Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Taxe de transport la pcgarage ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Heretic_Cata

Heretic_Cata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.01.2007
Ma gandesc sa fac niste comenzi de la www.pcgarage.ro

Stie cineva cam cat sunt taxele de transport ?

Mi se pare ca sediul lor e in Bucuresti - a facut cineva comanda de la ei din provincie ? Eu sunt din Constanta.

#2
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006

 Heretic_Cata, on Jan 28 2007, 13:32, said:

Ma gandesc sa fac niste comenzi de la www.pcgarage.ro

Stie cineva cam cat sunt taxele de transport ?

Mi se pare ca sediul lor e in Bucuresti - a facut cineva comanda de la ei din provincie ? Eu sunt din Constanta.
Astea depind de transportator care, in cele mai multe cazuri, e o firma de curierat. Si depind de numarul de km si de greutatea pachetului. Stiu ca la emag.ro , daca ai o comanda de peste 10 mil, nu ti se mai percep taxe de curierat.

#3
PHP_

PHP_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 02.01.2007
Si ce te impiedica sa-i suni sau sa le dai un e-mail, sa-i intrebi?

#4
emoka

emoka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.02.2004
http://www.pcgarage.ro/cum-cumpar/
Sectiunea Modalitati livrare

#5
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Taxa de livrare pentru o suma in jur de 2 mil.. cateva nimicuri.. aproape 15 RON. PS, avem infiltrati pe forum :D

#6
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,091
  • Înscris: 29.06.2005
Am cumparat eu de la ei.Chiar am cumparat ceva destul de greu, un UPS care a fost trecut pe factura transportatorului ca fiind de .....1kg.Prin urmare am platit doar vreo 14 ron.Am luat de mai multe ori de la ei, cu exceptia faptului ca uneori trebuie sa astepti 2-3 zile pana livreaza un produs (care figureaza ca "disponibil la comanda online") sunt foarte OK.N-am avut probleme de garantie ca sa imi spun parerea si din acest punt de vedere.Sper nici sa nu am .

#7
Livik

Livik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 21.08.2006
Sa-ti spun ce am patit eu cu livrarea de la PC garage: am facut comanda s-a emis factura proforma pe care era trecuta si taxa de livrare din Bucuresti si mi s-a spus ca o sa mai platesc la curier o taxa de 0,6 Ron/km pana in orasul meu pentru ca nu exista sediu Fan courier in acest oras, ok am zis din orasul cel mai apropiat unde au ei sediu pana la mine sunt 20 km deci se mai aduga 14 Ron cu tot cu TVA. Cand a sosit coletul surpriza am platit 31 Ron. Am intrebat prima data la Fan si mi-au spus ca suma reprezinta taxa din Bucuresti + taxa pana la mine in oras. Deci am platit de 2 ori transportul, n-ar fi mult 16 ron dati in plus dar totusi ma asteptam la altceva de la o firma serioasa. Acum vreo 2 zile am vorbit si cu cei de la PC garage si mi-au zis ca se rezolva, dar... pana acum nimic.

#8
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Aceeasi problema si la mine. Imi apare pe comanda de doua ori taxa, cea de livrare si cea de ramburs. Care e faza?!

#9
marsonyc

marsonyc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.09.2004
Mai ginditi-va odata cind vreti sa luati de la PCGARAGE!!! S-ar putea sa primiti doar ambalajele produselor si inauntru altceva!! Eu am patit-o! Ptr. mine nu mai exista PGarage! Si au patit-o si altii!

#10
marsonyc

marsonyc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.09.2004

 apollo_expert, on May 30 2007, 22:34, said:

Aceeasi problema si la mine. Imi apare pe comanda de doua ori taxa, cea de livrare si cea de ramburs. Care e faza?!
Asa e peste tot! Platesti transportul tur-retur. Ai un awb de platit ptr. coletul pe care-l primesti, si odata platesi trasprtul pr expedierea rambursului. Da ca vrei sa platesti un singur transport ori platesti cu cardul ori pri op sau mandat postal.

#11
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Firma de curierat prin care trebuia sa imi vina comanda este neserioasa. M-au cautat acasa, nu m-au gasit, nu mi-au dat telefon sa stabilim o intalnire, mi-au lasat doar o hartie cu numarul de comanda si numere de telefon de contact. Am sunat am facut o programare a doua zi intre 12.00 - 15.00 si am asteptat si am asteptat si am asteptat. Am sunat eu dupa ora 15.00 la cele 5 numere de telefon si d'abia la ultimul mi-a raspuns greu. Rezultatul: toti erau deja acasa iar prostul (eu) asteptam degeaba.  Le-am zis sa isi tina coletul si sa faca ce vor cu el. Peste doua zile am fost contactat de cineva de la ei pe motiv cand sunt acasa sa imi dea coletul. Le-am zis ca nu il mai vreau ca am gasit in alta parte. Firma de curierat este Fan Courier. The End.  :rolleyes:

#12
Cus

Cus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 18.09.2006
la faza asta nu ai pedepsit firma de curierat ci pe cei care au trimis coletul pt ca aia o sa-l duca inapoi spunind ca a refuzat clientul coletul nu ca ei sunt incapabili sa duca un colet la timp,iar transportul tur-retur va fi platit de expeditor.

#13
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Da, dar dacă el scrie la PC Garage și le explică de ce a refuzat și se mai adună și alte reclamații poate se mișcă ceva, în sensul ca poate se schimbă firma de curierat sau se mai încheie vreun contract cu alta ca să aleagă clientul. Ideea e ca nu trebuie lăsată baltă problema. Trebuie să bage la cap și firmele de la noi că nu se pot juca cu clienții după cum vor ele.

#14
real_valo

real_valo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.09.2006

 apollo_expert, on Jun 14 2007, 08:14, said:

Firma de curierat prin care trebuia sa imi vina comanda este neserioasa. M-au cautat acasa, nu m-au gasit, nu mi-au dat telefon sa stabilim o intalnire, mi-au lasat doar o hartie cu numarul de comanda si numere de telefon de contact. Am sunat am facut o programare a doua zi intre 12.00 - 15.00 si am asteptat si am asteptat si am asteptat. Am sunat eu dupa ora 15.00 la cele 5 numere de telefon si d'abia la ultimul mi-a raspuns greu. Rezultatul: toti erau deja acasa iar prostul (eu) asteptam degeaba.  Le-am zis sa isi tina coletul si sa faca ce vor cu el. Peste doua zile am fost contactat de cineva de la ei pe motiv cand sunt acasa sa imi dea coletul. Le-am zis ca nu il mai vreau ca am gasit in alta parte. Firma de curierat este Fan Courier. The End.  :rolleyes:
Eu nu am avut probleme cu ei, ba chiar mi s-a parut foarte punctuali. Am platit prin ordin de plata joi seara si vineri la 8 dimineata m-au sunat sa-mi confirme ca pachetul a ajuns la ei (l-am ridicat de la sediul lor).

Daca alegi plata ramburs platesti si taxa de retur (drumul inapoi la sediul pc garage din bucuresti) ceea ce e normal.

#15
real_valo

real_valo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.09.2006

 marsonyc, on Jun 14 2007, 06:20, said:

Mai ginditi-va odata cind vreti sa luati de la PCGARAGE!!! S-ar putea sa primiti doar ambalajele produselor si inauntru altceva!! Eu am patit-o!
Ei sunt distribuitori, nu producatori. Iti vand componente sigilate (btw: le-ai cumpara ne-sigilate?  :huh: ) In plus, poti returna produsele in termen de 10 zile parca, fara sa dai vreo explicatie. Totusi, pentru amatorii de "surprize-surprize", incercati PC Fun  :D

 marsonyc, on Jun 14 2007, 06:20, said:

Ptr. mine nu mai exista PGarage!
Pacat. E printre rarele magazine online de incredere.

#16
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

 Cus, on Jun 15 2007, 06:31, said:

la faza asta nu ai pedepsit firma de curierat ci pe cei care au trimis coletul pt ca aia o sa-l duca inapoi spunind ca a refuzat clientul coletul nu ca ei sunt incapabili sa duca un colet la timp,iar transportul tur-retur va fi platit de expeditor.
Am vorbit si cu un reprezentant al lor si le-am explicat situatia. Au inteles si au zis ca momentan nu au ce face si sunt constienti de problemele care le fac aceasta firma de curierat. Au spus ca se putea si mai rau. Reprezentatul lor ma sunase initial sa ma intrebe de ce nu s-a efectuat plata la obiectul comandat pentru ca la ei figureaza livrat. A fost chiar surprins de faptul ca eu nu am intrat in posesia la pachet. Asta este, sa fie invatare de mine.

#17
glocka2002

glocka2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.02.2007

 apollo_expert, on May 31 2007, 08:34, said:

Aceeasi problema si la mine. Imi apare pe comanda de doua ori taxa, cea de livrare si cea de ramburs. Care e faza?!


sunt 2 taxe diferite moronilor

transportul pana la  tine
rambursul banilor adica intoarcerea banilor la expeditor costa, plus ca se mai percepe de catre curier si un 1%
sa ziceti mersi ca va platesc ei transportul ca daca ati plati voi ar fi  vai de  mama voastra ..

#18
jyjy

jyjy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 20.08.2008
Am avut si eu surpriza sa comand un colet la prostore,comanda sa fie pusa pe curier ziua urmatoare si sa ajunga la mine dupa 3 zile asta pt ca baiatu de la curier nu stie sa sune sami spuna knd vine si mereu cand venea nu ma gasea.Pana la urma miam facut curaj si am sunat si astfel am intrat in posesia  coletului.

P.S. miau mai luat si 45lei pe transport pentru un colet de 600lei
Nemo expres-"dai un ban da stai in spate"

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate