Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Gwm Hover Cuv

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
125 replies to this topic

#1
managerul

managerul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.01.2007
Am avut curajul in decembrie sa-mi achizitionez o masina made in china Hover(sa va spun sincer ma atras exteriorul) spre mirarea multor prieteni ai mei(am avut de ales intre Tucson si aceasta masina)
In ciuda celor care au ras de mine la inceput,dupa 20000 de Km sunt f multumit,masina se comporta f bine la drum lung si pe teren accidentat(intradevar sunt si unele mici detalii care ar trebui refacute).Sunt curios daca cineva care mai are un Hover care a efectuat mai multi Km decat mine  a avut ceva probleme.
Astept raspuns

#2
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,955
  • Înscris: 03.12.2005
asta e masina aia BMW x5 meets Toyota landcruiser? iti pot garanta ca s-a mai vandut cel putin inca una. am vazut-o in craiova.

curajosilor...

#3
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
asteptam si noi poze imagini etc. @sebulbus: ala e shunguan ceo, masina asta arata asa: http://images.google...c...sa=N&tab=wi

#4
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
...In maxim 10 ani multe masini o sa provina din China. Esti un deschizator de drumuri  :)

Am vazut ca tot una de asta se ofera ca premiu la o promotie... la Alexandrion parca. Am vazut magaoaia parcata in fata la Selgros.

Pune si niste poze, zi niste dotari ( banuiesc ca ABS, 2 airbaguri si 4x4 are, nu? ) si explica de ce ai spus ca sunt detalii mici care ar trebui refacute. Ai bagat-o si pe teren accidentat, sa inteleg. Acolo cum se comporta?
Service autorizat cred ca numai in Bucuresti este. La cati km faci revizia?

LE Am gasit pagina importatorului, rochin.ro. Am vazut dotarile si preturile, zi-ne ce versiune ai dintre alea.

Edited by spe, 17 March 2007 - 15:58.


#5
danutgalati81

danutgalati81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 29.09.2005

View Postsebulbus, on Mar 16 2007, 22:49, said:

asta e masina aia BMW x5 meets Toyota landcruiser? iti pot garanta ca s-a mai vandut cel putin inca una. am vazut-o in craiova.

curajosilor...

ala-i "martin motors" (denumirea originala nu se stie)  :D

#6
managerul

managerul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.01.2007

View Postromaximusro, on Mar 17 2007, 10:49, said:

asteptam si noi poze imagini etc. @sebulbus: ala e shunguan ceo, masina asta arata asa: http://images.google...c...sa=N&tab=wi
Am cumparat versiunea Super Luxury (ABS+EBD,CLIMA,TRAPA ,PIELE,FULL ELECTRIC) dotari suficiente pentru mine.
In teren sta foarte bine chiar peste asteptarile mele.
Micile detalii la care ma refeream sunt anumite componente de plastic de la bord al caror calitate ar trebui imbunatatita.
Dar la raportul calitate - pret este super OK
Apropo de cei care fac confuzie CEO(masina care seamana cu BMW-ul) nu este Hover.Am vazut-o si pe aceasta dar este incomparabila ca si calitate cu HOVER-ul.

#7
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006

View Postmanagerul, on Mar 24 2007, 18:53, said:

Am cumparat versiunea Super Luxury (ABS+EBD,CLIMA,TRAPA ,PIELE,FULL ELECTRIC) dotari suficiente pentru mine.
In teren sta foarte bine chiar peste asteptarile mele.
Micile detalii la care ma refeream sunt anumite componente de plastic de la bord al caror calitate ar trebui imbunatatita.
Dar la raportul calitate - pret este super OK
Apropo de cei care fac confuzie CEO(masina care seamana cu BMW-ul) nu este Hover.Am vazut-o si pe aceasta dar este incomparabila ca si calitate cu HOVER-ul.
Este importata de ALEXANDRION ROMANIA,nu ? Ti-au dat si 2 3 kile de coniac 7 stele cand ai luat-o ? :naughty: Sa o stapanesti sanatos! Si mie mi-a placut mai ales pretul dar din pacate are doar motor pe benzina Unde se fac reviziile ? Sa vedem cum se comporta....oricum sincer,fara suparare ai avut curaj ! :coolspeak:

#8
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

View Postmanagerul, on Mar 16 2007, 22:47, said:

Am avut curajul in decembrie sa-mi achizitionez o masina made in china Hover(sa va spun sincer ma atras exteriorul) spre mirarea multor prieteni ai mei(am avut de ales intre Tucson si aceasta masina)
In ciuda celor care au ras de mine la inceput,dupa 20000 de Km sunt f multumit,masina se comporta f bine la drum lung si pe teren accidentat(intradevar sunt si unele mici detalii care ar trebui refacute).Sunt curios daca cineva care mai are un Hover care a efectuat mai multi Km decat mine  a avut ceva probleme.
Astept raspuns

S-o folosesti cu placere!!! :)

PS:Nu te lua dupa rautaciosi.

#9
rares20012000

rares20012000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.08.2006
sal te rog frumos pui si niste poze cu masina :) sa  o vedem si noi .
ms si sa o folosesti sanatos .

#10
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
sa-ti traiasca! asteptam poze, impresii.... chiar sunt curios cum se va comporta...

#11
rares20012000

rares20012000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.08.2006
cum pot sa aflu un site ceva , un importator pentru romania .?

#12
liviumarcuta

liviumarcuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.02.2006
Grupul Alexandrion - www.rochin.ro sau www.gwm.com.cn

#13
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Ce motor are ? Unde se fac reviziile ? (eu unul n-am auzit nimic de Hover pana acum) . Poze?

#14
rares20012000

rares20012000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.08.2006
si eu vreau poze :worthy:  . ma vazut prezentarea la tv si ma impresionat ,pe unde au bagat-o cei de la tv printr-un rau sau ceva de genu o vale , si deloc nu au menajato , ma ramas surprins ce au facut cu ea , intradevar iau rupt suportul de la numaru de inmatriculare , dar nu ma mir dupa cum se baga cu ea.
asteptam poate pune fericitul posesor si niste poza .  :D

#15
T.rac3Er

T.rac3Er

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 08.12.2006
io am vazut una in parcare, si am aruncat un ochi in interior (asta mai demult, cand era abia aparut) si mi-a adus aminte de calitatea ARO. parca la crashtest masina asta e o bomba.

apropo de cineva mai sus care zicea ceva de deschizator de drumuri. o replica pe masura:

"It took Japan 40 years to become a great automotive nation. It took South Korea 20 years. I think it will take China as little as 10 to 15 years."
Giorgetto Giugiaro


de crash test nu se zice nimic  :P .. de ce oare, ca landwind a fost o cazatura, mai mortal ca un logan
cat despre CEO ce ma bucur ca am aflat ce e. pe drumul spre servici e unul parcat cu spatele si mereu ma intebam ce deaq x5 e asta asa de aschilopat cu jante de 15 ? ce versiune ieftina si-o fi luat ciobanu ala de proprietar (e plin de reclame pe el apropo). si o data am mers mai incet sa il vad cum trebuie si in fata, si atunci am realizat ca e o clona nenorocita :lol: . dar totusi e stresant sa vezi un x5 mutantizat in asa hal...apropo acesta are interior de lexus gx470  :P

#16
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006
am citit in quatroruote comentariile lor. au facut si analiza masinii cu toate testele lor. din dotarea masinii lipseste ESP, indiferent ca este dotarea de top.

scorul le-a iesit in jur de 56 din 100. mkai putin chiar si de cat Logan.

oricum, s-o stapanesti bine sa nu ai probleme cu ea.

#17
zoster

zoster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.01.2008
Masina asta este chiar foarte buna. Si eu am una din toamna 2007. Acum am 15000 km si totul e ok.
Zicea un coleg in randurile de mai sus ca e o bomba pe roti. Poate pentru altii, nu pentru cei ce se afla in ea. e supersolida si teste NCAP s-au facut. E adevarat ca in China dar cu sub sigla NCAP:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L05FS0hJbok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7KY4Yi_NPHo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Obiectiv vorbind este o masina ce reflecta corect raportul pret-calitate. Eu nu am nici un chef si nici posibilitati sa platesc de 3 ori pe atat doar numele(firma) pentru o masina.

#18
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postzoster, on Jan 27 2008, 11:10, said:

Masina asta este chiar foarte buna. Si eu am una din toamna 2007. Acum am 15000 km si totul e ok.
Zicea un coleg in randurile de mai sus ca e o bomba pe roti. Poate pentru altii, nu pentru cei ce se afla in ea. e supersolida si teste NCAP s-au facut. E adevarat ca in China dar cu sub sigla NCAP:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L05FS0hJbok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7KY4Yi_NPHo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Obiectiv vorbind este o masina ce reflecta corect raportul pret-calitate. Eu nu am nici un chef si nici posibilitati sa platesc de 3 ori pe atat doar numele(firma) pentru o masina.

din pacate pt posesori, ncap-ul chinezesc nu are nici in clin nici in maneca cu euroncap-ul european. e doar o metoda (magareasca) prin care chinezii vor sa insufle ideea ca fac masini sigure, cand de fapt realitatea e alta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate