-a stricat pentru ca e de 2 lei si i-a venit sorocul?

Poti incerca sa o repari, insa eu as cumpara o baterie GROHE si as sta linistit toata viata. Poa' sa vina si hipopotamu' sa faca baie ca n-o mai strica.

Edited by izometric, 04 November 2014 - 20:22.


#301
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Cand il ridici , roteste un pic de el.

Edited by mihai!, 04 November 2014 - 20:28.


#302
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 JesusInDaHood, on 04 noiembrie 2014 - 20:20, said:

..........
Apa curge normal, nu picura pe nicaieri. Problema e ca nu mai merge dusul. Comutatorul ala pur si simplu nu mai sta ridicat pentru a trimite apa pe furtunul ala. ...........
Se poate repara, sau trebuie schimbata intreaga baterie?
Se poate repara , de regula este un oring dus . Problema este daca gasiti marimea potrivita deoarece astia au obiceiul sa faca totul atipic pt a fi de unica folosinta .

 izometric, on 04 noiembrie 2014 - 20:22, said:

Dar de unde stii tu ca persoana a stricat bateria si ca bateria de fapt  nu s-a stricat pentru ca e de 2 lei si i-a venit sorocul?

Poti incerca sa o repari, insa eu as cumpara o baterie GROHE si as sta linistit toata viata. Poa' sa vina si hipopotamu' sa faca baie ca n-o mai strica.
Grohe a ramas un mit . Scumpe si se strica ireparabil .

#303
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012
Baga niste spray antigripant pe tija, sub capacul de care tragi, s-a depus calcar pe acolo. Daca merge desurubeaza capacul si da-i cu ulei, sau ce ai pe acolo.

Edited by spik1, 04 November 2014 - 20:32.


#304
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 maximg, on 04 noiembrie 2014 - 20:29, said:

Grohe a ramas un mit . Scumpe si se strica ireparabil .


Eu am Grohe de niste foarte multi ani in casa si functioneaza impecabil. Lucrul scump se vede, se cunoaste, se simte.

 spik1, on 04 noiembrie 2014 - 20:31, said:

Baga niste spray antigripant pe tija, sub capacul de care tragi, s-a depus calcar pe acolo. Daca merge desurubeaza capacul si da-i cu ulei, sau ce ai pe acolo.


Iar tu ai chiulit grav la chimie.

#305
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012
Dezvolta ca sa pricep.

#306
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.08.2012
Se repara daca ai ceva indemanare, tija de actionare dus, corespunde cu orificiul de la furtun, descaci capacul de actionare dus prin desurubare, desfaci furtunul dus de pe baterie si vezi care este prinderea pe baterie, este posibil sa ai pe interior un hexagon de 10(imbus) sau se desface pe exterior cu o cheie fixa, vezi tu la fata locului, dupa ce dai jos mecanismul de actionare dus, vezi ce este stricat, arc, oring, scaun ventil. Bafta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate