Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce se intampla cu MOL

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004
Am relativ aproape de mine o benzinarie MOL de la care obisnuiam sa alimentez la nevoie. Acum cateva zile am trecut pe acolo si era in curs de desfiintare. Am intrebat pe o tanti de acolo si mi-a zis ca se transforma in Petrom.
Azi trecand pe la Udriste, am observat ca MOL-ul tocmai se transformase in OMV iar OMV-ul care era 100m mai sus era in curs de renovare (banuiesc ca se va transforma in Petrom).
Ce s-a inamplat cu MOL? A fost cumparat de Petrom/OMV?
A mai observat cineva acest lucru?

#2
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Deva: MOL rezista. :)

#3
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
Eu nu am auzit si nici nu am vazut asa ceva, chiar azi dimineata am alimentat de la MOL si nu era nimic schimbat in sensul ca era in desfiintare/renovare. Probabil ca acea statie MOL nu era rentabila si a fost vanduta concurentei, altceva nu cred sa fie.

#4
longroad

longroad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 17.03.2006
Nu se intimpla nimic. Pur si simplu in urma achzitiei Petromului de OMV se ajunsese in situatia in care aveau mai multe benzinarii alaturate. In urma cu ceva timp au facut un "schimb" intre OMV-Petrom si MOL si si-au asezat punctele de vinzare ceva mai bine.

#5
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004

 longroad, on Nov 8 2006, 17:57, said:

Nu se intimpla nimic. Pur si simplu in urma achzitiei Petromului de OMV se ajunsese in situatia in care aveau mai multe benzinarii alaturate. In urma cu ceva timp au facut un "schimb" intre OMV-Petrom si MOL si si-au asezat punctele de vinzare ceva mai bine.


asta banuiesti sau stii sigur?

#6
devs.java

devs.java

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
Pai cei din Udriste s-au inversat intre ei. Am fost intr-o sambata pe acolo, cand fugeau cu cutii de la OMV la Mol si invers. N-am inteles deloc, mai ales ca daca ma intreba cineva, locatia si spatiul OMV era mai misto decat al Mol-ului.

#7
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Oricum MOL Romania sucks balls (din experienta personala, si cel putin la motorina), dar in legatura cu ei si cei de la OMV exista de ceva vreme povesti despre o eventuala nastere a unui colos european al benzinei. Mai multe informatii aici. Deocamdata cred ca ce ai observat tu e doar un schimb intre cei doi, cum a spus si longroad, pentru a-si imparti vadurile mai bine, nicidecum o disparitie a lui MOL de pe piata din .ro.

#8
fourmi

fourmi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.11.2004
n-am avut rabdare sa citesc din linkul lui wildchild. ce stiu eu e ca in romania oricum e monopol mol/omv/petrom. mol a cumparat shell. omv a cumparat petrom. mol ungaria si omv austria detin reciproc participatii una la cealalta. pe piata din .ro s-a ales ca mol sa cumpare shell din motive de consiliul concurentiei, omv nu mai putea, deja era prea mult. asa ca, in .ro, cand zici mol/omv/petrom/shell, zici acelasi lucru. it's a mf'ing monopoly!

#9
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 18.12.2005

 Parise, on Nov 8 2006, 17:02, said:

Am relativ aproape de mine o benzinarie MOL de la care obisnuiam sa alimentez la nevoie. Acum cateva zile am trecut pe acolo si era in curs de desfiintare. Am intrebat pe o tanti de acolo si mi-a zis ca se transforma in Petrom.

Daca te referi la benzinaria de pe calea vitan,si eu am auzit ca se transforma in petrom. Pe 21 nov. cica ar trebui sa ii dea drumu sub sigla petrom.


P.S. Se pare ca suntem vecini... :P

#10
longroad

longroad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 17.03.2006

 Parise, on Nov 8 2006, 19:56, said:

asta banuiesti sau stii sigur?
Stiu sigur.

Edited by longroad, 13 November 2006 - 17:52.


#11
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004

Quote

Compania MOL Romania a inceput re-branduirea celor 11 statii achizitionate de la Petrom in primavara acestui an, se arata intr-un comunicat al companiei.

Potrivit comunicatului, in luna aprilie 2006, MOL Romania a incheiat un acord de vanzare-cumparare cu Petrom si OMV, tranzactia referindu-se la achizitia de catre Grupul MOL a 11 statii de la Petrom, vanzarea de catre MOL a diviziei de aviatie cumparata in 2004 ca parte a preluarii Shell si vanzarea a 30 de benzinarii MOL.

"Dupa incheierea acordului de vanzare-cumparare, MOL si-a extins reteaua in Bucuresti, Cluj, Gheorgheni, Carei, Targu Jiu, Ramnicu Valcea, Aiud, Sebes, Tarnaveni, Caransebes. Doua benzinarii, Cluj (strada Oasului) si Bucuresti - Gara de Nord (strada Dinicu Golescu nr. 29), vor fi preluate in februarie 2007, iar re-branduirea locatiilor va fi finalizata pana in aprilie 2007", se mai precizeaza in comunicat.

Patru statii, respectiv Ramnicu Valcea, Tarnaveni, Caransebes, Gheorgheni, vor fi reconstruite complet pentru a indeplini standardele MOL pana in luna iulie 2007. Pentru celelalte statii, procesul de re-branduire inceput in noiembrie va fi terminat pana in aprilie 2007.

sursa: Wall Street

#12
daniellan

daniellan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.09.2006

 Parise, on Nov 16 2006, 11:47, said:


Ati uitat de Rompetrol!!!?

Attached Files



#13
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Si in TM rebrănduie statia Mol (fosta Shell) de linga politia judeteana...
Nu mai trecusem de ceva vreme pe acolo dar un timp au vindut gama omv, acceptau numai carduri petrom, acum se pare ca "schimba la fata" si statia...

Attached File  MOL_OMV_1.JPG   127.79K   25 downloadsAttached File  MOL_OMV_2.JPG   110.72K   23 downloads

#14
Addnann

Addnann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 23.08.2005
As fi chiar suparat sa se intimple asta ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate