Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Marketonline+Mugurel Frunzetii=1 tzeapa sau 2 tzepe?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1
consumator

consumator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.01.2007
Stie cineva mai multe despre site-ul MarketOnline.ro ?
Am vazut niste interviuri in presa cu domnul Frunzetti Mugurel Cosmin care ne vorbeste foarte
frumos despre servicii de 7 stele...suna bine dar trebuie sa-l si credem ?
iata ce spune despre dansul un site care n-ar fi rau sa-l mai consultam din cand in cand

Quote

Lista teparilor impotriva carora exista hotarari judecatoresti

NUME DEBITOR  ASOCIATI-ADMINISTRATORI  CREDITORUL  SUMA DATORATA  SENTINTA  DATA
      
S.C. EUROCONSULT BROKER S.R.L.-actual S.C. NATCOM SERVICII SI COMERT S.R.L. Frunzetti Mugurel Cosmin - asociat S.C. DELAMODE ROMANIA S.R.L. 4.300 Euro 4887/15.04.2004 TMB-SVI -

iata si o lista mai larga dar din pacate nu completa a acestora

http://www.urbansias...ista_neagra.php

Acum...probabil ca din punct de vedere juridic domnul Frunzetti si-a rezolvat obligatiile ....dar este oare moral ca oameni cu o astfel de reputatie sa vina sa ne dea lectii de europenism?sau este doar oportunismul specific romanesc...

#2
rememberme

rememberme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.02.2007

View Postconsumator, on Feb 2 2007, 16:40, said:

Stie cineva mai multe despre site-ul MarketOnline.ro ?
Am vazut niste interviuri in presa cu domnul Frunzetti Mugurel Cosmin care ne vorbeste foarte
frumos despre servicii de 7 stele...suna bine dar trebuie sa-l si credem ?
iata ce spune despre dansul un site care n-ar fi rau sa-l mai consultam din cand in cand
iata si o lista mai larga dar din pacate nu completa a acestora

http://www.urbansias...ista_neagra.php

Acum...probabil ca din punct de vedere juridic domnul Frunzetti si-a rezolvat obligatiile ....dar este oare moral ca oameni cu o astfel de reputatie sa vina sa ne dea lectii de europenism?sau este doar oportunismul specific romanesc...

Site-ul pare OK si au preturi bune.E mai greu cu stocurile la ei.Stiu ca lucreaza acolo Liviu Taloi care este o persoana serioasa.M-as mira sa existe vreo legatura intre el si acel domn Frunzetti .

#3
consumator

consumator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.01.2007

View Postrememberme, on Feb 3 2007, 19:13, said:

Site-ul pare OK si au preturi bune.E mai greu cu stocurile la ei.Stiu ca lucreaza acolo Liviu Taloi care este o persoana serioasa.M-as mira sa existe vreo legatura intre el si acel domn Frunzetti .

Nu stiu ce pozitie are domnul Liviu Taloi acolo dar Director General este domnul Frunzetti ...sau cel putin asa se prezinta in presa.Nu stiu ca cineva de la marketonline.ro sa fi dezmintit acest lucru.
Pentru exemplificare vedeti :
http://www.curieruln...c...9&art=86508

#4
blingbling

blingbling

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.02.2007
marketonline a fost si este un mare spammer.vedeti numai de cite ori se repeta numele produsului pe o pagina.deci  :puke:

#5
rememberme

rememberme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.02.2007

View Postconsumator, on Feb 4 2007, 13:04, said:

Nu stiu ce pozitie are domnul Liviu Taloi acolo dar Director General este domnul Frunzetti ...sau cel putin asa se prezinta in presa.Nu stiu ca cineva de la marketonline.ro sa fi dezmintit acest lucru.
Pentru exemplificare vedeti :
http://www.curieruln...c...9&art=86508

Sunt multe cazuri in care in spatele unor firme sunt persoane care la un moment sau altul au avut incidente cu legea.
In acest caz insa nu inteleg care sunt problemele poe care le poate avea vineva care cumpara de la ei:daca gasesti acolo un pret bun , comanzi si platesti dupa ce te asiguri ca totul este in regula.Pana la urma ne propunem sa ajungem sa traim intr-o societate pragmatica. Sunt situatii in care oameni in inchisoare fiind isi pot conduce in continuare foarte bine afacerile, fara efecte negative pentru clientii lor.

#6
m.dota

m.dota

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.09.2006
Am cumparat produse de la marketonline.ro au fost super ok, am cumparat si de la alte magazine ... unii mi-au placut altii nu ... l-am cunoscut pe Liviu cand lucra la emag si mi-a rezolvat o reclamatie majora ... l-am revazut la marketonline cu placere si am ramas clientul lor, de altfel i-am recomandat si aici pe forum ori de cate ori am avut ocazia. Dupa ce am citit cu atentie acest post si am reflectat un pic, imi spun si eu parerea, poate subioectiva dar totusi o parere:

- o persoana necunoscuta folosind userul "consumator", care ma duce cu gandul la o cat mai mare anonimitate sub masca unei calitati recunoscute, inregistrat recent pe forum si activ numai in reclamatii impotriva unor magazine online, cerceteaza cu mare atentie pe google unde lista aceasta se regaseste cu greu (eu am cautat 2 ore pana sa o gasesc si am mana formata)
- aceasta persoana necunoscuta lanseaza un atac clar cu un nume complet si real, fara legatura cu serviciile oferite lui de marketonline ... se intreaba ... dar oare de ce se intreaba, nu poate dormi noaptea de grija domnului Mugur, cu ce il afecteaza pe el, ce il motiveaza?!
- am citit si eu lista, am inteles ca o alta firma la care dl. Mugur este actionar are un conflict comercial cu o alta firma privata ... nu am nici cea mai mica idee cum au finalizat-o si nici nu am putea stii cine are dreptate, de fapt nici nu vreau sa stiu ca nu e treaba mea ... dar nu pot sa nu ma amuz cautand legatura cu marketonline si serviciile de sapte stele pe care acestia incearca sa le ofere ...

O intrebare retorica domnilor moderatori si admini: oare acest post are ce cauta pe forum, oare rostul fomulului este sa se plateasca polite si sa se faca concurenta neloiala prin atacuri la persoana?

Edited by m.dota, 05 February 2007 - 14:42.


#7
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

View Postm.dota, on Feb 5 2007, 14:29, said:

- o persoana necunoscuta folosind userul "consumator",[...]activ numai in reclamatii impotriva unor magazine online[...]

Daca ma uit in postarile tale, toate 6 au cate un link catre marketonline.ro  :nonobad:, tu faci reclama pe fata asa ca nu mai vorbi despre altii; consumator a purtat o discutie constructiva pe tema unui text de lege spre deosebire de tine care faci reclama peste tot.
Faptul ca patronul unei firme se regaseste pe lista te mari tzepari a unei firme de recuperari, si mai mult, impotriva caruia exista o hotarare judecatoreasca, spune multe despre seriozitatea acestuia... e o vorba: cine se-aseamana se aduna. Eu unul nu vreau sa am de-a face cu aceasta firma ...

#8
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
De data asta sunt 100% de acord cu domnul m.dota, si n-am nici o legatura cu site-ul acela :)
Daca o firma a fost la un moment dat rau platnica, si instanta a stabilit acelasi lucru, asta nu inseamna ca nu mai cumperi de la ei. Vezi cazurile Iancu, Patriciu, etc., cu probleme penale, nu de drept civil. Asta inseamna sa nu mai cumparam benzina Rompetrol sau RAFO?

#9
consumator

consumator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.01.2007

View Postm.dota, on Feb 5 2007, 14:29, said:

Am cumparat produse de la marketonline.ro au fost super ok, am cumparat si de la alte magazine ... unii mi-au placut altii nu ... l-am cunoscut pe Liviu cand lucra la emag si mi-a rezolvat o reclamatie majora ... l-am revazut la marketonline cu placere si am ramas clientul lor, de altfel i-am recomandat si aici pe forum ori de cate ori am avut ocazia. Dupa ce am citit cu atentie acest post si am reflectat un pic, imi spun si eu parerea, poate subioectiva dar totusi o parere:

- o persoana necunoscuta folosind userul "consumator", care ma duce cu gandul la o cat mai mare anonimitate sub masca unei calitati recunoscute, inregistrat recent pe forum si activ numai in reclamatii impotriva unor magazine online, cerceteaza cu mare atentie pe google unde lista aceasta se regaseste cu greu (eu am cautat 2 ore pana sa o gasesc si am mana formata)
- aceasta persoana necunoscuta lanseaza un atac clar cu un nume complet si real, fara legatura cu serviciile oferite lui de marketonline ... se intreaba ... dar oare de ce se intreaba, nu poate dormi noaptea de grija domnului Mugur, cu ce il afecteaza pe el, ce il motiveaza?!
- am citit si eu lista, am inteles ca o alta firma la care dl. Mugur este actionar are un conflict comercial cu o alta firma privata ... nu am nici cea mai mica idee cum au finalizat-o si nici nu am putea stii cine are dreptate, de fapt nici nu vreau sa stiu ca nu e treaba mea ... dar nu pot sa nu ma amuz cautand legatura cu marketonline si serviciile de sapte stele pe care acestia incearca sa le ofere ...

O intrebare retorica domnilor moderatori si admini: oare acest post are ce cauta pe forum, oare rostul fomulului este sa se plateasca polite si sa se faca concurenta neloiala prin atacuri la persoana?

O precizare:nu am nimic cu magazinul www.marketonline.ro , nu am nimic cu nici un alt magazin online si nu am nimic cu nici o persoana de pe acest forum.Chiar daca este dreptul oricui ca in acest caz sau altele discutate aici,  sa banuiasca existenta unor 'motivatii ascunse' , nimeni nu este absolvit de minima decenta de a asculta argumentele si faptele in discutie.Interpretarile sunt desigur conforme cu inteligenta si uneori cu interesele fiecaruia.
Deci:in legatura cu anonimitatea , va asigur ca daca as fi facut o afirmatie care sa necesite si o demonstratie sau asumarea raspunderii as fi facut-o si mi-as fi declinat identitatea . Deocamdata, nu este cazul. Deocmdata , nu am facut decat sa fac referire la o informatie care este publica (este o sentinta judecatoreasca).

Despre lista amintita , 2 lucruri : Urban si asociatii este o firma foarte serioasa , este cea mai mare firma din Romania care se ocupa cu recuperari de debite . Cat despre prezenta in aceasta lista , pot sa va spun ca cei care au publicat-o sunt niste oameni extrem de responsabili , si atunci cand numesc pe cineva tepar o fac cu tot cu asumarea raspunderii . Iar prezenta domnului Frunzetti (dl Mugur cum spun prietenii...) in fruntea acestei liste va asigur ca este o performanta de tot respectul .

Repet, eu nu am acuzat site-ul www.marketonline.ro de nimic , nu am facut decat sa aduc in fata celor de aici o informatie care este publica .Despre faptul ca este locul ei aici sau nu...nu stiu , ma intreb doar ce s-ar fi intamplat daca informatia ar fi aparut in presa , probabil ca ar fi trebuit sesizat Clubul Roman de Presa ...


Si o abordare mai pragmatica , cum am vazut la cineva de aici : intr-adevar , cu ce ma afecteaza pe mine faptul ca in spatele unor  firme de la care pot cumpara la preturi bune se pot afla si persoane cu o credibilitate indoielnica ?
Sustinerea unei afaceri inseamna sustinere financiara , iar aceasta se obtine in principal in 3 moduri : finantarea de catre asociati , de catre banci si de catre furnizori . cand afacerea ajunge la un anume nivel , finantarea de catre asociati presupune ca de fapt nu mai vorbim de o afacere . Raman bancile si furnizorii . In cazul celor cu cazier fiscal (cum este cazul celor din lista ) , relatia cu banca este blocata din start. Raman doar furnizorii .
Sa presupunem ca la un moment dat , conducerea companiei va incepe sa foloseasca creditele de la furnizori (si banci)  cu alte scopuri decat sustinerea afacerii sau decid sa dispara cu tot cu bani (este cazul multora de pe aceea lista ) . In acel moment afacerea intra in impas , relatia cu furnizorii se blocheaza si sa vedem cine are de pierdut :
1.Furnizorii , pentru care recuperarea debitelor inseamna in cel mai bun caz timp pierdut prin tribunale si bani blocati.
2.Angajatii firmei , care se gasesc cu totii , brusc , intr-o situatie extrem de neplacuta , fara job iar unii dintre ei si cu raspunderea multor implicari in afacere pentru care trebuie sa dea apoi tot felul de explicatii .
3.Clientii firmei , care  vor avea mari probleme in onorarea garantiilor de catre ...un furnizor (vezi cazul Insoft.ro)

Eu nu spun ca acesta este cazul www.marketonline.ro  ... e posibil ca foarte multi oameni de acolo sa fie oameni foarte seriosi (iarasi , o remarca personala : exista indivizi , tepari de profesie care au o mare abilitate in a castiga increderea oamenilor seriosi si pe care apoi sa o foloseasca in scopuri diferite de cele afisate)

Cred ca am spus destule pe aceasta tema si sunt convins ca fiecare din cei ce citesc acest topic are deja suficiente date sa traga concluziile proprii.
Poate mai intersanta ar fi o discutie generala despre calitatea oamenilor care se afla in spatele multor afaceri in Romania...o discutie bazata nu pe adversitati ci pe argumente si dovezi . Acasta sunt convins ca ar fi de interes mai  mare pentru un numar mult mai mare de posibili beneficiari aoi acestora.

#10
MCF

MCF

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.02.2007
Buna ziua tuturor !

Numele meu este Mugur Cosmin Frunzetti. De obicei nu ma implic in polemici nici pe forumuri, nici in viata reala. Cred in oamenii care fac nu in cei care vorbesc.

In cazul de fata mi-au atras deja atentia 2 colegi si un prieten despre acest subiect si as vrea sa va impartasesc cateva informatii:

1. nu sunt director general al grifon group, societatea care detine www.marketonline.ro, sunt unul din actionarii sai si in special cel care a gandit, dezvolta si finanteaza proiectul merketonline
2. este un proiect care ma fascineaza si la care tin foarte mult, chiar daca pana acum doar a cheltuit bani si nu a adus (stocurile marketonline sunt sustinute de asociati nu de furnizori sau de banci), am insa incredere in el si voi continua sa il sustin din toate punctele de vedere, motivul principal fiind tocmai ca nu eram multumit de magazinele online la care apelasem si ca imi doream unul mai bun ... chiar astazi am renuntat la un important furnizor care nu oferea garantie clientilor nostrii pe tot teritoriul tarii conform legii si acum o saptamana la alt furnizor care oferea produsm refurbished si le factura ca noi ... si voi continua cu acelasi respect fata de clienti si fata de politica noastra MarketOnline - unicul magazin de sapte stele din Romania
3. am observat cu regret ca incercarea noastra de a oferi servicii excelente clientilor nostrii (nu spun ca reusim asta 100%, dar e sigur ca o incercam si mai devreme sau mai tarziu vom reusi macar 99%, intrucat perfectiunea nu exista) deranjeaza mai multi concurenti, care nu vad cat creste piata si ca e loc destul pentru toti :(
4. in urma cu ceva timp pe mailul [email protected] posesorul unei adrese [email protected] si cu numele ales consumatorul ne-a trimis si noua acest link, ceea ce tare m-a mirat ... peste cateva zile unul din actionarii unui foarte cunoscut magazin online a incercat sa convinga un colaborator al magazinului ca e mai bine sa nu mai lucreze cu noi folosind acelasi link ... tare interesant ...
5. ca sa raspund la subiect foarte clar si deschis: DA, O SOCIETATE LA CARE AM FOST ACTIONAR A AVUT UN CONFLICT CU O ALTA SOCIETATE COMERCIALA. Da, eu personal am fost impotriva platii unei facturi de 4.300 EUR pentru ca nu-i datoram. Era o factura nestampilata de noi si semnata de o persoana care nu era nici unul din conducatorii sau angajatii firmei. Evident, firma Urban despre care cred ca isi face bine datoria fata de clientii sai nu a considerat ca trebuie sa ne ajute in elucidarea misterului, ne-a dat in judecata si a castigat, ca asa merge cateodata Justitia in Romania. Bravo lor! Evident, am contestat acea decizia prin toate metodele posibile si am facut tot posibilul sa nu platim acesta suma deloc semnificativa din principiu. In luna decembrie 2006 am castigat un proces in nume propriu impotriva firmei Delamode pe acesta tema. Astept cu nerabdare ramanerea definitiva a sentintei pentru a cere Urban eliminarea din acea lista, pe cale amiabila sau in instanta
6. in cei peste 12 ani de cand fac afaceri am avut de platit zeci de mii de facturi comerciale, dintre care 0,1% nu au corespuns unor servicii reale si corecte sau unor produse ok si am ales sa nu le platesc asa cum este normal si imi asum intreaga raspundere pentru aceaste alegeri.


Sper ca aceste informatii au raspuns tuturor celor care, cu buna credinta, si-au pus intrebari pe acesta tema.

Va doresc tuturor succes si coloana vertebrala.

#11
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

View Postm.dota, on Feb 5 2007, 14:29, said:

- o persoana necunoscuta folosind userul "consumator", care ma duce cu gandul la o cat mai mare anonimitate sub masca unei calitati recunoscute, inregistrat recent pe forum si activ numai in reclamatii impotriva unor magazine online, cerceteaza cu mare atentie pe google unde lista aceasta se regaseste cu greu (eu am cautat 2 ore pana sa o gasesc si am mana formata)
- aceasta persoana necunoscuta lanseaza un atac clar cu un nume complet si real, fara legatura cu serviciile oferite lui de marketonline ... se intreaba ... dar oare de ce se intreaba, nu poate dormi noaptea de grija domnului Mugur, cu ce il afecteaza pe el, ce il motiveaza?!
- am citit si eu lista, am inteles ca o alta firma la care dl. Mugur este actionar are un conflict comercial cu o alta firma privata ... nu am nici cea mai mica idee cum au finalizat-o si nici nu am putea stii cine are dreptate, de fapt nici nu vreau sa stiu ca nu e treaba mea ... dar nu pot sa nu ma amuz cautand legatura cu marketonline si serviciile de sapte stele pe care acestia incearca sa le ofere
O intrebare retorica domnilor moderatori si admini: oare acest post are ce cauta pe forum, oare rostul fomulului este sa se plateasca polite si sa se faca concurenta neloiala prin atacuri la persoana?

Orice user de pe acest forum este, pana in momentul in care isi posteaza numele, adresa, telefon, etc, o persoana necunoscuta.
Si tu esti la fel.
Faptul ca cineva a atras atentia despre posibilitatea de a lua teapa de la un magazin online, in cazul asta marketonline.ro, nu trebuie sa te supere, sau sa te deranjeze. Din contra ar trebuii sa ne bucure, si sa incercam sa facem mai cunoscut acest fatp, astfel incat alti cumparatorii sa nu se "friga".

Faptul ca tu ei apararea unui tepar, si esti f vehement in asta, atrage multe semne de intrebare; si ne face sa credem ca esti ori un angajat al firmei, ori persoana in cauza  :nonobad:

Acum fiecare e liber sa faca ce doreste, dar fiti prudenti cu banii vostri.

#12
consumator

consumator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.01.2007

View PostMCF, on Feb 6 2007, 00:00, said:

Buna ziua tuturor !

Numele meu este Mugur Cosmin Frunzetti. De obicei nu ma implic in polemici nici pe forumuri, nici in viata reala. Cred in oamenii care fac nu in cei care vorbesc.

4. in urma cu ceva timp pe mailul [email protected] posesorul unei adrese [email protected] si cu numele ales consumatorul ne-a trimis si noua acest link, ceea ce tare m-a mirat ... peste cateva zile unul din actionarii unui foarte cunoscut magazin online a incercat sa convinga un colaborator al magazinului ca e mai bine sa nu mai lucreze cu noi folosind acelasi link ... tare interesant ...

Buna ziua ,
Si eu cred in fapte si nu in vorbe.
Nu am dat nici o sentinta aici , nu am facut nimanui vreo recomandare intr-un sens sau altul. Mi-am permis doar sa prezint propriile interpretari asupra unor fapte. Nu imi permit sa fac o legatura intre site-ul marketonline.ro si orice practici incorecte .
Despre problemele domnului Frunzetti cu justitia nu pot decat sa-i doresc sa si le rezolve ...si succes in afaceri oneste.Este dreptul dansului sa-si apere pozitia si este de apreciat modul in care o face.
Faptul ca oricine are acces la informatii care sunt publice nu inseamna automat o asociere de interese .
Repet inca o data , daca as fi facut afirmatii care sa implice asumarea raspunderii , as fi facut-o cu toate datele de contact.
In plus daca se considera aici ca relevanta unei informatii depinde de identitatea celui care o comunica ... o voi face fara nici o problema . Deocmdata mi se pare mie ca alta e discutia...si deja cred ca s-au spus destule pe marginea ei. Suficient ca fiecare sa traga propriile concluzii.

#13
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
De acord cu Dl. MCF. Sa dea cu piatra cel care n-a fost niciodata rau platnic, nici macar o zi. Sau cel care e sigur ca firma la care lucreaza si-a platit intotdeauna furnizorii la timp.
Nu ma pronunt asupra circumstantelor neplatii respectivei facturi, insa in opinia mea Urban da dovada de iresponsabilitate denumind lista respectiva de "tepari".  De vreme ce doar o instanta civila s-a pronuntat asupra unei datorii, nu vad de ce  persoana obligata sa plateasca ar fi denumita "tepar". Atata timp cat nu sunt implicatii penale asupra cazului. In locul lui MCF si a celorlalti de pe acea lista, as incerca sa oblig in instanta Urban sa modfice titulatura paginii respective. Nu stiu, eu vad ca tepar pe cineva care plateste cu un cec fals, sau cu un bilet la ordin fara acoperire, cazuri penale, nu pe un rau platnic normal.

#14
godzilla

godzilla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 13.08.2006

View Postenderlabs, on Feb 6 2007, 09:59, said:

Orice user de pe acest forum este, pana in momentul in care isi posteaza numele, adresa, telefon, etc, o persoana necunoscuta.
Si tu esti la fel.
Faptul ca cineva a atras atentia despre posibilitatea de a lua teapa de la un magazin online, in cazul asta marketonline.ro, nu trebuie sa te supere, sau sa te deranjeze. Din contra ar trebuii sa ne bucure, si sa incercam sa facem mai cunoscut acest fatp, astfel incat alti cumparatorii sa nu se "friga".

Faptul ca tu ei apararea unui tepar, si esti f vehement in asta, atrage multe semne de intrebare; si ne face sa credem ca esti ori un angajat al firmei, ori persoana in cauza  :nonobad:

Acum fiecare e liber sa faca ce doreste, dar fiti prudenti cu banii vostri.

1. parerea mea este ca multi din cei ce posteaza nu au nici o legatura cu comertul online, implicit cu aceste firme.

2. dupa felul cum scrii, tind sa cred ca nici macar liceul nu l-ai terminat  :puke: . sfatul meu... pune mana pe o carte  -_-

#15
rememberme

rememberme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.02.2007
Interesant subiect , si la inceputul lui mi-am spus si eu punctul de vedere.intre timp mi-am pus cateva semne de intrebare:
Este MCF director general la marketonline?Daca nu este , de ce nimeni de acolo nu dezminte o informatie care a aparut in presa?
In legatura cu firma amintita  in acea lista
S.C. EUROCONSULT BROKER S.R.L.-actual S.C. NATCOM SERVICII SI COMERT S.R.L ,
pe site-ul mfinante se pot afla urmatoarele :
in 2004 firma a avut o pierdere de peste 2 miliarde lei , in 2005 nu a raportat activitate iar in 2006 a intrat in procedura de faliment.
Din cate stiu eu , o firma intra in faliment in momentul in care are datorii pe care nu le mai poate plati.
aceste informatii sunt toate publice.rog moderatorii ca daca ele nu au locul aici sa stearga acest post.

#16
rememberme

rememberme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.02.2007

View PostMCF, on Feb 6 2007, 01:00, said:

Numele meu este Mugur Cosmin Frunzetti. De obicei nu ma implic in polemici nici pe forumuri, nici in viata reala. Cred in oamenii care fac nu in cei care vorbesc.
5. ca sa raspund la subiect foarte clar si deschis: DA, O SOCIETATE LA CARE AM FOST ACTIONAR A AVUT UN CONFLICT CU O ALTA SOCIETATE COMERCIALA. Da, eu personal am fost impotriva platii unei facturi de 4.300 EUR pentru ca nu-i datoram. Era o factura nestampilata de noi si semnata de o persoana care nu era nici unul din conducatorii sau angajatii firmei. Evident, firma Urban despre care cred ca isi face bine datoria fata de clientii sai nu a considerat ca trebuie sa ne ajute in elucidarea misterului, ne-a dat in judecata si a castigat, ca asa merge cateodata Justitia in Romania. Bravo lor! Evident, am contestat acea decizia prin toate metodele posibile si am facut tot posibilul sa nu platim acesta suma deloc semnificativa din principiu. In luna decembrie 2006 am castigat un proces in nume propriu impotriva firmei Delamode pe acesta tema. Astept cu nerabdare ramanerea definitiva a sentintei pentru a cere Urban eliminarea din acea lista, pe cale amiabila sau in instanta

Iata care era situatia in acest caz , la data de 28 Februarie 2007.

http://www.tmb.ro/do...300000000040296

Ce spune sentinta  : ca domnul Frunzetti nu mai este actionar la acea firma deoarece prin sentinta judecatoreasca societatea a fost radiata de la registrul comertului datorita imposibilitatii platii unor datorii nu doar catre 'O ALTA SOCIETATE COMERCIALA' ci catre 'ALTI CINCI CREDITORI' .
Despre ce inseamna astea  poate sa ne spuna oricine cunoaste unele din mijloacele  de imbogatire ale tranzititiei pe care unii le-au folosit atat de abil...profitand de slabiciunile legilor din Romania .

#17
cicos

cicos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 26.07.2005
De unde a plecat topicul si unde a ajuns ... la polemici legislative. Eu personal am cumparat de la marketonline si am recomnadat si colegilor de servici. Rezultatul: toti suntem extrem de multumiti de serviciile oferite, spre deosebire de altii(consacrati pe piata, nu dau nume) care afiseaza un pret si cand ti se confirma comanda constati ca de fapt era alt pret.
Asadar, din partea mea si nu numai, MARKETONLINE are nota 10.

#18
Esential

Esential

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.07.2007

View Postrememberme, on Feb 8 2007, 00:07, said:

Interesant subiect , si la inceputul lui mi-am spus si eu punctul de vedere.intre timp mi-am pus cateva semne de intrebare:
Este MCF director general la marketonline?Daca nu este , de ce nimeni de acolo nu dezminte o informatie care a aparut in presa?
In legatura cu firma amintita  in acea lista
S.C. EUROCONSULT BROKER S.R.L.-actual S.C. NATCOM SERVICII SI COMERT S.R.L ,
pe site-ul mfinante se pot afla urmatoarele :
in 2004 firma a avut o pierdere de peste 2 miliarde lei , in 2005 nu a raportat activitate iar in 2006 a intrat in procedura de faliment.
Din cate stiu eu , o firma intra in faliment in momentul in care are datorii pe care nu le mai poate plati.
aceste informatii sunt toate publice.rog moderatorii ca daca ele nu au locul aici sa stearga acest post.

Experientele mele de 'sapte stele'      :angry:    cu marketonline:

Ii sun in ianuarie pentru un aparat foto care il gasisem mai ieftin la ei . O dominsoara cu voce foarte draguta imi spune ca nu il au 'momentan' pe stoc , dar ma sfatuieste sa astept pentru ca va reveni ea imdeiat ce este dispnibil , maxim in doua zile. Increzator am zis ca astept...si dupa trei zile ma hotaresc sa sun eu..  Vocea intre timp devenise mai aspra ... persoana cu care vorbeam atunci nu stia nimic de comanda mea si imi spune ca trebuie sa fac comanda scrisa...probabil online . La insistentele mele am reusit sa obtin o informatie pretioasa : produsul il voi putea avea a doua zi dar la un pret 'ceva' mai mare decat era chiar in acel moment afisat pe siteul lor.
Am renuntat...am mai avut de curand o tentativa pentru cumpararea unui card de memorie ...care bineinteles ca nu era pe stoc ...diferenta fata de ianuarie era ca acum imi vorbea o voce mai hotarita de barbat .... vizibil deranjat ca la recomandarea lui de a lua un alt model (no name) eu am spus pas...

Cred ca ar trebuie facut ceva in privinta acestor firme de apartament care afiseaza oferte mincinoase . Nu stiu daca legal se poate face ceva....dar eu as fi dispus sa contribui cu experientele mele in legatura cu astfel de firme pe orice site care ar sustine un astfel de demers .

Despre faptul ca in spatele acestei firme se afla sau nu un tepar...mi-e greu sa cred ca o firma atat de mediocra , care traieste probabil de azi pe maine isi poate seta obiective atat de indraznete ...si ma intreb daca domnul Frunzetti de care se vorbea mai sus isi mai aduce acum aminte de aceasta afacere...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate