Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Despre epilare

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

Poll: Despre epilat (310 member(s) have cast votes)

Cea mai buna metoda de epliat (in afara de cea permanenta)

  1. Aparatul de ras (46 votes [12.96%])

    Percentage of vote: 12.96%

  2. Ceara rece (31 votes [8.73%])

    Percentage of vote: 8.73%

  3. Ceara traditionala (114 votes [32.11%])

    Percentage of vote: 32.11%

  4. Crema epilatoare (27 votes [7.61%])

    Percentage of vote: 7.61%

  5. Epilatorul (114 votes [32.11%])

    Percentage of vote: 32.11%

  6. Penseta (9 votes [2.54%])

    Percentage of vote: 2.54%

  7. Alta (care?) (14 votes [3.94%])

    Percentage of vote: 3.94%

Vote Guests cannot vote

#1
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Trebuie sa votati cea mai buna metoda de epilare (EXCEPTIE FACAND EPILAREA DEFINITIVA) luand in considerare raportul cost/durere/eficacitate.

#2
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
ceara calda. daca ai putina indeminare e usor de folosit si da cele mai bune rezultate cu cea mai putina durere.:)

#3
alexia1978

alexia1978

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2007
Eu am inceput de varice...deci nu am voie sa ma epilez cu ceara...optez pentru aparat de ras si/sau crema epilat...ce alte solutii ar mai fi?

#4
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003

 alexia1978, on Feb 24 2007, 17:27, said:

Eu am inceput de varice...deci nu am voie sa ma epilez cu ceara...optez pentru aparat de ras si/sau crema epilat...ce alte solutii ar mai fi?


laser frate

#5
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005
Nu pot sa votez, ca ce e bun pentru picioare nu e bun pentru axila si tot asa.

#6
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
eu folosesc epilatorul...doar ca imi mai si ruppe fire de par si trebuie sa ma epilez saptamanal...

#7
anastyle

anastyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.02.2007
ceara rece. eficienta si igienica

#8
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
epilatorul.... :sadwalk:

#9
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Vad ca majoritatea a votat epilatorul. Totusi, am o nelamurire: dupa o folosire indelungata a epilatorului nu incep sa va creasca fire sub piele?  :huh:

#10
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
eu folosesc epilatorul de un an si inca nu mi-ai crescut fire de par sub piele...
dar nu stiu daca e normal sa ma invinetesc dupa epilare...

#11
Outi

Outi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.03.2007
Epilator pentru picioare si aparat de ras pentru axile. Restul...secret  :P

#12
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005

 Jaqueline, on Mar 19 2007, 19:04, said:

Vad ca majoritatea a votat epilatorul. Totusi, am o nelamurire: dupa o folosire indelungata a epilatorului nu incep sa va creasca fire sub piele?  :huh:
ba da.   :boredlook: ce e mai nasol e ca raman acolo chiar si dupa un peeling sanatos.

Edited by andragony, 02 April 2007 - 09:35.


#13
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005
Exista si aparate pentru epilare definitiva de uz personal, adica fara sa apelezi la cabinete medicale etc. Costa in jur de 260 euro. N-am incercat, dar am vazut un prospect.

#14
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 Jaqueline, on Feb 20 2007, 23:07, said:

Trebuie sa votati cea mai buna metoda de epilare (EXCEPTIE FACAND EPILAREA DEFINITIVA) luand in considerare raportul cost/durere/eficacitate.


 irennescat, on Apr 2 2007, 11:50, said:

Exista si aparate pentru epilare definitiva de uz personal, adica fara sa apelezi la cabinete medicale etc. Costa in jur de 260 euro. N-am incercat, dar am vazut un prospect.
Poate asa se vede mai bine  <_<

#15
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 Jaqueline, on Apr 2 2007, 21:03, said:

Poate asa se vede mai bine  <_<


si totusi, suna paradoxal. sa nu vrei sa scapi definitiv de ceva care te incomodeaza... :P

#16
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 mianna, on Apr 2 2007, 21:13, said:

si totusi, suna paradoxal. sa nu vrei sa scapi definitiv de ceva care te incomodeaza... :P
Eu vreau sa scap, dar deocamdata n-am banii  :P Asa ca ma multumesc cu alte alternative.

#17
hexa

hexa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.12.2006
Eu am votat și în funcție de timpul și efortul pe care îl cere fiecare metodă...
Cosmeticienele îmi spun toate că ceara este mama lor :). Și cere și mai puțin efort din partea mea, dacă mă duc la cosmetică, ceea ce e foarte bine. Dar epilatorul e mai la îndemână, iar lama e mai rapidă. Dacă m-am epilat de curând, dar totuși au crescut niște fire care nu apucaseră să crească înainte de ultimul epilat, trebuie să folosesc lama ca să port și eu o fustă, nu?
Cred că, mai ales vara, când pielea trebuie să arate tot timpul cât de bine se poate, nu avem încotro și trebuie să folosim epilatorul și lama. Sau poate sunt eu mai puțin norocoasă, iar voi nu aveți nevoie. Dar la mine nenorocitele astea de fire nu cresc toate odată și nu trece nici o săptămână de la un epilat că iar ies cateva - suficiente cât să nu pot sa îmi arăt picioarele. Și nu pot sa mă duc la cosmetică în fiecare săptămână, iar acasă nu prea reușesc să folosesc ceara. Adică reușesc după mult timp și mulți nervi. Cu epilatorul mai cresc fire pe sub piele, dar nu stau mult acolo dacă am grijă și mai ales dacă alternez epilatorul cu ceara.
Eu zic că sunt bune mai multe metode atât timp cât sunt folosite alternativ. Așa nu apucă nici una să își arate efectele rele :).

#18
beaucafea

beaucafea

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 03.04.2007

 irennescat, on Apr 2 2007, 11:50, said:

Exista si aparate pentru epilare definitiva de uz personal, adica fara sa apelezi la cabinete medicale etc. Costa in jur de 260 euro. N-am incercat, dar am vazut un prospect.
O prietena a dat ~3000 euro la cabinet. Deci nu cred ca un aparat de 12 ori mai ieftin sa fie asa eficient.

Edited by beaucafea, 11 May 2007 - 19:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate